Yaz Okulu Programları

Yurtdışında Yaz Okulu

Yurtdışında Yaz Okulu

Yurtdışında yaz okulu programları her yaz dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası üniversite öğrencisinin katıldığı, birçok alanda akademik dersler seçebileceği ve kendi üniversitesinde kredi olarak saydırabileceği eğitim programlarıdır. Yaz okulu programına katılmış öğrenciler, program içinde almış oldukları modüllerin kredilerini , Türkiye’de öğrencisi oldukları üniversiteye transfer edebilirler.

Öğrenciler, yaz okulu programında dünyanın en iyi üniversitelerinde örneğin University of California Los Angeles, University of California Berkeley , Domus Academy gibi Amerika ve Avrupa üniversitelerinde eğitim alabilirler.

Programın ilk koşulu İngilizce yeterliliğidir. Kayıtlı olduğu program ve üniversitede %100 İngilizce öğrenim gören öğrenciler dışında genellikle öğrencilerden TOEFL, IELTS gibi sınavlardan orta üzeri düzeyde yeterlilik istenmektedir.

Programlar 3 haftadan 10 haftaya kadar farklı sürelerde planlanabilir. İşletme, Yönetim, Hukuk, Tasarım gibi alanlardan dersler alabilmek mümkündür.

 1. 1
  Amerika'daki Yaz Okulu Programı Sunan Okullar

  UCLA
  UC Berkeley
  UC Irvine
  UCSD

 2. 2
  Avrupa'da Yaz Okulu Programı Sunan Okullar

  Universita Bocconi
  Universita Cattolica
  IED – Istituto Europe di Design
  NABA Academy
  Domus Academy

İletişim Formu