Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlara Hazırlık

Yurtdışında okumak için geçmemiz gereken bazı basamaklar vardır. Bu basamaklardan biri de girmeniz gereken sınavlardır. Biz yıllardır bu basamağı geçmeye çalışan öğrencilerimize sınavlara hazırlık alanında en iyi olan eğitmenlerle fiziksel ve online derslerle destek olduk. Verdiğimiz destek, kursların, eğitmenlerin yolunu göstermek veya hangi kitaba çalışmanız gerektiği değildir. Bunlar başarı için araçlardır. Ana hedefimiz öğrencimizin hayalleri doğrultusunda araçların en doğru şekilde doğru zamanda kullanılmasını sağlamaktadır.

Ana hedefimiz olan yurtdışında eğitim için sunduğumuz eğitim ve kariyer danışmanlığımız, özel eğitmen kadromuzla entegre şekilde çalışmaktadır. Hedefleri belirlenen öğrenciler önce akademik ve dil yeterliliği açısından analiz edilir ve hayal ettiği üniversiteye girebilmesi için geçmesi gereken baraj belirlenir. Sınavlara hazırlık üzerine uzmanlaşmış eğitmenlerimiz 1’e 1 özel fiziksel veya online derslerle lisans veya yüksek lisans eğitimi almanız için geçmeniz gereken sınavlarda size destek vermektedir. Uzmanlarımız öncelikle sizleri tanımak ve iyi analiz etmek için ekstra mesai harcarlar. Mesela TOEFL mı IELTS mi sizin kabiliyetlerinize uygundur ya da SAT mi ACT mi? Sınavların hangi bölümlerinde diğer bölümlerine göre daha hızlı puan artışına gidebilirsiniz? Sizin için en doğru çözümleri tespit eden eğitmenlerimiz, sahip olduğunuz zaman aralığında size en faydalı olacak çözümlere odaklanmaktadır ve her adımda destek olmaktadır.

Bizler eğitimi biten ve sınavları tecrübe eden adaylarımızla her zaman iletişimde kalıyoruz. Böylece onlardan programlarımız ve hocalarımız hakkında geri dönüş alıyoruz. Bu geri dönüşler sayesinde sağlamlaşan network ağımız ile en güncel bilgileri sizlere sunuyoruz.

Ekibimizin size sağladığı ise, bu dinamikliğe ayak uyduran, gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayan bireyler yaratmasıdır. Uzmanlarımız her yıl aldığımız kabullerle gördüler ki, uluslararası sınavlar bu kabullerde büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden bu sınavlardan en iyi notları almanız için biz notlarımızı çoktan aldık.

Yabancı Dil Sınavları

Yabancı dil sınavları öğrencilerin konuşma, dinleme, yazma ve anlama yeteneklerini ölçen sınavlardır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan kurumların en çok talep ettiği 3 sınav bulunmaktadır. Bunlar;

Özel hocalarımız, yukarıda belirttiğimiz tüm sınavlar için sınavlara hazırlık için özel olarak geliştirilmiş eğitim teknikleriyle eğitim vermektedir. Tüm hocalarımız bu sınavlardan tam veya tama yakın puan almaktadır. Eğitimlerimize katılan her öğrenci puanını orta ve yüksek düzeylerde yükseltmektedir. Eğitmenlerimiz sınavlarda puan yükseltme garantisi vermektedir.

Ayrıca eğitim kurumları tarafından zaman zaman talep edilen diğer Cambridge Assessment English Sınavlarını inceleyebilirsiniz. Cambridge Assassment English 6 farklı kur için 6 farklı sınav düzenlemektedir. Ayrıca iş İngilizcesi seviye tespiti üzerine 3 farklı sınav sunmaktadır.

Lisans Seviye Tespit Sınavları

SAT ve ACT sınavı öğrencilerin akademik yeterliliğini ölçmeyi hedefleyen sınavlardır. Bu sınavlar Türkiye’de uygulanan üniversite giriş sınavı olan YKS sınavına çok benzerdirler. Yurtdışında üniversite okumak isteyen ve özellikle Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeleri tercih etmeyi düşünen öğrencilerin girmesi gereken sınavlardır. SAT sınavı yoğunlukla Amerikan üniversiteleri tarafından talep edilmektedir. ACT Sınavı ise İngiltere üniversitelerinde daha yaygın olarak sunulmaktadır.

SAT ve ACT sınavı üzerine özel ders veren eğitmenlerimiz SAT sınavından tam puan almışlardır. Sınav teknikleri, sınavda çıkması muhtemel olan sorular ve konular üzerine bilgi birikimine sahip olan hocalarımız SAT ve ACT dersleriyle hayallerinizdeki üniversiteye girmenizi sağlamayı hedeflemektedirler.

Yüksek Lisans Seviye Tespit Sınavları

GRE ve GMAT sınavları, yurtdışında yüksek lisans almayı hedefleyen öğrencilerin girmesi gereken sınavlardır. Bu sınavlarda öğrencilerin yüksek lisans seviyesinde akademik yeterliliğe sahip olup olmadıkları test edilmektedir.

İletişim Formu