Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışında Dil Okulu
Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışında dil okulu eğitimi öğrenciye yabancı dilini akıcı şekilde geliştirme, bulunduğu ülkenin kültürel ve yaşamsal farklılıklarını öğrenme ve öğrendiği yabancı dili hayatın her alanında kullanma fırsatı sağlamaktadır.

Yurtdışı Dil okulu programları, yurtdışında öğrencilerin yabancı dil öğrenmek veya dil seviyelerini geliştirmek amacıyla katılabilecekleri, süresi minimum 1 haftadan başlayıp 52 haftaya kadar sürdürebilecekleri programlardır. Dil okullarında, genel dil eğitimi, akademik dil eğitimi, çeşitli sınav hazırlık programları, birebir özel dersler, mesleki yabancı dil eğitimi gibi pek çok çeşitli programlar sunulur.

Dil gelişimi 4 kısım olarak gelişmektedir; Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma. Yurtiçinde dil eğitimi alan öğrencilerimizin konuşma becerilerini yeterince geliştiremediği, duyduklarını tam olarak anlayamadıkları gözlenmektedir.

Yurtdışında dil eğitim programlarında ise öğrenciler konuşma ve dinleme becerilerini çabuk ve kalıcı bir şekilde öğrenmekte ve Yurtiçi eğitime göre çok kısa bir sürede yabancı dillerini geliştirmektedirler.

Yurtdışı Dil Okulları Danışmanlığı

Anka Study yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Danışmanlarımız başvuru süreci boyunca yanınızda olarak istediğiniz eğitim kurumuna istediğiniz şekilde yerleşme imkanı sağlar. Danışmanlarımızla iletişime geçmek için ofisimizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarından birini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında Dil Okulu Eğitimi

Yurtdışında dil okulu eğitimi almak isteyenler için eğitim alınabilecek ülkeleri listeledik. Aşağıdaki sekmelere tıklayarak yurtdışı dil okulu eğitimi hakkında ülkelere göre bilgi alabilirsiniz.

Hangi Yurtdışı Dil Eğitimi Programını Seçmeliyim?

Çalıştığımız kurumlar öğrencilerimizin kariyer hedeflerine uygun programlar sunmaktadır. Kurs programı seçerken öğrencinin eğitim amacının iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Sınav hazırlık programları, Akademik dönemler, genel ve yoğun kurslar, yaz okulları, anne çocuk programları, dil artı mesleki dil kursları, mesleki dil eğitimi gibi eğitim amacınıza uygun pek çok seçenek bulunmaktadır.

Örneğin öğrenci dil eğitimi aldığı sürede çalışmak isterse, öğrencilere çalışma hakkı tanıyan Avustralya, İrlanda gibi ülkeler tercih edilmektedir. Böylelikle dil okulunda öğrendiğiniz yabancı dili profesyonel alanlarda uygulama şansı yakalarken hem uluslararası dil tecrübenizi geliştirebilir hem de para kazanabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulu Seçimi

AnkaStudy danışmanlarının ilk önceliği gideceğiniz sürede icerisinde yabancı dilinizi maksimum seviyede geliştirmenizi sağlamaktır. Bu nedenle danışmanlarımız aday öğrencilere öncelikle seviye tespit sınavı uygulamaktadır. Daha sonrasında öğrencinin dil seviyesi, süre limiti, hedefleri, bütçesi, eğitim almak istediği şehir/iklim özellikleri, ve daha sonraki eğitim ya da profesyonel hedeflerine göre seçenekler sunulur. Ardından seçenekler ve nedenleri detaylı bir şekilde öğrenciye ve velilere anlatılır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise öğrencinin mevcut durumunun eğitim almak istediği ülkenin vize koşullarına uygun olması.

Akademik eğitimlerine yurtdışında devam edecek öğrencilerin ise program seçimlerinde bir sonraki programına uygunluğu, direk geçiş imkanları ya da mesafe olarak yakınlığına dikkat edilmelidir.

Yurtdışı Dil Okulu Önerileri

Dil eğitiminden sonra sertifika, diploma, lisans, yüksek lisans gibi programlara devam edecek öğrencilerimizin seviyelerine göre daha yoğun, akademik programlara katılması tavsiye edilmektedir. Dil eğitimini profesyonel kariyer hedefleri doğrultusunda alacak öğrencilerimize ise dil artı mesleki dil kursları ya da dil artı sertifika kursları önerilmektedir.

18 yaş altı öğrencilerimiz için kısa süreli yaz okulu programları önerilmektedir. Bu kurslarda öğrencilerimiz dil seviyelerini geliştirirken aynı zamanda diğer ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte uluslararası kültürleri öğrenme ve hayat boyu arkadaşlıklar geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

Süre kısıtlaması olmayan öğrenciler için ise Genel İngilizce programları sunulmaktadır. Bu programlarda öğrenci dil yeteneğini geliştirirken aynı zamanda bulunduğu şehirde daha fazla zaman geçirmekte ve sosyalleşebilmektedir. Ayrıca genel programa katılan öğrenciler çalışabilecekleri bir ülkede eğitim görüyorlar ise çalışmak için daha çok zaman bulabilirler.

Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları

Dil okulu fiyatlandırmaları yapılırken hesaplamalar haftalık bazda yapılır. Öğrencinin gideceği hafta sayısı ile o hafta sayısına karşılık gelen fiyat çarpılır. Okulların fiyatlandırma politikalarına göre kayıt ücreti, materyal ücreti, havaalanı karşılaması, ve konaklama yerleştirme ücreti gibi ücretler fiyata eklenir.

Konaklama fiyatları öğrencinin seçimine göre belirlenir. Aile yanı konaklama, öğrenci evleri, öğrenci yurtları, özel daire gibi opsiyonlar vardır. Okulların uyguladıkları indirimler sadece kurs ücretine yansıtılır, konaklama ücreti veya sigortaya indirim uygulanmaz. Güncel indirim ve promosyonlar için mutlaka danışmanlarımıza ücretsiz danışınız.

Aşağıdaki tablodan 2024 yurtdışı dil okulu fiyat listesini inceleyebilirsiniz. Eğitim fiyatları 2 haftalık eğitim süresi baz alınarak listelenmiştir. Fiyatlar ortalama olarak sunulmuştur.

 • İngiltere Dil Okulu Fiyatları: $2300 – $6250
 • Amerika Dil Okulu Fiyatları: $4315 – $11250
 • Kanada Dil Okulu Fiyatları: $4135 – $ 15000
 • Malta Dil Okulu Fiyatları: $2145 – $4850
 • Almanya Dil Okulu Fiyatları: $2625 – $8750
 • Fransa Dil Okulu Fiyatları: $2675 – $8500

Dil Okulu Fiyatları

2024 Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları

Aşağıdaki tablodan 2024 yurtdışı dil okulu fiyat listesini inceleyebilirsiniz. Eğitim fiyatları 2 haftalık eğitim süresi baz alınarak listelenmiştir. Yurtdışı dil okulu fiyatları hakkında genel olarak bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilir veya telefon ile arayabilirsiniz.

 • İngiltere Dil Okulu Fiyatları: $2300 – $6250
 • Amerika Dil Okulu Fiyatları: $4315 – $11250
 • Kanada Dil Okulu Fiyatları: $4135 – $ 15000
 • Malta Dil Okulu Fiyatları: $2145 – $4850
 • Almanya Dil Okulu Fiyatları: $2625 – $8750
 • Fransa Dil Okulu Fiyatları: $2675 – $8500
 • Almanya Dil Okulu Fiyatları: $2625
 • Fransa Dil Okulu Fiyatları: $2675

Yurtdışı Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Öğrenciler dil eğitimi aldıkları ülkeye ve eğitim aldıkları dil kursu süresine göre çalışma iznine sahip olabilirler. Dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni veren ülkelerin listesi aşağı yer almaktadır.

AnkaStudy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun eğitim çözümleri sunabilmek için bir çok ülkede prestijli yüzlerce okulun resmi temsilciliğini yapmaktayız. Temsilcisi olduğumuz tüm okullar için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 • Almanya Çalışma İzni

Almanya’da dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

 • Amerika Çalışma İzni

Amerika dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni tanınamamaktadır.

 • Avustralya Çalışma İzni

Avustralya 12 hafta ve özeri dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni tanımaktadır. Tatillerde full-time çalışabilen öğrenciler, eğitim gördükleri sürede haftada 20 saati geçmeden part-time çalışabilirler.

 • Fransa Çalışma İzni

Fransa’da uzun dönem dil okulu programlarına kayıt olan öğrenciler için çalışma izni tanınmamaktadır. Öğrenciler çalışma iznine sahip olmak için lisans veya yüksek lisans programlarına katılmalıdır.

 • İngiltere Çalışma İzni

İngiltere dil okuluna kayıt olan öğrencilere çalışma izni tanımamaktadır.

 • İrlanda Çalışma İzni

İrlanda en az 25 haftalık bir programa kayıt olan öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni tanımaktadır.

 • İspanya Çalışma İzni

İspanya’da dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

 • İtalya Çalışma İzni

İtalya’ya yabancı dil eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni alabilmeleri için, İtalya’ya gitmek çalışacakları işi ayarlamaları gerekmektedir.

 • Kanada Çalışma İzni

Kanada dil eğitimi programlarına katılan öğrencilere çalışma izni vermemektedir.

 • Malta Çalışma İzni

Malta’da şu anda dil okuluna kayıt olan sadece AB vatandaşlarına çalışma izni tanınmaktadır. Ancak tüm uluslararası öğrencilere de yakında çalışma izni tanınacaktır.

 • Yeni Zelanda Çalışma İzni

Yeni Zelanda en az 14 haftalık bir dil okuluna kayıt olan öğrencilere çalışma izni tanımaktadır. Öğrenciler eğitim gördükleri süre boyunca haftada 20 saati geçmeyecek şekilde part-time, tatillerde ise full-time çalışabilmektedir.

En İyi Yurtdışı Dil Okullar Tavsiye ve Özellikleri

Yurtdışı dil okulları tavsiyelerinden bulunmak gerekirse; en iyi dil okullarının bir takım ortak özellikleri vardır. Bu özelliklerin en önemlilerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Okul Akreditasyonu: En iyi dil okullarının tümü yetkili bir denetleme kurumu tarafından öğretmen yeterliliği, materyal yeterliliği, konaklama yeterliliği, ve altyapı yeterliliği gibi konularda denetlenmektedir.
 • Ülkeler Göre Öğrenci Popülasyon Oranı: En iyi dil okullarında, öğrenci kaydı alınırken her dilden öğrenci için belli bir kontenjan sayısı vardır. Bu kontenjan sayısı aşıldığında o milletten öğrenci kabul edilmez. Böylelikle öğrencilerin ana dillerini değil, eğitim gördükleri dili konuşmak zorunda kalırlar.
 • Sadece Yabancı Dil Politikası: En iyi yurtdışı dil okullarında öğretmenler sadece eğitim görülen dilden konuşmak zorundadır ve dil eğitime gelen öğrenciler de eğitim gördükleri dili konuşmaktadır.
 • Müfredat ve Materyaller: Bazı dil okulları kitap üzerinden, bazıları yazılı kaynak olmadan, bazıları ise dengeli bir eğitim metodu uygulamaktadır. Yurtdışındaki en iyi dil okulları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek gerekli materyalleri sağlamaktadır ve bu materyaller genellikle CEFR ve ESOL gibi kurumlarca onaylıdır.
 • Sınıf Yoğunluğu: En iyi dil okullarında eğitim sınıfları genellikle en fazla 15 öğrenci için tasarlanmıştır. Fakat yine de dil eğitimi için ideal sınıf yoğunluğu 8-10 öğrencidir.

Yurtdışı Dil Okulu Bursları

Yurtdışı dil okulu burslarından faydalanarak eğitim hayatınıza büyük bir ekonomik destek katabilirsiniz. Yurtdışı dil okulu bursları hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Burslar ülkeden ülkeye göre farklılık gösterebilir.

Yurtdışında Dil Okullarıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Hangi dil kursunun bana göre olduğunu nasıl anlayabilirim?

Cevap: Danışmanlarımızın yardımıyla size en uygun olan dil okulunu seçebilirsiniz.

Soru: Hiç dil bilmeden yurtdışında dil okulu kurslarına kayıt olabilir miyim?

Cevap: Evet! Bu kurslara beginner seviyesinden başlayabilirsiniz. Eğitmenleriniz sizlerle yakından ilgilenecektir.

Soru: Dil okulu eğitimi süresince konaklama seçeneklerim nelerdir?

Cevap: Konaklama seçenekleriniz kaldığınız bölgeye ve eğitim aldığınız okula göre değişiklik göstermektedir. Seyahatiniz öncesi konaklamanızla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Soru: Program süresince İngilizce seviyemi nasıl geliştirebilirim?

Cevap: Eğitmenleriniz sizlerin en iyi şekilde öğrenmeniz için pratik yöntemler göstereceklerdir. Kaldığınız süreye göre gelişim sağlayacaksınız.

İletişim Formu