GRE Sınavı (The Graduate Record Examination)

GRE Sınavı Nedir?

GRE Sınavı Nedir?

The Graduate Record Examination

GRE, Educational Testing Service (ETS) tarafından düzenlenen lisansüstü eğitim için İngilizce ve matematik yeteneklerini ölçen bilgisayar tabanlı bir seviye tespit sınavıdır. GRE Sınavınına giren öğrencilerin edindiği puan rapor belgesinin 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır.

GRE sınavı bilgisayar üzerinden yapılmaktadır, ancak bilgisayar teknolojisinin yeterli olmadığı ülkelerde kağıt üzerinde de yapılabilmektedir. Uluslararası üniversiteler The Graduate Record Examination sınavını lisansüstü eğitime başvurmak isteyen öğrenciler için bir kriter olarak kullanmaktadır. Yurtdışında yüksek lisans eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin GRE sınavı veya GMAT sınavına girmeleri gerekmektedir.

GRE Sınavı Nedir?

GRE, İngilizce eğitim veren üniversitelerde mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından kullanılan ve uluslararası geçerliliği olan dünyanın en yaygın sınavlarından biridir. Son bir kaç yılda, özellikle GMAT sınavı isteyen MBA programları bile GRE sınavını kabul etmeye başlamışlardır. GRE sınavı, öğrencilerin sözel, sayısal ve analitik yazma yeteneklerini ölçmek için tasarlanmıştır.

Açılımı The Graduate Record Examination olan GRE sınavının, 160‘dan fazla ülkede 1000‘den fazla sınav merkezi bulunmaktadır. GRE sınavı, General Test Analytical Writing, Verbal Reasoning ve Quantitative Reasoning olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.

GRE Sınav Başvurusu

GRE Sınav başvuruları sınavı düzenleyen ETS kuruluşunun websitesinden yapılmaktadır. GRE sınavına kayıt olmadan önce, politikalar, prosedürler ve hizmetler hakkındaki detaylı bilgilere Kayıt Kontrol Listesinden ulaşabilirsiniz. GRE Sınavına kayıt olmak, puanlarınızı görüntülemek ve diğer hizmetlere erişebilmek için bir ETS hesabına ihtiyacınız olacaktır. ETS hesabınızı buradan edinebilirsiniz.

ETS Hesabınızı oluşturmadan önce, bir isim değişikliğine sahipseniz Kayıt Sırasında Kullandığınız İsim hakkında önemli bilgileri incelediğinizden emin olmalısınız.

Başvuru Kimlik Gereklilikleri

Sınav gününde, geçerli ve kabul edilebilir bir kimlik belirtmeniz gerekmektedir. Kimliğinizdeki isim ve soyisim, sınava kayıt olurken kullandığınız isim ve soyisim ile aynı olmalıdır. GRE Sınavına kayıt olmadan önce detaylı bilgi için Kimlik Gereklilikleri bölümüne bakabilirsiniz.

Bilgisayar Tabanlı GRE Sınavı Başvurusu

Bilgisayar tabanlı GRE sınavına, ETS Computer Based Register üzerinden veya telefonla kayıt olabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkede bilgisayar tabanlı GRE sınavı yapılamıyor ise kağıt tabanlı sınava başvurmanız gerekmektedir.

Kağıt Tabanlı GRE Sınavı Başvurusu

Bilgisayar tabanlı GRE sınavının yapılamadığı ülkelerde yılda ortalama 3 sefer kağıt tabanlı GRE testi yapılmaktadır. Kağıt tabanlı GRE sınavına ETS Paper Based Register üzerinden veya telefon ile kayıt olabilirsiniz.

Engelliler için GRE Sınavı Başvurusu

ETS, engelli öğrencilere sınav ve konaklama ile ilgili ihtiyaçları için birçok destek sağlamaktadır. Konaklamalı GRE Sınavına kayıt olmak için, Engelliler için GRE Sınavı Başvurusu adresine girebilir ve kayıt prosedürleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

GRE Sınav Kaydı Düzenleme ve Sınav İptali

GRE Sınav kaydınızı, sınavdan 15 gün öncesine kadar yeniden planlayabilir veya iptal edebilirsiniz. Sınav ücretini iade alabilmek için iptal işlemlerinizi, test tarihinden en geç 4 gün önce (Çin Halk Cumhuriyeti’nde 10 gün) yapmalısınız. Sınav iptali işleminden sonra aldığınız iade ücretleri sınav tarihi ve sınav türüne göre değişiklik gösterebilir.

GRE Sınav kaydı düzenleme veya sınav iptal etme işlemlerini ETS Reschedule üzerinden veya sınav merkezlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

GRE Sınav Merkezleri

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir de olmak üzere 3 adet GRE sınav merkezi bulunmaktadır. Bazı sınav merkezleri bilgisayar tabanlı sınav hizmeti sunmuyor olabilir. GRE sınav merkezleri arasında sınav tarihleri veya sınav ücretlerinde farklılıklar bulunabilir. Sınava kayıt olmadan önce sınav merkezinizden GRE sınav tarihleri ve GRE sınav ücretleri hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

 1. GRE Sınav Merkezleri

  GRE Sınav Merkezleri Şehirler
  Test Hizmetleri İstanbul
  Türk Amerikan Derneği İzmir
  Türk Amerikan Derneği Ankara

GRE Sınav Tarihleri

GRE Sınav tarihini belirlerken, başvurmak istediğiniz okulun son başvuru tarihlerine ve GRE Sınav puanlarının ne zaman gönderileceğine dikkat etmelisiniz. Subject Test ve General Test tarihleri farklıdır, 2 sınava da aynı gün içerisinde girmeniz mümkün değildir.

Bilgisayar tabanlı GRE Sınavı puan rapor belgesi, puanları göndermek istediğiniz okullara sınav tarihinden yaklaşık 10-15 gün sonra, Kağıt Tabanlı GRE Sınavı puan rapor belgesi ise yaklaşık 25-30 gün sonra gönderilmektedir.

2024 GRE sınav tarihi nedir? 2023-24 sınav yılında GRE testleri tüm dünyada aşağıdaki tarihlerde uygulanacaktır:

 • 7 Nisan 2024 – 20 Nisan 2024

GRE sınavlarına her 14 günde bir girebilirsiniz. Bu, daha önce girdiğiniz bir sınavdaki puanlarınızı iptal etmiş olsanız bile geçerlidir.

GRE Sınav Ücreti

GRE sınav ücreti ABD doları cinsinden belirtilmektedir ve ücretler haber verilmeksizin değiştirilebilir. Aşağıda belirtilen 2024 GRE Sınav ücretleri Katma Değer veya benzeri vergiler içermemektedir. GRE Sınav ücretleri sınav merkezi, sınav türü veya sınav tarihlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Subject Test sınav ücreti ve General Test sınav ücreti arasında farklılıklar bulunmaktadır. GRE sınavı sonrasında başvurmak istediğiniz 4 okula ücretsiz puan rapor belgesi gönderebilirsiniz. 4 puan rapor belgesinden sonra, göndermek istediğiniz her ekstra puan rapor belgesi ücrete tabidir.

2024 GRE sınav ücretleri:

 • Başvuru Ücreti: 220 $
 • Yeniden Planlama Ücreti: 50 $
 • Test Merkezini Değiştirme Ücreti: 50 $
 1. GRE Sınav Ücretleri

  Hizmetler Ücretler
  General Test (Avustralya) 230 $
  General Test (Çin) 231.30 $
  General Test (Nijerya) 220 $
  General Test (Türkiye) 255 $
  General Test Diğer Ülkeler 205 $
  GRE Subject Test 150 $
  Sınav Erteleme Ücreti 53.90 $
  Geç Kayıt Ücreti (Yalnızca Online Kayıt) 25 $
  Bekleme Sınavı 50 $
  Tarife Ücreti 50 $
  GRE Sınav Merkezi Değiştirme 50 $
  GRE Subject Test Değiştirme 50 $
  Ek Puan Raporu 27 $
  Puan İncelemesi 50 $
  Puan İade Ücreti 50 $
  Puan Yenileme Ücreti 50 $
  Subject Test için Puan İnceleme 50 $
  Analitik Yazma için Puan İnceleme 50 $
  Sözel ve Nicel Akıl Yürütme Önlemleri için
  Puan İncelemesi
  50 $

GRE Sınavları

GRE General Test, öğrencilerin sözlü muhakeme, nicel muhakeme, eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. Bilgisayar tabanlı GRE General Test’de, sınav süresi boyunca bilgisayar ekranında bir hesap makinesi bulunmaktadır. Kağıt tabanlı GRE General Test’de ise kendi hesap makinenizi götürebilir veya sınav merkezinden isteyebilirsiniz.

GRE Subject Test, belirli bir alandaki bilgi ve beceri seviyenizi vurgulayarak diğer başvuru sahiplerinden öne çıkmanıza yardımcı olabilir. GRE Subject Test, Biyokimya, Hücre ve Moleküler Biyoloji sınavları 25 Aralık 2016 yılında sona ermiştir.

 1. GRE General Test

  GRE General Test

  GRE General Test, sözel muhakeme, nicel muhakeme ve analitik yazma olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Bilgisayar tabanlı GRE sınavı ile kağıt tabanlı GRE sınavı arasında bazı farklar bulunmaktadır. Örneğin, bilgisayar tabanlı GRE sınavının sözel muhakeme ve nicel muhakeme bölümlerinde 20 soru bulunurken, kağıt tabanlı GRE sınavında 25 soru bulunmaktadır. Bilgisayar tabanlı GRE sınavı 3 saat 45 dakika, kağıt tabanlı GRE Sınavı ise 3 saat 30 dakikadır.

  Sözel Muhakeme

  Sözel Muhakeme, yazılı materyali analiz etme, elde edilen bilgileri sentezleme, cümlenin bileşen kısımları arasındaki ilişkileri analiz etme ve kelimeler ile kavramlar arasındaki ilişkileri tanıma yeteneğinizi değerlendirir. Sözel muhakeme bölümünde 20 soru bulunmaktadır. Sınavda, okuduğunu anlama, metin tamamlama ve cümle denkliği olmak üzere 3 çeşit soru bulunmaktadır.

  Nicel Muhakeme

  Nicel muhakeme bölümü, her biri bağımsız ayrı sorulardan veya veri yorumlama adı verilen bir dizi sorudan oluşur. Veri yorumlama bölümündeki tüm sorular, tablolarda, grafiklerde veya diğer veri ekranlarında sunulan verilere dayanmaktadır. Nicel muhakeme bölümü 20 soru ve 3 soru tipi içermektedir.

  • Nicel Karşılaştırma Soruları
  • Çoktan Seçmeli Sorular
  • Sayısal Giriş Soruları

  Analitik Yazma

  Analitik yazma, genel bir ilgi alanı hakkında eleştirel düşünme ve bu konudaki düşüncelerinizi yazılı olarak açıkça ifade etme yeteneğinizi değerlendirir. Analitik yazma bölümünde her soru, çeşitli açılardan tartışabileceğiniz birçok farklı durum veya koşul içermektedir. Analitik Yazma bölümünde 2 farklı soru çeşidi bulunmaktadır.

  • Bir Sorunu Analiz Etme
  • Bir Argümanı Analiz Etme

 2. GRE Subject Test

  GRE Subject Test

  GRE Subject Test, Biyoloji, Kimya, Matematik, Fizik, Psikoloji ve İngilizce Edebiyatı olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır. GRE Subject Test bu 6 bölümün birinde lisans derecesi olan veya bölümler hakkında geniş bir geçmişi olan öğrencilere yöneliktir.

  Biyoloji

  Biyoloji bölümü, gruplandırılmış laboratuvar ve saha durumlarının açıklamaları, diyagramlar veya deneysel sonuçlara dayanan yaklaşık 190 sorudan oluşmaktadır. Biyoloji bölümü, Hücresel ve Moleküler Biyoloji, Mikroorganizmaların Biyolojisi, Ekoloji ve Evrim olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.

  Kimya

  Kimya sınavı, Analitik Kimya, Fiziksel Kimya, Organik Kimya ve İnorganik Kimya olmak üzere 4 bölüm ve 130 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları matematiksel manipülasyonları basitleştirmek için oluşturulmuştur. Hesap yada logaritma tablolarına ihtiyaç duyulmaz. Bir problemin çözümü logaritma kullanımını gerektiriyorsa, gerekli değerler soruya dahil edilir.

  Matematik

  Sınavdaki soruların %25’ini temel cebir, doğrusal cebir, soyut cebir ve sayılar teorisi oluşturmaktadır. Kalan sorular ise, üniversitelerdeki yüksek lisans öğrencileri tarafından çalışılan diğer matematik alanlarıyla ilgilidir. Matematik sınavında çoktan seçmeli 66 soru bulunmaktadır.

  Fizik

  Fizik sınavının içeriği, sınav kurulu tarafından yapılan dünya çapında yüksek lisans fizik müfredatı anketinden elde edilen sonuçlarla belirlenmiştir. Fizik sınavı, Klasik Mekanik, Nükleer ve Parçacık Fiziği, Elektromagnetizm, Optik ve Dalga Fenomeni, Termodinamik ve İstatistik Mekaniği, Kuantum Mekaniği, Laboratuvar Yöntemleri, Atomik Fizik ve Özel Görecelik olmak üzere 9 bölümden ve 100 seçmeli sorudan oluşmaktadır.

  Psikoloji

  Psikoloji sınavındaki sorular, yüksek lisans düzeyindeki psikoloji bölümü derslerinde en çok karşılaşılan konularla ilgilidir. Psikoloji sınavı, Biyolojik Psikoloji, Bilişsel Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Klinik Psikoloji ve Psikolojide Ölçme olmak üzere 6 bölümden ve 205 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.

  İngilizce Edebiyatı

  İngilizce Edebiyatı sınavı, şiir, drama, biyografi, deneme, kısa hikaye, roman, eleştiri, edebiyat teorisi ve dilin tarihi bölümlerine ayrılmaktadır. Toplam 230 sorudan oluşmaktadır. İngilizce Edebiyatı sınavı, İngiliz Adaları, ABD ve dünyanın diğer bölgelerindeki İngilizce literatüre dayanmaktadır. Ayrıca, diğer dillerden çevrilmiş olan İncil de dahil olmak üzere büyük eserler hakkında birçok soru içermektedir.

GRE Puanları

GRE Sınavlarından sonra puan rapor belgenizi, seçtiğiniz 4 okula ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Ücretsiz olarak gönderilen 4 puan raporu belgesinden sonraki her ekstra puan raporu belgesi ekstra ücrete tabidir. Okullara gönderilen puan raporları, belirlediğiniz diğer puan alıcılarıyla ilgili hiçbir bilgi içermemektedir.

1 Temmuz 2016 ve sonrasında yapılan sınavların, puan rapor belgesi 5 yıl geçerlidir. GRE puan rapor belgesini okullara gönderme işlemi yaklaşık 5 gün sürmektedir. GRE General Sınavının Sözel Muhakeme ve Nicel Muhakeme puanları, sorulara verilen doğru cevapların sayısına dayanmaktadır.

 1. GRE General Test Puanları

  GRE General Test Puanlama Sistemi

  GRE sınavının Sözel Muhakeme ve Nicel Muhakeme puanları, sorulara verilen doğru cevapların sayısına dayanmaktadır. Analitik Yazma bölümünde, her makale altı noktalı bir bütünsel ölçek kullanılarak en az bir eğitimli öğretmen tarafından puanlandırılır. Sınav kağıdı daha sonra ETS tarafından geliştirilen ve yazma yeterliliği ile ilgili sınav özelliklerini tanımlayabilen bilgisayarlı bir program olan e-rater tarafından puanlandırılır.

  Eğer öğretmen ve e-rater puan sonuçları birbirine yakın ise, iki puanın ortalaması nihai puan olarak kullanılır. Ancak öğretmen ve e-rater puan sonuçları arasında çok fazla fark var ise, ikinci bir öğretmen sınavı tekrar puanlandırır ve iki öğretmenin verdiği puan ortalaması nihai puan olarak kullanılır.

  Analitik yazma sınavındaki kompozisyon puanlarının ortalaması alınır ve 0-6 puan ölçeğinde en yakın yarım puan aralığına yuvarlanır. Analitik Yazma ölçüsü için tek bir puan bildirilmiştir. Analitik Yazma sınavını puanlamadaki en önemli bölüm, gramer ve mekanikten ziyade eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizdir.

  • Sözel Muhakeme bölümü, 130-170 puanlık bir ölçekte 1 puanlık artışlarla puanlandırılmaktadır.
  • Nicel Muhakeme bölümü, 130-170 puanlık bir ölçekte 1 puanlık artışlarla puanlandırılmaktadır.
  • Analitik Yazma bölümü, 0-6 puan ölçeğinde yarım puanlık artışlarla puanlandırılmaktadır.

 2. GRE Subject Test Puanları

  GRE Subject Test Puanlama Sistemi

  GRE Subject Test’de ham puanınız, doğru cevapladığınız soru sayısına göre belirlenir. Yanlış cevapladığınız, cevaplamadığınız veya birden fazla cevap olarak işaretlediğiniz sorular yanlış olarak sayılmaktadır. Yanlış olarak sayılan cevaplar herhangi bir puan kaybına sebep olmaz.

  • Subject Test, 200-990 arasındaki bir puan ölçeğinde 1 puanlık artışlarla puanlandırılmaktadır.
  • Biyoloji ve Psikoloji sınavları 20-99 arasındaki bir puan ölçeğinde 1 puanlık artışlarla alt puanlar verilerek hesaplanır.

GRE Sınav Örnekleri ve Hazırlık Kitapları

Educational Testing Service, GRE sınavı için bir çok hazırlık materyali sunmaktadır. GRE sınavı hazırlık materyallerinin birçoğu dijital formattadır. Engellilik veya sağlıkla ilgili bir sorununuz varsa ve GRE sınav örnekleri için farklı bir dosya formatına ihtiyaç duyuyorsanız, ETS Disability Services ile irtibata geçebilirsiniz.

ETS uzmanlarından GRE sınav örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için kayıt sırasında sunulan ücretsiz online seminerlere katılabilirsiniz.

Neden GRE?

Yurtdışında MBA, Juris Doctora veya yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, GRE sınavı sonucunuz çoğu üniversite tarafından kabul edilmektedir. The Financial Times, US News & World Report ve Bloomberg Businessweek’e göre 160 ülkede 1200‘den fazla MBA Programı ve eğitim kurumu GRE Sınavını üst düzey başarı olarak kabul etmektedir.

GRE Sınavlarını hangi üniversitelerin kabul ettiğine buradan bakabilirsiniz.

GRE Sınavına Girmek için 5 Neden

 • 1949 yılından beri Mühendislik ve MBA başvuruları için en popüler sınavlardan biridir.
 • GRE Sınavına dünya çapında her yıl yaklaşık 650.000 öğrenci katılmaktadır.
 • GRE sınavını dünya çapında 5.000 den fazla MBA ve Master programı kabul etmektedir.
 • 160 ülkede 2.300’den fazla eğitim kurumu GRE sınavını kabul etmektedir.
 • GRE Sınavının, 160 ülkede 1000 den fazla test merkezi bulunmaktadır.
 1. GRE Sınavını Kabul Eden Türkiye Üniversiteleri

  GRE Sınavını Kabul Eden Türkiye Üniversiteleri

  • Abdullah Gül Üniversitesi
  • Bahçeşehir Üniversitesi
  • Başkent Üniversitesi
  • Bilkent Üniversitesi
  • Boğaziçi Üniversitesi
  • Çukurova Üniversitesi
  • Ege Üniversitesi
  • Fatih Üniversitesi
  • Gazi Üniversitesi
  • Gebze Teknik Üniversitesi
  • Hacettepe Üniversitesi
  • İstanbul Bilgi Üniversitesi
  • İstanbul Medipol Üniversitesi
  • İstanbul Şehir Üniversitesi
  • İstanbul Teknik Üniversitesi
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • Kadir Has Üniversitesi
  • Koç Üniversitesi
  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  • Muğla Üniversitesi
  • Özyeğin Üniversitesi
  • Sabancı Üniversitesi
  • Ted Üniversitesi
  • Yaşar Üniversitesi
  • Yeditepe Üniversitesi
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

GRE ve GMAT Farkı

GRE Sınavı, herhangi bir mühendislik veya sosyal bilimler alanındaki bölümlerde yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilere hitap etmektedir. GMAT sınavı ise yalnızca işletme alanında yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyen öğrencilere hitap etmektedir.

GRE Sınavını işletme programları için 1100’ün üzerinde üniversite ve kuruluş kabul etmektedir. GMAT sınavını ise 1700’ün üzerinde üniversite ve kuruluşun 5600 İşletme programı kabul etmektedir. Bu nedenle İşletme bölümü için GMAT sınavına girmek daha avantajlıdır.

GRE ve GMAT sınavının sözel soruları arasındaki en büyük fark GRE’nin kelime bilgisine GMAT’ın ise dil bilgisine odaklanmasıdır. GRE sınavında bir cümlenin eşdeğeri olan cümleler, okuduğunu anlama, eleştiri becerisi, metin tamamlama gibi sorular bulunmaktadır. GMAT sınavında ise cümledeki hataları düzeltme, okuduğunu anlama ve eleştiri becerileri gibi sorular bulunmaktadır.

GRE Sınavı Örneği

GRE sınavı örneklerine göz atarak sınavda karşınıza çıkabilecek soruları öngörebilirsiniz, büyük bir avantaj sahibi olarak sınav sonucunuzu şaşırtıcı bir şekilde arttırabilirsiniz. Aşağıdaki okuma ve anlama sorusunu cevaplayarak sorulara ne kadar aşina olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Yazılar ve sorular şaşırtmalı olabilir. Cevapları soruların sonunda görebilirsiniz.

Sample questions 1 to 3 below are based on this passage:

Policymakers must confront the dilemma that fossil fuels continue to be an indispensable source of energy even though burning them produces atmospheric accumulations of carbon dioxide that increase the likelihood of potentially disastrous global climate change. Currently, technology that would capture carbon dioxide emitted by power plants and sequester it harmlessly underground or undersea instead of releasing it into the atmosphere might double the cost of generating electricity. But because sequestration does not affect the cost of electricity transmission and distribution, delivered prices will rise less, by no more than 50 percent. Research into better technologies for capturing carbon dioxide will undoubtedly lead to lowered costs.

Sample Multiple-choice Question — Select One Answer Choice

1. The passage implies which of the following about the current cost of generating electricity?

 1. It is higher than it would be if better technologies for capturing carbon dioxide were available.
 2. It is somewhat less than the cost of electricity transmission and distribution.
 3. It constitutes at most half of the delivered price of electricity.
 4. It is dwelt on by policymakers to the exclusion of other costs associated with electricity delivery.
 5. It is not fully recovered by the prices charged directly to electricity consumers.

Doğru Cevap: C

Sample Multiple-choice Question — Select One or More Answer Choices

Consider each of the three choices separately and select all that apply.

2. The passage suggests that extensive use of sequestration would, over time, have which of the following consequences?

 1. The burning of fossil fuels would eventually cease to produce atmospheric accumulations of carbon dioxide.
 2. The proportion of the delivered price of electricity due to generation would rise and then decline.
 3. Power plants would consume progressively lower quantities of fossil fuels.

Doğru Cevap: B

Sample Select-in-Passage Question

3. Select the sentence that explains why an outcome of sequestration that might have been expected would not occur.

Doğru Cevap: “But because sequestration does not affect the cost of electricity transmission and distribution, delivered prices will rise less, by no more than 50 percent.”

İletişim Formu