Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi, dünyadaki ilk İngilizce konuşulan üniversitedir. Oxford Üniversitesi kuruluş tarihi 800 yıl öncesine dayanmaktadır. Kuruluş tarihinden beri farklı ve kişisel bir öğretim yöntemi ile liderler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İngiltere Üniversiteleri arasında temsilci konumlarında bulunan Oxford Üniversitesi adını İngiltere’de yerleşim alanı olan Oxford’dan almıştır. Bu da Oxford Üniversitesi nerede sorusunun cevabı niteliğindedir.

Oxford Üniversitesi modern, araştırma odaklı bir üniversitedir. Bilimledeki cesaretleriyle dikkat çeken Oxford Üniversitesi, Times Higher Education Supplement (2011-2016) tarafından beş yıl boyunca dünyada ilaç sektöründe birinci sırada sıralanmıştır. Oxford Üniversitesi ayrıca, mühendislik, yaşam bilimleri, sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimler alanlarında dünya çapında ilk altı sırada yer almaktadır.

Oxford Üniversitesi, dünya çapında araştırmalar yürütmek ve topluma, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunmak için olağanüstü bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Geniş ve sürekli genişleyen küresel bağları bütün ilkelere hizmet etmek için geliştirilmiştir.

Oxford Üniversitesi fiyatları konusunda detaylı bilgi için Anka Study Yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Oxford Üniversitesi fiyatları bölümden bölüme değişmektedir ve başarınıza göre burs alma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Dream Big ile Oxford Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve başvurunuzu daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi Nerededir?

Oxford, İngiltere’nin Oxford kentinde bulunmaktadır. Kolejleri ve eğitim binaları şehrin dört bir yanına dağılmıştır.

Oxford Üniversitesi Mezunları Kimlerdir?

Stephen Hawking, Lord Florey gibi dünyanın en ünlü bilim insanlarının yanı sıra Bill Clinton, Tony Blair gibi bilinen politikacılar ve Tolkien, Aldous Huxley gibi yüzlerce edebiyatçı Oxford Üniversitesi’Nin mezunları arasındadır.

Kuruluşundan bu yana binlerce kraliyet üyesine, filozofa ve yazara ev sahipliği yapmış olan Oxford mezunlarıyla nam salmaya günümüzde de devam etmektedir.

Oxford Üniversitesi Sıralaması

Uluslararası Sıralaması Yıl
Times Higher Ranking 1 2021
QS News Ranking 5 2021

İngiltere Vizesi

İngiltere’ye gitmeden önce nelere ihtiyacınız olacak, İngiltereye giderken yanımda neler götürmeliyim diyorsanız sizin için ön bilgi hazırladık.

İngiltere Vizesi, Türk vatandaşları tarafından İngiltereye girişlerde alınması zorunludur. Oxford Üniversitesi eğitimine başlamak için İngiltere Öğrenci Vizesine ihtiyacınız vardır.

Aklınızda Oxford Üniversitesine nasıl gidilir gibi sorular varsa İngilteye ilk gidişinizde Oxford Üniversitesi tarafından havaalanı karşılaması yapılmaktadır. Bu karşılama İngilterede hemen hemen her üniversite tarafından yapılmaktadır.

Oxford Üniversitesi Fiyatları

Her üniversitede olduğu gibi Oxford Üniversitesi’nde de fiyatlandırma opsiyonları uluslararası ve yerel öğrencilere göre farklılık göstermektedir. Her bölümün fiyatlandırması eğitim süresi ve bölüm yeterliliğine göre tasarlanmıştır.

Yerel bir öğrenci, yani İngiltere vatandaşı olan bir birey için yıllık ücret £9.000’dur, bu da yaklaşık $12.000’a denk gelmektedir.

Uluslararası öğrenciler için tasarlanan fiyat daha yüksektir. Ücretler $20.000 ve $30.000 arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca üniversiteye yerleşmek için belirli sınavlara girmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Program
Program Ücreti
Lisans Ücretleri
24.000-35.000 Pound
Yüksek Lisans Ücretleri
24.000-35.000 Pound

Oxford Üniversitesi Bölümleri

Oxford üniversitesi bölümlerinden bazıları fakültelere ayrılarak aşağıda listelenmiştir.

Beşeri Bilimler Fakültesi Bölümleri

 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Film Estetiği
 • Sanat Tarihi
 • Müzik
 • Felsefe
 • İlahiyat ve Din

Tıp Fakültesi Bölümleri

 • Biyokimya
 • Pediatri
 • Patoloji
 • Psikiyatri
 • Anatomi ve Cerrahi Bilimler
 • Kas-İskelet Bilimi

İngiltere Yaşam Masrafları ve Konaklama

 • Konaklama

Tahmini konaklama maliyetleri, ilgili faturaları (örn. Elektrik ve ısıtma gibi) içerir ve üniversite konaklamalarına dayanır. Tüm kolejler, lisans öğrencilerine ilk yıl için dönem boyunca ve kurslarının en az bir yılı için oda sağlar ve kira, kolej ve oda standardına bağlı olarak değişmektedir.

Ayrıca, özel olarak kiralanmış bir konaklama biriminde de yaşanabilir ama tatil dönemlerinde kira süresi dışında, kira ödemeniz gerekeceğini bilmelisiniz. Özel konaklama bedelleri, kiralanan mülkü paylaştığınız kişi sayısına, konaklama biriminin niteliğine ve yerine bağlı olarak değişebilir.

Aile yanında konaklamak da bir başka seçenektir. Aile yanında konaklayarak İngiliz kültürünü daha yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz ve samimi dostlar kazanabilirsiniz.

İngiltere'de Konaklama
 • Gıda

Tahmini gıda masrafları, kolejinizde her gün üç öğün yemek yemenizi mümkün kılar, ancak nerede ve ne yediğiniz ile ilgili kişisel seçiminize bağlı olarak, yiyecek maliyetleri daha düşük veya daha yüksek olabilir.

Oxford Üniversitesi Sertifika Programları

Oxford üniversitesi sertifika programlarına katılarak bir alanda oldukça fazla deneyim kazanırsınız. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri sayılan bu üniversitenin sertifikaları birçok üniversitenin sertifikasından çok daha değerlidir. Oxford üniversitesi sertifika programlarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

 • Bilgisayar Bilimleri
 • Bilgi Teknoloji Sistemleri
 • Bina Bilişim Modellemesi ve Yönetimi
 • E-Ticaret
 • İngiliz Edebiyatı
 • Kentsel Tasarım
 • Programlama
 • Siber Güvenlik
 • Tıp
 • Uluslararası Hukuk

Oxford Üniversitesi Lisans Kabul Sınavları

Oxford Üniversitesine nasıl girilir; Oxford Üniversitesi puanları veya Oxford Üniversitesi taban puanları gibi soruların cevabı kabul sınavlarıdır. Oxford Üniversitesi YÖK tarafından uygulanan sınavları tanımamaktadır.

Oxford Üniversitesi her bölüm için farklı kabul sınavları yapmaktadır. Bu sınavlardan geçerli notlar elde ettiğinizde girş hakkı kazanmaktasınız. Yani Oxford Üniversitesi puanları ve Oxford Üniversitesi taban puanları konuları geçersizdir.

 • LNAT – Ulusal Yeterlikik Sınavı

LNAT, Oxford Üniversitesi de dahil olmak üzere üniversitelerin lisans hukuk programlarına katılmak isteyen birçok yüksek nitelikli adaylar arasında daha adil seçimler yapılmasına yardımcı olur. İki bölümlük testler şunlardır;

 1. İlk kısım, bilgisayar tabanlı çoktan seçmeli bir sınavdır. Metin bölümlerini okumanız ve bunları anlama kapasitenizi sınayacak soruları cevaplamanız istenecektir. Testin çoktan seçmeli bölümünden aldığınız puanlar bilgisayar tarafından kontrol edilir.
 2. Testin ikinci bölümünde, önerilen üç konudan birinden bir deneme yazmanız istenecektir. Bu bölüm test merkezi tarafından işaretlenmemiş ve LNAT puanınıza katkıda bulunmuyor, ancak zorlayıcı bir argüman oluşturma ve bir sonuca ulaşma yeteneğinizi göstermek için bir fırsat yaratıyor.
 • BMAT – Biyomedikal Kabul Testi

Oxford Üniversitesi tarafından da tanınan BMAT sınavı; Oxfor Üniversitesi Tıp fakültesi, Biyomedikal Bilim ve Diş Hekimliği bölümlerine başvuranlar için kabul testidir. BMAT, iki bölüme ayrılan 2 saatlik, kağıt üzerinde bir testtir.

BMAT sınavı Cambridge Assessment Admissions Testing tarafından 31 Ekim 2018 tarihinde tekrarlanacaktır. 1 Ekim 2018 son başvuru tarihidir. 15 Ekim 2018 de gecikmeli başvuru tarihi olarak belirlenmiştir fakat başvuru ücreti daha yüksektir. Sınav sonuçları 23 kasım 2018 de açıklanacaktır.

Almanız Gereken seviyeler:

A100 Oxford Tıp
A101 Oxford Lisansüstü Tıp
BC98 Oxford Biyomedikal Bilimler

 • ELAT – İngiliz Edebiyatı Kabul Testi

Oxford Üniversitesi İngilizce lisans programlarına başvuranlar için kabul testidir. ELAT 90 dakika süren kağıda dayalı bir testtir. Adayların okuma becerilerini ve alışılmamış edebi materyallere bilinçli bir cevap verme ve ifade etme yeteneklerini test eder. Adaylardan, aşağıdaki öğelere odaklanarak bir makale yazması istenmektedir.

Dil
Görüntüler
Kinaye
Söz dizimi
Biçim ve yapı.

 • MAT – Matematik Kabul Testi

MAT, kağıt üzerinde bir testtir. Oxford Üniversitesi Matematik, Bilgisayar Bilimi ve ortak derecelerdeki lisans programlarına başvuranlara 30 dakikalık, konuya özgü bir kabul testidir.

 • Olat – Oryantal Diller Yetenek Testi

OLAT kağıt üzerinde bir testtir. Oxford Üniversitesi bünyesinde belirli lisans derecesine başvuru yapanlar için 30 dakikalık kabul testidir.

 • Felsefe Testi

Felsefe Testi kağıt üzerinde bir sınavdır. Oxford Üniversitesi Felsefe ve İlahiyatın ortak lisans derecesine başvuranlar için 60 dakikalık bir kabul testidir.

 • Cat – Klasikler Kabul Testi

CAT kağıt üzerinde bir testtir. Oxford Üniversitesi tarafından da tanınan bu test üç bölüme ayrılmıştır: Latince Çeviri Testi , Yunanca Çeviri Testi ve Klasik Dil Yetenek Testi (CLAT) . Her bölüm 1 saattir.

 • Hat – Tarih Yetenek Testi

HAT, Oxford Üniversitesi’nin Tarih lisans derecesi derslerine başvuranlar için kağıt üzerinde, konuya özel bir kabul testidir.

 • MLAT – Modern Diller Kabul Testleri

MLAT, farklı dil ve dil kursları için çeşitli bölümlerin yanı sıra Oxford Üniversitesi Felsefe ve Modern Dillerin ortak dersleri için bir Felsefe makalesinden oluşan kağıt üzerinde bir sınavdır. Felsefe makalesi 60 dakika sürmektedir.

 • PAT – Fizik Yetenek Testi

Fizik Yetenek Testi (PAT) kağıt üzerinde bir testtir. Tüm Oxford Üniversitesi Mühendislik, Malzeme Bilimi ve Fizik lisans derecesi derslerine başvuranlar için 2 saatlik, konuya özgü bir kabul testidir.

 • TSA – Düşünme Becerileri Değerlendirmesi

Thinking Skills Assessment (TSA) Oxford Üniversitesi’ndeki lisans programlarına başvuranlar için 2 saatlik ön görüşme sınavıdır. Öğretmenlerin adayların aşağıdaki dersleri incelemek için gerekli beceri ve yeteneklere sahip olup olmadıklarını değerlendirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır:

Ekonomi ve Yönetim
Deneysel Psikoloji
İnsan Bilimleri
Felsefe ve Dil Bilim
Felsefe, Politika ve Ekonomi (PPE)
Psikoloji ve Dil bilim
Psikoloji ve Felsefe

Oxford Üniversitesi’ne Nasıl Girilir?

Oxford başvurularının kabul şartları öğrencilerin okumuş oldukları lise türüne göre değişiklik gösterirken IELTS ya da TOEFL gibi İngilizce yeterlilik sınav puanları, lise diploma notu, referans mektupları ve okula hitaben yazılan niyet mektupları başvurular için hazırlanması gereken belgelerdir.

Oxford Üniversitesi’nde her bölüm için farklı bir kabul sınavı mevcuttur. Öğrenciler, sınavlardan aldıkları puanlar ve UCAS başvuru sisteminde belirttikleri nitelikleri ile beraber değerlendirilmektedirler.

Öğrenciler başvurdukları kolej dışındaki kolejlere kabul alabilmektedir. Son aşamaya geçen öğrenciler Aralık ayında yapılan mülakatlara davet edilmektedir. Mülakatlar yüz yüze olabileceği gibi çevrimiçi şekilde de gerçekleşebilir.

Başvurular, sınavlar ve mülakatlardan sonra kabul mektupları genel olarak Ocak ayında gönderilmektedir. Oxford’da okuyan lisans öğrencilerinin %21’ini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Oxbridge’e başvurmayı düşünen öğrenciler her iki okula birden başvuramazlar, bir tercih yapmaları beklenir.

Dünyaca ünlü akademisyenleri, laboratuarları, kütüphaneleri ile Oxford Üniversitesi, her yıl nobel ödüllü bilim insanları ve akademisyenler çıkarmaya devam ediyor.

Lisans Programları
Master Programları
Lise Diploması
TOEFL min 100 ya da IELTS 7.0
İyi bir not ortalaması
Üniversite Diploması
TOEFL min 100 ya da IELTS min 7.0
GRE/GMAT puanı istenebilir
GPA yüksek olmalıdır

Oxford Üniversitesi için Gerekli Bilgiler

 • Başvuru formu
 • Lise/Üniversite diplomaları
 • Transkript
 • İngilizce dil belgesi
 • Özgeçmiş
 • Niyet mektubu
 • Banka hesap yazısı
 • Sponsor yazısı
 • Pasaport fotokopisi
 • Sigorta
 • Referans mektubu(3 tane)

Oxford Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Program
Son Başvuru Tarihi
Lisans Programları 15 Ekim
Yüksek Lisans Programları 15 Ekim

*Programa göre değişmektedir.

Oxford Üniversitesi Dönem Başlangıç Tarihleri ve Program Süreleri

Program Başlangıç Tarihi
Program Süresi
Lisans Programları Eylül 2020 8 Dönem
Yüksek Lisans Programları Eylül 2020 4 Dönem

Oxford Üniversitesi Başvuru Şartları

Oxford üniversitesi yüksek veya yüksek lisans programlarına başvuru yaparken  belirli şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir.. Dikkat etmeniz gereken önemli noktalar aşağıda listelenmiştir. Oxford üniversitesi başvuru ve kabul şartları için danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Lise veya üniversite diploma notu ortalaması
 • Referans mektupları
 • Üniversiteye giriş için gerekli olan sınav sonucu (IELTS, TOEFL vb.)

Oxford Üniversitesi Bursları

Oxford Üniversitesi fiyatlarını karşılayamıyacak öğrenciler için Oxford Üniversitesi özel burs seçenekleri sunmaktadır. Bu burslar öğrencinin başarısına ve gelirine göre değerlendirilerek verilir. Oxford Üniversitesi burslarının amacı yetenekli, bilgiye önem veren ve Oxford Üniversitesi fiyatlarını karşılayamıyacak adayların eğitim hayatına katkı sağlamaktır.

 • Oxford Üniversitesi, düşük gelirli ülkelerden gelen burs almaya uygun öğrenciler için program ücretlerini ve yıllık yaşam masraflarını karşılamaktadır.
 • Oxford Üniversitesi bünyesindeki bir diğer burs ise Simon ve June Li lisans bursudur. Bu burs program ücretlerini ve yaşam masraflarını karşılamaktadır.

Oxford Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi

Beşeri Bilimler Fakültesi, üniversite personel ve öğrenci topluluğunun yaklaşık üçte birini kapsamakta ve çok çeşitli konularda yüksek lisans, araştırma dereceleri sunmaktadır.

Bu konulardan bazıları nispeten yenidir ve geleneksel disiplinlerin sınırlarını aşmaktadır. Diğerleri uzun zamandır merkezi öneme sahip olarak tanınan akademik araştırma alanlarıdır.

Entelektüel faaliyetin dinamizmi, özel derslere ek olarak, çok çeşitli açık dersler ve seminerlerde kanıt niteliğindedir.

Oxford Üniversitesi beşeri bilimler fakültesinde dijital kaynaklar da dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma materyallerine erişebileceksiniz. Bu kaynaklar, Oxford’un merkezi Bodleian kütüphaneleri, etkileyici kütüphane sistemi aracılığıyla, üniversitenin araştırma projelerinin yaptığı çalışmalara ve müzelerinin zengin içeriğine erişebileceksiniz.

Konuya özel bilgilerin aktarılmasına odaklanmış materyallere ve desteğe ek olarak, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik çok çeşitli olanaklar vardır. Fakülte eğitiminin amacı öğrencilerin mevcut becerilerini güçlendirmek ve yeni beceriler geliştirmek, çalışmalarını tamamladıktan sonra öğrencileri kariyerlerine hazırlamaktır.

Oxford Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Bölümleri:

 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Film Estetiği
 • Dilbilim
 • Filoloji ve Fonetik
 • Tarih
 • Sanat Tarihi
 • Ortaçağ ve Modern Diller
 • Doğu Çalışmaları
 • Müzik
 • Felsefe
 • Ruskin Sanat Okulu
 • İlahiyat ve Din
 • Kadın Çalışmaları

Oxford Üniversitesi Matematik, Fizik ve Yaşam Bilimleri

Oxford Üniversitesi Matematik, Fizik ve Yaşam Bilimleri fakültesi hem temel araştırmaları hem de en son uygulamalı çalışmaları üstlenmektedir. Bölüm ayrıca, aşağıdaki Birleşik Krallık Araştırma Konseyleri tarafından finanse edilen doktora eğitimi için bir dizi merkeze sahiptir. Bunlar;

Mühendislik ve Fizik Bilimleri Araştırma Konseyi (EPSRC)
Biyoteknoloji ve Biyolojik Bilimler Araştırma Konseyi (BBSRC)
Doğal Çevre Araştırma Konseyi (NERC)
Tıbbi Araştırma Konseyi (MRC)

MPLS (Matematik, Fizik ve Yaşam Bilimleri) fakültesindeki eğitim düzenli olarak dünya sıralamasında en yüksek seviyelerde görülmektedir ve İngiltere araştırma değerlendirmelerinde dünya lideri araştırmalar yürütmektedir. Birleşik Krallık ve diğer ülkelerdeki diğer önde gelen üniversiteler, araştırma enstitüleri, kamu sektörü kuruluşları, iş ve sanayi şirketleri ile kapsamlı bağları vardır.

Öğretim, fakültenin faaliyetlerinin önemli bir parçasıdır ve yüksek oranda derecelendirilmiş yüksek lisans dersleri verilmektedir. Araştırma öğrencileri için bir dizi kurs mevcuttur. Yapılan araştırmalar, hem matematiksel, hem de fiziksel olarak; fizik bilimlerinde, tıp ve çevre bilimlerinde güçlü bir şekilde teşvik sağlamaktadır. MPLS mezunları akademi, iş ve endüstri, hükümet çevrelerinden çok talep görmektedir.

Oxford Üniversitesi Matematik, Fizik ve Yaşam Bilimleri Fakültesi Bölümleri

 • Doktora Eğitim Programları
 • Bilgisayar Bilimi
 • Matematik
 • Yer Bilimleri
 • Mühendislik Bilimi
 • Fizik
 • Kimya
 • Bitki Bilimleri
 • İstatistik-Jeoloji

Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi

Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi 2000 araştırmacısı, atomik çözünürlük, moleküler yapısal biyoloji, epidemiyolojiye kadar çok geniş popülasyonlara uygulanan geniş bir araştırma ve eğitim alanını kapsamaktadır. Bu, öğrencilerin hemen her biyomedikal problem üzerinde çalışabilimelerini sağlar.

Bölüm, mükemmel yeni tesisler ve dünya çapındaki araştırmacıların yakın kişisel denetimi ile yaklaşık 1200 yetenekli lisansüstü öğrencileri için teşvik edici bir ortam sağlar.

Ocak son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunan tüm adaylar, uyruklarına bakılmaksızın, tam burs ödülleri için otomatik olarak kabul edilir. Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından kabul edilen öğrencilerin çoğu, hem ücretleri hem de yaşam masraflarını kapsayan tam burs almaktadır.

Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri;

 • Doktora Eğitim Merkezi
 • Ortopedi, Romatoloji
 • Kas-İskelet Bilimi
 • Nüfus Sağlığı
 • Biokimya
 • Pediatri
 • Klinik İlaç
 • Patoloji
 • Psikiyatri
 • Klinik Nörobilimler
 • Farmakoloji
 • Temel Bakım Sağlık Bilimleri
 • Radcliffe Tıp Bölümü
 • Onkoloji
 • Fizyoloji, Anatomi ve Cerrahi Bilimler
 • Genetik
 • Kadın ve Üreme Sağlığı

Oxford Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi

Oxford Üniversitesi Sosyal Bilimler fakültesi, karmaşık toplumumuzun tüm yönlerini, politik, hukuki sistemlerin sosyal ve ekonomik refah üzerindeki etkilerinden, insan hakları ve güvenliğe kadar, bu araştırmayı yenilikçi lisansüstü dersler yoluyla yaygınlaştırarak, daha iyi bir anlayış geliştirmeye adamıştır.

Birçoğu Birleşik Krallık Araştırma Konseyleri tarafından tanınan, geniş bir yelpazede gelişmiş programlar sunulmaktadır. Uluslararası araştırmalar için öğrenciler iyi kaynaklara ve aktif bir araştırma ortamına erişimi vardır.

Sosyal Bilimler Fakültesi binası aynı zamanda Bodleian Sosyal Bilimler Kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. Yüksek lisans ve araştırma öğrencilerine olağanüstü olanaklar sağlamaktadır.

Birleşik Krallık’taki sosyal bilimler araştırmalarının öncülüğünü yapan Oxford Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Brunel Üniversitesi ve Açık Öğretim Üniversitesi ile işbirliği içinde, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar üzerine on dört Doktora Eğitim Ortaklığından biridir.

Oxford Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Bölümleri:

 • Antropoloji ve Müze Etnografyası
 • Arkeoloji
 • Kriminoloji
 • Ekonomi Bilimi
 • Coğrafya ve Çevre
 • Uluslararası Gelişme
 • Kanun
 • Sosyoloji
 • Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
 • İşletme
 • Politika ve Sosyal Müdahale
 • Sosyo-Kültürel Çalışmalar

Oxford Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Oxford Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, öğrenciler için özel olarak hazırlanmış yüksek kaliteli, esnek, yarı zamanlı eğitim vermektedir. Öğrenciler çok çeşitli konularda lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Artan sayıdaki programlar, Oxford Üniversitesi fiziksel eğitimini yoğun çevrimiçi eğitim ile birleştirerek verilir.

Program içeriğinde Oxford Üniversitesi bünyesindeki diğer akademik bölümlerle birlikte birçok ders sunulmaktadır. Beşeri bilimler, matematik, fizik ve yaşam bilimleri, tıp bilimleri ve sosyal bilimler ile ortak dersler sunulmaktadır. Bazı örnekler arasında İngiliz yerel tarihi, arkeoloji, yaratıcı yazarlık, uluslararası insan hakları hukuku, kanıt temelli sağlık hizmetleri ve bilişsel terapi yer almaktadır.

Merkez, öğrenme ve araştırma için teşvik edici ve zenginleştirici bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca farklı disiplinlerden ve mesleklerden gelen öğrenciler arasındaki entelektüel ve sosyal etkileşimi teşvik eder. Bu amaca yönelik olarak fakülte tarafından disiplinler arası araştırma seminerleri, eğitim fırsatları ve diğer etkinlikler sunulmaktadır.

Merkez, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Yüksek Lisansı için burs programlarına katkıda bulunmaktadır. Tüm yüksek lisans adayları Clarendon Bursları için kabul edilir.

Tam zamanlı yüksek linsans programlarında, İngiliz ve Avrupa Çalışmaları ve Diplomasi Kursu Vakıf programarı yer almaktadır. Bu programlar, önde gelen İngiliz üniversitelerinde yüksek lisans eğitimini sürdürmeyi amaçlayan öğrencilere yöneliktir. Akademik çalışmalar bir dizi yoğun İngilizce dil geliştirme programı ile birleştirilir.

Oxford Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Bölümleri:

 • Beşeri bilimler
 • Matematik, Fizik ve Yaşam Bilimleri
 • Tıp ve Sağlık Bilimleri
 • Sosyal Bilimler

Oxford Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

 • Afrika Çalışmaları Yüksek Lisans

Bu program tam zamanlı 9 ay sürmektedir.

 • Eski Çağ DPhil

Bu program tam zamanlı 3-4 yıl veya yarı zamanlı 4-8 yıl arasında sürmektedir.

 • Antik Felsefede MST

Bu program tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Felsefe Fakültesinde yer almaktadır.

 • Antropolojide DPhil

Bu program tam zamanlı 3-4 yıl, yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Fakültesinde yer almaktadır.

Oxford Yüksek Lisans
 • Uygulamalı Peyzaj Arkeolojisi

Bu program tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Eğitim Fakültesinde yer almaktadır.

 • Dil Öğretimi ve Uygulamalı Dil Bilimi

Bu program yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Eğitim Fakültesinde yer almaktadır.

 • Uygulamalı Dil Bilim ve İkinci Dil Edinme

Bu program tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Eğitim Fakültesinde yer almaktadır.

 • Uygulamalı Teoloji

Bu program tam zamanlı 1 yıl veya yarı zamanlı 3-4 yıl sürmektedir

 • Arkeolojik Biliminde Felsefe Doktorluğu

Bu program DPhil için yarı zamanlı 3-4 yıl, MSC için tam zamanlı 1 yıl ve MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir.

 • Arkeoloji

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl veya yarı zamanlı 6 yıl, MPhil için tam zamanlı 21 ay, MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir.

 • Mimarlık Tarihi

Bu program DPhil için yarı zamanlı 5-8 yıl, PGCert için yarı zamanlı 11 ay sürmektedir.

 • Bölge Araştırmaları Dphil

Bu program tam zamanlı 3-4 yıl arasında sürmektedir. Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Bölümünde yer almaktadır.

 • Astrofizik DPhil

Bu program DPhil tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.

 • Atmosfer, Okyanus ve Gezegen Fiziği

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.

 • Atomik Lazer Fiziği

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.

 • Otonom Akıllı Makineler ve Sistemler

Bu program EPSRC için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir.

 • Medeni Hukuk

Bu program tam zamanlı 10 ay sürmektedir. Hukuk Fakültesinde yer almaktadır.

 • Biyokimya

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl ve OUTSRI için tam zamanlı 5 yıl sürmektedir. Biyokimya Ana Bilim Dalı Bölümünde bulunmaktadır.

 • Biyoçeşitlilik, Koruma ve Yönetim

Bu program MPHil için tam zamanlı 2 yıl ve yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulu Bölümünde yer almaktadır.

 • Biyomedikal ve Klinik Bölümler

Bu program DPhil için tam zamanlı 3 yıl ve NIHOUDPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.

 • Kardiyovasküler Bilim

Bu program DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.

 • Kimyasal Biyoloji

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl ve MSC için tam zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Kimya Bölümünde yer almaktadır.

 • Kromozom ve Gelişim Biyolojisi

Bu program DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.

 • Klasik Arkeoloji

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, MPhil için tam zamanlı 21 ay ve MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Arkeoloji ve Klasik Sanatlar Fakültesinde yer almaktadır.

 • Klasik Ermenice ve İbranice Çalışmaları

Bu programlar MST için tam zamanlı sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.

 • Klasik Diller ve Edebiyat

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yarı zamanlı için 6-8 yıl sürmektedir. Klasikler Fakültesinde yer almaktadır.

 • Bilişsel ve Evrimsel Antropoloji

Bu program tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Bilişsel ve Davranışsal Çalışmalar

Bu program PGCert için yarı zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Bilişsel ve Davranışsal Terapi

Bu program DPhil için yarı zamanlı 6-8 yıl, MSC için yarı zamanlı 2 yıl ve PGDip için uzmanlığa bağlı olarak 1 yıla kadar sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Karşılaştırmalı Sosyal Politika

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, MSC için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sosyal Politika ve Müdahale Bölümünde yer almaktadır.

 • Bilgisayar Bilimleri

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Bilgisayar Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.

 • Yoğun Madde Fiziği

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.

 • Çağdaş Çin Çalışmaları

Bu program tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Oryantal Çalışmalar Fakültesi Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Okulunda yer almaktadır.

 • Sürekli Eğitim

Bu program DPhil için yarı zamanlı 4-8 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Yaratıcı Yazarlık

Bu program MST için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Kriminoloji

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl veya yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Hukuk Fakültesinde yer almaktadır.

 • Kriminoloji ve Ceza Adalet

Bu program MSC için tam zamanlı 9 ay veya yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Hukuk Fakültesinde yer almaktadır.

 • Çivi Çalışmaları

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.

 • Geliştirme Çalışmaları

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.

 • Elmas Bilimi ve Teknolojisi

Bu program EPSRCDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları, Malzeme Bölümünde yer almaktadır.

 • Diplomatik Çalışmalar

Bu program MST için tam zamanlı 1 yıl, PGDIP için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Dil Bilim, Filoloji ve Fonetik

Bu program yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Dilbilim, Filoloji ve Fonetik Fakültesinde yer almaktadır.

 • Yer Bilimleri

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Yer Bilimleri bölümünde yer almaktadır.

 • Ekolojik Araştırma Teknikleri

Bu program lisansüstü sertifika için yarı zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanında yer almaktadır.

 • Ekonomik ve Sosyal Tarih

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 11 ay sürmektedir.

 • Ekonomi

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl ve yarı zamanlı 6-8 yıl, MPhil için ise tam zamanlı 21 ay sürmektedir.

 • Kalkınma Ekonomisi

Bu program MSC için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.

 • Eğitim

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yarı zamanlı ise 6-8 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.

 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Bu program MSC için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir.Eğitim Bölümünde yer almaktadır.

 • Karşılaştırmalı Uluslararası Eğitim

Yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.

 • Araştırma Tasarımı ve Metodolojisi

MSC için tam zamanlı 1 yıl, yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.

 • Eğitim Değerlendirme

MSC için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.

 • Mısır Bilimi

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.

 • Mühendislik Bilimi

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yarı zamanlı ise 6-8 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanşı 2-3 sürmektedir. Mühendislik Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.

 • İngilizce

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinde yer almaktadır.

 • İngiliz ve Amerikan Çalışmaları

Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinde yer almaktadır.

 • İngilizce Yerel Tarih

Bu program DPhil için yar zamanlı 4-6 yıl, yüksek lisans için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • İngiliz Çalışmaları (Orta Çağ Dönemi)

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinde yer almaktadır.

 • Gelişmiş Bilişsel Davranış Terapisi

Bu program lisansüstü sertifika için uzmanlığa bağlı olarak 1 yıla kadar sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Çevresel Değişim ve Yönetim

Bu program MPhil için tam zamanlı 2 yıl, MSC için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulunda yer almaktadır.

 • Çevresel Araştırma

Bu program NERC DTP tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.

 • Kanıta Dayalı Sağlık Bakımı (Tıbbi İstatistikler veya Sistematik Derlemeler)

Bu programlar MSC için yarı zamanlı 4 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadırlar.

 • Kanıta Dayalı Sağlık

Bu program MSC için yarı zamanlı 2-4 yıl, DPhil için yarı zamanlı 4-8 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadırlar.

 • Kanıta Dayalı Sağlık Müdehale ve Politika Değerlendirme

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, MSC için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sosyal Politika ve Müdahale Bölümünde yer almaktadır.

 • İşletme

Bu program yüksek lisans için yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.

 • Deneysel ve Translasyonel Tedaviler

Bu program MSC için yarı zamanlı 2-4 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Araştırma Psikolojisi

Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1-3 yıl, yarı zamanlı 2-6 yıl sürmektedir. Deneysel Psikoloji Bölümünde yer almaktadır.

 • Film Estetiği

Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Film Estetiği Bölümünde yer almaktadır.

 • Finansal Ekonomi

Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.

 • Finansal Strateji

Bu program lisansüstü sertifika için yarı zamanlı 13 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.

 • Güzel Sanatlar

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl, MFA için tam zamanlı 9 ay yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Ruskin Sanat Okulunda yer almaktadır.

 • Genomik Tıp ve İstatistikler

Bu program DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.

 • Coğrafya ve Çevre

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4, yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulunda yer almaktadır.

 • Küresel ve İmparatorluk Tarihi

Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.

 • Global İş ve Küresel İş

Bu programlar PGDip için yarı zamanlı 13 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadırlar.

 • Küresel Yönetim ve Diplomasi

Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.

 • Küresel Sağlık Bilimi ve Epidemiyoloji

Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Nüfus Sağlığı Bölümünde yer almaktadır.

 • Yunan ve Latin Dili Edebiyatı

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Klasikler Fakültesinde yer almaktadır.

 • Yunan ve Roma Tarihi

Bu program MPHil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Klasikler Fakültesinde yer almaktadır.

 • Sağlık Araştırmaları

Bu program lisansüstü sertifika için yarı zamanlı 1-2 yıl, pgdip için yarı zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Tarihsel Çalışmalar

Bu program lisansüstü sertifika için yarı zamanlı 9 ay, MST için yarı zamanlı 1 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.

 • Tarih

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl, MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.

 • Tarihçe

Bu program MST için tam zamanlı 9 ay yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.

 • Tarih (Bilim Tarihi ve Ekonomik ve Sosyal Tarih)
Bu program DPhil için yarı zamanlı 6-8 yıl tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.
 • Sanat Tarihi

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Tarih Fakültesi veya Sanat Tarihi Bölümünde yer almaktadır.

 • Sanat ve Görsel Kültür Tarihçesi
Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Tarih Fakültesi veya Sanat Tarihi Bölümünde yer almaktadır.
 • Tasarım Tarihi
Bu program MST için yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Bilim, Tıp ve Teknoloji Tarihi
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 11 ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.
 • Endüstriyel Odaklı Matematiksel Modelleme
Bu program EPSRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları, Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Enfeksiyon, İmmünoloji ve Translasyonal Tıp
Bu program DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir.Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.
 • Bilgi, İletişim ve Sosyal Bilimler
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Oxford İnternet Enstitüsünde yer almaktadır.
 • İnorganik Kimya
Bu program tam zamanlı 3-4 yıl, msc için tam zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Kimya Bölümünde yer almaktadır.
 • Entegre İmmünoloji
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Cerrahi Bilimler Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Fikri Mülkiyet Hukuku ve Uygulaması
Bu program PGDip için yarı zamanlı 10 ay sürmektedir. Hukuk Fakültesinde yer almaktadır.
 • Disiplinlerarası Biyoloji Bilimi
Bu program BBSRC DTP için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.
 • Uluslararası Kalkınma
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.
 • Uluslararası Sağlık ve Tropik Tıp
Bu program tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Nuffield Klinik Tıp Bölümünde yer almaktadır.
 • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku
Bu program MST için yarı zamanlı 22 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Uluslararası İlişkiler
Bu program DPhil içi tam zamanlı 3-4 yıl, MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Uluslararası Yaban Hayatı Koruma Uygulaması
Bu program PGDip için tam zamanlı 8 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölünde yer almaktadır.
 • İyon Kanalları ve Hastalığı
Bu program DPhil içim tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinede yer almaktadır.
 • İslam Sanatı ve Arkeoloji
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, MSt için tam zamanlı sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • İslami Çalışmalar ve Tarih
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • İslam Çalışmaları ve Tarihçesi
Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Japon Çalışmaları

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanli 1 yıl sürmektedir. Oryantal Çalışmalar Fakültesi Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Okulunda yer almaktadır.

 • Kore Çalışmaları
Bu program MST için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Geç Antik ve Bizans Çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.
 • Latin Amerika Çalışmaları

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Okulunda yer almaktadır.

 • Hukuk ve Finans
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 10 ay sürmektedir. Hukuk Fakültesinde yer almaktadır.
 • Öğrenme ve Öğretme
Bu program MSC için yarı zamanlı yeterliliklere bağlı olarak 2-3 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.
 • Büyük Program Yönetimi
Bu program MSc için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.
 • Yönetim Çalışmaları
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.
 • Malzeme Araştırması
Bu program dphil için tam zamanlı 3-4 yıl, msc için tam zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Malzeme Bölümünde yer almaktadır.
 • Matematik ve Hesaplamalı Finans
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 10 ay sürmektedir. Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Matematiksel ve Teorik Fizik
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Matematik Enstitüsü veya Fizik Bölümünde yer almaktadır.
 • Matematiksel Finans
Bu program yüksek lisans için yarı zamanlı 28 ay sürmektedir. Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Matematiksel Modelleme ve Bilimsel Hesaplama
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Matematik Bilimleri
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Matematik Enstitüsü, İstatistik Bölümünde yer almaktadır.
 • Matematik
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Bilgisayar Bilimleri ve Matematik Temelleri
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Matematik Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Ortaçağ ve Modern Diller
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Ortaçağ ve Modern Diller Fakültesinde yer almaktadır.
 • Ortaçağ Çalışmaları
Tarih Fakültesinde yer almaktadır.
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Tarih Fakültesinde yer almaktadır.
 • Göç Çalışmaları
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Okulu, Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.
 • Modern Diller
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Ortaçağ ve Modern Diller Fakültesinde yer almaktadır.
 • Modern Orta Doğu Çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Modern Güney Asya Çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Oryantal Çalışmalar Fakültesi Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Okulunda yer almaktadır.
 • Klinik Embriyoloji

Bu program MSC için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Kadın Hastalıkları ve Üreme Sağlığı Bölümünde yer almaktadır.

 • Klinik Tıp

Bu program DPhil için tamzamanlı 3-4 yıl veya yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Nuffield Klinik Tıp Bölümünde yer almaktadır.

 • Klinik Nörobilimler

Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans için tam zamanlı 1-3 yıl arasında sürmektedir.

 • Tıbbi Antropoloji
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, msc için tam zamanlı1 yıl sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Okulunda yer almaktadır.
 • Tıp Bilimleri
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Radcliffe Tıp Bölümünde okumaktadır.
 • Tıp
Bu program lisansüstü giriş için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Tıp Okulunda yer almaktadır.
 • Moleküler ve Hücresel Tıp
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, msc için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Ortopedi, Romatoloji ve Kas-iskelet Bilimi Anabilim Dalında yer almaktadır.
 • Sağlık ve Hastalık Moleküler Hücre Biyolojisi
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Sir William Dunn Patoloji Okulunda yer almaktadır.
 • Kas-iskelet Bilimi
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Ortopedi, Romatoloji ve Kas-iskelet Bilimi Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Müzik
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, dphil için yarı zamanlı 7-8 yıl sürmektedir.Müzik Fakültesinde yer almaktadır.
 • Müzik (Kompozisyon)
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Müzik Fakültesinde yer almaktadır.
 • Müzik (Kompozisyon)
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Müzik Fakültesinde yer almaktadır.
 • Müzik (Müzikoloji)
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Müzik Fakültesinde yer almaktadır.
 • Müzik (Performans)
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Müzik Fakültesinde yer almaktadır.
 • Nanoteknoloji
Bu program lisansüstü sertifika için yarı zamanlı 9 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Tıp ve Sağlık İçin Nanoteknoloji
Bu program yüksek lisans için yarı zamanlı 2-4 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Bölümü veya Mühendislik Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.
 • Doğa, Toplum ve Çevre Yönetişimi
Bu program MPhil tam zamanlı 2 yıl, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulunda yer almaktadır.
 • Nörobilim
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl, msc ve dphil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Oxford Nörobilim Deneysel Psikoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Onkoloji
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Onkoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Organik Kimya
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Kimya Bölümünde yer almaktadır.
 • Örgütsel Liderlik
Bu program PGDip için yarı zamanlı 13 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.
 • Pediatrik Enfeksiyon Hastalıkları
Bu program MSc için yarı zamanlı 1 yıl, pgdip için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Pediatri
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Pediatri Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Parçacık Fiziği
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.
 • Hasta Güvenliği
Bu program lisansüstü sertifikası için yarı zamanlı 1-2 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.l
 • Farmakoloji
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans tam zamanlı 1 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Farmakoloji Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Felsefi İlahiyat
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Felsefe, İlahiyat ve Din Fakültesinde yer almaktadır.
 • Felsefe
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, bphil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Felsefe Fakültesinde yer almaktadır.
 • Fizik Felsefesi
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürdürmektedir. Felsefe Fakültesinde yer almaktadır.
 • Fiziksel ve Kuramsal Kimya
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Kimya Bölümünde yer almaktadır.
 • Fizyoloji, Anatomi ve Genetik
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, msc tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Fizyoloji, Anatomi ve Genetik Bölümünde yer almaktadır.
 • Bitki Bilimleri
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Bitki Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.
 • Siyaset Teorisi Araştırma
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Politika
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Siyaset (Karşılaştırmalı Hükümet)
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Siyaset (Avrupa Siyaseti ve Toplum)
Bu konuda MPhil için tam zamanlı 21 ay sürdürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Siyaset (Siyasi Teori)
Bu programı MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Politika Araştırmaları
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yer almaktadır.
 • Nüfus Sağlığı
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, dphil için yarı zamanlı 6-8 sürmektedir. Nüfus Sağlığı Bölümünde yer almaktadır.
 • Pratik Etik
Bu program MSt için yarı zamanlı 2-3 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Bölümü, Felsefe Fakültesinde yer almaktadır.
 • Temel Sağlık Hizmetleri
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yarı zamanlı 6-8 yıl sürmektedir. Birinci Basamak Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Sağlık Hizmetlerinde Araştırma
Bu program yüksek lisan için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Birinci Basamak Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Psikiyatri
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl yarı zamanlı 2-6 yıl sürmektedir. Psikiyatri Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Psikodinamik Danışmanlık
Bu program lisansüstü sertifikası için yarı zamanlı 9 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Psikodinamik Uygulama
Bu program MSt için yarı zamanlı 1 yıl, pgdip için yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Psikolojik Araştırma
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Deneysel Psikoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Kamu Politikası

Bu program DPhil için tam zamanlı 3 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl, mpp için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Blavatnik Devlet Okulunda yer almaktadır.

 • Radyasyon Biyolojisi
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Onkoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Radyasyon Onkolojisi
Bu program MSc ve DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Onkoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Mülteci ve Zorunlu Göç Çalışmaları
Bu program MSc için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Uluslararası Kalkınma Bölümünde yer almaktadır.
 • Rus ve Doğu Avrupa Çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Disiplinlerarası Alan Çalışmaları Okulunda yer almaktadır.
 • Füzyon Enerjisi Bilim ve Teknoloji
Bu program EPSRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları, Malzeme Bölümünde yer almaktadır.
 • Slav çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Ortaçağ ve Modern Diller Fakültesinde yer almaktadır.
 • Uyku ilacı
Bu program MSc için yarı zamanlı 2 yıl, pgdip için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Klinik Nörolojik Bilimler Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Sosyal Antropoloji
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Okulunada yer almaktadır.
 • Sosyal Veri Bilimi
Bu program MSc ve DPhil için tam zamanlı 10 ay + 3-4 yıl yarı zamanlı 10 ay + 6-8 yıl, dphil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 yıl, msc için tam zamanlı 10 ay sürmektedir. Oxford İnternet Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Sosyal Müdahale
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Sosyal Politika ve Müdahale Bölümünde yer almaktadır.
 • Sosyal Politika
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Sosyal Politika ve Müdahale Bölümünde yer almaktadır.
 • İnternet Sosyal Bilimi

Bu program MSc için tam zamanlı 10 ay yarı zamanlı 22 ay sürmektedir. Oxford İnternet Enstitüsünde yer almaktadır.

 • İnternet Sosyal Bilimi + Bilgi ve İletişim Sosyal Bilimleri
Bu program MSc ve DPhil için tam zamanlı 10 ay + 3-4 yıl sürmektedir. Oxford İnternet Enstitüsünde yer almaktadır.
 • Sosyo-Yasal Araştırma
Bu program MPhil için tam zamanlı 1 yıl, dphil için tam zamanlı 3-4 yıl yarı zamanlı 6-8 sürmektedir. Hukuk Fakültesi, Sosyo-Hukuk Çalışmaları Merkezinde yer almaktadır.
 • Sosyoloji
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Sosyoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Sosyoloji ve Demografi
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Sosyoloji Bölümünde yer almaktadır.
 • Yazılım ve Sistem Güvenliği
Bu program MSc için yarı zamanlı 2-4 yıl sürmektedir. Bilgisayar Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.
 • Yazılım Mühendisliği

Bu program yüksek lisans için yarı zamanlı 2-4 yıl sürmektedir. Bilgisayar Bilimleri Bölümünde yer almaktadır.

 • İstatistiksel Bilimler
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl, pgdip için tam zamanlı 9 ay, dphil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. İstatistik Bölümünde yer almaktadır.
 • Strateji ve Yenilikçilik
Bu program PGDip için yarı zamanlı 13 ay sürmektedir. Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.
 • Yapısal Biyoloji
Bu program DPhil için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Tıp Bilimleri Doktora Eğitim Merkezinde yer almaktadır.
 • Cerrahi Bilim ve Uygulama
Bu program yüksek lisans için yarı zamanlı 2-4 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı, Cerrahi Bilimler Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Cerrahi Bilimler
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl, yüksek lisans araştırması için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Cerrahi Bilimler Anabilim Dalı Bölümünde yer almaktadır.
 • Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma
Bu program DPhil için yarı zamanlı 4-8 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Sürdürülebilir Kentsel Gelişim
Bu program MSc için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Sürekli Eğitim Departmanı Bölümünde yer almaktadır.
 • Biyoloji ve Tıp İçin Sentez

Bu program EPSRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Kimya Bölümü, MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.

 • Sentetik Biyoloji
Bu program EPSRC ve BBSRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.
 • Süryani Çalışmaları
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Biyomedikal Bilime Sistem Yaklaşımları
Bu program EPSRC ve MRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.
 • Vergilendirme
Bu program MSc için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Hukuk Fakültesi, Saïd İşletme Okulunda yer almaktadır.
 • Öğretmen Eğitimi
Bu program MSc için yarı zamanlı 2 yıl sürmektedir. Eğitim Bölümünde yer almaktadır.
 • İlahiyat

Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay, mst için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. İlahiyat ve Din Fakültesinde yer almaktadır.

 • İlahiyat ve Din
Bu program DPhil için tam zamanlı 3 yıl yarı zamanlı 6 yıl, pgdip için tam zamanlı 9 ay yarı zamanlı 21 ay sürmektedir. İlahiyat ve Din Fakültesinde yer almaktadır.
 • Teorik ve Hesaplamalı Kimya (Bağımsız)
Bu program MSc için tam zamanlı 10 ay sürmektedir. Kimya Bölümünde yer almaktadır.
 • Teorik Fizik
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Fizik Bölümünde yer almaktadır.
 • Kimyasal Bilimlerde Teori ve Modelleme
Bu program EPSRC CDT için tam zamanlı 4 yıl sürmektedir. Kimya Bölümü, MPLS Doktora Eğitim Programları Bölümünde yer almaktadır.
 • Tibet ve Himalaya Çalışmaları
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Geleneksel Çin
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Geleneksel Doğu Asya
Bu program MPhil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Doğu Çalışmaları Fakültesinde yer almaktadır.
 • Görsel, Malzeme ve Müze Antropolojisi

Bu program mphil için tam zamanlı 21 ay sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Okulunda yer almaktadır.

 • Görsel, Malzeme ve Müze Antropolojisi
Bu program MSc için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Antropoloji ve Müze Etnografya Okulunda yer almaktadır.
 • Su Bilimi, Politikası ve Yönetimi
Bu program MPhil için tam zamanlı 2 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulunda yer almaktadır.
 • Su Bilimi, Politika ve Yönetim
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1 yıl sürmektedir. Coğrafya ve Çevre Okulunda yer almaktadır.
 • Kadın ve Üreme Sağlığı
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Kadın Hastalıkları ve Üreme Sağlığı Bölümünde yer almaktadır.
 • Kadın ve Üreme Sağlığı Araştırmaları
Bu program yüksek lisans için tam zamanlı 1-3 yıl sürmektedir. Kadın Hastalıkları ve Üreme Sağlığı Bölümünde yer almaktadır.
 • Kadın Çalışmaları
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. Kadınların Çalışmaları Bölümünde yer almaktadır.
 • İngilizce Dünya Edebiyatları
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinde yer almaktadır.
 • Yidiş Çalışmaları
Bu program MSt için tam zamanlı 9 ay sürmektedir.Ortaçağ ve Modern Diller Fakültesinde yer almaktadır.
 • Zooloji
Bu program DPhil için tam zamanlı 3-4 yıl sürmektedir. Zooloji Bölümünde yer almaktadır.

Oxford Üniversitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Oxford Üniversitesi lisans ve yüksek lisans program fiyat aralığı nedir?

Cevap: Oxford Üniversitesi’nin yıllık lisans eğitim ücreti £24.000 – £35.000, yıllık yüksek lisans eğitim ücreti de £24.000 – £35.000 arasındadır. Eğitim programı fiyatları bölümlere göre farklılık göstermektedir.

Soru: Oxford Üniversitesi bölümleri nelerdir?

Cevap: Oxford üniversitesinde beşeri bilimler fakültesi, matematik, fizik ve yaşam bilimleri fakültesi, tıp fakültesi ve sosyal bilimler fakültesi olmak üzere birçok fakülte bulunur, bu fakültelerin her birinde alanınıza göre farklı bölümler bulunmaktadır.

Soru: Oxford Üniversitesi nerededir?

Cevap: Oxford Üniversitesi İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunan bir üniversitedir. İngiltere’de bulunan en prestijli üniversitedir. Oxford OX1 2JD, Birleşik Krallık

Oxford Üniversitesi’nde Öğrenim Görmüş Kişiler

Oxford Üniversitesi’nde eğitim alan ünlü kişiler aşağıda listelenmiştir. Dünyanın en kaliteli eğitim kurumlarından birinde eğitim alan ünlülerin birçoğu bu okuldan başarıyla mezun olmuştur.

 • Imran Khan
 • J.R.R Tolkien
 • Hugh Grant
 • David Cameron
 • Adam Smith
 • Boris Johnson
 • T.S Eliot
 • Indira Gandhi
 • Oscar Wilde
 • Thomas Edward Lawrence

İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi

Adres: Oxford OX1 2JD, Birleşik Krallık

Telefon: +44 1865 270000

İletişim Formu