İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında Bilgiler

İngiltere öğrenci vizesi yaz okulları ve dil okulları için, kişiye özel düzenlenen İngiltere’de eğitim göreceği süre boyunca İngiltere’de yaşaması ve eğitim görmesine izin veren ülkeye giriş yapmasına olanak sağlayan, izin veren resmi bir belgedir. İngiltere öğrenci vizesi süresi, İngiltere’de kalış amacı bakımında öğrenci vizeleri ikiye ayrılmaktadır.

Vize ile daha detaylı bilgilere UKBA aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Ya da daha profesyonel ve sorunsuz bir başvuru ve vize alımı için ücretsiz olarak yurt dışı eğitim danışmanından yardım alabilirsiniz.


İngiltere Öğrenci Vizesi

Birinci tip öğrenci vizesi General Student Visa (Genel Öğrenci Vizesi ve GSV-Tier 4) olara k adlandırılır; ikinci tip öğrenci vizesi ise Student Visitor Visa (Ziyaretçi Öğrenci Vizesi) olarak adlandırılır. Bu vizeler kendi içinde yetişkin ve çocuk olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aynı zamanda aldığınız vize tarihlerine de uygunluk göstermesi halinde İngiltere’ye 7 gün öncesinden giriş hakkına sahip olursunuz. İngiltere’ye girerken vizeniz kontrol edilir. Vizenizin olmasına bakmaksızın okul kabul belgesi ve konaklama davetiyeniz sizden istenebilir. Bu sebeplerden dolayı yanınızda bulunması gereken evraklar arasında yer almaktadır. 18 yaş altı öğrencilerin muvafakatnamelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Vizesini aldığınız ülkenin kanunlarının gerektirdiklerini yapmak zorundasınızdır o ülkede bulunduğunuz süre boyunca.

Vizenizi aldıktan sonra vizenizdeki bilgilerini doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Genel öğrenci vizesi ile ziyaretçi öğrenci vizesi arasında bazı farklar vardır. Genel öğrenci vizesi bazı şartlar yerine getirildiği zaman uzatılma şansına sahip olur fakat, ziyaretçi öğrenci vizesi uzatılamaz. Ziyaretçi öğrenci vizesine sahip olan öğrenciler sadece 6 ay İngiltere’de eğitim alabilirler.

Genel öğrenci vizesi alan öğrencinin vizesinde kabuk olduğu okulum kodu bulunmaktadır ve herhangi bir okul değişimi söz konusu olduğunda vizenin de yenilenmesi gerekmektedir. Alınan vize tek bir okulun kabulüne ithafen verilmektedir.

Genel öğrenci vizesi almak isteyen öğrencilerin en az intermediate İngilizce seviyesine sahip olma zorunluluğu vardır. Okullar kabul aşamasında öğrencinin İngilizce seviyesini tespit edip öyle kabul verirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar

 1. İngiltere Vize Başvuru Formu: AnkaStudy danışmanları tarafından doldurulmaktadır.
 2. Pasaport: Pasaportunuzun minimum 1 yıl süreli geçerliliği olmalı ve talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliği olmalı. Varsa eğer eski pasaportlarınız.
 3. Son 6 ay içinde çekilmiş 35×45 boyutlarında biyometrik fotoğraf.
 4. Vize başvuru ücreti.
 5. Niyet Mektubu: Anka Study uzman danışmanları bu konuda size yardımcı olmaktadır.
 6. Öğrenciler için öğrenci belgesi; mezunlar için diploma.
 7. Bugüne kadar alınmış olan eğitim sertifikaları.
 8. Eğitim alacağınız okuldan davet mektubu
 9. Sponsorunuzun tüm masraflarınızı karşılayacağına dair beyanı.
 10. Size veya sponsorunuzun şirket sahibi ise: vergi levhası, faaliyet belgesi, oda sicil kaydı, son 3 aylık banka hesap dökümleri, banka mektubu.
 11. Siz veya sponsorunuz maaşlı çalışan ise: son 6 aylık maaş bordrosu, SSK işe giriş hizmet belgesi, sigorta hizmet dökümü, iş yerinizden görevinizi, çalışma sürenizi ve maaşınızı belirten iş yeri yazısı, şahsa ait banka hesapları, banka mektubu, varsa, ev ve arsa tapuları ile araç ruhsatı.
 12. Siz ve sponsorunuz emekli ise: son 6 aylık maaş hesap dökümü, emeklilik belgesi, şahsa ait banka hesapları ve banka mektubu, varsa ev ve arsa tapuları ile kira kontratları, araç ruhsatı.

 

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti 2019

İngiltere öğrenci vizesi ödemeleri konsolosluk tarafından pound olarak belirlenir ve dolar üzerinden başvurular tamamlanır. Kur farkı nedeniyle başvuru ücretlerinde küçük değişiklikler olabilir. 6 aydan kısa süreli vize başvuru ücreti $133 olup, uzun süreli başvuru ücreti $750’dır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere öğrenci vizesi genel olarak üç hafta içinde çıkmaktadır. Ancak konsolosluğun yoğunluğu veya tercihine göre bu süre uzayabilir. Bu yüzden vize başvurularını erkenden tamamlamak daha sağlıklı olacaktır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı

İngiltere öğrenci vizesi için, başvuran kişinin yıllık okul masraflarını, yaşam ve konaklama masraflarını ve dönüş günü belirli değil ise dönüş seyahat biletlerinin masraflarını karşılayabileceğine dair banka mektubu vermesi gerekmektedir. Londra içi konaklama ve yaşam masrafları aylık £1300, Londra dışı konaklama ve yaşam masrafları aylık £1100 pound olarak hesaplanmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Red Nedenleri

Öğrenci okuldan kabul mektubu alsa dahi İngiltere öğrenci vizesini alabileceğinin 100% garantisi yoktur. Vize başvuruları eksik evrak, yanlış tercüme, hatalı ve tutarsız bilgi gibi nedenlerden dolayı ret ile sonuçlanabilmektedir. Sorunsuz bir vize başvuru süreci için Anka Study sizlere her türlü desteği sağlamaktadır.

İngiltereden sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için, finansal durumunuzun İngiltere’deki yaşamınızı karşılayabileceğinden, evrak ve formların eksik ve doğru bir şekilde doldurulduğundan, tercüme hatası yapılmadığından, konaklama rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde yapıldığından emin olmalısınız.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi

İletişim Formu