Şubat 6, 2017

ACT

ABD Üniversite Kabul Sınavı ACT Nedir?

ACT (American College Testing), birçok Amerikan üniversitesi tarafından öğrencilerin lisans kabul sürecindeki önemli testlerden biridir.

Tüm Amerikan üniversiteleri ACT’yi aday analizi için kriter olarak kullanmazlar, ancak iyi puanlı üniversitelere girişte SAT (Scholastic Aptitude Test) yada ACT istenilir. ACT veya SAT puanlarınızın olması üniversite başvurularınızda size öncelik yaratır.

Genel olarak, adayları analiz etmek isteyen okullar hem SAT hem de ACT skorlarınızı kabul etmektedir. Sınav tercihi öğrencinin seçimine ve başvurulan üniversitenin gereksinimlerine göre belirlenir.

AMAÇ

ACT testi öğrencinin Lise eğitimi boyunca almış olduğu eğitimi değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Neden ACT?

ACT American üniversitelerine başvurmak isteyen Amerikalı ve uluslararası öğrencilerin uygulanabilir.

ACT Sınavının Yapısı

ACT sınavı 5 bölümden oluşmaktadır

  • İngilizce
  • Matematik
  • Fen (mantık)
  • Okuma
  • Yazma

Puanlama ilk 4 başlık için 1 ila 36 arasında yapılmaktadır. Yazma bölümü için ise 2 ile 12 puan arasında puanlanmaktadır.

ACT Sınavı Kayıt

Kayıt için Actstudents adresinden kayıt olabilir bulunduğunuz ülke ve şehirde size uygun olan test tarihlerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca kayıt süreci ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve ücretsiz danışmanlık hizmeti almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

ACT Sınavı 2017 Tarihleri

8 Nisan 2017
10 Haziran 2017
9 Eylül 2017
28 Ekim 2017
9 Aralık 2017

ACT Sınav Ücreti

ACT sınav ücreti 40 Amerikan Dolarıdır. Ödemeler kayıt aşamasında internet sitesi üzerinden kredi kartı ile yapılır.

ACT Sınavı Kaç Defa Alınır?

Öğrenciler ACT sınavına istedikleri kadar katılabilirler.  Katıldıkları sınavlar arasından en aldıkları en iyi test skorunu okula gönderebilirler. ACT sınavının SAT sınavına göre tek dez avantajı en iyi skorlarınızı birleştirememenizdir. Örneğin SAT sınavına birkaç kez girdiniz; farklı tarihlerde aldığınız en iyi fen SAT skorunuz ile en iyi Matematik skorunuzu birleştirip okullara gönderebilirsiniz. Ancak bu durum ACT testinde mümkün değidir. ACT testinde en yüksek aldığınız testi gönderebilir ancak konular halinde ayıramazsınız.

ACT Sınav Sonuçları

ACT sınav sonuçlarınız test tarihinizden ortalama 8 hafta sonra açıklanır. Sonuçlarınıza ACT’nin sitesinden kayıt aşamasında kullandığınız kullanıcı ismi ve şifre ile online olarak ulaşabilirsiniz.

ACT sınav sonuçlarınız dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul almak ve burs kazanmak için çok önemlidir. 

ACT testi ve SAT testi arasındaki farklar için tıklayınız.

Ankara ACT testi hazırlık kursları kayıtlarımız başladı.

ACT sınavı, ACT testi hazırlık kursları ve sınav lokasyonları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz;

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu Seçiniz (gerekli)

En Yakın Konum (gerekli)

İletiniz

Sınavlar , , , , , , ,
About Anka Study