Fransa Dil Okulları

Fransa’da Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Fransa, her yıl Fransızca öğrenmek ya da mevcut dillerini geliştirmek isteyen bir çok uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Başta Fransa olmak üzere 33 ülkede resmi dil olarak konuşulan Fransızca, ülkemizde de ikinci yabancı dil olarak yoğun talep görmektedir. Fransa’da özellikle program çeşitliliği açısından özel dil kursları tercih edilmekle birlikte üniversitelerin Fransızca dil kursu programlarına katılma imkanı da bulunmaktadır.

Dil eğitimi için popüler olan şehirler Paris, Nice, Cannes şeklinde sıralanabilir ancak daha küçük ve butik merkezlerde dil eğitimi almak da mümkündür.

Sunulan programlar genel olarak Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, Akademik Fransızca, İş için Fransızca, DELF, TEF, CCIP Sınav Hazırlık gibi özetlenebilir. Bu programların yanında Fransızca + Sanat Tarihi ve özellikle mutfak kültürü oldukça gelişmiş bir ülke olduğu için Fransızca + Aşçılık gibi özel program seçenekleri de mevcuttur. Fransa’da uzun dönem dil eğitimi almak mümkü değildir. En fazla 9 hafta eğitim alınabilmektedir.

Bir çok ülkede ve okulda olduğu gibi Fransa’da konaklama okulların konaklama departmanları tarafından ayarlanır. Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda aile yanı, üniversite kampüslerinde konaklama, öğrenci apartları ve hostel gibi seçenekler mevcuttur.

Fransa’da Şehirlere Göre Dil Okulları

 1. 1
  PARIS

  Eurocentres
  ACCORD
  LSI
  Sprachcaffe

 2. 2
  NICE

  Azurlingua
  Sprachcaffe
  International House
  ELS Language Centers

 3. 3
  AMBOIS

  Eurocentres

 4. 4
  ROCHELLE

  Eurocentres

 5. 5
  VICHY

  Cavilam

İletişim Formu