Yurtdışında Üniversite-Yurtdışı Eğitim Danışmanlık | Yurtdışı Dil Okulları | ANKA Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Yurtdışında Üniversite Nasıl Okunur?

Yurtdışında üniversite eğitimi her öğrencinin geleceğindeki kariyer yaşamı ile ilgili atılan en iyi ve en doğru adım olacaktır. Türkiye’de iyi bir eğitim planlayan fakat Türkiye’deki giriş koşulları sebebiyle hayalindeki üniversite ve bölüme yerleşememiş öğrenciler veya daha yüksek hedefleri olan, dünya üniversitelerinde ve şehirlerinde eğitim almayı hayal eden öğrenciler için binlerce bölüm, üniversite ve ülke seçeneği bulunmaktadır.

Yurt dışında üniversite eğitimi kabul koşulları, program süreleri, eğitim alınan ülkeye ve bölüme göre değişkenlik gösterir. Her öğrenci profiline ve beklentilere göre hemen hemen her ülkede uygun okul ve bölüm bulunmaktadır.

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Estonya, Almanya ülkelerindeki birçok üniversite, kolej, yüksekokul ve kurum ile Anka Study iş birliği içindedir. Tamamen öğrencinin akademik geçmişine, bütçesine, hedeflerine ve beklentilerine dayalı uzman akademik kadromuz tarafından uygun bulunan seçenekler sunulur.

Yurtdışında Üniversite danışmanlık servisimizde:

  • Öğrenciye özel tamamen hedefe uygun ülke, okul ve bölüm araştırmaları
  • Akademik danışmanlık desteği; programların seçimi ve başvuru kitlerini hazırlama
  • Başvuruların doğrudan eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlanması
  • Başvuruların takip işlemleri
  • Kabul sonrası kayıt işlemleri
  • Vize başvuru işlemleri
  • Konaklama işlemleri
  • Uçak bileti, sigorta servisleri sunulmaktadır

Yurtdışında burslu üniversite okumak da artık hayal değildir. Çalıştığımız birçok üniversiteye başvururken burs başvurunuzu da yapmaktayız.  Ayrıca yurtdışında üniversite puanları diye bir konu yoktur. ÖSYMnin sınavı yurtdışında geçersizdir. O sınavdan puan alamasanız bile yurtdışında üniversite okuyabilirsiniz. Gelecek yazımızda yurtdışında üniversite fiyatları ve yurtdışında üniversite okumak için gerekenler hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında okumak için gerekli uluslar arası sınavları inceleyebilirsiniz ulaşabilirsiniz. Yurtdışı eğitim bursu veren özel kurumlar da bulunmaktadır. Kısacası yurtdışı üniversite okumak artık hayal değildir.

Yurtdışında üniversite eğitimi için danışmanlık servisi verdiğimiz ülkeler:

Yurtdışında Üniversite Okumak İçin Bölümler

Animasyon

Animasyon bölümü lisans eğitim süresi Türkiye’de 4 yıl sürelidir. Yurtdışında üniversite eğitimi 3-4 yıl sürer. Öğrenciler modelleme teknikleri, kaplama, renklenlendirme, dramaturji, karakterler tasarımı, konsept tasarımı, ışıklandırma, senaryo yazım, mocap, montaj teknikleri gibi alanlarda dersler alırlar.Türkiye’de yeni gelişmekte olan sektör olması sebebiyle bölüm üniversite seçenekleri oldukça kısıtlıdır. Bu eğitimi özellikle endüstri ile iç ice iş birlilği olan üniversite ve okullarda alarak ya da bu bölümlere trasnfer olarak lisans tamamlayabilir  sonrasında dünyaca ünlü medya yapım şirketlerinde kariyer yaşamınıza başlayabilirsiniz.

Genellikle bu bölüm İngiltere ve Avrupa’da 3 yıl sürelidir; Amerika ve Kanada gibi ülkelerde ise 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans programları olarak sunulmaktadır. Bunlara ek olarak bazı okullarda yoğun sıkıstrılmıs 1 yıllık yüksek diploma programları da eğitimi 1 yıl tam zamanlı sürede verebilmektedir.Eğitim ücretleri Avrupa’da devlet üniversitelerinde 3000 Euro  gibi ücretlerden başlar fakat genellikle ülkenin kendi dilinde eğitim seçeneği tek olduğundan bu eğitim ozel okullarda 10.000 euro gibi min. Maliyete yükselir. İngiltere’de ise yıllık 10.000 sterlinden başlayan 3 yıllık lisans program seçenekleri sunulur. Kanada ve Amerika’da ise yıllık 10.000 dolar civarinda olup min. Bütçe ile kolej veya bazı üniversitelerde bu tarz programlara katılım mümkündür.

Animasyon eğitimi alabileceğiniz okullar:
Vancouver Film School
University of Edinburgh
London College of Communication
Scuola Design
Kingston University
Middlesex University London
Dundee University
Carnegie Mellon University
UCLAN
Praat
Salford University
London Metropolita  University
Anglia Ruskin University

Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri ürünleri tasarımcıları konut içi tüketim ve kullanım nesneleri, tüketici elektroniği, ulaşım sistemleri, kent ve kamusal alan ürünleri, beyaz eşya, mobilya, aydınlatma, otomotiv, mücevher ve moda aksesuarları, sergileme ve ambalaj  gibi birçok sektörde endüstri kuruluşları bünyesinde tasarımcı olarak çalışabilir, firmaların AR-GE bölümlerinde görev yapabilirler. Aynı zamanda serbest tasarımcı olarak firmalara danışmanlık hizmeti sunabilir, kendi tasarım firmalarında ürün ve servis sistemleri geliştirebilirler. Devamı için tıklayınız; Yurtdışında Endüstri Ürünleri Tasarımı

Film Tasarımı ve Yönetmenlik

Sinema ve dizi film sektörü, ülkede özellikle genç kesimin ilgi duyduğu alanlardan biridir. Türkiye’de yayınlanan dizi sayısı düşünüldüğünde Film Tasarımı bölümünden mezun olanlara duyulan ihtiyaç gözle görüşür sayıda çoktur. Eğitim süresi boyunca öğrencilerin en aktif olduğu bölümlerden biridir. Öğrenciler sadece öğrenmez, aynı şekilde öğrendiklerini de uygulama olanağına sahip olurlar. Film Tasarımından mezun olan öğrenciler sinema ve dizi sektöründe farklı alanlarda görev alabilmektedirler. Film Tasarımı mezunları, sinema-dizi film alanında yönetmen asistanlığı, görüntü yönetmeni asistanlığı ve yapım asistanlığı gibi çeşitli işlerde çalışabilmektedirler. Devamı icin Tıklayınız; Yurtdışında Film Tasarımı Eğitimi

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı lisans programlarında öğrenciler Tasarım temelleri , iletişim, medya, sanat, fotoğraf, grafik gibi alanlarda çalışmalar yaparlar. Lisans programları ülkemizde 4 yıl sürelidir. Öğrenciler mezuniyet sonrasında medya,iletişim,sanat alanlarında tasarımcı veya sanat direktörü olarak sektöre giriş yapabilirler.

Aynı program yurtdışında yine görsel iletişim tasarımı , iletişim tasarımı ya da dijital tasarım gibi isimler altında sunulur . Öğrenciler bu lisans programlarına dil yeterliliği ve portfolyo gereklilik şartlarını tamamla ise doğrudan 1. Yıldan veya Türkiye’de bu bölümlerde 1. ,2. 3. Veya son sınıfta okuyan öğrenciler başarılı derslerini saydırarak trasnfer olabilir ve lisansını İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde tamamlayabilirler.Her bir ülkede lisans öğrenim süreleri veya okulların lisans program içerikleri farklılık gösterir.

Görsel İletişim Tasarımı: Ülkelere Göre

Genel olarak ülkelere göre bahsedecek olursak , İngiltere ve İtalya’da lisans eğitim süresi 3 yıl , Kanada ve Amerika’da ise 4 yıldır. Bazı okullar aynı alanda sundukları sertifika programlarını sıkıstrılmıs yoğun programlar olarak 2 yıllık eigitim karsiliginda sunar ve lisansını partner üniversite ile 2+2 eğitim sistemi olarak tamamlatır. Böylece öğrenciler 2 ayrı alanda hem akademik hem de sektörel diploma fırsatını da yakalayabilirler.

Eğitim ücretleri yıllık $10-15.000 dolar civarındadır. İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde öğrenciler sonrasında kariyerlerine dünyaca ünlü şirketlerde ve markalarla devam edebilir.

Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Üniversiteler;
Istituto Marangoni
IED
University Western Sydney
NABA
Westminster University
Newcastle University
Leeds University
Deakin University
Vancouver Film School

Yurt Dışında İktisat

İktisat

İktisat programı, tükenebilir kaynakların insanların ihtiyaçlarını karşılamak için en etkin biçimde kullanılması, bu kaynakların artırılması ve üretilen mal ve hizmetlerin bölüşümü ile ilgili konularda eğitim ve araştırma yapar. Bölümde, İktisat Politikası ile İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat, İktisat Tarihi, İktisat Teorisi anabilim dalları bulunmaktadır. İktisat programında temel ekonomi dersleriyle birlikte yönetim, hukuk, işletmecilik, istatistik, uluslararası ilişkiler dersleri de verilir. Okutulan derslerin amacı öğrencilere genel bir bilgi kazandırmak olduğu gibi çözümleme ve eleştirme gücünü geliştirmektir. İktisat alanında eğitim almak isteyenlerin akademik yeteneğin yanı sıra, sayısal düşünme yeteneğine sahip olmaları beklenir. Yaratıcılık da bu alanda başarıyı artıran önemli bir faktördür. İktisat mezunları, piyasada “iktisatçı” olarak yer alırlar.

Mezunlar çok çeşitli alanlarda iş bulabilmekle birlikte, son yıllarda en çok bankalar ile eğitim ve araştırma kurumlarında faaliyet sürdürmektedirler. Ayrıca son zamanlarda hem Türkiye hem de dünya ekonomisinde yaşanan önemli gelişmelerle birlikte özel ve kamu sektöründe iktisadi araştırmaya verilen önem gün geçtikçe artmaktadır. Bu da iktisat bölümü mezunlarının işe girme olanakları yükselmektedir. Bu mesleklere kamu sektöründe ve özel sektörde yer alan memurluk, uzman yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı kadroları da dâhildir. Gerek geniş konu kapsamı gerekse de analitik yönü kuvvetli bir sosyal bilim olması dolayısıyla İktisat, mezuniyet sonrası kariyer olanakları oldukça geniş olan nadir bölümlerden birisidir.

En kaliteli eğitim seçenekleri sunan üniversitelerle geleceğin en başarılı ekonomistlerinden, liderlerinden olabilmek için yurtdışında lisans eğitimi alabilirsiniz. Eğitim masrafları 10.000 $dan başlamaktadır.

Yurtdışı Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Üniversiteler;
Harvard University
MIT
LSE
University of Chicago
University of Berkeley California
Stanford University
Princeton University
University of Economy Prague

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Yurt Dışında İngiliz Dili ve Edebiyatı

İlk kurulduğunda ‘’Filoloji’’ olarak bilinen bölüm, kendine İngiliz dilini ve kültürünü incelemeyi,  edebiyatını derinlemesine öğrenmeyi ve bütün öğrencilerini araştırmacı olarak yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Üniversite bünyesi öğretim programı olarak kadın edebiyatı, popüler kültür, kolonileşme, etnik azınlık araştırmaları ve çalışmaları, kolonileşme sonrasına ait dönem, Avrupa Tarihi, Sosyal Kültürel Antropoloji, Düşünce Tarihi, Feminizm ve Edebiyat, Karşılaştırmalı Edebiyat gibi dersleri de içeren çok yönlü bir öğretim programına yer vermiştir. Shakespeare’den Edgar Allan Poe’ya kadar uzanan bütün şairlerin başyapıtlarını inceleyen İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü, öğrencilerinin mezun olduklarında genel kültür düzeyi yüksek, yorum yeteneği gelişmiş ve sanatsal bağlarını güçlendirdiği gibi akademik alanda ve iş hayatında birçok kapıyı açabilen anahtar niteliğinde bir bölümdür.

Bölümden mezun olan öğrenciler genel olarak birçok iş olanaklarına sahiptir. Birçok kamu kuruluşlarında, gazeteler, film stüdyoları, yayınevleri, magazin dergileri, edebiyat ve kültür dergileri, ve uluslararası kuruluşlarda, Avrupa Topluluğu ile ilişkili kurum ve projelerde iş olanakları bulunmaktadır. Bir başka fırsat ise öğrenciler, çeviri becerilerini geliştirerek tıp, mimarlık, ekonomi, arkeoloji, otomotiv, hukuk gibi kendine has jargonları olan alanlarda yazılı-sözlü ya da simultane çevirmen olarak çalışabilirler. Ayrıca turizm sektöründe de rehber turisti olarak çalışabilirler. Formasyon sertifikası alarak kamu ve özel kuruluşlarda öğretmenlik yapabilirler. Bölüm mezunları kariyerlerini akademik alanda sürdürerek alandaki bilimsel çalışmalarını üniversite çatısı altında sürdürebilirler.

İngiliz dilini tarihiyle ve edebi yönüyle tozlu raflardan indirip hafızasına eski dönem şiirlerini kazıyarak dağarcığını süslemek isteyen öğrenciler ister yurtdışında ister Türkiye’den transferle bu bölümde lisans eğitimi alabilirler. Eğitim masrafları yaklaşık 10.000 $dan başlamaktadır.

Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Üniversiteler;

Cornell University
Harvard University
University of Bristol
The University of Manchester
University of Oxford
Unviersity of Cambridge
Newcastle University
University of Southampton
University of Exeter
Anglia Ruskin University
University of Toronto
Yale University
The University of British Columbia
Michigan State University
Stanford University
University of Berkeley, California
Princeton University
Chicago Universitesi

Yurt Dışında İşletme

İşletme

Bölümün amacı genel olarak kamu ve özel sektörde yönetici konumunda çalışabilecek donanıma sahip bireyler yetiştirmektir. Bu sebeple İşletme bölümü yüksek kalite ve standartlarda eğitim ve öğretim programları sunmakta ve yayınlarla bilimsel çalışmalara da katkı sağlamaktadır.  Bölüm öğrencileri iletişim becerileri, toplumsal sorumluluk duygusu, yeniliklere karşı esnek olma özelliklerine sahiptirler. İşletme bölümünün öğrencilerine Sayısal Yöntemler, Ticaret Hukuku, Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Kooperatifçilik Muhasebe ve Finansman gibi derslerle İşletme dünyasında lider olmak üzere kapı aralamaktadır.

İşletme bölümü, öğrencileri için hazırladığı ders programında temel hedef olarak gelişen ve küreselleşen dünyada çağdaş işletmeciliğin temel kural ve ilkelerini teorik ve uygulamalı biçimde ülkenin koşullarına uygun olarak vermeyi amaç seçmiştir. Küresel ve Türkiye’ye özgü ekonomi ve iş dünyasındaki gelişmelere bağlı olarak İşletme eğitimi özel bir önem kazanmıştır. Bu sebeple Ekonomi-politik ve teknolojik değişimler beraberinde yeni iş model ve kariyer olanaklarını farklı kılmıştır. Genel olarak program, temel yönetici ve lider yetkinliklerini şekillendirmeyi hedefleyen derslerden, entelektüel ve çok kültürlü yetkinliklerini geliştirmeye odaklı ders ve uygulamalardan, ilgi alanına ve hedeflediği sektöre uygun zengin alt uzmanlık alanlarına ait modüler derslerden oluşmaktadır. İşletme öğrencileri eğitimlerinde bankacılık ve finans, muhasebe, pazarlama, uluslararası ticaret, uluslararası lojistik ve girişimcilik gibi alanlara da odaklanabilmektedir. Mezun olan öğrenciler, pek çok başarılı firmada, üst düzeyde çalışan olarak yer almaktadır.

İşletme dünyasına başarılı bir giriş yapabilmek için, üst düzey bir eğitim gerekmektedir. Bu yüzden yurtdışında en iyi eğitimi alabilir, Türkiye’de bir üniversiteden transferinizi aldırabilirsiniz. Eğitim marsafları 10.000 $dan başlamaktadır.

Yurt dışı Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Üniversiteler;

Notre Dame (Mendoza) Notre Dame
Virginia (McIntire) Charlottesville
MIT (Sloan) Cambridge, Mass.
Pennsylvania (Wharton) Philadelphia
Cornell Ithaca, N.Y.
UC Berkeley (Haas) Berkeley,
Emory (Goizueta) Atlanta
Michigan (Ross) Ann Arbor
Boston College (Carroll) Boston
Texas (McCombs) Austin
Brigham Young (Marriott) Provo
University of West ScotlandConcordia University Chicago
NYU (Stern) New York
Washington U. (Olin) St. Louis
North Carolina (Kenan-Flagler) Chapel Hill
Richmond (Robins) Richmond
Miami U. (Farmer) Oxford

Mühendislik

Yurt Dışında Mühendislik

Mühendislik; insanlığın hayat içerisindeki ihtiyaçlarını karşılama, sorunlu bölgelere çözüm üretme ve yaşamı pratikleştirme yolunda atılan en büyük adımdır. Birçok alanda matematiksel ve analitik düşünme yeteneği ile göz dolduran mühendislik günümüzde saygın bir yere sahiptir. Birçok alanda söz sahibi olan mühendislik, çözüm üretirken aynı zamanda yenilikçi, yaratıcı ve titiz bir çalışma yapmayı gerektirmektedir. Mühendislikler, toplumların sanayileşmesiyle, meslek tercihleri yapılırken en çok tercih edilen alanlardan biri haline gelmiştir. İş alanı geniş olan mühendisliklerin doğru orantıda iş bulma ve kariyerlerinde yükselme olanakları vardır. Bugün, teknolojinin çok hızlı bir biçimde ilerlemesi, teknolojinin uygulayıcıları olan mühendislere ve mühendislik mesleğine duyulan ilgiyi oldukça artırmaktadır. Geniş bir çalışma alanı olan mühendislik;

Mühendislik Bölümleri

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Biyomedikal Mühendisi, Çevre Mühendisi, Deniz Teknolojisi Mühendisi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi, Deri Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Fizik Mühendisi, Gemi İnşaatı Mühendisi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi, Gıda Mühendisi, Havacılık ve Uçak Mühendisi, Hidrojeoloji Mühendisi,İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisi, İşletme Mühendisi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Kimya Mühendisi, Kontrol Mühendisi, Maden Mühendisi, Makine Mühendisi, Matematik Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi, Meteoroloji Mühendisi, Nükleer Enerji Mühendisi, Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi, Optik Mühendisi, Otomotiv Mühendisi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisi, Seramik Mühendisi, Sistem Mühendisi, Tekstil Mühendisi, Uzay Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Enformasyon Ergonomi Mühendisi, Genetik Mühendisi, Network Mühendisi, Otomasyon Mühendisi, Tasarım Mühendisi, Telekomünikasyon Mühendisi, Tıp Mühendisi, Tekstil Mühendisi, Yazılım Mühendisi gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir.

Mühendislik hayalleri olan bütün öğrenciler ilgi alanları olan bölümü seçebilir ve geleceğin mühendisi olmak için büyük bir adımı yurtdışında kaliteli bir eğitim alarak atabilir.

Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Yurtdışında Üniversiteler;
University of Sheffield
Arizona State University
Iowa State University
University of Lincoln
University of Toronto
University of Kent
Plymouth University
Sheffield Hallam University
University of Bristol
University of Melbourne
The University of British Columbia
Yale University

Yurt Dışında Tekstil ve Moda Tasarımı

Tekstil ve Moda Tasarımı

Tekstil ve Moda Tasarımı; çağdaş bilgi, estetik ve teknik becerilerle donanımlı, sektörün ihtiyaçlarına uygun tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. En önemli faktörlerden biri; öğrencilerin moda ve tekstil sektöründe ulusal ya da uluslararası platformlarda görev alabilecek, yaratıcı, kültürlü ve vizyon sahibi, sorumlu sahibi bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır. Birçok bilim ve sanat disiplinini içinde bulunduran bölüm; Dokuma, Baskı, Moda ve Aksesuar tasarımcılığı konusunda profesyonel sanatçı yetiştirmeyi hedeflemektedir. En iyi öğrenci profilini oluşturmak için, eğitim ve öğretim süresinde, meslek alanlarında öğrencinin bilgi ve deneyimini pekiştirecek programlar hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle, belirlenen zamanlarda endüstri içinde çeşitli projelerde yer almak, sonuçlandırmak ve etkinliklerine katılmak, öğrencinin yaratıcılığını harekete geçirmek için yoğun atölye çalışmaları, proje uygulamaları yapılması planlanmaktadır.

Türkiye’nin en büyük endüstrilerinden biri olan tekstil endüstrisine tasarımcı yetiştirmektedir. Tekstil ve moda tasarımı eğitimi almak isteyen öğrenciler tasarım eğitimi ile birlikte üretim yöntemleri eğitimi alırlar. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü; Dokuma Tasarımı, Baskı Tasarımı ve Giysi Tasarımı sanat dallarından oluşmaktadır. Tekstil, hazır giyim ve moda sektörüne çağdaş, yaratıcı ve özgün tasarımlar üretebilen, modayı oluşturabilecek öncü fikirleri değerlendirebilen, malzemeyi ve üretim tekniklerini bilen tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlar. Eğitim programları; öğrencilerin kişisel özelliklerini ve yeteneklerini geliştirebilmelerini, biçim, renk, malzeme, yapı, işlev ilişkilerini kurarak kişiliklerine uygun sentezlerle yaratıcı ve özgün öneriler sunabilmelerini amaçlayan bir yaklaşımla oluşturulmuştur.

Yurtdışında Tekstil ve Modanın Önemi

Tekstil ve Moda Tasarımı alanında kendini geliştirerek aldığı eğitim sonucu kariyer hedefleyenler uygun bir üniversiteyi yurtdışında bulabilir ya da Türkiye’deki üniversitelerde bölmlerinden yurtdışındaki üniversiteye transfer olabilir; derslerini gidecekleri üniversitede başarılıysa saydırabilirler.

Bunun avantajı hem daha kısa sürede lisans tamamlama ya da alma ,mkanı olabilir hem de öğrenci mezuniyet sonrasında Tasarım okullarının iş birlikleri ile kariyerine iyi şirketlerde başlayabilir, projelerini daha büyük pazarlara sunabilir.

Moda Tasarım eğitimi Avrupa ve İngiltere’de 3  yıl sürelidir. Avrupa’da Moda Tasarım eğitimi için en gözde ülkeler italya ve Fransa’dir. Bu ülkelerde çok fazla sayıda program ve okul seçeneği mevcuttur ve bu okullar doğrudan sektörle is birliği içinde olduğundan öğrencilere öğrenimleri sırasında proje geliştirme imkanlarının yanı sıra mezuniyet sonrasında kariyerleri için cok iyi fırsatlar sunarlar.Yıllık eigitim ücretleri 8.000 eurodan baslar. İngiltere’de ise yıllık 10.000 sterlinden başlayan eğitim seçenekleri bulunur.Transfer öğrenciler için alinan dersler kabul edilirse doğrudan kalan yıldan başlama hakkı elde edilebilir. Ayrıca ozel durumlar veya başarı bursu olarak okulların dönemsel ders ücreti indirimleri de sunulur.

Moda Tasarım eğitimi alabileceğiniz yurtdışında üniversiteler:
Istituto Marangoni
NABA
Domus Academy
IED
POLIMODA
LCCA
University of Arts London
FIT

Uluslararası İlişkiler

Yurt Dışında Uluslararası İlişkiler

Uluslararası ilişkiler, sosyal bilimlerin bir dalı olup aynı zamanda tarih, ekonomi ve sosyoloji gibi birçok bilim dalını kapsar ve uluslararası örgütler, devletler, şirketler ve sivil toplum kuruluşları gibi kurumlar arasındaki ilişkileri inceler. Uluslararası ilişkilerin teorik ve uygulamalı yanları ile birlikte coğrafi olarak da bölgesel konumlarını inceler. Bu ilişkilerin açmış olduğu konuları da ayrıntılarına inerek, titizlikle inceler.

Uluslararası ilişkiler bölümü, politika ve politika bilimine ilgi duyan öğrenciler için disiplinler arası bir çalışma alanıdır. Uluslararası İlişkiler Bölümünün öncelikli amaçlarından birisi öğrencilerin bu alanda temel bilgileri ve bilimsel bakış açısıyla eğitmek ve onları uluslararası gelişmeleri analitik biçimde kavrayabilecek ve yorum yapabilecek düzeyde bilimsel bilgiye sahip bireyler yetiştirmektir. Uluslararası sistemin tarihini ve geçirdiği evreleri, işleyişini, hukuksal çerçevesini, ekonomik yapısını, devlet ve devlet dışı aktörlerin ilişkilerini öğrenmektedirler. Uluslararası İlişkiler Bölümü, öğrencilere geleceklerini şekillendirmede geniş bir bilgi birikimi ve kültürel altyapı sağlamasının yanı sıra, geniş bir çalışma alanı da sağlamaktadır.

Uluslararası İlişkiler ve Yurtdışında Üniversite Önemi

Bölümün öğrencilerine kazandırmayı hedeflediği temel bilgi, beceri ve yetkinlikler arasında; bölgesel ve küresel düzeydeki siyasi, tarihi, toplumsal ve ekonomik gelişmeleri değerlendirmek; devletlerin ve uluslararası organizasyonların birbirleriyle olan ilişkilerini açıklamak; uluslararası işbirliklerini ve uluslararası sorun çözme mekanizma ve yöntemlerini tanımak vardır. Bölümün asıl amacı ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda görev almak üzere, mevcut uluslararası politik ve ekonomik gelişmelerin doğru analizini ülkemiz çıkarlarını ön planda tutarak yapabilecek bireyler yetiştirmek; stratejik araştırmalar ve yayınlar yapmak ve danışmanlık hizmeti sunmaktır.

Politikayı yakından takip eden, ülkeler arası sıcak gelişmeleri derinlemesine bilmek isteyenler için eğitim olanağı uluslararası ilişkiler bölümünü yurtdışında kaliteli bir üniversitede alabilir ya da Türkiye’de bulunan bir üniversiteden transfer isteyerek hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim masrafları 10.000 $’dan başlamaktadır.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Üniversiteler;
Yale University
Long Island University
Johns Hopkins University
Princeton University
Boston University
Florıda University
California State University
Arkansas State University
Ohio University
St. John’s University
San Diego University

 

Yurtdışında üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi için bize ücretsiz danışabilirsiniz;

Ankara Merkez

Ankuva Avm No: 21 Bilkent Ankara 06800Üniversiteler Mah. 1597 Cd. Ankuva AVM Bilkent

+90 312 433 1 500
+90 530 158 0035
+90 530 175 0677
Kayseri Şube
İpeksaray Avm No: 182/2   1. Kat Melikgazi Kayseri
0 352 38 00 444

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu Seçiniz (gerekli)

İletiniz