Kaplan International Pathways | Üniversiteye Hazırlık

Kaplan International Pathways Hakkında Bilgiler

Kaplan International Pathways programları, üniversiteye geçiş eğitimi ile uluslararası öğrencilere alanlarında gerekli akademik yetenekleri ve gerekli İngilizce yeterliliğini kazanmalarını sağlamak ve öğrencinin eğitim alacağı ülkedeki öğrenci yaşamına ayak uydurabilmelerini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir.

Kaplan International Pathway programları, uluslararası öğrencilerin en iyi sıralamaya sahip üniversitelere girebilmeleri için özel olarak tasarlanmıştır. Akademik yeteneklerinizi ve İngilizce dil yeteneklerinizi geliştirmenize, üniversite eğitimi süresince ve sonrasında da başarılı olmanıza yardımcı olmayı hedeflemektedir. Kaplan International Pathways ile İngiltere, Amerika ve Avustralya’da bulunan prestijli üniversitelerde eğitim alabilirsiniz.

Ayrıca Kaplan International dil okulları bünyesinde Hazırlık Kursları , International Year-One ve Pre-Master programları da bulunmaktadır. Kaplan Internation English hemen hemen herkesin ihtiyaçlarına yönelik bir çok program sunmaktadır.

Anka Study, Kaplan International’ın resmi temsilcisidir. Kaplan International’a yapılacak tüm dil okulu ve pathway başvurularında tamamen ücretsiz danışmanlık sağlanmaktadır.

Neden Kaplan International Pathways?

Yurtdışında okumak, sizi yeni deneyimlerle ve yepyeni kültürlerle tanıştırır. Kaplan International Pathway programı size dünyanın en heyecan verici noktalarında öğrenim görme ve en iyi üniversitelere giriş imkanı tanımaktadır.

Kaplan International Pathways, İngiltere, Amerika ya da Avustralya’da prestijli bir üniversiteden diploma almanıza yardımcı olmaktadır. Bu diploma heme eğitim hayatınızda hem de kariyeriniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Kaplan International Pathway programları ile az sayıda öğrenciden oluşan sınıflarda, kişisel danışman ve ek atölye dersleri ile öğreniminize katkıda bulunacak bir çok özellik sunulmaktadır.

Kaplan International her öğrenciye özel uzman rehberlik hizmeti sunmaktadır. Pathway programınız boyunca uzman rehberlik hizmetinden istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

Kaplan International Pathway Programları

Kaplan International Pathways, İngiltere, Amerika ve Avustralya’da üniversite eğitimlerine yönelik hazırlık sağlamaktadır. Kaplan International Pathway programlarını başarı ile bitirmeniz durumunda, Kaplan ile anlaşmalı olan üniversitelerden birinde lisans veya lisansüstü bir eğitime katılmaya hak kazanırsınız.

Kaplan International, 40’dan fazla üniversite ile anlaşmalıdır. Yurtdışında üniversite okumak istiyorsanız ve Kaplan International Pathway programlarına başvurmaya karar verdiyseniz, Kaplan International resmi temsilcisi Anka Study danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.

 1. Kaplan International İngiltere Pathway Programları

  Kaplan International İngiltere Pathway Programları

  Kaplan International Pathway programları, Kaplan International partneri İngiltere üniversitelerden birine girmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Pathway programına katılarak genellikle katılmak istediğiniz üniversitenin kampüsünde eğitim alırsınız.

  Ayrıca Kaplan International Pathways, İngiltere’deki MPW kolejlerinde derece hazırlığı, A Levels ve GCSE’ler de sunmaktadır. Bu programlar dışında, İngiltere’de katılabileceğiniz 5 pathway programı bulunmaktadır.

  Program Akademik Gereklilik Min. Dil Seviyesi Program Süresi Programın Amacı
  Üniversiteye Hazırlık Programı En az 11 yıllık eğitim

  IELTS

  4.0-5.5

  5-14 ay arası Hazırlık sertifikası, sizi anlaşmalı İngiltere üniversitelerinde, lisans eğitiminin 1. ya da 2. yılına yönlendirir.
  Uluslararası Birinci Yıl En az 12 yıllık eğitim

  IELTS

  4.0-6.0

  Program süresi sizin ihtiyaçlarınıza göre değişmektedir Program öğrencileri lisans eğitiminin 2. yılının gereksinimlerini karşılayabilmesi için hazırlar.
  Pre-Master’s En az 3 yıllık yüksek öğretim ya da eşdeğeri eğitim

  IELTS

  4.5-5.5

  4-18 ay arası Program ile anlaşmalı İngiltere üniversitelerde direkt master eğitimi alabilirsiniz.
  Pre-Sessional English

  IELTS

  4.0-5.5

  5-12 ay arası Program sizi üniversitelerin istediği İngilizce dil yeterliliğini karşılayabilmeniz için hazırlar.
  Pre-Doctorate En az 1 veya 2 yıllık bir yüksek lisans eğitimi ya da eşdeğeri

  IELTS

  5.0-6.0

  1-3 dönem Program ile anlaşmalı üniversitelerde Doktora eğitimi alabilirsiniz.

 2. Kaplan International Amerika Pathway Programları

  Kaplan International Amerika Pathway Programları

  Kaplan International Pathways ile Amerika’da seçebileceğiniz çeşitli eğitim seçenekleriniz vardır. Sizin için doğru program, önceki eğitiminize, akademik hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

  Kaplan International Pathways, bir ABD üniversitesinde tercih ettiğiniz dereceye doğrudan kabul alabilmenize yardımcı olur. Ayrıca pathway programları mevcut niteliklerinizi, lisans ya da lisansüstü derecelere hazırlanmanıza ve derecenize giriş yapmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kaplan International, Amerika’da 4 farklı pathway programı sunmaktadır.

  Program Akademik Gereklilik Min. Dil Seviyesi Program Süresi Programın Amacı
  Lisans Pathways GPA 2.0-3.0

  TOEFL

  55-74

  4-14 ay arası Programlar, lisans derecesinin 1. veya 2. yılına geçmek için İngilizce hazırlık, çalışma becerileri ve akademik hazırlık sunar.
  Lisans Tamamlama GPA 2.25-4.0

  TOEFL-79

  IELTS-6.5

  Program süresi sizin kredinize göre değişmektedir. Program, halihazırda lisans programına devam eden öğrenciler için tasarlanmıştır.
  Pre-Masters GPA 2.5-3.4

  TOEFL

  55-90

  3-18 ay arası Program sonrası anlaşmalı Amerika üniversitelerinde direkt master eğitimi alabilirsiniz.
  Pre-Sessional English

  TOEFL

  61

  5-12 ay arası Program sizi üniversitelerin istediği İngilizce dil yeterliliğini karşılayabilmeniz için hazırlar

   

 3. Kaplan International Avustralya Pathway Programları

  Kaplan International Avustralya Pathway Programları

  Kaplan International Pathways, Avustralya üniversitelerinde lisans düzeyinde eğitim almak isteyen öğrencileri, akademik ve dil hakimiyeti yönünden geliştirmeyi hedeflemektedir. Pathways programına katılan öğrenciler, programı başarılı bir şekilde tamamlarsa, diğer ülkelerde olduğu gibi Kaplan International’ın anlaşmalı olduğu Avustalya üniversitelerine direkt giriş hakkı kazanmaktadır.

  Kaplan International pathway programları ile Avustralya’da bulunan Adelaide Üniversitesi ve Murdoch Üniversitesinde lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Kaplan International English resmi Türkiye temsilcisi Anka Study yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaplan International Pathways Fiyatları

Kaplan International Pathway programları fiyatları İngiltere için genel olarak £12,590 – £25,300 arasında değişmektedir. Amerika pathway programları için ise fiyatlar seçeceğiniz programa göre değişiklik göstermektedir.

Kaplan International Pathway programları fiyatları hakkında deaylı bilgi almak için yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaplan International Pathways Ortak Üniversiteleri

Kaplan International English, Amerika, İngiltere ve Avustralya’da sağladığı ortaklıklarla, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere bir çok prestijli üniversitede okuma imkanı sağlamaktadır.

 1. Kaplan International İngiltere Ortakları

  Kaplan International İngiltere Ortakları

  Kaplan International English ile ortak olan 16 İngiltere üniversitesi bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda Kaplan International Pathways ortağı olan üniversiteleri ve sunulan pathway programlarını görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Kaplan International resmi temsilcisi yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Üniversite Sunulan Programlar Üniversite Sunulan Programlar
  Aston Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Uluslararası Hazırlık, Japonya’da Pre-Master’s Glasgow Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s
  Bournemouth Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Pre-sessional English Liverpool Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Pre-Doctorate
  Londra Şehir Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s Nottingham Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Pre-Doctorate
  Cranfield Üniversitesi Pre-Master’s, Pre-Doctorate Westminster Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s
  Nottingham Trent Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s York Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Pre-sessional English
  Birmingham Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Uluslararası Hazırlık, Japonya’da Pre-Master’s, Üniversiteye Direkt Geçiş Batı İngiltere Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s, Pre-Doctorate
  Brighton Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s Aberdeen Üniversitesi Mühendislik için Lisans Hazırlığı, Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Doctorate
  Essex Üniversitesi Üniversiteye Hazırlık Programı, Pre-Master’s Salford Üniversitesi Petrol ve Makine Mühendisliği için Hazırlık

   

 2. Kaplan International Amerika Ortakları

  Kaplan International Amerika Ortakları

  Kaplan International English, Amerika’da 4 üniversite ile ortaktır. Amerika’da üniversite okumak isteyen uluslararası öğrenciler için Kaplan International Pathways programları sunan Amerikan üniversiteleri ve programları aşağıdaki gibidir.

  Üniversite Sunulan Programlar
  Arizona Eyalet Üniversitesi Üniversiteye Direkt Geçiş, Pre-sessional English, Lisans Derecesi Tamamlama, Bachelor’s degree, Pre-Master’s
  Northeastern Üniversitesi Lisans Derecesi Tamamlama, Pre-Master’s
  Pace Üniversitesi Bachelor’s degree, Pre-Master’s, Pre-sessional English
  Tulsa Üniversitesi Bachelor’s degree, Pre-sessional English

  Amerika’daki pathway programları ile ilgili daha detaylı bilgi için yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 3. Kaplan International Avustralya Ortakları

  Kaplan International Avustralya Ortakları

  Kaplan International, Avustralya’nın önde gelen iki üniversitesi ile ortaktır. Bu üniversiteler, Adelaide Üniversitesi ve Murdoch Üniversitesi’dir. Kaplan International Pathways ortağı Avustralya üniversitelerinde sunulan pathway programları ile ayrıntılı bilgi almak için Kaplan International resmi temsilcisi yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu