İsveç’te Üniversite Okumak

İsveç üniversitelerinde okumak almak hayatınızda yaşayacağınız en güzel deneyimlerden birisi olabilir. Lisans eğitimi süresince yeni arkadaşlar edinebilir, yeni yerler keşfedebilir ve daha iyi bir kariyer için kendinizi geliştirebilirsiniz. İsveç’te üniversite okumak ve fiyatları hakkında detaylı sorularınız için danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İsveç üniversiteleri eğitim kalitesi bakımından birçok ülkeden daha üstündür. İsveç U21 sıralamasında dünyanın en iyi eğitim kalitesine sahip 5. ülkesidir. İsveç’te lisans eğitim programları 3 yıl sürmektedir.

İsveç'de Üniversite Okumak

İsveç’te Üniversite Okumak

İsveç’te üniversite okumak için kabul almak istediğiniz eğitim kurumunun gerekli olan başvuru ve kabul şartlarını eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurunun kabulünden sonra üniversiteye yerleşebilir ve eğitim almaya başlayabilirsiniz. Lisans eğitimi için başvuru yaparken seçmek istediğiniz bölüm son derece önem taşır.

İsveç Üniversiteleri Fiyatları

İsveç üniversiteleri fiyatları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Yaşam maliyeti oldukça yüksek olan İsveç’te üniversite fiyatları $9.300 – $34.500 (80.000 – 295.000 SEK) arasındadır.

İsveç Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları

İsveç üniversitelerine başvuru yaparken kabul almak için gereken şartlar ve koşullar aşağıda listelenmiştir. Her okulun başvuru şartları birbirinden farklılık göstermektedir. Başvuru şartları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Lise mezuniyet diploma notu 80 ve üstü olmalıdır
  • IELTS sınavından en az 6.0 puan alınmalıdır.
  • İsveççe olarak sunulan eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler TISUS(Test in Swedish for University Studies) sınavından belirli bir puan almalıdır.

İsveç Üniversiteleri Başvuru Tarihleri

İsveç üniversite başvuru tarihleri lisans programları için yılın Ekim ve Nisan ayları arasındaki zaman aralığında yapılmalıdır. Başvuru tarihleriyle ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlık ofisimizi arayarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim Formu