Avustralya’da Yüksek Lisans

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak yaşayabileceğiniz en faydalı deneyimlerden biri olabilir. Avustralya yüksek lisans eğitim programlarına katılarak yeni arkadaşlar edinebilir, yeni yerler keşfedebilir, daha iyi bir kariyere sahip olabilir ve İngilizce diline daha fazla hakim olabilirsiniz. Yüksek lisans programları fiyatları için başvuru ve danışmanlık merkezimizi ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Avustralya’da master eğitimi Türk öğrenciler için son yıllarda çok popülerdir. Üniversitelerin sunduğu imkanlar, öğrencilik döneminde part time çalışma izini, mezuniyet sonrası alacakları çalışma izinleri, ülkedeki refah seviyesi, iklimi ve sıcak kanlı halkı bu kararlarında öncelik sağlamaktadır.

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi fiyatları diğer İngilizce konuşan ülkelere nazaran daha uygundur. Avustralya master eğitimleri 1 ve 2 yıl sürmektedir.

Avustralya’da eğitim almış tecrübeli danışmanlarımız ile sizlere ücretsiz danışmanlık desteği sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizleri arayabilir ya da ofislerimize uğrayabilirsiniz.

Avustralya Yuksek Lisans

Avustralya Yüksek Lisans Fiyatları

Avustralya yüksek lisans fiyatları eğitim alacağınız üniversiteye göre değişiklik gösterir. Yıllık ortalama eğitim ücreti 10.000 AU$ ile 37.000 AU$ arasında değişmektedir. Eğitim ücretleri yaşam masraflarını kapsamamaktadır. Bazı üniversitelerin fiyat bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Flinders University – 10.350 AU$
 • University of Wollongong – 18.800 AU$
 • University of New England – 19.100 AU$
 • Victoria University – 21.800 AU$

Avustralya Yüksek Lisans Başvurusu

Avustralya’da master başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Avustralya yüksek lisans başvurusu ve kabul şartları aşağıda listelenmiştir.

 • 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak
 • Not ortalamanızın (GPA) 2.2 ve üstü olması
 • Avustralya üniversitelerinin giriş için gerekli olan sınavlarından birini tamamlamak (IELTS veya TOEFL)
 • Referans mektupları

Başvuru şartları ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını başvuru ve danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek bulabilirsiniz.

Avustralya’da Yüksek Lisans Not Ortalaması

Avustralya’da yüksek lisans yapmak için not ortalamanızın 2.2 ve üstü olması gerekmektedir. Bu gerekliliği karşılamayan öğrenciler Avustralya master programlarına kabul edilmemektedir. Diğer başvuru şartlarına göz atmak için başvuru ve kabul şartlarını gözden geçirebilirsiniz.

Avustralya Yüksek Lisans Burs

Avustralya yüksek lisans eğitim programlarında burs imkanına sahip olabilirsiniz. Avustralya’da yüksek lisans yaparken faydalanacağınız burslar eğitim hayatınızı ekonomik açıdan daha kolay bir şekilde sürdürmenizi sağlar. Burs türleri aşağıda listelenmiştir. Avustralya yüksek lisans bursları hakkında daha fazla bilgi almak için başvuru danışmanlığımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Hükümet Bursları
 • Üniversite Bursları
 • Özel Burslar

Avustralya’da Yüksek Lisans Sonrası Çalışma İzni

Avustralya’da yüksek lisans yaptıktan sonra yeni bir vize türü olan “Eğitim Sonrası Çalışma Vizesi” (Sub 84) Avustralya’nın belirli bölgelerinde üniversite veya yüksek lisans eğitimini tamamlayan kişilere başlangıç olarak 4 yıllık çalışma izni sunmaktadır. Avustralya yüksek lisans eğitim programları sonrası çalışma vizesine nasıl sahip olabileceğiniz hakkında bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya’da Yüksek Lisans Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Avustralya’da Yüksek Lisans Ücretli Mi?

Cevap: Avustralya’da yüksek lisans ve master eğitimi  ücretlidir ve 20,000AU$ ve 37,000AU$ arası değişiklik gösterir.

Soru: Avustralya’da yüksek lisans nasıl yapılır?

Cevap: Avustralya master kabul şartlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Lisans not ortalamanız 2.2GPA in üstünde olmalıdır, aynı zamanda gerekli olan sınavları tamamlamalısınız.

İletişim Formu