İsveç’te Yüksek Lisans

İsveç’te yüksek lisans yapmak hayatınızda yaşayacağınız en güzel deneyimlerden birisi olabilir. Master eğitimi süresince yeni arkadaşlar edinebilir, yeni yerler keşfedebilir ve daha iyi bir kariyer için kendinizi geliştirebilirsiniz. İsveç’te yüksek lisans, master programları ve fiyatları hakkında detaylı sorularınız için danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İsveç üniversiteleri eğitim kalitesi bakımından birçok ülkeden daha üstündür. İsveç U21 sıralamasında dünyanın en iyi eğitim kalitesine sahip 5. ülkesidir. İsveç’te yüksek lisans eğitim programları 1 ile 2  yıl arasında değişiklik gösterir.

İsveç'de Üniversite Okumak

İsveç’te Yüksek Lisans Yapmak

İsveç’te yüksek lisans yapmak için başvuru yapmak istediğiniz okulun başvuru ve kabul şartlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Üniversitelerin başvuru ve kabul şartları birbirinden farklılık gösterebilir. Danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurunun kabulünden sonra İsveç’te master eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

İsveç’te Yüksek Lisans Ücretleri

İsveç üniversitelerinde yüksek lisans fiyatları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik gösterir. Bazı üniversitelerin yüksek lisans fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

  • Linköping Üniversitesi – €8.000 – €13.000
  • Malmö Üniversitesi – €7.700 – €19.000
  • Jönköping Üniversitesi – €11.000 – €12.400
  • Lund Üniversitesi – €12.560 – €13.610

İsveç Yüksek Lisans Başvuru ve Kabul Şartları

İsveç yüksek lisans başvuru ve kabul şartları aşağıda listelenmiştir.

  • IELTS(6.5 – 7) veya TOEFL (Min. 72) sınavı sonucu
  • Lisans programı mezuniyet belgesi ve diploma notunuzun yeterli olması
  • Referans mektupları

İsveç Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri

İsveç yüksek lisans başvuru tarihleri her yıl 16 Ekim ile 15 Ocak arasındadır. İsveç üniversiteleri yüksek lisans programlarına geç başvuruları kabul etmemektedir. Son başvuru tarihini kaçırmamalısınız.

İletişim Formu