Avusturya’da Üniversite

Avusturya’da üniversite okumak ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için danışmanlık ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Avusturya üniversitelerinde bir eğitim programına kayıt olmak ve okumak hayatınızda yağayacağınız en verimli deneyimlerden birisi olabilir. Yeni yerler keşfedebilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve sosyal aktivitelere katılarak hem akademik hem de sosyal bir eğitim hayatına sahip olabilirsiniz.

Avusturya Üniversiteleri

Avusturya’da Üniversite Okumak

Avusturya’da üniversite okumak için üniversitelerin istediği başvuru ve kabul şartlarını eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru ve kabul şartları hakkında daha fazla bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilir, aynı zamanda içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Avusturya’da Üniversite Eğitim Ücreti

Avusturya’da üniversite eğitimi ücretsizdir, fakat eğitim kurumlarının yıllık €1452 okul harcı vardır. Dönemlik €726 olmak üzere ödenmektedir.

Avusturya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları

Avusturya üniversitelerine kabul almak için okulların başvuru ve kabul koşullarını tamamlamanız gerekmektedir. Avusturya’da üniversite okumak için gereken başvuru ve kabul şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Lise eğitimi diploması
 • En az A2 düzeyinde Almanca dil bilgisi
 • Referans mektupları
 • Pasaport

Avusturya’daki En İyi 10 Üniversite

 1. Viyana Üniversitesi
 2. Viyana Teknik Üniversitesi
 3. Innsbruck Üniversitesi
 4. Graz Üniversitesi
 5. Salzburg Üniversitesi
 6. Graz Teknoloji Üniversitesi
 7. Klagenfurt Üniversitesi
 8. Viyana Tıp Üniversitesi
 9. Viyana Bodenkultur Üniversitesi
 10. Medical University of Graz