Kaplan International Dil Okulları

Kaplan International English Hakkında Bilgiler

Kaplan International English, dünya çapında 6 ülkede bulunan 37 dil okulu ile her yıl 150 farklı ülkeden 50,000’in üzerinde uluslararası öğrenciye eğitim sağlamaktadır. İngilizce öğrenmek, uluslararası sınavlara hazırlık eğitimi almak isteyen öğrencilere bir çok farklı eğitim programı sunan Kaplan International, aynı zamanda uluslararası düzeyde lisans hazırlık (Pathways) ve lisans eğitimi de sunmaktadır.

Belirli dil okullarında alınan belirli eğitimlerde seviye atlama garantisi veren Kaplan International dil okulları, eğitim verdiği öğrencileri tarafından %97 oranında tavsiye edilmektedir. Köklü ve geniş bir kurum olan Kaplan International dil okulları bünyesinde alacağınız İngilizce dil eğitimi ve sonrasında alacağınız dil sertifikası, birçok ülkedeki çoğu üniversite tarafından kabul edilmektedir.

Kuruluşunun 80. yılını kutlayan Kaplan International dil okulları, dünyanın en eski İngilizce dil eğitimi veren dil okullarından biridir. En çok Amerika’da dil okuluna sahip olan Kaplan International, “Dünyanın Dil Okulu” olarak nitelendirilmektedir. Anka Study Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Kaplan International’ın Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisidir.

Neden Kaplan International English?

1967 yılında kurulan ve ana merkezi Londra’da bulunan Kaplan International English, 6 ülkede, 37 farklı dil okulu ve 31.000’den fazla çalışanı ile yurtdışında okumak isteyen öğrencilere dil eğitimi ve pathway programları sağlayan zincir bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Kaplan International, öğrencilerin farklı İngilizce ihtiyaçlarına göre farklı İngilizce programları tasarlamaktadır.

Kısa dönem dil eğitimi, uzun dönem dil eğitimi, sınavlara hazırlık eğitimi, birebir dil eğitimi, iş İngilizcesi programları ve yaz okulu gibi bir çok farklı programa sahip olan Kaplan International dil okulları, belirli ülkelerde bulunan kurumlarında en az 10 haftalık eğitim alan öğrencilerine seviye atlama garantisi vermektedir.

Kaplan International dil okulları, program sonunda seviye atlayamayan uluslararası öğrencilere 4 hafta ücretsiz ek kurs imkanı sunmaktadır. Dil okullarının tamamı bulundukları ülkelerdeki yetkili kurumlar tarafından akredite edilmiştir ve öğrencilerine iyi bir deneyim sağlayabilmek adına bir çok sosyal aktivite programlarına da sahiptir. Bu programlar, Kaplan International bünyesindeki her dil okulunda bulunmaktadır.

Kaplan International İngilizce Programları

Kaplan International dil okulları programlarının bir çoğu 16 yaş ve üzeri öğrenciler içindir. Kurum, 12-17 yaş aralığındaki öğrenciler için ise yaz kursları sunmaktadır. Öğrencilerin her ihtiyacını karşılayabilecek çoklu programlara ve program sürelerine sahip Kaplan International, genel İngilizce programları, yoğun İngilizce programları, akademik İngilizce kursları ve uluslararası İngilizce sınavlarına hazırlık kursları gibi bir çok program sağlamaktadır.

Gençler için İngilizce Programları

Kaplan International English, 12-17 yaş arası lise ve ilköğretim öğrencileri için yurtdışında İngilizce yaz okulu programları sunmaktadır. Gençler için İngilizce eğitim programları, San Diego, Torquay ve Bath şehirlerinde bulunan İngilizce yaz okullarının yanı sıra yılın hemen hemen her döneminde tüm Kaplan International dil okullarında talebe bağlı olarak sunulmaktadır. Gençlere sunulan tüm programlarda da Kaplan’ın yüksek eğitim kalitesi ve standartları geçerlidir.

İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce dil eğitimi almak isteyen genç öğrenciler için Kaplan International tarafından özel olarak tasarlanmış olan K+ Juniors programı, öğrencilerin İngilizce dilinde hızlıca ilerleme kaydetmelerini sağlayacak eğitim materyallerine sahip bir programdır. En fazla 15 kişiden oluşan küçük sınıfları, eğlenceli ve yaratıcı sınıf projeleri sayesinde Kaptal International K+ Juniors programı, öğrencilerin dil öğrenme hedeflerine ulaşmalarına, erken yaşta dil öğrenme mantığını öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca K+ Juniors programında genç öğrencilere yönelik günlük aktiviteler ve hafta sonu gezileri ile öğrenciler motive edilmektedir.

Lise ve İlköğretim Öğrencileri için İngilizce Eğitimi 12-17 Yaş

 • Gençler için Genel İngilizce: Bu programda gençler için özel olarak hazırlanmış öğrenme ortamında haftada 15 saat İngilizce eğitimi verilmektedir.
 • Genç Gruplar için Sezon Paketleri: Birçok merkezde mevcut olan bu program grup halinde İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulmaktadır.

Kaplan International, bir eğitim merkezi için belirlenmiş minimum yaşın altındaki grup öğrencilerini de talep olduğu sürece kabul etmektedir. Bu tip durumlarda risk belirlemesi yapılmaktadır ve durumun gerektirdiği üzere ekstra koruma, güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Kaplan Junior Merkezleri

Kaplan Junior Merkezleri Neden Tercih Etmelisiniz? Aktiviteler Program Türü Program Tarihleri
İngiltere Torquay Deniz manzaralı villa merkezi Devasa kıyı mağaraları gezileri Bireysel ve Gruplar için Genel İngilizce 10 Haziran 2019 – 18 Ağustos 2019
Büyük açık teras, bahçe ve oyun odaları Kano ve Su Topu su sporları
Plymouth, Exeter ve Cockington Köyü gezileri British Riviera gezileri
İngiltere Bath Bath şehri UNESCO Dünya Mirası sit alanıdır Ünlü Roma hamamlarına ve tarihi Bath Manastırı’na geziler Bireysel ve Gruplar için Genel İngilizce 10 Haziran 2019 – 18 Ağustos 2019
Okul tarihi bir evdedir Şehir içi gezileri
Stonehenge, Lonra ve Oxford’a geziler Film gecesi gibi bir çok etkinlik
Amerika San Diego Okul San Diago şehir merkezindedir Müze turları Bireysel ve Gruplar için Genel İngilizce 23 Haziran 2019 – 17 Ağustos 2019
Kütüphane ve havuz gibi kampüs imkanlarına erişim Plaj gezileri
LA, Disneyland ve Universal Studios gezileri San Diago şehirinde tarihsel geziler

Yetişkinler için İngilizce Dil Eğitimi

Kaplan International dil okulları, 16 yaş ve üzeri öğrenciler için geniş çapta öğrencilere göre özelleştirilmiş İngilizce dil kursları sağlamaktadır. Kurs süreleri öğrenciler tarafından belirlenir. 1-52 hafta arasında katılım sağlanabilcek kurslara ya haftalık ücret ödeyerek ya da paket fiyat ödeyerek katılabilirsiniz. Paket fiyatlar haftalık ödemeye göre daha uygun fiyatları kapsamaktadır.

Tüm programlar farklı başlangıç tarihlerine sahiptir ve eğitim amaçlarınıza göre farklı program süreleri seçme imkanınız vardır. Özel olarak geliştirilen K+ eğitim methodu ile Kaplan International dil okulları programları, teknolojiyi işin içine katarak ve birçok inovatif tekniği kullanarak İngilizce’de hızla ilerlemeniz için tasarlanmıştır.

 1. Kısa Dönem Programları

  Kısa Dönem Programları

  İki haftadan 52 haftaya kadar süreleri değişebilen ve ihtiyaçlarınıza göre geliştirilmiş Kaplan International kısa dönem programları ile genel İngilizce, yoğun İngilizce eğitimi sağlanmaktadır. Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce arasında fiyat ve ders saati farkı bulunmaktadır.

  Program Türü Program Süresi Minimum Yaş Sınırı Ders Süresi Kurs Yapısı Katılım için Gereken Seviye
  Yoğun İngilizce 2-52 hafta 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 6 saat özel beceri, 7 seans K+ eğitimi Beginner ve Advanced arası
  Genel İngilizce 2-52 hafta 16 yaş 45 dakika 15 saat genel İngilizce dersleri Beginner ve Advanced arası
  Yoğun İngilizce (Akşam) 2-52 hafta 18 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 7 seans K+ eğitimi Elementary ve Advanced arası

 2. İngilizce Sınav Hazırlık Programları

  İngilizce Sınav Hazırlık Programları

  80 yıldır öğrencileri sınavlara hazırlayan Kaplan International dil okulları, İngilizce sınav hazırlık kursları ile TOEFL, IELTS, Cambridge Sınavları, GRE ve GMAT sınavlarından istediğiniz skoru almanızda gerekli olan desteği sağlamak amacıyla geliştirilmiş programlardır. Kaplan International dil okulları bünyesinde uluslararası sınav hazırlık programlarına katılarak uluslararası alanda kabul edilen bir sınav skoru elde edebilir ve yurtdışında üniversite veya yüksek lisans eğitimleri için ihtiyacınız olan dil yeterlilik sertifikasını edinebilirsiniz.

  Program Türü Katılmak için Gereken Seviye Minimum Yaş Sınırı Haftalık Ders Programı Program Süresi
  TOEFL Kursu CELTA üzerinden Higher Intermediate 16 yaş 15 saat TOEFL sınav hazırlığı, 15 Yapısal Çalışma Seansı (11.25 saat) 2 hafta +
  IELTS Kursu Intermediate – Advanced seviyeleri arası 16 yaş 15 saat IELTS sınav hazırlığı, 6 saat seçmeli ders, 7 seans K+ eğitimi (5.25 saat) 2-24 hafta
  Cambridge Sınavları Hazırlık Intermediate – Advanced seviyeleri arası 16 yaş 21 saat CAE hazırlığı, 7 seans K+ eğitimi (5.25 saat) 2-12 hafta
  GRE Hazırlık Programı TOEFL iBT 77 + kolej veya üniversite mezuniyeti 16 yaş 6 saat GRE sınav hazırlığı, 15 saat yoğunlaştırılmış ders 12 hafta
  GMAT Hazırlık Programı TOEFL iBT 77 + kolej veya üniversite mezuniyeti 16 yaş 9 saat GMAT sınav hazırlığı, 13 saat yoğunlaştırılmış ders 12 hafta

  *Cambridge Sınavları Hazırlık Programı saatleri, Kaplan International dil okulları merkezine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 3. İş İngilizcesi Programları

  İş İngilizcesi Programları

  Kaplan International dil okulları tarafından sunulan iş İngilizcesi programlarıyla iş dünyasında ihtiyacınız olabilecek İngilizce dil becerilerini öğrenebilirsiniz. Genel ve yoğun İngilizce programlarından farklı olarak İş İngilizcesi programları öğrencilerin sektörel başarılarını artırmak ve teknik terimlere hakim olmalarını amaçlamaktadır.

  Program Türü Katılmak için Gereken Seviye Minimum Yaş Sınırı Ders Süresi Kurs Yapısı Program Süresi
  Yoğun İş İngilizcesi Programı Intermediate – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat yoğun iş İngilizcesi, 6 saat seçmeli ders, 7 seans K+ eğitimi 2 hafta + (Amerika ve Kanada’da maksimum 10 hafta
  Tamamlayıcı İş İngilizcesi Intermediate – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat tamamlayıcı iş İngilizcesi, 6 saat seçmeli ders, 7 seans K+ eğitimi Minimum 2 hafta (Avustralya’da maksimum 17 hafta)

  *İş İngilizcesi programlarına giriş için aranan dil şartı Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde bulunan Kaplan International dil okullarında Higher Intermediate’dır.

 4. Akademik İngilizce Programları

  Akademik İngilizce Programları

  Kaplan International uzun dönem İngilizce programları olarak da bilinen akademik İngilizce programları, akademik alandaki hedefleriniz için özel olarak tasarlanan uzun süreli İngilizce eğitim programlarıdır. Üniversitenin bir yılı ya da bir dönemi gibi tasarlanmış olan bu eğitim programları, yurt dışında İngilizce eğitimi veren bir üniversitede eğitim almak için gerekli olan altyapıyı ve donanımı kazanmanızı hedeflemektedir.

  Ayrıca Kaplan International’ın sunduğu University Experience Year programı, sizi Amerikan kampüs yaşamı ile tanıştırabilmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu programa katılarak Kuzey Amerika’daki prestijli Kaplan International partneri üniversitelerden biri bünyesinde sunulan lisans programlarında eğitim alabilirsiniz.

  Program Türü Katılmak için Gereken Seviye Minimum Yaş Sınırı Ders Süresi Kurs Yapısı Program Süresi
  Akademik Sömestr Beginner – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 7 seans K+ eğitimi 6 ay (24 hafta eğitim + 1-2 hafta ara tatil)
  Yoğun Akademik Sömestr Elementary – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 6 saat beceri dersleri, 7 seans K+ eğitimi 6 ay (20-24 hafta eğitim + 1-2 hafta gezi)
  Akademik Yıl Elementary – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 7 seans K+ eğitimi 9 ay (32 hafta eğitim ve 3-4 hafta tatil)
  Yoğun Akademik Yıl Beginner – Advanced arası 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 6 saat beceri dersleri, 7 seans K+ eğitimi 9 ay (32 hafta eğitim + 3-4 hafta tatil)
  Akademik Amaçlı İngilizce Higher Intermediate ya da B2 seviyeleri 16 yaş 45 dakika 15 saat İngilizce, 6 saat özel İngilizce akademik becerilere göre ders Her seviye için 10 hafta

Kaplan International English K+ Sistemi

Kaplan International tarafından geliştirilmiş K+ eğitim sistemi ile öğrencilerin sınıfta, toplu taşımada ya da evde İngilizce öğrenmeleri hedeflenmektedir. Benzersiz K+ eğitim metodu, dijital platformlarda bulunan metin temelli kitap sistemi ve kişiler arası iletişimin gücü göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Kitaplardan, uygulamalardan, online kaynaklardan ve oyunlardan oluşan entegre sistem, sınıfta, toplu taşımada ve evde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize destek olmaktadır.

K+ metodu, öğrencilere 4 farklı eğitim hizmeti sunmaktadır;

 1. K+ kurs kitapları, İngilizceyi gerçek hayattaki durumlarda kullanabilmeniz için güncel olaylardan da örnekler içerecek şekilde tasarlanmıştır.
 2. K+ Online ile yapmış olduğunuz ek alıştırmalar ve ödevlerle ilgili anında geri bildirim alabilme imkanınız bulunmaktadır. Böylelikle ders dışında da kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.
 3. K+ Online Extra ile online platformda eğitmenlere sorular sorabilir, ilgili videoları izleyebilir ve sesli alıştırmalar yapabilirsiniz. Bu şekilde ders dışında da İngilizce alıştırmalar yapabilirsiniz.
 4. K+ Çalışma Grupları ile sosyalleşebilir ve öğretmenler tarafından düzenlenen çalışma grupları ile İngilizce pratik yapabilirsiniz.
 1. Kaplan International Dil Okulları Eğitim Süresi Tablosu

  Ayrıca aşağıdaki tabloda K+ sistemine sahip olan Kaplan International dil okulları programlarının eğitim sürelerine göre İngilizce bilginizi ne kadar geliştireceği gösterilmektedir.

Kaplan International Dil Okulu Fiyatları

Kaplan International dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz dil okuluna ve programa göre değişiklik göstermektedir. Tüm Kaplan International İngilizce kurs ücretleri, aksi bildirilmedikçe program başlama tarihinden en az 30 gün öncesinde tam olarak ödenmelidir. Eğitim programına kayıt işlemleri başlama tarihinden önceki 30 gün içerisinde yapıldığı takdirde ödeme kayıt sırasında yapılmalıdır. Ödeme tam olarak yapılmazsa eğitime başlama hakkınız bulunmamaktadır.

Dil okulu program fiyatları hesaplanırken hesaba katılması gereken bazı ücretler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Okul kayıt ücreti
 • Ders materyal ücreti
 • Konaklama ücreti
 • Sağlık sigortası ücreti
 • İhtiyaç halinde konaklama yerleştirme ücreti
 • İhtiyaç halinde havaalanı transfer ücreti

Aşağıdaki broşürlerde Kaplan International program fiyatları, Türkiye’ye özel promosyonlar ve eğitim programları hakkında ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz.

Kaplan International Dil Okulları

Kaplan International English, 6 ülkede bulunan 37 dil okuluyla öğrencilere bir çok bölge seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler, ABD, Kanada, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere ve İskoçya ülkelerinde bulunan dil okullarından istediğini seçebilmektedir.

 1. Kaplan International Amerika Dil Okulları

  Kaplan International Amerika Dil Okulları

  Kaplan International English, Amerika’nın 13 şehrinde toplam 19 dil okuluna sahiptir. Kaplan Amerika merkezleri, Amerika’da dil okuluna gitmek ve Amerika’da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için öğrencilere büyük şehirlerde ve kampüs içerisinde dil eğitimi alma imkanları sunmaktadır.

  Kaplan International Okulları Okul Bölgesi
  Berkeley Küçük,sakin şehir
  Boston – Fenway Büyük şehir
  Boston – Harvard Square Büyük şehir
  Chicago Büyük şehir
  Seattle Highline College Küçük şehir, kampüs içi
  Golden West College Sahil şehri, kampüs içi
  Los Angeles Westwood Büyük şehir
  Los Angeles Whittier College Küçük,sakin şehir, kampüs içi
  Miami Büyük sahil şehri
  New York Central Park Büyük şehir
  New York Empire State Büyük şehir
  New York SoHo Büyük şehir
  Philadelphia Büyük şehir
  Portland Büyük şehir
  San Diego Büyük sahil şehri
  San Francisco Büyük şehir
  Santa Barbara Dil Okulu Küçük,sakin sahil şehri
  Seattle Büyük şehir
  Washington Büyük şehir
  San Diego Juniors* Büyük şehir
  • San Diago Juniors, sadece 12-17 yaş arası öğrencilere eğitim sunmaktadır.

 2. Kaplan International İngiltere Dil Okulları

  Kaplan International İngiltere Dil Okulları

  Kaplan International English, İngiltere’nin 9 şehrinde 10 adet dil okulu ile öğrencilerine İskoçya’da da İngilizce dil eğitimi alma imkanı sunmaktadır.

  Kaplan International Okulları Okul Bölgesi
  Bath Küçük, sakin şehir
  Bournemouth Küçük, sakin sahil şehri
  Cambridge Küçük, sakin şehir
  Edinburgh Büyük şehir
  Liverpool Büyük şehir
  Londra – Covent Garden Büyük şehir
  Londra Leicester Square Büyük şehir
  Manchester Büyük şehir
  Oxford Küçük, sakin şehir
  Torquay Küçük, sakin sahil şehri
  Bath Juniors* Küçük şehir
  Torquay Juniors* Küçük sahil şehri

  *Bath Juniors ve Torquay Juniors merkezleri, 12-17 yaş arası uluslararası öğrencilere yönelik programlar sunmaktadır.

 3. Kaplan International Avustralya Dil Okulları

  Kaplan International Avustralya Dil Okulları

  Kaplan International dil okulları, Avustralya’nın 5 şehrinde, 5 dil okuluyla İngilizce eğitim sunmaktadır.

  Kaplan International Okulları

  Okul Bölgesi

  Adelaide Dil Okulu

  Küçük, sakin sahil şehri

  Brisbane Dil Okulu

  Büyük şehir

  Melbourne Dil Okulu

  Büyük şehir

  Perth Dil Okulu

  Büyük sahil şehri

  Sydney Dil Okulu

  Büyük sahil şehri

 4. Kaplan International Kanada Dil Okulları

  Kaplan International Kanada Dil Okulları

  Kaplan International dil okulları, dünyanın en güvenli ve arkadaş canlısı ülkelerinden biri olan Kanada’da iki ayrı merkeziyle uluslararası dil öğrencilerine İngilizce dil eğitimi sağlamaktadır. Ana dili İngilizce olan Kanada, yurtdışında İngilizce öğrenmek için ideal ülkelerden birisi olarak kabul edilir.

  Kaplan International Okulları

  Okul Bölgesi
  Toronto Dil Okulu

  Büyük şehir

  Vancouver Dil Okulu

  Büyük şehir

 5. Kaplan International İrlanda Dil Okulları

  Kaplan International İrlanda Dil Okulları

  İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan Kaplan International dil okulu merkezinde İngilizce dil eğitimi alarak, İngilizce öğrenmenin yanı sıra İrlanda’nın tarihini ve doğasını da keşfedebilirsiniz. İrlanda, İngilizce dil eğitimi almak için İngiltere’ye en yakın ve en benzer alternatiftir.

  Kaplan International Okulları

  Okul Bölgesi

  Dublin Dil Okulu

  Büyük şehir

 6. Kaplan International Yeni Zelanda Dil Okulları

  Kaplan International Yeni Zelanda Dil Okulları

  Ana dili İngilizce olan ülkelerden biri arasında yer alan Yeni Zelanda’da İngilizce dil eğitimi almak ve ülkenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen öğrenciler için Kaplan International English, özel olarak planlanmış etkinlikleri ve sosyal aktiviteleri ile öğrencilere eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

  Kaplan International Okulları

  Okul Bölgesi

  Auckland Dil Okulu

  Büyük şehir

Kaplan International Dil Okulları Başvurusu ve Başvuru Süreci

Kaplan International English bünyesinde yurtdışında İngilizce eğitim programlarına yılın her döneminde başvuru yapabilirsiniz. Kaplan International dil okulları, belirli bir son kayıt tarihine sahip değildir. Ancak başvurunuzun incelemesi ve gerekli evrakların hazırlaması yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Eğer ilk başta tamamlanmamış bir kayıt gerçekleştirirseniz bu süre uzayabilir.

Kaplan International English başvuruları, başvuru formu doldurularak ya da online rezervasyon ile yapılabilir. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak, okul kayıt ücreti ve eğer gerekiyorsa kargo ücreti ile beraber Anka Study Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına veya Kaplan International English’e göndermeniz gerekmektedir.

Kayıt sözleşmesini imzalayarak ve geri göndererek, Kaplan International English ile bağlayıcı bir anlaşma yaptığınızı kabul etmiş olursunuz. Kaplan International English yetkilileri, doldurulmuş, imzalanmış kayıt formunuzu ve başvuru ücretinizi teslim aldıktan sonra, eğer tercih ettiğiniz programda ve konaklama seçeneğinde yer mevcutsa, öğrenciye kayıt onay belgesi verilmektedir. Yurtdışı eğitim danışmanlarımız başvuru öncesinde tercih ettiğiniz program ve konaklama seçeneğindeki mevcudiyeti sorgulayarak kayıt öncesi ön araştırma yapmaktadır.

Kayıt onay belgesi, diğer bir adıyla ön kayıt belgesini edinilmesi ile vize işlemleri başlatılabilmektedir. Vize alındıktan sonra uçak bileti alınır ve öğrenci gitmeye hazır olur. Tüm vize işlemleri ücretsiz olarak bizim tarafımızdan takip edilmektedir. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Kaplan International Dil Okulu Başvuruları için Gerekli Belgeler

Kaplan dil okulu başvuruları için gerekli olan belgeler tercih ettiğiniz dil okulunun bulunduğu ülke ve seçtiğiniz programa göre değişiklik göstermektedir.. Başvuru sürecinde, genel olarak bütün Kaplan International dil okulları tarafından istenilen belgeler şu şekildedir;

 • Doldurulmuş başvuru formu
 • Varsa İngilizce dil seviyenizi belirten bir belge
 • Sağlık sigortası
 • 18 yaşının altındaki öğrenciler için Muvafakatname Belgesi ya da Ebeveyn Onay Belgesi
 • Okul kayıt ücretinin ödendiğini niteleyen bir banka dekontu

Kaplan International English Akreditasyonları ve Üyelikleri

Amerika ve İngiltere’de 80 yılı aşkın eğitim tecrübesiyle Kaplan dil okulları, İngilizce dil eğitimini konusunda lider kurumlardan biri olarak tanınmaktadır. Kaplan International English bünyesindeki tüm dil okulları, yetkili kurumlar tarafından denetlenmiş ve akredite edilerek yüksek akademik standartlara ve işlerlik gösterdiği her alanda mükemmel hizmet seviyesine uygun bulunmuştur. Böylelikle hangi Kaplan International dil okulunu seçerseniz seçin, sınıf içinde ve dışında, yüksek kalitede bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 1. Akreditasyonlar ve Üyelikler

  Ülkeler

  Kurumlar

  Amerika

  Kaplan Amerika dil okulları, ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiştir.
  New York Eyaleti içerisindeki dil okulları, New York Eyaleti Eğitim Bölümü tarafından lisanslıdır.

  İngiltere

  Kaplan İngiltere dil okulları, British Council tarafından akredite edilmiştir.
  Kaplan International İngiltere dil okulları, ENGLISH UK’in üyeleridir.

  Avustralya

  Kaplan Avustralya dil okulları, English Australia’nın üyeleridir.
  Avustralya’daki Kaplan International İngilizce dil okulları, National ELT Accreditation Scheme (NEAS) tarafından Kalite Onaylıdır.

  Kanada

  Kaplan Kanada dil okulları, Languages Canada’nın akrediteli üyeleridir ve Uluslararası Öğrenci Programı (ISP) ünvanına sahiptirler.
  Kaplan International Vancouver, ek olarak PTIB tarafından akreditelidir ve BC EQA (BC Education Quality Assurance) altında hizmet vermektedir.

  İrlanda

  Kaplan Dublin dil okulu, MEI’nin üyesidir ve English Language Teaching (ELT) için bir İrlanda Kalite ve Yeterlilik servisi olan ACELS tarafından tanınmaktadır.

  Yeni Zelanda

  Yeni Zelanda’daki Kaplan Auckland Dil Okulu, NZQA tarafından tam akredite edilmiştir.

İletişim Formu