İngiltere Aile Yanı Konaklama

İngiltere Aile Yanı Konaklama Hakkında Bilgiler

Konaklama seçimi yurtdışında dil, lise, lisans ya da yüksek lisans eğitimine başlayacak olan öğrenciler için oldukça önemli bir konudur. Öğrencilerin tercih edebileceği konaklama seçeneklerini aile yanı konaklama, yurt, otel, oda ve stüdyo daire olarak tanımlayabiliriz. Eğer öğrenci eğitim için gideceği şehirde daha önce bulunmamışsa aile yanı konaklama öğrenci için en iyi seçenek olacaktır.

İngiltere aile yanı konaklama konusunda en profesyoneller ülkelerden birisidir. İngiltere aile yanı konaklama seçeneğinin artılarından bahsetmek gerekirse:

  • İngiltere’de aile yanı konaklama profesyonel bir meslek halini almıştır.
  • Aile yanı konaklama gidilen ülkenin dilinin ve kültürünün en hızlı şekilde öğrenilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Her öğrenciye uygun bir aile yanı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Aile yanı konaklama tek kişilik oda, özel banyo, paylaşımlı oda, engelliler için tasarlanmış odalar, tam pansiyon, yarım pansiyon, özel diyet programı (vejetaryen, helal gıda vb) gibi taleplere göre şekillendirilebilmektedir.
  • Aile yanı konaklama seçeneğinde 18 Yaşından küçük çocuklar için vasi atanabilmektedir.
  • Aile yanı konaklama diğer konaklama seçeneklere kıyasla daha ekonomiktir.

İngiltere Aile Yanı Konaklama Fiyatları

İngiltere aile yanı konaklama fiyatları haftalık olarak hesaplanmaktadır. Haftalık fiyatlar tek kişilik oda, çift kişilik oda, kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon, özel banyo, konum, özel diyet, yoğun sezon gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aile yanı konaklama fiyatları haftalık 70£’dan başlayıp 200£’a kadar artabilmektedir.

İngiltere’de Aile Yanında Kalanlar ve Deneyimleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İngiltere aile yanı konaklama konusunda bu işi profesyonelliğe dönüştürmüş ülkelerden bir tanesidir. Ailelerin psikolojik durumları ve sabıka kayıtları devlet tarafından denetlenmektedir. Yani ailenin öğrenciye kötü davranması, öğrenci ile ilgilenmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yine de öğrencinin memnun kalmaması durumunda okula dilekçe yazması kaldığı ailenin değişmesi için yeterli olacaktır.

Aile yanında kalan öğrenciler, kalacakları evin ve odanın özelliklerini kendileri belirlemektedir. Eğer görme kaybınız, evcil hayvanlara alerjiniz var ise bunu mutlaka gitmeden belirtmeniz gerekmektedir. Öğrenci ne istediğini açık bir şekilde ifade ettiyse, eğitim süresi boyunca konaklama ile ilgili sıkıntı çekmeyecektir.

Aile yanı konaklamalarda eve giriş-çıkış saat kısıtlamaları bulunmamaktadır. Genel görgü kuralları açısından eve geç saatlerde gelindiğinde yüksek ses yapmamaya dikkat edilmeli ve eve arkadaşlarınızı çağırmadan önce kaldığınız aileye bunu bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca ev içi yaşam konusunda öğrenci ve aile uzlaşıp yeni kurallar koyabilmektedir.

Yurtdışında Aile Yanında Çalışma

Öğrenci bulunduğu ülkede sahip olduğu vize ile çalışma hakkına sahip ise aile yanında kalıyor olması çalışma hakkına herhangi bir etkide bulunmamaktadır. Ancak aile yanında konaklayan öğrencinin ev işleri yapması, varsa ailenin çocuğuna bakıcılık yapması gibi işler yasaktır. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin çalışma izinlerini linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İletişim Formu