IED Istituto Europe Di Design - Resmi Temsilciliği | AnkaStudy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Ağustos 1, 2018

IED Istituto Europe Di Design – Resmi Temsilciliği

IED / Istituto Europe Di Design

İtalya da tasarım alanlarında eğitim vermek amacıyla 1996 yılında Francesco Morelli tarafından kurulmuştur. Yalnızca İtalya içerisinde değil aynı zamanda İspanya ve Brezilya’da okulun toplamda 7 farklı kampüsü bulunmaktadır. Okulun merkezi Milano olmakla birlikte; diğer kampüsleri Roma, Floransa, Venedik, Torino, Madrid, Barcelona ve San Paolo da kampüsleri yer almaktadır. Okulda lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra özellikle yaz aylarında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için kısa süreli sertifika programları da bulunmaktadır. Okul bünyesinde, mimarlık, tasarım, sanat, moda ve görsel iletişim gibi birçok farklı alanlarla alakalı bölümlerde; İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca gibi farklı dil seçeneklerinde eğitimler alabilirsiniz.

Istituto Europe di Design İçin 7 Neden

 • Farklı dil seçeneklerinde eğitim vermesi.
 • Eğitim sonrası güçlü network imkanı.
 • Dünya çapında tanınmış bir okul olması.
 • Yurtdışında birlikte yürüttüğü ortaklaşa lisans programları sayesinde çift diploma alabilme şansı.
 • İtalya, İspanya ve Brezilya da farklı kampüs seçeneklerinin bulunması.
 • Çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları.
 • Eğitim verilen kampüslerin gerekli sektörlerle alakalı şehirlerde yer alması.
 • Lisans Eğitiminin 3 senede tamamlanması ve YÖK denkliğinin olması.

İtalya‘daki Lisans Programları;

Aşağıda sadece İngilizce eğitim verilen lisans programları bulunmaktadır.  İngilizce eğitim verilen programların ücretleri, Avrupa vatandaşı olmayan öğrenciler için yıllık ortalama 16.000€ kadardır ve lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir.

IED Milano – Lisans Programları

Interior Design

Bu lisans programının amacı, öğrencilerin duyularını ve algılarını bir araya getirerek, fonksiyonel ve işlevsel bir yapıya sahip mekânlar tasarlamaktır. İtalyan tasarım sistemi ile etkileşime girmeyi, İtalyan uluslararası tasarımcılar, okullar ve İtalyan firmaların işlerinde mobilya, lamba üretimi gibi ürünleri tasarlamakla birlikte müşteri şirketlerinin ilişkiler ağını kullanmayı öğrenmektedirler. Öğrenciler, nihai yaratım ve iletişime kadar bir projeyi geliştirmeye, değerlendirmeye ve açıklamaya olanak veren birçok program araçlarını öğrenirler: Çizim, 3D modelleme ve renderleme yazılımı gibi.

Kariyer fırsatları; İç Tasarımcı, Sergi Tasarımcısı, Perakende Tasarımcı, Restoran Tasarımcısı, Set Tasarımcı, Hizmet Tasarımcısı.

Fashion Design

Moda Tasarım programı sayesinde öğrenciler, yenilikçi ürünleri tanımlamak, hikayeler geliştirmek ve pazarda nihai bir ürün yerleştirmek ile birlikte stilistik ve yaratıcı yetkinliklerle eğitilmektedirler. Özellikle 3 yıllık lisans öğrenimi boyunca öğrencilere farklı koleksiyonlar ve prototiplerin üretimi konusunda uzmanlaşabilecekler eğitimler sunulmaktadır. Program boyunca öğrencilere uzmanlaşabilecekleri iki farklı ana dal seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Moda Tasarım diğeri ise İtalyanca olarak sunulan Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımıdır.

Kariyer fırsatları; Moda Tasarımcısı, Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcısı, Tekstil Tasarımcısı, Ürün Müdürü, Triko Tasarımcısı, Nakış Tasarımcısı.

Graphic Design

Grafik Tasarımı bölümü görsel iletişim uzmanlarının eğitimine odaklanmaktadır. Öğrenciler bu program aracılığı ile karmaşık “iletişim sistemleri” üzerinde çalışmakta; gelişmiş düzenleme yazılımı, profesyonel baskı ve üretim yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Öğrenciler program süresince aldıkları eğitimlere bağlı olarak; ürün tasarım, iletişim, moda, fotoğrafçılık, aynı zamanda kurumsal iletişim ve tasarım alanları, yayıncılık şirketleri, web, reklam ajansları ve TV üretimi gibi farklı alanlarda giderek genişleyen grafik tasarım stüdyolarında çalışma hayatlarında yer edinebilmektedirler.

Kariyer fırsatları – Grafik Tasarımcı, Sanat ve Tasarım Direktörü, Görsel Gazeteci.

Fashion Stylist

Bu bölüm, öğrencilerin tasarımlarını yaptıkların ürünlerin iletişim süreçlerine, tanıtımına ve dolayısıyla moda ürününün ve hayali estetik ve tarzın geliştirilmesine etkin bir şekilde katkıda bulunmalarını öğretir. İkinci yıldan itibaren öğrenciler, bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturmak ve yönetmek, reklam kampanyasını yönetmek, medya ile ilgilenmek ve sektörde çalışanlar ile etkinlik ve moda düzenlemek için Moda İletişiminde uzmanlaşmaya ve moda sektöründe yer alma olanağına sahiptir. Bir ürünü, bir tasarımcıyı veya bir markayı nasıl tanıtımını yapacağını öğrenmektedir.

Kariyer fırsatları: Moda Stilisti, Marka Danışmanı, Yaratıcı Yön Koordinatörü, Moda Araştırma Uzmanı, Moda Yayın Uzmanı.

Fashion Marketing and Communication

Moda Pazarlama ve İletişimi eğitiminin amacı, öğrencilere mesleki becerilerinde gelişim sağlamakla birlikte, kişisel hedeflerine yönelik; yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesi, bu alanda uzmanlaşmanın ilk adımı atma yönünde eğitimler almaktadırlar. Finansal çevreyi tam anlamıyla anlayabilmek, güçlü noktalarını değerlendirmek, pazarı segmentlere ayırmak ve izlemek konusunda yetkin olabilmek için proje geliştirme ve teknik beceriler üzerine eğitimler almaktadırlar. Okul, Pazarlama, İletişim Teknikleri ve Stratejisi çalışmalarını derinleştirme üzerine öğrencilerin çeşitli becerileri kazandırma ve geliştirme amacıyla birçok fırsat sunmaktadır.

Kariyer fırsatları; Moda Alıcısı, Moda Ürün Müdürü, Perakende Uzmanı, Moda Marka Müdürü, Moda Danışmanı, Trend Tahmincisi.

Jewerly Design

Takı Tasarımı programı sayesinde öğrenciler, bir ruh halini tanımlamak ve koleksiyon üretmek için hem el hem de dijital teknikleri kullanarak konsept ve yaratıcı taslaktan tüm mücevher koleksiyonu projesini nasıl geliştirmesi gerektiğini ve yönetmesini öğrenir. Tasarım becerilerinin yanı sıra profesyonel, yaratıcı ve yenilikçi tasarım önerileri sunmasını sağlayan trendleri, stilleri, pazar ihtiyaçlarını, tüketici büyümesini yorumlamaya olanak tanıyan kapsamlı bir tasarım, moda ve sanat kültürü eğitimi alırlar. Okul öğrencilere, endüstriyel mekanizmaların pazarlama ya da iletişim stratejilerinin geliştirilmesi, diğer profesyonellerle doğru bir şekilde etkileşime girme ve tüm üretim zincirini kavrama olanağı sağlar.

Kariyer fırsatları; Takı Tasarımı, Ürün Müdürü, Kuyumcu Teknisyeni, Bağımsız Sanatçı.

Photography

Fotoğrafçılık programı, öğrencilere soyut kavramları ve fotoğraf fikirlerini gözlemlenebilir temsillere dönüştürmek için gerekli araçları ve becerileri sağlayarak yeni medya entegrasyonunu, disiplinler arası etkinlikleri ve liberal sanatları teşvik eder.

Bugünün öğrencilerine sadece teknik olarak eğitim değil; bilgi ve fikirlerini genişletmek ve görsel sanatlar kültürüne önemli katkılarda bulunmak için kendi varsayımlarını yeniden yorumlamaları konusunda destek vermektedir.

Kariyer fırsatları; Fotoğrafçı, Fotografik Yayıncılık Uzmanı, Fotoğraf Arşivi Müdürü, Sanat Alıcısı, Stüdyo Müdürü.

Product Design

Programın amacı, Tasarımcı ve girişim arasındaki geleneksel ilişkinin yeni bir senaryoya doğru evrimi ile ilgilenebilecek Ürün Tasarımcıları yetiştirmektir. Günümüzde Tasarım alanındaki profesyoneller, sadece ürün üzerinde ve bir projenin görünen kısmı üzerinde değil, aynı zamanda ürün, kullanıcı ve çevredeki sistem arasındaki ilişkiye bağlı olan ilgili servis üzerinde de yer alarak yetkinliklerini genişletmek için çağrılmaktadır.

Ürün Tasarımcısı, araştırmaları ve piyasa analizleri ışığında, endüstriyel, kendi kendine veya zanaatkar yapımlara yararlı nesneler, stratejiler ve hizmetler tasarlamaya izin veren metodolojik yeterlilikleri göstermektedir. Kullanıcı merkezli bir yaklaşım sayesinde çalışmaları, insanlar ve proje sürdürülebilirliği arasındaki sempatiyle ortaya çıkmaktadır.

Kariyer fırsatları: Ürün Tasarımcısı, Servis Tasarımcısı, Konsept Tasarımcısı.

IED Floransa – Lisans Programları

Fashion Stylist

Fashion Stylist programı, öğrencilere; iletişim süreçlerine, tanıtımına ve dolayısıyla moda ürününün ve hayali estetik ve tarzın geliştirilmesine etkin bir şekilde katkıda bulunmalarını öğretir.

İkinci yıldan itibaren öğrenciler, bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturmak ve yönetmek, bir reklam kampanyasını yönetmek, medya ile ilgilenmek ve sektörde çalışanlar ile etkinlik ve moda düzenlemek için Moda İletişiminde uzmanlaşmaya ve sektöre katılma olanağına sahiptirler.

Kariyer Olanakları; Moda Stilisti, Marka Danışmanı, Yaratıcı Yön Koordinatörü, Moda Araştırma Uzmanı, Moda İçerik Uzmanı, Trend Tahmincisi.

Interior and Furniture Design

İç ve Mobilya Tasarımı programı, öğrencilerin tüm tasarım sürecini kapsamaktadır, çizimlerden son projeye kadar. Amaç mobilya tasarımında uzmanlaşmış bir Interior Designer’ı eğiterek, mekana odaklanmış bir projenin iş ve yönetimini tasarım odaklı bir tutumla birleştirebiliyor hale getirmektedir. Küresel pazar, mekan, nesne ve insanlar arasındaki ilişkiyi düzenlemek ve geliştirmek için, hem mekanın mimari kompozisyonunda hem de mobilya elemanlarının tasarımında yetkinlikleri olan evrimsel İç Tasarımcılar için artan bir talebe sahiptir.

Kariyer fırsatları; İç Tasarımcı, Mobilya Tasarımcısı, Ürün Tasarımcısı, Konsept Tasarımcısı, Materyal, Bileşenler ve Teknik Cihazlar Araştırmacısı.

IED Roma – Lisans Programları

Interior Design

İç mimar, farklı ortamlardaki tasarım projelerinde çalışır: her şeyden önce ev içi alan, özel ve toplu yaşam alanları, kamusal alanlar (havaalanları, limanlar, istasyonlar), kamu hizmetleri alanları (bankalar, postaneler, hastaneler, okullar, müzeler) ve sergi alanları); Tüketiciler için yerler (dükkanlar, barlar, oteller) ve son olarak açık alanlar (kareler, avlular ve oyun alanları).  Eğitim programı süresince öğrenciler tüm bu alanlar ile alakalı çeşitli eğitimler almaktadırlar.

Kariyer fırsatları: İç mimar, sergi ve kültürel tasarımcı, perakende tasarımcı, misafirperverlik, kişisel tasarımcı, konsept tasarım.

İtalya’da İngilizce Eğitim Verilen Master Programları;

İngilizce eğitim veren master programlarının genel olarak 1 yıl sürmektedir. Eğitim ücreti 18.900€’dur. Daha farklı sürede eğitim alınan ve programlar ücretleriyle birlikte belirtilmiştir.

IED Milano – Yüksek Lisans Programları

 

Brand Management and Communication

Marka Yönetimi ve İletişim bölümünde, markalaşma etkinliklerini yönetebilen, farklılaşma, uygunluk ve imaj gibi kalite ve performans ile somut değerler arasındaki somut değerleri birleştiren bir marka stratejisi tanımlayan profesyoneller yetiştirilmektedir. Bu program bitiminde; öğrenciler şirketler veya ajanslarda çalışarak, hem yaratıcı bir dil kullanabilir hem de teknik ve stratejik süreçleri yönetebilirler.

Design – Innovation, Strategy and Product

Tasarımda 1. Seviye Yüksek Lisans programı sayesinde, öğrenciler tasarım sürecinde tüketiciler ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayarak problem çözmeye yaklaşmaya, yeni nesil tasarımcılar ve stratejiler konusunda eğitilmektedir. Program öğrencilere farklı üretim sistemlerini inceleme fırsatı sunmaktadır. Piyasa taleplerine cevap veren benzersiz tasarım konseptleri üretmek için katılımcılar sürekli olarak kendi tasarım metodolojilerini geliştirmeye teşvik edilmektedir. Master kursu, en iyi tasarım ajanslarında ve düşünce kuruluşlarında olduğu gibi disiplinler arası birtakım yaklaşımlara dayanmaktadır. Müfredat stajı, akademik çalışma programına profesyonel bir deneyim alternatifi sunmaktadır. Profesyonel fırsatların seçimini kolaylaştırmak için, müfredat stajı profesyonel bir simülasyon projesi ile alınan eğitimlerin hedeflerine karşılık gelen stüdyolarda, şirketlerde veya “kampüste” gerçekleştirilmektedir.

Fashion Communication and Styling

Moda Tasarımcıları ve İletişimcileri, sınırlarını zorlayan, kimliğine saygı gösteren bir markayı ya da ürünü okuyup yorumlama, böylece etrafındaki bir dünyayı tasarlama ve en ilgi çekici hikayeyi anlatma gibi ayrıcalıklara ve sorumluluklara sahiptir. Moda İletişim ve Stil Ustaları, yeni medyanın evrimi ve bugün görsel iletişimin hayati rolünü ele alan kilit figürler konusunda eğitilmektedir.

Fashion Design

Elbette modayı, sanat akımlarını ve toplumu etkileyen sosyo-kültürel ve ekonomik değişimlerin tarihsel evrimine bağlı bir toplumsal sistem olarak, modayı anlamak için sağlam bir kültürel temele sahip olmaktadır. Moda Tasarımı bölümü, tüm öğrenciler için çağdaş moda dünyasına bir yaklaşım olarak düşünülmektedir. Program, yaratıcı fikirden bir koleksiyon satarak moda üretimine kadar çeşitli aşamaları kontrol etmek için gerekli araçları ve bilgileri sağlar. Moda Tasarımı master programı, tüm yaratıcı süreci kucaklamak ve bir koleksiyonun bir markanın yaratıcı ve stratejik değerini kapsamaktadır.

Fashion Marketing

Moda Pazarlama programında, öğrenciler stratejiden markalaşmaya kadar, hızlı ve sürekli bir evrimle ilerleyen sektörde dünyanın yeni zorluklarıyla yüzleşebilen profesyoneller olarak eğitilmektedirler. Özellikle, moda pazarlama yönetiminin en önemli yönleri; iletişim teknikleri, konumlandırma stratejilerinin ve marka yönetiminin yönlerine odaklanılması, dijital medyanın analizini ihmal etmeden kimlik ve tüketici ihtiyaçları üzerinde çalışmayı kapsamaktadır. Moda Pazarlama Master programı, yenilikçi düşünce geliştirmek ve bölgede yeni stratejiler denemek için yaratıcı bir yaklaşıma dayanmaktadır.

Interior Design

İç Tasarımda Master programı, yenilikçi bir insan merkezli yaklaşımı benimser; sadece bir alan tasarlamak değil, aynı zamanda öğrencilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. İç Mimarlar, bir projenin teknik stratejik yönlerini, doğru bir analizden başlayarak, alan geliştirme ve hizmet tasarımı açısından en iyi çözümleri sunabilmelidir. Sağlam mobilya, ışık, malzeme ve renk seçimi ile birleşen güçlü duygular taşıyan alanlar yaratmaları istenir. Bu özgün ve geniş yaklaşım, birçok şirketin IED Yüksek Lisans öğrencilerinin etkili ve anlamlı bir kullanıcı deneyimi tasarlama amacıyla belirli projeler üzerinde çalışmalarını istemelerini teşvik etmektedir.

IED Floransa – Yüksek Lisans Programları

Graphic Design – Focus on New Media ( 10 Ay )

Grafik Tasarım Yüksek Lisans programı; tasarım yöntemine, teknik ve teknolojik becerilerin ustalığına ve en son pazar taleplerine ilişkin sürekli güncellemeye dayanan yüksek düzeyde profesyonel bir hazırlık sunmaktadır. Tasarım ve görsel iletişimin kökleri ve gelişimleri üzerinde güçlü bir kültürel birikimin yanı sıra, birçok projenin geliştirilmesi sayesinde öğrenciler en çok kullanılan ve gelişmiş yazılımlar konusunda sürekli eğitim almaktadırlar. Grafik tasarımın çağdaş senaryosunda olabildiğince fazla deneyim kazanmak için farklı alanlarda yer alan İtalyan ve uluslararası şirketlerle öğrenciler iş imkanı bulmaktadırlar.

Fashion Business ( 11 Ay )

Moda endüstrisinde, günümüz yöneticilerinin ayırt edici özellikleri; sistem hakkında derin bir bilgi, gelişmiş bir marka stratejisi, pazarlama ve iletişim yeterlikleri, girişimcilik vizyonuyla birlikte iş geliştirme içgüdüsüdür. Fashion Business Master program sayesinde öğrenciler, tüm bu alanları kapsayan eğitim modelleriyle birlikte mükemmel bir bilgi birikimine sahip olarak, ister şirket içinde çalışmayı isterse de kendi kişisel projelerini başlatıp geliştirmeyi öğrenmektedirler. Marka ve iletişim stratejisi hakkında teorik ve pratik bilgiler kazanamaktadırlar .İş ve girişimci vizyonlarını daha ileri noktalara taşıyarak, yeteneklerini güçlendirmek ve becerilerini artırmak için yarının profesyonelleri olma yolunda eğitilmektedirler.Bu program öğrencilere,piyasada öne çıkmaları için gereken tüm moda ve iş zekasını göstermektedir.

Brand Design and Management Food, Wine and Tourism ( With Barcelona ) ( 11 Ay )

Markalama tekniklerinden hizmet tasarımına, Marka Tasarım ve Yönetimi yüksek lisans programının amacı; yiyecek, şarap ve turizm gibi konularda öğrencilerin ve genç profesyonellerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.Floransa ve Barselona’da düzenlenen program, Barselona’da yiyeceklere ve Floransa’da ise şarap sektörünün dikey olarak incelenmesine özel olarak odaklanmaktadır. Misafirperverliğe ve turizm üzerine uygulanan hizmet tasarımında ise öğrenciler çapraz beceriler kazanmaktadırlar.

Arts Management ( with Rome ) ( 11 Ay )

Sanat Yönetimi Yüksek Lisans programı özellikle sanat başkentleri olarak kabul edilen; Floransa, Venedik ve Roma da öğrencilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Bu şehirlerde, öğrencilerin farklı alanlarda kullanabilecekleri geniş kapsamlı beceri ve yetkinliklerin kazanılmasını sağlayan çeşitli iş gerçekleriyle . Öğrenciler, Peggy Guggenheim Koleksiyonu gibi en ünlü sanat kurumlarından biriyle iletişime geçerek IED Venezia’da yoğun bir hafta geçirme şansına sahiptirler.

IED Roma – Yüksek Lisans Programları

Jewelery Design

Mücevher Tasarımı programı, öğrencilere kendi profesyonel kimliklerini nasıl kuracaklarını öğretir: metodoloji, iletişim ve markalama ile ilgili diğer tüm derslerin yanı sıra, mücevherlerin kişisel vizyonunu geliştirmeye yardımcı olan modüller öğretilmektedir.Bu program, öğrencilerin ilgili alanlardaki özerkliklerini güçlendirmeyi, bir tasarım projesine liderlik edebilecek uzmanlıklara dönüştürmeyi, edinilen teknik bilgi ve araçlarla, tüm karmaşıklıklarını yöneterek ve hem yaratıcı hem de profesyonel bir yaklaşımla kullanmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte öğrenciler değerli mücevher, güzel takı veya değerli saatler koleksiyonlarının tasarlanması konusunda özel alanlara yönelebilmektedirler.

IED Torino – Yüksek Lisans Programları

Transportation Design ( 2 Yıl ) ( 34.800 € )

Ulaşım Tasarımı Master programında, otomobillere, otomobil tasarım teknikleriyle ile alakalı öğrencilere eğitimler sunulmaktadır. Öğrenciler tasarım dünyasının merkezinde yer alması, onları yenilikçi düşünmeyi ve bir otomobilin dış cephesinin ve iç tasarımını nasıl geliştirmesi gerektiği ile alakalı eğitimler almaktadır.Torino, otomobil tasarımı için dünya başkenti olmakla birlikte, İtalya’nın en önemli tasarım evlerinin ve araba şirketlerinin doğum yeridir, bu yüzden Torino, bu eğitimi almak için iyi bir lokasyondur. Şehirde bulunan tüm araç tasarımcıları ağı; sınıflarda, atölyelerde çalışan genç yeteneklere ulaşmak için okulla sürekli irtibat halindedir.Master, gerçek bir iş deneyimini simüle etme konusundaki yaklaşımına odaklanır. Amaç, öğrenciler tarafından tasarlanmış ve şekillendirilmiş tam ölçekli bir model sunmaktır. Daha sonra, bu tasarımlar, dünyanın en önemli otomobil tasarımı olan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sunulmaktadır.

IED Venedik – Yüksek Lisans Programları

Business for Arts and Culture ( 6 Ay ) ( 11.900 € )

İş Dünyasında Sanat ve Kültür Yüksek Lisans programı, öğrencilere bir fikirden başlayıp fikrin işe yaraması ve değerli inovasyon üretmesini sağlayacak etkin bir iş planı oluşturmalarını sağlayan güçlü bir teorik ve pratik bir arka plan sağlar. Öğrenciler, özel danışmanlara sahip sınıfları destekleyen özel uyarlanmış öğretiler sayesinde, sanatsal veya kültürel bir projeyi bütünüyle nasıl planlayıp yöneteceklerini öğrenirler. Yüksek Lisansın sonunda, özel ve kamu kültür kurumlarında bir kariyere başlamak, bir iş kurmak veya kar amacı gütmeyen projeler planlamak mümkündür.

Curatorial Practice

Günümüzde, çağdaş sanatın küratörlüğünü, sanatsal bağlamlar ve dilerler de olduğu kadar çok fazla beceri gerektirmektedir. Yönetim ve iletişim becerileri kadar sağlam bir kültürel birikime sahip olmak önemli olsa da, 21. Yüzyıl Küratörü için daha da önemli olan şey, küratöryel bir projeyi somut ve geniş çapta genişletmek için istikrarlı bir ilişkiler ağı oluşturmaktır. Bu nedenle, Venedik şehrinin saygınlığı ve eşsiz konumu sayesinde, katılımcılar küratöryel pratik ve güncel sanatta güncel tartışmalara eleştirel ve aktif bir şekilde katılma ve Bienal bağlamında, mükemmellik ve inovasyon için inkübatörde faaliyet gösterme fırsatına sahipler. Elbette, öğrenciler, sanat dünyasının en önde gelen profesyonellerini içeren uluslararası bir fakültenin yanı sıra, tüm formlarda bir Küratör görevini pratik olarak öğrenmeye yönlendirilmektedir. Bu şekilde öğrenciler, Peggy Guggenheim Koleksiyonu, Fondation Pinault, Fondazione La Biennale di Venezia ve Christie gibi kurumların uyguladığı küratörlük yöntemlerini öğrenirler.

İtalya’da İngilizce Eğitim Veren Sertifika Programları

 Rome Architectural Sketchbook

Programda öğrenciler, eskizlerini, kişisel deneyimlerini yansıtan görsel bir dergi olarak görmeye teşvik edilmektedir.. Programın sonunda öğrenciler portföylerini, çalışmalarını ve kişisel gelişimlerini yansıtan izlenimlerini ve yansımaları sunacaklardır.Programda görsel eskiz ve illüstrasyon düzeni, fotoğraf araştırması ve iç tasarım gibi geleneksel eskiz yöntemleri ve teknikleri derinleştirilecek ve tarihi Roma mekanlarına ve mimari mekânlara yapılan ziyaretlerle iltifat edilmektedir.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre 3 Hafta

Lokasyon: Roma

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Fashion Events and PR

Bu programda öğrenciler, özellikle moda endüstrisi için başarılı çalışmaların geliştirilmesi ve üretilmesinde kullanılan temel beceri ve metodolojilere odaklanmaktadırlar. Öğrenciler, ortak bir şirket için nihai proje olarak gerçek bir moda etkinliğini sahnelemek için halkla ilişkiler stratejileri, moda iletişimi ve etkinlik planlamasının nasıl birleştirileceğini öğrenirler.Bu ders öğrencilere Floransa’yı yüzyıllar boyunca yeniden icat etmiş olan ve küreselleşme çağında haute couture / fashion dünyasında önemli bir rol kazanan tarihsel bir tasarım ve moda şehri olarak keşfetmeye ve öğrenmeye teşvik eder.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Floransa

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Fashion Design Design your Capsule Collection

Program, öğrencilerin tasarımın temel araçlarını denemelerini sağlar. Teorik dersler, yaratıcı atölyeler, ticari fuarlar ve endüstri profesyonelleri ile olası seminerler ile geliştirilmektedir.Moda dünyasında ve üretim mükemmelliğinde yüzyıllara dayanan bir geleneğe sahip olan Floransa, moda ve sanatsal işçilikten tasarıma ve teknolojik yeniliklere kadar geniş bir alanda uluslararası üne sahiptir. Öğrenciler, böyle eşsiz bir yerde, mevcut yaratıcı gerçekleri ve eğilimleri gözlemleyecek ve analiz edecektirler.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Floransa

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Design – Made in Italy

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Milano

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Advanced Graphic Design

Günümüzde grafik tasarımcıları özellikle dinamik olması, sadece görsel dilde uzman olması değil, aynı zamanda iletişim stratejilerinin uzmanı olması gerekmektedir. Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte, grafik tasarım hoş bir şekilde karmaşık ve heyecan verici hale gelmiştir. Yeni iletişim araçları profesyonel figürü daha etkileşimli ve çekici hale getirmektedir. Günümüzde, dinamik görüntüler, GIF, viral videolar ve sesler interaktif çalışmaların içinde trendler haline gelmektedir..Grafik Tasarımcıları, geliştirilmiş çok yönlülük sayesinde farklı alanlarda birden fazla müşteri ile iletişim kurabilmektedirler. Bu program sayesinde öğrenciler günümüz çağına uygun eğitimler alarak grafik becerilerini uç noktalara taşımaktadırlar.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Floransa

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Graphic Design and Portfolio

Grafik Tasarım ve Portfolyo programı, öğrencilere grafik ve görsel tasarımın temel araç ve tekniklerine yaklaşmak için geleneksel dersleri ve proje çalışmalarını birleştiren yaratıcı bir programla kendilerini meydan okuma olanağı sunmaktadır.Dersler, vaka çalışmaları, laboratuvarlar ve saha ziyaretleriyle öğrenciler program süresince geliştirilen yaratıcı bir portfolyoyu tamamlamak için teorik bilgi ve teknik becerileri öğreneceklerdir.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Floransa

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Car Design – An Introduction

Program öğrencilere orantı, hacim ve yüzey tasarım prensiplerini net bir şekilde anlayarak yeni araçlar tasarlamak için beceri, bilgi ve entelektüel yetenekler geliştirme fırsatı vermektedir. Şirketlere yapılan bir ziyaret programları, profesyonellerle toplantılar ve pratik eğitim sayesinde, öğrenciler bu kariyer yolunun profesyonel çıktılarını yaşayacaklardır. Ziyaretler edilen başlıca firmalar; Pininfarina, Ferrari, Otomobil Müzesi, Cecomp.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Torino

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Contemporary Art and Architecture in Venice – The Biennale Exhibition

Belirli bir tema etrafında vizyonları ve özgün fikirleri bir araya getiren Venedik Bienali, çağdaşlık açısından hem sanat hem de mimari açıdan özgün bir şekilde bakmak için bir tür ayna görevi görmektedir. Eğitimin amacı, mimarlığın doğayla ve insan sanatsal ifadelerle başarılı bir şekilde diyaloga girme şeklini anlamak için öğrencilere bilgi ve araçları kazandırmaktır.

Başlangıç Tarihi: 16 /07/2018

Süre: 2 Hafta

Lokasyon: Venedik

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 1500 €

Fashion Marketing

Bu programda, İtalyan modasına vurgu yapılarak perakende moda endüstrisi için pazarlamanın, yönetiminin ve mağazacılığın en önemli özelliklerinin genel bir görünümünü öğrencilere öğretilmektedir.Üç haftalık program süresince öğrenciler, marka oluşturma ve marka pazarlamasının önemini öğrenirler ve müşteri ilişkileri yönetimi, dijital moda pazarlaması, tüketici davranışı, yaratıcı perakendecilik, pazarlama stratejileri konusunda eğitimler alırlar.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Milano

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

Interior and Showroom Design

Bu programda, öğrenciler İtalyan tasarım endüstrisini ve iç tasarımdaki güncel eğilimleri tanımakla birlikte, etkileyici değere sahip üst düzey showroom’lar ve dükkanlar için düzenler için gerekli becerilerini nasıl geliştirmesi gerektiğini öğrenirler.

Ders süresince öğrenciler İtalyan iç ve ticari mekanlarını inceler ve analiz eder. “İç mekan”, günlük yaşamı iyileştirmek için önemli alanlara işaret eder: yemek, alışveriş, okuma ve diğer kamusal alanlar için yerler. Programı tamamlayan öğrenciler aynı zamanda fikirleri ifade etmede tutarlılığı ve akıcılığı artıracak, çalışmalarına anlatı ve analitik bir yaklaşım izleyecek ve İtalyan metodolojisini takip eden bir projenin nasıl yapılacağı ve geliştirileceği hakkında daha iyi bir anlayış elde edeceklerdir.

Başlangıç Tarihi: 02/07/2018

Süre: 3 Hafta

Lokasyon: Milano

Eğitim Dili: İngilizce

Fiyat: 2600 €

İspanya’ da İngilizce Eğitim Veren Lisans Programları;

İngilize eğitim veren programların ücretleri, Avrupa vatandaşları olmayan öğrenciler için yıllık ücreti 12.800 € -16.000€ ile değişmekle birlikte ve lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir .

 Art and Business in Digital and Computational Arts

Art and Business in Visual and Creative Arts

Fashion Design

IED Barcelona, Westminster Üniversitesi tarafından onaylanan Moda Tasarımı alanında Lisans Diploması veren İspanya’nın tek merkezidir. 2010 yılından bu yana, tamamen İngilizce eğitimi verilen bu prestijli üniversitenin çalışmalarını Barselona’da IED deneyimini bir araya getirme fırsatı sunmaktadır.Moda Tasarımı programında, moda alanından, yaratıcılık ve pazarın ihtiyaçlarının analizine dayanan kavramları öğrenerek, geniş bir teknik ve kültürel bilgiye sahip öğrenciler hazırlanmaktadır. Okulun felsefesi, öğrencileri bireyler olarak geliştirmek, onları yenilikçi ve yaratıcı tasarımcılar haline getirerek uluslararası moda endüstrisine uygun estetik bir stil geliştirmeye yöneltmektir.

Fashion Marketing and Communication

IED Barcelona’da Moda Pazarlama ve İletişim programı öğrencilerin profesyonelce çalışmak için pazarlama ve iletişim becerilerinin yanı sıra, gerekli bilgi ve anlayışa sahip olmalarını amaçlamaktadır. Moda ve Tasarım Endüstrisi ile olan güçlü ilişki ile geliştirilen IED disiplinler arası yaklaşım, uyum ve verimliliğin uygun bir konum sergilediği bir vizyonu ortaya koymaktadır.

Business Design

İşletme Tasarımı bölümünde; tasarım odaklı şirketler, danışmanlık firmaları, iletişim ajansları ve tasarım stüdyolarının, yaratıcılık, yönetim kapasitesi ve yeniden konumlandırma için girişimci tutumları birleştirebilen profesyonellerin aradığı yeni ihtiyaçlara eğitimsel bir cevap olarak veya yeni markalar, ürünler ve hizmetler konusunda öğrenciler eğitim almaktadır.

Creative Adv. And Branding

Programda öğrenciler; yaratıcılık, iletişim, reklamcılık ve markalaşma arasındaki boşluğu ortadan kaldırmak, geleceğin yaratıcı profesyonelleri olarak, farklı deneyimleri garanti eden yenilikçi ve son derece etkili etkileşimli, uluslararası ve dijital iletişim, reklam ve markalaşma stratejilerini geliştirebilen, koordine edebilen ve uygulayabilen bireyler olma yolunda eğitimler almaktadırlar.

Graphic Design ( 4 Yıl )

Grafik Tasarımı programı, öğrencileri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak görsel iletişim kurma, programlama ve oluşturma becerisine sahip görsel tasarımcılar olmaları için eğitmektedir. Öğrenicler, görüntü ve metin birleştirerek, bir marka imajından reklamcılığa, editoryal tasarıma, tabela tasarımına, web arayüz tasarımına, tipografiye ve renk koduna, hayal edip mesajlar oluşturma konusunda çeşitli eğitimler almaktadırlar.

Graphics Design, Motion Graphics and Video ( 4 Yıl )

Programda öğrenciler, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak görsel iletişim kurma, programlama ve oluşturma becerisine sahip profesyoneller olma yolunda eğitim almaktadırlar. Öğrenciler, hareketli grafikler ve videolar, kısa film, spot, belgesel, görsel enstalasyon gibi görsel-işitsel projeler geliştirirken, ön üretim, üretim ve post prodüksiyon tekniklerini öğrenmektedirler.

Interior Design ( 4 Yıl )

İç mekan tasarımı programı, öğrencileri bir iç mekanı; özel bir evden, ticari alandan, fuar veya stant alanından stant ve mobilya ya da özel parçalardan planlama yapabilen profesyoneller olarak geleceğe hazırlamaktadır .Öğrenciler, stillerin sosyal ve kültürel bağlamlarda nasıl geliştiğini ve her bir müşterinin belirli istek ve beklentilerini kavramanın ve yorumlamanın yanı sıra yaratıcılık ve ifade özgürlüğünü teşvik etmeyi ve bir kullanıcıdan gelen taleplere ve teknik sorunlara nasıl saygı göstermesi gerektiğini öğrenirler.

Product Design ( 4 Yıl )

Günümüzde, ürün tasarımı alanı çok hızlı bir şekilde gelişmekte olup bu konuda ki profesyonel iş sahaları çoğalmaktadır. Ürün tasarımının uygulandığı alanlar çok geniş kapsamda olup; liberal sanat, şirket tasarım ve geliştirme departmanları, teknoloji merkezleri ve Ar-Ge departmanlarını kapsamaktadır.

Product Design, Transportation Design ( 4 Yıl )

Ulaşım tasarımı, otomobillerin tasarlanmasından çok daha fazlasını içeren bir bölümdür.Ulaşım gereksinimlerini karşılayabilmek için şehirdeki motosikletlerden, hayal edilemeyen bir iç tasarıma sahip uçaklardan, farklı boyutlarda gemilere kadar, farklı ihtiyaçlara cevap vermek için ulaştırma talepleri ve çeşitliliği onlan tüm ulaşım araçlarının tasarımlarını kapsamaktadır.IED Barcelona’da verilen eğitim, sadece araçların tasarımı ve şekillendirilmesinde (otomobil, otobüs, uçaklar, gemiler vb.) En son teknik ve teknolojileri değil, aynı zamanda ortaya çıkacak ihtiyaçların ötesine geçmeyi ve tahmin etmeyi amaçlayan genel çözümleri de kapsamaktadır.

 

İspanya’da İngilizce Eğitim Veren Master Programları

 İngilizce eğitim veren master programlarının genel olarak 1 yıl sürmektedir. Yarı zamanlı ve tam zamanlı seçenekleri bulunmaktadır.Daha farklı sürede eğitim alınan programlar ücretleriyle birlikte belirtilmiştir.

Design for Innovation Strategey
 • Intensive Post-graduate Course
 • Part-time
 • Süre: 3 Ay
 • Ücret: 6.100 €
Design for Ubran Enviroment
 • Master Professional
 • Part-time
 • Süre: 6 Ay
 • Fiyat: 15.500 €
Design Management
 • Master Research
 • Süre: 11 Ay
 • Ücret: 24.000 €
Fashion Management
 • Master Research
 • Süre: 11 Ay
 • Ücret: 24.000 €
Fashion Product Management
 • Intensive Post-graduate Course
 • Süre: 3 Ay
 • Part-time
 • 6.100 €
Interaction Design
 • Master Professional
 • Süre: 6 Ay
 • Part-time
 • Ücret: 15.000 €
Interior Design for Commercial Spaces
 • Master Professional
 • Süre: 6 Ay
 • Part-time
 • Ücret: 15.000 €
Trends Research
 • Intensive Post-graduate Course
 • Süre: 3 ay
 • Part-time
 • Ücret: 6100 €
Communication Design Labs
 • Master of Design and Innovation
 • Süre:12 Ay
 • 24.000 €
Digital Communication and Marketing in Fashion
 • Blended ( Online + Offline )
 • Süre: 10 Months
 • Ücret: 11.900 €
Digital Fabrication and Media
 • Blended ( Online + Offline )
 • Süre: 10 Ay
 • 12.900 €
European Master of Contemporary Photography
 • Master Professional
 • Süre: 1 Yıl
 • Part- time
 • Ücret: 13.750 €
Fashion Communication and Styling
 • Master Professional
 • Süre: 10 Ay
 • Part-time
 • Ücret: 12.900 €
Fashion Management
 • Blended ( Online + Offline )
 • Süre: 10 Ay
 • Ücret: 11.900 €
Professional Photography
 • Master Professional
 • Süre: 9 Ay
 • Part-time
 • Ücret: 12.900 €
Product Design Labs
 • Master of Design and Innovation
 • Süre: 1 Yıl
 • Ücret: 24.000 €
Strategic Design Labs
 • Master of Design and Innovation
 • Süre: 1 Yıl
 • Ücret: 24.000 €

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu Seçiniz (gerekli)

İletiniz

İtalya, Milan, Sanat Okulu
About murat idris yılmaz