Domus Academy

Domus Academy Hakkında Bilgiler

Dünyanın ve İtalya’nın en saygın tasarım okulları arasında yer alan Domus Academy; 1982 yılında Milano’da Navigli Kanallar bölgesinde kurulmuştur. Okulda master programlarının yanı sıra yaz okulu programları da mevcuttur. Eğitim programları Eylül, Ekim, Ocak ve Mart aylarında başlamaktadır. Böylece eğitim almak isteyen öğrenciler sene kaybı yaşamadan programa başlayabilir. Değerlendirme ve okula kabul süreçleri de diğer programlara göre daha kısadır.

İtalya’da üniversite ve İtalya’da Yüksek Lisans konusunda Domus Academy önde gelen İtalyan akademilerinden biridir.

Eğitim 12 aydır. Bu sürenin 3 ayında öğrenciler staj yapmaktadır. Sömestr tatili ise 3 hafta ve 1 ay arasında değişmektedir. Master eğitimleri workshoplardan oluşmaktadır.

Her ay tasarım sektörünün saygın ve prestijli firmalarının tasarımcıları, yöneticileri, tedarikçileri vb. çalışanları tarafından verilen seminerlerle dersler devam etmektedir. Haftanın her günü sabahtan akşama kadar verilen ders programı ile öğrenciler yoğun bir eğitimden geçmektedir.

Domus Academy bölümden bölüme değişmekle beraber adaylara her yıl açılan burs imkanı sunmaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler:

CV
Portfolyo (bazı bölümler istemektedir)
Diploma
Pasaport
Transkript
Motivasyon Mektubu
İngilizce Dil Puanı (IELTS 5.0- TOEFL 59) ya da lisans eğitimini %100 İngilizce alındığına dair belge
Başvuru ücreti 100 Euro

Domus Academy Yüksek Lisans Bölümleri:

Business Design

Her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlayan master programı 1 yıl sürelidir. Bu bölüm yaşam kalitesi, üretim ve ekonomi için tasarımın önemi üzerinde durmaktadır. Domus Academy şirketlerle, girişimcilerle işbirliği içerisindedir. Bu sayede öğrenciler aktif olarak girişimcilerle eğitimlere katılmaktadır.

Bu bölümün işbirliği içinde olduğu şirketler arasında; Barilla, BTicino, Moreschi, Unicredir, The Coca Cola Company, Unilever, Unicredir Group, Ebay Italia, Elica, Veuve Clicquot, Sunstar, Uniero gibi dünyaca tanınan daha birçok firma sayılabilir. Bu master programına Tasarım fakültesi, Sosyal Bilimler, Ekonomi mezunları katılabilir.

Program ücreti 25.490 €

Accessories Design

Program Eylül ve Ocak aylarında başlar. Bir yıl sürelidir. Moda tasarım programı ile ortak temellere dayansa da bu programda öğrenciler özellikle koleskyonların tamamlayıcıları üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu ürünler arasında ayakkabılar, çantalar, eldivenler, deri aksesuarlar, kemerler, şapkalar, gözlükler ve daha birçok ürün yer almaktadır.

Bu program sektörde öncü firmalar ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Bu firmalar arasında Manas, Lineapelle, Cartier, Breil, Dunhill, Deborah Group, Janet&Janet, Swarovski, Diego Dolcini gibi prestijli ve dünyaca tanınan firmalar yer almaktadır. Bu master programına tasarım alanında uzmanlaşmak isteyen moda, moda tasarım, sanat okulu, halkla ilişkiler, ve mimarlık mezunları katılabilmektedir.

Program ücreti 25.490€

Product Design

Program Eylül ve Ocak aylarında başlamaktadır. Bir yıl sürelidir ve iki dönemden oluşur. Birinci dönemin ilk ayında eğitimde yer alan öğrencilerin geçmişten gelen bilgilerini güncelleyerek onların ortak bir vizyona sahip olması amaçlanmaktadır. İkinci ayda program yoğun bir şekilde workshoplarla devam eder.

İkinci dönem ise profesörler öğrencilere farklı tasarım alanları için araştırma önerileri sunar ve öğrenci ilgi duyduğu alanı seçerek eğitmenlerle birebir çalışma yapmaya başlar. Program sonunda Domus Academy sergisinde yer almak üzere öğrenciler master projelerini hazırlar. Domus Academy öğencilerin sektörün önde firmaları ile birebir ilişki içerisinde olabilmeleri için uluslararası firmalarla işbirliği yapmaktadır.

Bu prestijli firmalar arasında ; Artemide, Electrolux, Swarovski, Ikea, Veuve Clicquot, Industreal, Samsung, Toto, Pirelli, LG, Bagni gibi daha birçok sektörde öncü firma yer almaktadır. Programa tasarım ve mimarlık bölümü mezunları ve tasarım alanında uzman kişiler katılabilir.

Program ücreti 25.490 €

Car and Transportation Design

Eylül ve Ocak aylarında başlayan bu program bir yıl sürelidir. Eğitim dersleri, seminerleri, workshopları ve master tezini içermektedir. Bu programda tasarımcılar için potansiyel önemlidir çünkü eğitimin temelinde

‘tasarlayarak öğrenme’ düşüncesi yer almaktadır. Domus Academy’nin çalıştığı prestijli firmalar sayesinde öğrenciler iş dünyasındaki profesyonellerle iletişim halindedir. Bu firmalar arasında Mitsubishi Motors, Fiat, Ducati, Cagiva, Audi, Alfa Romeo, Renault, Volkswagen, Kia, Hyundai, Bayer gibi prestijli firmalar yer almaktadır. Programa tasarım bölümü mezunları, tasarım alanında profesyoneller ve genç tasarımcılar katılabilmektedir.

Program ücreti 25.490 €

Fashion Design

Eylül ve Ocak aylarında başlayan program bir yıl sürelidir. Programdaki seminerler ve projeler her sene değişmektedir. Domus Academy Fashion Design programı kapsamında lider firmalarla işbirliği yapılmaktadır.

Bu firmalar arasında Virtus Palestre, Nike, Dunhill, Eastpak, Stefanel, Versace, Costume National, Fay, Neil Baret, Hogan gibi daha birçok saygın firma bulunmaktadır. Programa mimarlık, halkla ilişkiler, moda tasarım, sanat okulu mezunları ayrıca moda alanında deneyim sahibi ve kendini geliştirmek isteyen kişiler başvurabilir.

Program ücreti 25.490€

Fashion Management

Her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlayan programın süresi bir yıldır. Programın amacı moda kurallarını anlamak doğrultusunda yöneticilerin yetkinliklerini güçlendirmektir. Program üç aşamadan oluşmaktadır.

İlk aşamada katılımcılar İtalyan markaları ve dünya markaları hakkında araştırma yaparak moda ve yönetim konusunda bilgi sahibi olmaya başlarlar.

Ikinci aşamada ise katılımcıların projelerde aktif rol almalarını sağlamak için Domus Academy’nin işbirliği içinde bulunduğu şirketler eşliğinde workshoplarla eğitim devam eder.

Üçüncü aşamada master direktörünün belirlediği konuda ve proje liderinin gözetiminde öğrenciler master tezlerini hazırlar. İşbirliği içinde oldukları firmalar arasında; Roberto Cavalli, Sisley, Swarovski, Sonae Sierra, Versus gibi lider firmalar yer almaktadır. Bu master programına işletme, iktisat, moda alanında kariyer hedefleyen kişiler, moda fakültesi mezunları katılabilir. Program ücreti 25.490 €

Domus Academy Fashion Styling and Visual Merchandising

Her yıl Ocak ve Eylül aylarında başlayan program bir yıl sürelidir ve üç aşamadan oluşmaktadır.

İlk aşamada katılımcılar pazarlama, yönetim ve moda kültürü hakkında eğitime başlar. İkinci aşamada öğrenciler sektörde öncü firmaların çalışanları eşliğinde yapılan workshoplara katılmaktadır. Eğitimin son aşamasında öğrenciler bitirme projelerini hazırlar.

Bu master programı için Domus Academy farklı alanlarda lider firmalarla işbirliği içindedir. Bu firmalar arasında Bisk İtalia, Privalia, Moschino, Jacaranda Studio, Hogan Fay, Camera Italiana Buyer Moda, Fendi gibi dünyaca tanınan firmalar yer almaktadır. Bu programa mimarlık, tasarım, fotoğrafçılık, moda, iletişim, industrial design, fashion styling, fashion design, visual merchandising, fashion styling ve visual merchandising bölümlerden mezun olanlar ve bu alanda kariyer yapmak isteyen genç profesyoneller başvurabilir. Program ücreti 25.490 Euro’dur.

Interaction Design

Program Ocak ve Eylül aylarında başlamaktadır. Bir yıl sürelidir ve iki dönemden oluşmaktadır. Ilk dönemde amaç öğrencilerin geçmiş bilgilerini güncelleyerek ortak bir vizyon oluşturmaktır. Böylece takım çalışması geliştirmek için ilk adım atılmış olur. Ikinci dönemde öğrenci bitirme tezi hazırlar.

Domus Academy öğrencilerin alanında öncü firmaların profesyonel çalışanlarıyla biraraya gelmesi için birçok şirketle işbirliği yapmaktadır. Bu firmalar arasında Canon, Fujitsu, Hager Group, Nokia, Iks Core Consulting, Meet the Media Guru, Samsung, Motorola gibi daha birçok sektörde tanınmış firma yer almaktadır. Bu master programına mühendislik, bilgisayar bilimleri, medya ve web tasarımı, sosyoloji, psikoloji, iletişim bilimi, görsel ve grafik tasarımı ve bu alanda uzman kişiler başvurabilir.

Program ücreti 25.490 €

Interior and Living Design

Her yıl Ocak ve Eylül aylarında başlayan program bir yıl sürelidir. Eğitimin ilk sekiz ayında teorik konular çalışılır. Sonraki dönemde programın uygulama kısmında yöneticilerle yapılan toplantılar, şirket gezileri, sergi ve fuarlara katılma, workshoplar, müze ziyaretleri ve kültürel etkinlikler vardır.

Bu aşamadan sonraki bir aylık dönemde öğrenciler mesleki yaşamdaki profesyonellerle görüşmeler yaparak tez konusuna karar verir. Eğitimin son üç ayında öğrenciler bitirme tezlerini hazırlar. Bu master program tasarımcılar, şirketler ve tasarım stüdyoları ile işbirliği içinde uygulanmaktadır.

Bu firmalar arasında; Fiorucci, Future Concept Lab, Progetto 100 Cascine, Dondup, Gabetti Property Solutions, Marie Claire, Natuzzi, Ipe Cavalli, Material Connexion, HHD, Veuve Clicquout, ATM, Coin, Domina Hotels Group, Incoss/inglass gibi daha birçok prestijli firma yer almaktadır. Programa teknik ve kültürel araçlarla kariyerini geliştirmek isteyen yeni mezunlar ve genç profesyoneller başvurabilir. Program ücreti 25.490 €

Luxury Brand Management

Her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlayan program bir yıl sürelidir ve üç dönemden oluşur. Yaklaşık bir ay süren ilk dönemde öğrenciler lüks ürün satışı yapan firmaların özelliklerini, var olan trendleri, ilerleyen zamanda karşılaşma ihtimali yüksek olan zorlukları göze alarak lüks ürün sektörünü tanımaya çalışır.

Ikinci dönemde öğrenciler lüks pazarlama ve marka yönetimi gibi ana konuları içeren workshoplara katılır. Üçüncü dönemde ise öğrenciler bitirme projesi hazırlar.

Bu program sektörün önde gelen moda, takı, içecek, otomotiv gibi lüks ürün satışı yapan firmaları ile işbirliği içinde yürütülür. Pazarlama ve iş yetkinliklerini geliştirmek isteyen sosyal bilimler ve işletme mezunları, bu sektörde kendini geliştirmek isteyenler başvurabilir.

Program ücreti 25.490 €

Urban Vision Architectural Design

Her yıl Eylül ayında başlayan program bir yıl sürelidir. Mimarlık, kentsel planlama, peyzaj ve tasarım becerileri, pazarlama ve iletişim gibi yeni alanlarda çalışmalar yürütülür. Bu program farklı sektörlerden tasarımcılar ve şirketlerle işbirliği halinde yürütülür.

Firmalar arasında Ravennahines Italia srl, Le Fond BevvalMilano, I’AmbientePeverelli-Giardini e Paesaggi d’AutorePrelios, Cooperativa Muratori&Cementesti gibi daha birçok büyük firma yer alır. I2a-International institute of architecture, Milan Municipality, California State University Florence ise ortak çalışılan akademik kurumlar arasındadır.

Bu master programına sosyal ve iletişim alanından yeni mezunlar, insan bilimleri, mimarlık, ekonomi, kentsel gelişim ve mimari alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler başvurabilir.

Program ücreti 25.490 €

Visual Brand Design

Eylül ve Ocak aylarında başlayan program bir yıl sürelidir ve üç aşamadan oluşur. Ilk aşamada eğitime altyapı oluşturacak markalaşma, görsel tasarım gibi teknik dersler verilmektedir ayrıca ilk ay temel konuları içeren workshoplar ve seminerler düzenlenir.

Ikinci aşamada ise marka değeri, multimedia tasarım, kentsel markalaşma gibi konularda deneyimlerin paylaşılacağı workshoplar düzenlenmektedir. Öğrencinin teknik becerilerini geliştireceği kaligrafi ve baskı tekniklerini içeren workshoplar hazırlanır. Üçüncü aşamada öğrenciler bitirme tezlerini hazırlar.

Workshoplar farklı alanlarda çalışan sektörlerle işbirliği içerisinde düzenlenir. Bu programa iletişim, tasarım, görsel ve grafik tasarım, pazarlama mezunları ve yine bu alanlardan gelen genç profesyoneller başvurabilir.

Program ücreti 25.490 €

Yaz Okulu Programları

Domus Academy Yaz Programları NABA tarafından akredite edilmektedir.

Dizayn alanındaki yaz okulu programları

Design for All
Interior Design for Hotels
Designing the Shopping Experience
Skin Design, New Aesthetics for Sustainable Facades

Moda alanında yaz okulu programları

Fashion Marketing for Professionals
Jewellery Design Advanced

İşletme alanında yaz programları

Cool Hunting for empowering Professional Design Thinking
Luxury Brand Management

Mimarlık alanında yaz programları

Skin Design, new aesthetics for sustainable façades

Domus Academy İletişim Bilgileri

Offical Website

Adres: Via Carlo Darwin, 20, 20143 Milano MI, İtalya

Telefon: +39 02 9737 2100

İletişim Formu