Yurtdışında Endüstri Ürünleri Tasarımı Eğitimi

Yurtdışında Endüstri Ürünleri Tasarımı Eğitimi Hakkında Bilgiler

Endüstri ürünleri tasarımı; yaratıcı düşüncenin işlev, biçim, değer ve kimlik kavramlarında bütünleşip toplum, kullanıcı ve üreticiye faydalı şekilde seri üretime dönüşmesini sağlayan bir çalışma alanıdır. Endüstri ürünleri tasarımı programı, görsel iletişim, mühendislik bilimleri ve iş yönetimi alanları ile işbirliği yaparak, ürün gelişimi sürecinde disiplinler arası bir yaklaşımı göz önünde bulunmaktadır. Bu süre içerisinde öğrencilerin, kullanıcı araştırmaları, bilgisayarda modelleme, tasarım yöntemleri, yenilikçi fikirler geliştirme, örnek oluşturma ve gibi birçok konuyu içeren geniş bir yelpazede eğitim almaktadır.

Endüstrileşmekte olan ülkemiz, küreselleşen dünyanın rekabet koşullarında tutunabilmek ve uluslararası alanda saygın bir kimlik kazanabilmek için, tasarım olgusunun ülke politikalarında benimsenmesi bir gereksinimdir. Endüstri ürünleri tasarımı, sadece biçim ve işlev arasındaki ilişkinin insan ihtiyaçları ve arzuları doğrultusunda yaratıcı ve yenilikçi kurgulanışına odaklanan bir meslek olmayıp, aynı zamanda yerel ve küresel rekabet ortamlarında yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla değer ve bilgi üretimine katkıda bulunan bir akademik disiplindir.

Endüstri ürünleri tasarımcıları konut içi tüketim ve kullanım nesneleri, tüketici elektroniği, ulaşım sistemleri, kent ve kamusal alan ürünleri, beyaz eşya, mobilya, aydınlatma, otomotiv, mücevher ve moda aksesuarları, sergileme ve ambalaj gibi birçok sektörde endüstri kuruluşları bünyesinde tasarımcı olarak çalışabilir, firmaların AR-GE bölümlerinde görev yapabilirler. Aynı zamanda serbest tasarımcı olarak firmalara danışmanlık hizmeti sunabilir, kendi tasarım firmalarında ürün ve servis sistemleri geliştirebilirler.

Endüstriyel Tasarıma ilgi duyuyorsanız ve eğitim almak istiyorsanız lisans eğitiminizi yurtdışında tamamlayabilir ya da bölümün olduğu bir üniversiteden transfer alabilirsiniz.Yıllık olarak eğitim masrafı 10.000 $ dan başlamaktadır.

Yurtdışında endüstriyel ürün tasarımı programları için yoğun olarak İtalya, İngiltere, Almanya, Amerika, Avrupa, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerle çalışmaktayız.

Yurtdışında Endüstri Ürünleri Tasarımı Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

NABA
IED
California State University
Oregon State University
Istituto Marangoni
Australian National University
The University of Manchester
University of Kansas
University of Amsterdam
Queen’s University
Domus Academy

Yurt dışında endüstriyel eğitimleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz;

İletişim Formu