Milano’da Sanat, Moda ve Tasarım Eğitimi

Milano'da Sanat, Mode ve Tasarım Eğitimi

Milano’da Sanat, Moda ve Tasarım Eğitimi

Moda ve tasarım başkenti Milano’daki dünyaca ünlü tasarım akademilerinde eğitim almak isteyenler için tavsiyeler

Sanat ve Tasarım alanında yeteneğiniz var mıdır? Haute couture ya da prêt-à-porter olarak ayakkabı, giysi, mücevher veya mobilya, otomobil veya yat tasarımı kariyeri hedefleyenler için artık ‘’Şeytan Prada Giyer’’ dünyası düşündüğünüz kadar ulaşılmaz değil.

Moda ve tasarımın başkenti olan Milano; bu alanda lisans, yüksek lisans, sertifika düzeyinde uluslararası akreditasyonuna sahip sektörel eğitim sunan dünyaca ünlü okullara ev sahipliği yapıyor. Bu akademilerden hepimizin tanıdığı, hayranlıkla başarı hikayelerini izlediğimiz ünlü tasarımcılar mezun.

Okulların; İtalya etiketinin yanı sıra dünyanın en prestijli moda ve tasarım akademilerinin sanat ve tasarım alanında eğitim almak isteyen yetenekli öğrencilere sundukları en önemli şey kesinlikle ’’Network’’ diyebiliriz.

Made in Italy olan veya olmayan dünyaca ünlü markalar ile işbirliği içinde olan bu okullar düzenledikleri kariyer etkinlikleri, staj programları ve kariyer danışmanlık departmanları desteği ile öğrencilere mezuniyet sonrasında bu büyük markalarda kariyer olanakları sunuyor.

Bunun yanı sıra okullar öğrenci alımlarında konsept yarışmalar düzenleyerek yetenekli öğrencilere kabulle birlikte %100 e varan burs imkanı da sağlıyor. Tasarımda kariyer hedefleyen ve yetenekli olduğunu düşünen herkesin bu özel eğitim programları ve sunulan profesyonel deneyim imkanları sayesinde hayallerini gerçekleştirmesi ve hedeflerine ulaşması oldukça kolay.

Milano’da Hangi Programlarda Eğitim Alabilirsiniz?

Moda ve tasarım akademilerinde lisans, yüksek lisans düzeyinde ya da sertifika derecesinde katılabileceğiniz çok sayıda program seçeneği var.

Moda ve sanat altındaki tasarım programları oldukça çeşitli; bunların yanı sıra bu alanda deneyimi olanlar ya da bu alanda tasarım dışında yönetim, organizasyon, iletişim gibi kollarda çalışmak veya uzmanlaşmak isteyenler için moda ve diğer tüm dizayn programlarına özel marka yönetimi, iş geliştirme, işletmecilik gibi spesifik eğitim seçenekleri de sunuluyor. Birkaç örnek paylaşalım:

Moda Tasarım
Mücevher Tasarım
Ayakkabı Tasarım
Moda Fotoğrafçılığı
Moda İşletmeciliği
Lüks Aksesuar Tasarım ve Yönetimi
Koleksiyon Hazırlık ve Pazarlama
Ürün Tasarım
Ev Koleksiyon Tasarım
Yat Tasarım
Otomobil Tasarım
Mobilya Tasarım
Otel Tasarım
Küratörlük Yönetimi
Sanat Yönetimi
Tasarım Yönetimi

Bunlar dışında ve bunlardan birbiriyle kombin edilmiş derecesi ve süresi farklı çok sayıda program seçeneği var ve her biri parlak kariyer fırsatları sunuyor; yeteneğiniz ve bunlarla ilgili sunabileceğiniz çalışmalar varsa doğru program seçimi de oldukça hızlı ve kolay; fakat sadece bu alanda çalışmak istiyor, tasarımcılık veya bunun yönetimi içinde kariyer hayaliniz var ve de yeteneklerinizi henüz keşfetmiş değilseniz; bu okulların Türkiye temsilcileri ve akademik danışmanları olarak ; sizin yetenekleriniz, hedefleriniz ve deneyimlerinizden yola çıkarak en doğru programa yönlendirmek bizim görevimiz ve başarınız mutluluğumuzdur.

Milano’da Sanat, Tasarım ve Moda Eğitimi Alabileceğiniz Kurumlar

NABA Academy, Nuova Accademia Di Belle Arti

IED Istituto Europe di Design

Istituto Marangoni

Domus Academy

İletişim Formu