Orlando Şehir Rehberi

Orlando Şehir Rehberi

Merkez Florida’da bulunan Orlando, 2017 yılında 2.4 milyon nüfusa sahiptir. Lakabı olan Orlando, ayrıca Dünyanın Tema Parkı olarak bilinir. 2017 yılında 62 milyon turist çeken şehir, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerindendir. Orlando merkezden sadece 34 kilometre uzaklıktaki Walt Disney World ve 1999da açılan Universal Studios ile bu lakabını güçlendirmiştir. Orlando’da bulunan University of Central Florida kampüsü Amerika’nın en geniş kampüsüdür.

Amerika’nın 50 eyaletinden biri olan Florida eyaletinde bulunan Orlando şehri, parkları ve eğlence merkezleri ile ünlüdür. Sadece Walt Disney World 150 hektarlık alana kurulmuştur. 25 otel bulunan Orlado, yazları çok kalabalık ve sıcak olduğundan bahar aylarında gezilmesi tavsiye edilir. Şehre girince kendinizi kocaman bir film studiosunda hissedersiniz. 3 ayrı su parkı olan Orlando’nun isminin nereden geldiği tam olarak bilinmemektedir. Birçok araştırma merkezi, şirket ve eğitim merkezine sahip olan Orlando, sadece Metro Orlando’da 1000 yazılım şirketine ev sahipliği yapar.

Şehir içi ulaşımda LYNX adlı otobüsler vardır. Tek binimlik biletlerin fiyatı 2 dolar, aylığı 50 dolardır. 37 numaralı otobüs Universal’a, 5o numara Disney’e ve 111 numara havaalanına gider. Şehir geniş bir alana yayılmıştır. Bu yüzden araç kiralayabilirsiniz. Alamo, Avis, Budget ve National araç kiralama firmalarından bazılarıdır.

 

Orlando Yaşam Masrafları

ORLANDO GEZİLECEK YERLER Yerli ve yabancı turistler en çok eğlence parklarını ziyaret eder. Uzun kuyruklar oluşan tema parklarına giriş için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Walt Disney World, Buena Vista Gölünde bulunmaktadır. Şehir merkezinden ulaşım çok kolaydır. 1971’de açılan eğlence merkezi şehrin sembolü haline gelmiştir. 4 tema parkı, golf sahası kamp alanları ile tercih sebebidir… Okumaya devam et

İletişim Formu