ORLANDO GEZİLECEK YERLER

Orlando’da yerli ve yabancı turistler en çok eğlence parklarını ziyaret eder. Uzun kuyruklar oluşan tema parklarına giriş için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Walt Disney World, Buena Vista Gölünde bulunmaktadır. Şehir merkezinden ulaşım çok kolaydır. 1971’de açılan eğlence merkezi şehrin sembolü haline gelmiştir. 4 tema parkı, golf sahası kamp alanları ile tercih sebebidir. İçerisinde hizmet veren otellerde kalırsanız erken bilet alma fırsatını da yakalarsınız.

1990 yılında açılan Universal Studios şehrin cazibe merkezlerinden biridir. Adrenalin bağımlısı iseniz burada bulunan hızlı trenleri mutlaka denemelisiniz. Ayrıca Universal Studios birçok film çekimine ev sahipliği yapmıştır. SeaWorld mobil uygulamasıyla da gezilecek yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Su canlıları için yapılan tedavi merkezleri ve bakım yuvalarını görmek isteyeceksiniz. Disney’s Hollywood Studios ise 1989 yılından beri hizmet vermektedir. Havadan bakılınca Mickey Mouse görünümüne sahiptir.

Disney karakterlerinin bulunduğu bir diğer tema parkı ise Disney’s Animal Kingdom’dur. Discovery Cove kentin en büyük okyanus temalarından biridir. Köpekbalığı ve yunus gibi hayvanları çok yakından keşfedebilirsiniz. Wet’n Wild ise diğer bir su parkıdır ve 1977 yılında kurulması nedeniyle ülkenin ilk eğlence tesisidir. Epcot, ülkelerin kültürlerinin tanıtıldığı alanlara sahiptir. Island of Adventure’da ise Hogwards gibi bilinen mekanların temaları yer alıyor. Ekşi sözlüğe göre Amerika’nın en gezilesi şehridir.

Orlando Madame Tussauds, birçok ünlünün bal mumu heykelinin sergilendiği müzedir. Kent merkezine oldukça yakındır. Uzay ve NASA tutkunu iseniz,  sizleri beklemektedir. Roketlerin fırlatılma anlarını seyredebilir, astronotlarla tanışabilirsiniz.

ORLANDO’YA ULAŞIM

ORLANDO YEME İÇME MARKET MASRAFLARI Orlando’da basit bir restoranda yemek yemek isterseniz 14.75 dolara, 2 kişilik orta derece bir restoranda yemek yemek 44.25 dolara mal olur. McDonalds mcmeal menüsü 7.75 dolardır. Yerli bira çok ucuz ve 3.38 dolarken, ithal bira biraz daha pahalı 5 dolardır. Cappuccino severseniz bu kahveyi 3.73 dolara içebilirsiniz. Pepsi kolanızı ise […] Okumaya devam et

 

 

 

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir