Miami

Miami Hakkında Genel Bilgiler

Miami Hakkında Genel Bilgiler

Amerika’nın güney doğusunda ve güney Florida’nın Atlantik sahilinde yer alan Miami, finans, ekonomi, kültür, eğlence ve ticaret şehridir. Forbes dergisine göre Amerika’nın en temiz şehridir. 1891 yılında Julia Tuttle isimli bir kadının şehre taşınması ve Henry Flagler isimli petrol şirketi sahibini bu şehre yatırım yapmasına ikna etmesi sonucu Miami bugünkü halini almıştır. Yani Miami, Amerika’da bir kadın tarafından temelleri atılmış tek şehir olma özelliğini taşır. Günümüzde şehirde, Julia Tuttle adında bir köprü ve Flagler Street bulunmaktadır.

Şehrin nüfusu altın arayıcılar sayesinde yıllar içince büyümüştür. Girişimcilerin damga vurduğu şehir, onlar sayesinde büyümüştür. Her yatırımcı bir bölgeye yatırım yaparak şehri bugünkü haline getirmiştir. Florida eyaletinin 2., Amerikanın 45. büyük kenti olan şehir, 28 Temmuz 1896 yılında kurulmuştur. Dünyaca ünlü gemilere limanlarında ev sahipliği yapar. Tüm yıl güneş alan Maimi, Barry University, Florida International University ve University of Miami gibi birçok üniversiteye de ev sahipliği yapar. Yüzölçümü 145 bin kilometrekaredir. Nüfusu 2buçuk milyondur ve nüfusun hatırı sayılır kısmı Miami adalarındadır.

Şehir birçok filme de ev sahipliği yapmıştır. Bu filmlerin setleri de gezmek için alternatifler olabilir. Alvin ve Sincaplar,Ay Işığı,Büyük Açık,Casino Royale, Iron Man 3, Kung Fury, Polis Akademisi, X Men Birinci Sınıf, Yanlış Karar, Zaman Tükeniyor ve Zor Kazanç gibi filmlere ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Burn Notice, Dexter,Nip Tuck ve birçok dizi de yine bu şehirde çekilmiştir. Birçok film yıldızı da tatil için buradan ev almaktadır. Ancak bu harika şehre gitmeyi düşünürseniz planlarınızı asla son dakikaya bırakmayın.

İKLİM VE KONAKLAMA

Kışın bile 15 derecenin altına düşmeyen iklimi ile Miami, en yağışlı dönemini Haziran Ekim arasıdır. Gece hayatından bahsetmeye bile gerek yoktur. Çok hareketli olan geceleri kluplere giriş ücretlidir. Ayrıca Lincoln Caddesi üzerindeki alışveriş merkezlerine girebilir çılgınlarca alışveriş yapabilirsiniz. Havaalanına yakın olan Dolphin Mall ve Premium Outlets alışveriş için birebirdir.

Şehirde konaklama için Sixty Six Miami Beach Otel yada Sheraton Beach Oteli seçebilirsiniz. Hosteller de öğrenciler tarafından tercih edilen diğer yerlerdir. Ortalama bir otelde geceliği 120 dolar ödersiniz. Ağustos yada Kasım aylarında gidecekseniz hava durumunu iyi takip edin çünkü bu aylar kasırga aylarıdır.

Miami’de eğitim almayı düşünüyorsanız ilgilenebileceğiniz bağlantılar;

Amerika’da Üniversite Okumak

Amerika Dil Okulu

Amerika Yüksek Lisans

Miami’de Gezilecek Yerler

Miami Yaşam Masrafları

Miami’de Ulaşım İmkanları

İletişim Formu