Miami Gezilecek Yerler

Miami Gezilecek Yerler

South Beach bölgesi, Miami Beach, Lincoln Caddesi ve Ocean Drive’a ev sahipliği yapan, turistlerin en çok bildiği ve tercih ettiği yerler arasındadır. Masmavi okyanus ve bembeyaz kumsalı sizleri beklemektedir.

Ocean Drive ise yeme içme sektörünün çok geliştiği, her kültürden yemekler bulabileceğiniz, hareketli ve renkli bir bölgedir. Collins Avenue boyunca sıralanan otellerde kalabilirsiniz. Lincoln Road, trafiğe kapalıdır ve alışveriş için birebirdir.

Downtown Miami’nin nüfusu giderek artmaktadır ve tiyatro, müze ve parkları bulabileceğiniz bir bölgedir. American Airlines Arena’da keyifli bir NBA akşamı geçirebilirsiniz.

Little Havana yani Küba Mahallesi ise Küba kültür ve yemeklerini öğrenebileceğiniz bir yerdir. Deniz akvaryumu ise ününü hak eden görülmesi gereken bir yerdir.

Şehirde yaşam çok renklidir. Burada mart ayının ortalarında Calle Ocho festivali düzenlenir. Coral Gables bölgesi, Avrupa tarzı mimarisi ve su parkları ile görülmeye değerdir. Miami Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan bölgede çok sayıda öğrenci yaşamaktadır.

Fort Lauderdale Venediğe benzer kanallara sahiptir. Alışveriş tutkunu iseniz Bayside Marketplace tam size göredir. Amerikan timsahları, Everglades National Park’ta sizleri beklemektedir. Yok mercan kayalıkları tutkunu iseniz Biscayne National Park tam size göredir. Lincoln Caddesi birçok ünlü mağazaya ev sahipliği eder ve çılgın alışveriş sevenleri beklemektedir.

Miami Yaşam Masrafları

Miami’de Ulaşım

İstanbul’dan Miami’ye direk uçuş vardır. Miami International yada Fort Lauderdale International Havaalanlarını kullanabilirsiniz. Miami’de ulaşımı için en mantıklı yol araba kiralamaktır. Çünkü yerel halkın hemen hepsinin arabası vardır ve bu yüzden toplu taşıma çok tercih edilmemektedir. Toplu taşımada metrobus, metromover ve metrorail seçenekleri vardır. Öğrenci iseniz aylık 37.50 dolara bu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

 

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Yurtdışı Eğitime Ayırabileceğiniz Ortalama Aylık Bütçe ($/£/€)*

Katılmak İstediğiniz Program*

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

About Anka Study