Miami Gezilecek Yerler

Miami Gezilecek Yerler

South Beach bölgesi, Miami Beach, Lincoln Caddesi ve Ocean Drive’a ev sahipliği yapan, turistlerin en çok bildiği ve tercih ettiği yerler arasındadır. Masmavi okyanus ve bembeyaz kumsalı rüya gibi hayatıyla Miami çok çekici bir şehirdir.

Ocean Drive ise yeme içme sektörünün çok geliştiği, her kültürden yemekler bulabileceğiniz, hareketli ve renkli bir bölgedir. Collins Avenue boyunca sıralanan otellerde kalabilirsiniz. Lincoln Road, trafiğe kapalıdır ve alışveriş için birebirdir.

Downtown Miami’nin nüfusu giderek artmaktadır ve tiyatro, müze ve parkları bulabileceğiniz bir bölgedir. American Airlines Arena’da keyifli bir NBA akşamı geçirebilirsiniz.

Little Havana yani Küba Mahallesi ise Küba kültür ve yemeklerini öğrenebileceğiniz bir yerdir. Deniz akvaryumu ise ününü hak eden görülmesi gereken bir yerdir.

Şehirde yaşam çok renklidir. Burada mart ayının ortalarında Calle Ocho festivali düzenlenir. Coral Gables bölgesi, Avrupa tarzı mimarisi ve su parkları ile görülmeye değerdir. Miami Üniversitesine de ev sahipliği yapan bölgede çok sayıda öğrenci yaşamaktadır.

Fort Lauderdale Venediğe benzer kanallara sahiptir. Alışveriş tutkunu iseniz Bayside Marketplace tam size göredir. Amerikan timsahları ve bir çok bölgeye özel hayvanlar Everglades National Park’ta yaşamaktadır. Mercan kayalıkları tutkunuysanız Biscayne National Park’a giderek unutulmaz su altı deneyimleri yaşayabilirsiniz. Lincoln Caddesi birçok ünlü mağazaya ev sahipliği eder ve çılgın alışveriş seven turistlerin en uğrak yeridir.

Miami’de eğitim almayı düşünüyorsanız ilgilenebileceğiniz bağlantılar;

Miami Mimarisi

Miami Tarihi

Miami Beach 

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı