Londra’da Gezilecek Yerler

Londra’da Gezilecek Yerler Hakkında Bilgiler

Gezilecek yerler denince Londra başta gelmektedir. Müze şehri olan Londra’da bir çok sanat galerisi de vardır. Tarihi güzelliği ve gözde turistik mekanlarıyla yapılacak çok fazla aktivitenin olduğu bir şehirdir.

1703’te inşa edilen Buckingham Sarayı, ünlü kraliçe Victoria’nın tahta çıkmasıyla kraliyet sarayı haline gelmiştir. 775 odadan oluşur. Kraliçe Elizabeth’in sarayı ziyaret zamanlarında sarı, kırmızı ve mavi renkli bayrak göndere çekilir. Queens galeride çok sayıda kraliyet eşyaları sergilenir.

Kış aylarında kraliçenin kullanımına açılan saray, yaz aylarında 19 odasını ziyarete açar. Nöbetçilerin nöbet değişimleri sizleri büyüleyecektir. Haziran ve temmuz aylarında her gün, diğer aylarda ise iki günde bir değişim olur.

Yetişkinler saraya giriş için 35.60 sterlin verirken öğrenciler ve yaşlılar 32.50, 17 yaşından küçükler ise 20 sterlin verirler. 5 yaşından küçükler için giriş ücretsizdir.

Londra’da gezilecek yerlerden belkide en önemlisi, London Eye, habit duran ve dünyanın en büyük 3. gözlem tekerleğidir. 20 dakikada bir tur atar ve 135 metredir. Londra’yı ayaklarınızın altına almak için sadece 14.50 sterlin vermelisiniz. 32 yolcu kapasitelidir. 200 yılında ziyarete açılmıştır. Buraya ulaşmak için Westminster durağında inmeniz lazım.

Houses of Parliament olarak bilinen sarayın içinde ünlü Big Ben saat kulesi de bulunmaktadır. The Palace of Westminster, Westminster şehrinde bulunur. 1016 gibi çok eskilere dayanan tarihiyle devasa bir saraydır. 1100 odadan oluşur ve Big Ben Kulesi ise Augustus Pugin tarafından yapılmıştır. Big Ben kulenin değil saat kadranının adıdır.

1894’te açılan Tower Bridge, 283 metre uzunluğundadır. Yayalarda bu köprüden yararlanabilmektedir. Köprüde yapılacak yürüyüşler ücretlidir. Yetişkinler için 9, öğrenciler için 6.30 sterlindir. Ayrıca kulenin altını da gezmek isterseniz, 10.50 sterlin vermelisiniz.

Tower of London Thames nehrinin kıyısında yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır ve en turistik mekanlardan biridir. 1000 yıllık bir yapıdır. Ziyaret saatleri 9 ile 17 arasındadır. Yetişkinler 22, çocuklar 17 dolara ziyaret edebilirler. Hyde parkı da bir diğer gezilecek yerdir. Zaten Londra’nın yüzde 47si yeşil alandır. Giriş ücreti yoktur ve gece yarısına kadar ziyarete açıktır.

Trafalgar Square, Westminster Abbey, British Museum ve Oxford Street diğer gezilecek yerlerdir.

Londra’da Yaşam Masrafları

Londra’da Ulaşım

Londra Havaalanı Transferi

İletişim Formu