Ocak 30, 2017

Londra Havaalanı Transferi

Havaalanı Transferi

Türkiye’den gerçekleştireceğiniz Londra seyahatinizde ulaşabileceğiniz üç adet havaalanı bulunmakadır. Bunlar Heathrow, Gatwick, ve Stansted’dir.

Heathrow Havaalanı:   Heathrow Airport öğrenciler tarafından İngiltere uçuşlarında en çok tercih edilen havaalanıdır. Türk Hava Yolları da bu havaalanını kullanmaktadır.

Özel Karşılama
Londra’ya dil eğitimi ya da üniversite için giden öğrencilerimizin büyük bir kısmı Heathrow Havaalanından Londra merkezdeki konaklamalarına okulların sunduğu veya anlaşmalı olduğumuz şöförlü havaalanı transferini tercih etmektedirler. (Yaklaşık Maliyet 80 GBP)

Tren ile Transfer
Heathrow Havaalanından Londra Victoria tren istasyonuna kadar giden bir tren vardır. Çoğu zaman bu transfer şekli sizi özel araçtan bile daha çabuk ve ucuz bir şekilde şehir merkezine ulaştıracaktır. Özellikle trafiğin yoğun olacağı saatlerde Londra’ya giden ve bavulu çok olmayan öğrencilerimize tavsiye edilir.  (Yaklaşık maliyet 10 GBP)

Shuttle Bus
Havaalanından kalkan ve Londra merkeze kadar gelen servislerdir. Yarım saatte bir Heathrow havaalanından haraket etmektedir. (15 GBP)

Gatwick Havaalanı:   Londra’nın ikinci en çok tercih edilen havaalanıdır. Heathrow havaalanından sonra şehire en yakın 2. havaalanıdır.

Özel Karşılama
Özel şöförlü araçlarımız ile havaalanı çıkışından sizi karşılayıp, konaklamanıza kadar seyahat organizasyonunuz tarafımızdan yapılmaktadır. (Yaklaşık maliyet 90 GBP)

Tren ile Transfer
Gatwick havaalanından Londra Victoria tren istasyonuna direk ulaşabilmeniz mümkün. Havaalanının içinden kalkan tren ile Victoria İstasyonuna 40 dakikada ulaşabilirsiniz. (Maliyet 8 GBP)

Shuttle Bus
Havaalanından şehir merkezine giden özel shuttle minibüsleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık seyahat süresi 1 saat kadar sürecektir. (Maliyet 15 GBP) 

Stansted Airport:   Londra’nın kullanılan 3. uluslararası havaalanıdır. Pegasus ve Atlas havayolları en çok bu havaalanını tercih etmektedir. Diğer 2 havaalanına nazaran şehir merkezine daha uzaktır.

Özel Karşılama
Stansted havaalanı çıkışından sizi karşılayacak özel şöförünüz sizi şehir merkezindeki konaklamanıza kadar bırakacaktır. Yolculuk süreniz ortalama 70-90 dakika arası sürmektedir.

Tren ile Transfer
Stansted havaalanından şehir merkezine national tren ile Oyster Card ile değil ayrı bir bilet alarak seyahat edebilirsiniz. (Bilet ücreti 20 GBP)

Shuttle Bus
Havaalanından şehir merkezine özel shuttle servisleri vardır.(30 GBP)

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu Seçiniz (gerekli)

En Yakın Konum (gerekli)

İletiniz

İngiltere, Londra, Ulaşım
About Anka Study

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir