Londra Havaalanı Transferi

Londra Havaalanı Transferi

Londra Havaalanı Transferi Hakkında Bilgiler

Türkiye’den gerçekleştireceğiniz Londra seyahatinizde ulaşabileceğiniz üç adet havaalanı bulunmakadır. Bunlar Heathrow, Gatwick, ve Stansted’dir.

Heathrow Havaalanı

Heathrow Airport öğrenciler tarafından İngiltere uçuşlarında en çok tercih edilen havaalanıdır. Türk Hava Yolları da bu havaalanını kullanmaktadır.

Özel Karşılama

Londra’ya dil eğitimi ya da üniversite için giden öğrencilerimizin büyük bir kısmı Heathrow Havaalanından Londra merkezdeki konaklamalarına okulların sunduğu veya anlaşmalı olduğumuz şöförlü havaalanı transferini tercih etmektedirler. (Yaklaşık Maliyet 80 GBP)

Tren ile Transfer

Heathrow Havaalanından Londra Victoria tren istasyonuna kadar giden bir tren vardır. Çoğu zaman bu transfer şekli sizi özel araçtan bile daha çabuk ve ucuz bir şekilde şehir merkezine ulaştıracaktır. Özellikle trafiğin yoğun olacağı saatlerde Londra’ya giden ve bavulu çok olmayan öğrencilerimize tavsiye edilir. (Yaklaşık maliyet 10 GBP)

Shuttle Bus

Havaalanından kalkan ve Londra merkeze kadar gelen servislerdir. Yarım saatte bir Heathrow havaalanından haraket etmektedir. (15 GBP)

Gatwick Havaalanı

Londra’nın ikinci en çok tercih edilen havaalanıdır. Heathrow havaalanından sonra şehire en yakın 2. havaalanıdır.

Özel Karşılama

Özel şöförlü araçlarımız ile havaalanı çıkışından sizi karşılayıp, konaklamanıza kadar seyahat organizasyonunuz tarafımızdan yapılmaktadır. (Yaklaşık maliyet 90 GBP)

Tren ile Transfer

Gatwick havaalanından Londra Victoria tren istasyonuna direk ulaşabilmeniz mümkün. Havaalanının içinden kalkan tren ile Victoria İstasyonuna 40 dakikada ulaşabilirsiniz. (Maliyet 8 GBP)

Shuttle Bus

Havaalanından şehir merkezine giden özel shuttle minibüsleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık seyahat süresi 1 saat kadar sürecektir. (Maliyet 15 GBP)

Stansted Airport

Londra’nın kullanılan 3. uluslararası havaalanıdır. Pegasus ve Atlas havayolları en çok bu havaalanını tercih etmektedir. Diğer 2 havaalanına nazaran şehir merkezine daha uzaktır.

Özel Karşılama

Stansted havaalanı çıkışından sizi karşılayacak özel şöförünüz sizi şehir merkezindeki konaklamanıza kadar bırakacaktır. Yolculuk süreniz ortalama 70-90 dakika arası sürmektedir.

Tren ile Transfer

Stansted havaalanından şehir merkezine national tren ile Oyster Card ile değil ayrı bir bilet alarak seyahat edebilirsiniz. (Bilet ücreti 20 GBP)

Shuttle Bus

Havaalanından şehir merkezine özel shuttle servisleri vardır.(30 GBP)

İletişim Formu