Yurtdışı Eğitimde En Çok Tercih Edilen 3 Bölüm

28 Mart 2021

Yurtdışı Eğitimde En Çok Tercih Edilen 3 Bölüm

Yurt dışında eğitim almak, birçok öğrencinin hayalidir. Lise son sınıfta meslek seçimi konusunda detaylı düşünmeye başlayarak, alan seçimimizi bu yönde gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı eğitimi, uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma sunduğu için, mesleğinizi dilediğiniz her yerde yapma imkanı tanıyacaktır. Yurt dışında bulunan çoğu üniversite, lise diplomanız ile istediğiniz bölümü okumanızı sağlar. Yurt dışında sözel, sayısal ya da eşit ağırlık gibi bölüm ayrımları yoktur. Lise diplomanız ile istediğiniz tüm bölümleri tercih edebilirsiniz. Sözel bölümlerde en çok tercih edilenleri bu yazımızda görebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Tercih Edilecek Bölümler

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Çoğu şef, aşçılık okullarının insanların kapıdan içeri girmeleri için harika bir yol olduğu konusunda hemfikirdir ve resmi eğitim aynı zamanda bu rekabetçi ve bazen acımasız endüstride performans göstermeniz için teknik araçlar sağlar. Resmi eğitim, çok fazla stres altında iyi performans göstermesi için gereken zihinsel disiplini sağlar. Gastronomi ve mutfak sanatları bölümünü bitirenler; restoran, oteller, gıda sektöründeki faaliyet gösteren şirketler ve işletmelerde çalışabilir ya da kendine özel alanlar açılabilir. Araştırmayı seven, yeniliklere açık, kendi mutfağına ve dünya mutfaklarına ilgi duyan, ekip çalışmasına uygun, temizlik kurallarını uygulayabilen kişiler için gastronomi ve mutfak sanatları bölümü uygun olacaktır.

Halkla İlişkiler Tanıtım ve Reklamcılık

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programında, halkla ilişkiler ve reklam teorileri ve uygulamaları hakkında bir anlayış geliştireceksiniz. Süreçleri, ürünleri ve etkileri farklı bakış açılarından değerlendirmenin yanı sıra eleştirel düşünme becerilerinizi ve etkili konuşma ve yazma becerinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz. Halkla ilişkiler, bir şirketin imajını korumaya ve geliştirmeye odaklanır. Reklam, bir kitleyi bir ürün satın almaya ikna etmeye odaklanır. Her iki alanla da ilgileniyorsanız, her iki konu alanından da ders alma seçeneğiniz vardır.

Radyo, Sinema ve TV

Bu bölüm, film, radyo, yayın haberleri ve multimedya prodüksiyonu alanlarını kapsar. Alanlar, kamera ve mikrofonların hem arkasında hem de önünde yaratma ve üretimin tüm yönlerini içerir. Etkili bir şekilde problem çözmeyi ve fikirlerinizi etkili bir şekilde iletmeyi öğrenirken yaratma ve üretim sürecinin tüm yönlerinde bilgili olacaksınız. Dört yıllık lisans derecesi gerektiren kariyerler arasında sinema yazarı / yapımcısı, radyo ve televizyon satış görevlisi, yönetici, haber yazarı / muhabir ve haber yapımcısı bulunur.

İletişim Formu