The University of Manchester

Manchester Universitesi

The University of Manchester Hakkında Bilgiler

İngiltere’nin en iyi 6. üniversitesi olan Manchester Üniversitesi, INTO ile ortak olan üniversiteler arasında yer almaktadır. Dünya sıralamasında 29. üniversite olan Manchester Üniversitesi, sahip olduğu programlar ile yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için birçok seçenek sunmaktadır.

190 yıllık tarihi ile İngiltere’nin en büyük öğrenci topluluklarından birine sahip olan Manchester Üniversitesi, modern tesisleri ve Victoria döneminden kalma tarihi binası ile dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilere eğitim vermektedir. University of Manchester, öğrencilerin lisans eğitimi öncesinde lisans eğitimi için gerekli donanımı kazanmaya yardımcı olan üniversite hazırlık programları sağlamaktadır. Ayrıca merkez, profesyonel veya günlük kullanım için çok sayıda İngilizce dil programları da sunmaktadır.

Manchester şehrinin en büyük üniversitesi olan İngiltere Manchester Üniversitesi, iki ayrı üniversitenin birleşmesiyle kurulmuştur. Üniversite, kuruluşundan bu yana artan prestiji ve eğitim kalitesiyle adından çokca söz ettirmektedir. Ayrıca üniversite Russel Group üyesi 24 üniversiteden biridir. İngiltere’de iş gücü sıralamasında 5. sırada yer alan üniversite, birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin mezunlarının %94’ünden fazlası, istedikleri işlere direkt kabul edilmiştir.

Üniversite, dünyanın en iyi araştırma üniversiteleri arasında yer almaktadır. Fizik ve mühendislik dallarında kendinden söz ettiren üniversite, 25 Nobel ödülüne ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin Nobel Ödülü kazanan mezunları ve çalışanları hakkında daha detaylı bilgiye University of Manchester Nobel Ödülleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kısa Bilgiler

Okul Başvuru Ücreti
Okul Eğitim Ücreti £21,000
Yıllık Ortalama Konaklama Ücreti £5,195
Öğrenci Sayısı 40,490
Akademik İngilizce (1 dönem) £4,430

*Tabloda geçen ücretler seçeceğiniz program ve bölüme göre farklılık göstermektedir. Tabloda ortalama fiyatlara yer verilmiştir.

Neden Manchester Üniversitesi?

 • Manchester Üniversitesi, Avrupa’nın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alır. (QS World University Rankings 2019)
 • İngiltere’deki en iyi işverenlerin hedef aldığı bir numaralı üniversite, Manchester Üniversitesi’dir. (High Fliers Research 2018)
 • Yılın Üniversitesi ödülünü iki kez almıştır. (The Times ve The Sunday Times)
 • 160’tan fazla ülkeden 11.000’i aşkın 40.000 öğrenci ağırlamaktadır.
 • Mezunları ve çalışanlarıyla Manchester Üniversitesi, 25 Nobel Ödülü sahibidir.

INTO Manchester Nedir?

İngiltere’de üniversite okumak isteyen ve A Level dengi lise diploması sahibi olmayan uluslararası öğrencilerin İngiliz eğitim sistemine adapte olabilmek için 1 yıl süren hazırlık programlarına katılmaları gerekmektedir. İngiltere’deki bütün üniversiteler, uluslararası öğrencilerden bu gerekliliği karşılamasını beklemektedir. Hazırlık programları ise genellikle üniversitelerin anlaşmalı olduğu belirli kurumlarda verilmektedir.

INTO Manchester, uluslararası öğrencilere hazırlık programları ve İngilizce dil kursları sunan INTO merkezlerinden biridir. Merkezde sunulan programlar arasında Manchester Üniversitesi ortaklığı kapsamında programlar da bulunmaktadır. Ortaklık kapsamında sunulan hazırlık programlarında başarılı olan öğrenciler, lisans eğitimlerini Manchester Üniversitesi bünyesinde devam edebilirler.

Neden INTO Manchester Pathways’i Tercih Etmeliyim?

 • INTO Manchester, Manchester Üniversitesi ile ortaklaşa olarak 2008 yılında kurulmuştur ve uluslararası öğrenciler için sayısız akademik program sunmaktadır.
 • INTO Manchester’daki akademik programların tamamı, Northern Consortium (NCUK) tarafından akredite edilmektedir.
 • Yüksek kaliteli programlar, öğrencileri Manchester Üniversitesi’nde başarıya hazırlamak için tasarlanmıştır.
 • INTO programlarına katılan öğrenciler, Manchester Üniversitesi kapsamında sunulan bütün hizmetlerden yararlanabilirler.
 • INTO Manchester programlarına katılan öğrenciler, Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi de dahil olmak üzere 60’dan fazla üniversiteye kabul edilmiştir

Program Fiyatları

INTO Manchester merkezinde, uluslararası öğrencilere yönelik pathway programları ve İngilizce dil kursları sunulmaktadır. İki ayrı kategoride sunulan programlar arasından size en uygun programı belirleyerek, kesin bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Aşağıda yer alan tabloda INTO Manchester üniversitesi program fiyatları, 3 dönemlik programlar baz alınarak belirtilmiştir. Seçtiğiniz program türü ve program süresi Manchester üniversitesi program fiyatlarını etkileyebilir.

Program Adı Program Ücreti Ek Ücretler Sigorta Toplam
Hazırlık Programı (3 dönem) £17,155 £405–£805 £357 £17,917–£18,317
Akademik İngilizce (1 dönem) £4,430 £85 £122 £4637

Program seçim sürecinde yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve size en uygun programı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Hazırlık Programları

Manchester Üniversitesi bünyesinde sunulan pathway programlarından birine katılarak, lisans eğitiminizi Manchester Üniversitesi başta olmak üzere birçok İngiltere Üniversitesi bünyesinde tamamlayabilirsiniz.

INTO Manchester tarafından sunulan programlar, birçok İngiltere Üniversitesi tarafından başvurular sırasında kabul görmektedir. INTO Manchester ve Manchester Üniversitesi ortaklığı kapsamında, Üniversite Hazırlık Yılı programları ve Akademik İngilizce programlarına katılabilirsiniz. INTO Manchester bünyesinde alabileceğiniz hazırlık programları ise aşağıdaki gibidir.

 1. Uluslararası Biyoloji Hazırlık Programı

  Uluslararası Biyoloji Hazırlık Programı

  Biyoloji hazırlık programı ile Manchester Üniversitesi’nde Biyobilim ile ilgili konularda bir lisans derecesinin ilk yılına doğrudan giriş için hazırlanırsınız. Haftada ortalama 24 saat ders göreceğiniz bu programda, kurs içi sınavlar ve testler ile değerlendirilirsiniz.

  İngilizce seviyesi ve ilerlemesinin resmi değerlendirmesi, NCUK’un Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı ile değerlendirilir. Program dahilinde katılacağınız ünite testleri, deney raporları, bilgisayar kullanımı ve ödevler de program sonu değerlendirmenizi etkilemektedir.

  Program Adı

  Program Süresi

  Başlangıç Tarihleri Akademik Gereksinimler İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi Başarı Ödülü
  Biyoloji Hazırlık Programı 3 dönem (9 ay) Eylül – Ocak 12 yıllık başarılı eğitim IELTS 5.5 veya eşdeğeri

  Minimum 16

  NCUK Uluslararası Hazırlık Sertifikası (RQF Seviye 3)

 2. Uluslararası Mühendislik ve Bilim Hazırlık Programı

  Uluslararası Mühendislik ve Bilim Hazırlık Programı

  Uluslararası Mühendislik ve Bilim Hazırlık programına katılarak, Manchester Üniversitesi’nde mühendislik, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik ve kimya gibi konularda lisans derecesinin ilk yılına doğrudan giriş için hazırlanırsınız. Program dahilinde birinci dönem haftada 20 saat ve kalan dönemlerde ise haftada 25 saat ders görürsünüz.

  Programdaki başarınız, ödevler, ünite testleri, deney raporları, ders içi değerlendirme testleri ve ders sonu sınavları ile ölçülür. İngilizce dil bilginiz ise NCUK Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı üzerinden değerlendirilir.

  Program Adı Program Süresi Başlangıç Tarihleri

  Akademik Gereksinimler

  İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi Başarı Ödülü
  Mühendislik ve Bilim Hazırlık Programı 3 dönem (9 ay) Eylül – Ocak 12 yıllık başarılı eğitim IELTS 5.5 veya eşdeğeri Minimum 16

  NCUK Uluslararası Hazırlık Sertifikası (RQF Seviye 3)

 3. Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık Programı

  Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık Programı

  Manchester Üniversitesi’nde muhasebe, mimarlık, finans ve yönetim, hukuk, sosyal bilimler gibi çeşitli konularda lisans derecesinin birinci yılına doğrudan giriş için Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık programını tercih edebilirsiniz. İlk dönem haftada 20 saat ders ve sonrasında haftada 25 saat dersler ile İngiltere üniversite eğitim sistemine alışabilirsiniz.

  Program sonunda başarı değerlendirmeleriniz, ders içi performansınıza (ödevler, testler ve ders sonu sınavları) ve İngilizce değerlendirmeniz, NCUK Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programına göre yapılır.

  Program Adı Program Süresi

  Başlangıç Tarihleri

  Akademik Gereksinimler İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi Başarı Ödülü
  Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık Programı 3 dönem (9 ay)

  Eylül
  Ocak

  12 yıllık başarılı eğitim IELTS 5.5 veya eşdeğeri Minimum 16 NCUK Uluslararası Hazırlık Sertifikası (RQF Seviye 3)

 4. Uluslararası Eczacılık Hazırlık Programı

  Uluslararası Eczacılık Hazırlık Programı

  Manchester eczacılık hazırlık programı ile Manchester Üniversitesi Eczacılık Lisans derecesinin 1. yılına doğrudan giriş için hazırlanırsınız. Program dahilinde haftada en az 25 saat ders görürsünüz.

  Program sonunda başarı değerlendirmeniz ders içi performans, sınav sonuçları ve raporlara göre yapılır. Resmi İngilizce seviyeniz ise NCUK’un Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı ile sağlanır.

  Program Adı Program Süresi Başlangıç Tarihleri Akademik Gereksinimler İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi Başarı Ödülü
  Eczacılık Hazırlık Programı 3 dönem (9 ay) Eylül – Ocak 12 yıllık başarılı eğitim IELTS 6.0 veya eşdeğeri Minimum 16 NCUK Uluslararası Hazırlık Sertifikası (RQF Seviye 3)

 5. Uluslararası Psikoloji Hazırlık Programı

  Uluslararası Psikoloji Hazırlık Programı

  Uluslararası Psikoloji Hazırlık programına katılarak Manchester Üniversitesi Psikoloji lisans derecesinin 1. yılına doğrudan giriş için hazırlanırsınız. Programı başarı ile bitirmeniz durumunda Manchester Üniversitesi bünyesinde lisans eğitiminize devam edebilirsiniz. Program genelinde, haftada 25 saat ya da daha fazla ders alırsınız.

  Başarı değerlendirmeniz, ders içi sınavlar, ödevler, ünite testleri ve ders sonu sınavlarına göre değerlendirilir. İngilizce dil becerileriniz ise NCUK tarafından geliştirilen Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı üzerinden değerlendirilir.

  Program Adı Program Süresi Başlangıç Tarihleri Akademik Gereksinimler İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi Başarı Ödülü
  Psikoloji Hazırlık Programı 3 dönem (9 ay) Eylül – Ocak 12 yıllık başarılı eğitim IELTS 5.5 veya eşdeğeri Minimum 16 NCUK Uluslararası Hazırlık Sertifikası (RQF Seviye 3)

 6. Akademik İngilizce Programı

  Akademik İngilizce Programı

  Akademik İngilizce Programı, gerekli İngilizce seviyesine ulaşmak için en hızlı ve en etkili rotayı sunar. Program, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz dil akıcılığını ve akademik becerilerini edinmenizi sağlamak için beş özel çalışma seviyesiyle bireysel öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Program boyunca, Cambridge Assessment ile ortaklaşa geliştirilen özel çevirim içi değerlendirme, ilerlemenizin doğru bir şekilde izlenmesini sağlar.

  Eğitiminiz boyunca ilerlemeniz, İngilizce Dil Değerlendirme Testi (IELA) kullanılarak doğru bir şekilde izlenecektir. IELA, dil değerlendirmesi alanında dünya lideri olan Cambridge English ile ortaklaşa geliştirilmiştir ve dört ana dil becerisinin hepsinde standart bir çevrimiçi değerlendirme sunmaktadır. İngilizce seviyeniz, eğitiminizin başında ve sonunda IELA kullanılarak resmi olarak test edilecektir.

  Program boyunca tüm derslerinize katılırsanız, öğretmeniniz tarafından size verilen tüm alıştırmaları tamamlar ve MyINTO dijital öğrenme platformundan en iyi şekilde yararlanırsanız, dönem başına bir IELTS bandı kadar ilerleme bekleyebilirsiniz.

  Seçtiğiniz kurs için gereken dil seviyesine ulaştıktan ve gerekli diğer şartları yerine getirdikten sonra, INTO Pathway Programları (INTO Uluslararası Hazırlık Programları) dahilinde eğitiminize geçebilirsiniz.

  Program Adı Program Süresi Başlangıç Tarihleri İngilizce Gereksinimler Yaş Gereksinimi
  Akademik İngilizce Programı 1 – 4 dönem
  (1 dönem=10 hafta)
  Ocak, Mart, Haziran, Ağustos, Eylül IELTS 3.0 ve üstü 16 yaş ve üzeri

Başvuru Süreci

Manchester Üniversitesi hazırlık programlarına katılmak için Anka Study’nin sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Danışmanlık almanız durumunda tüm okul kayıt işlemleri, vize işlemleri ve konaklama işlemleri deneyimli danışmanlarımız tarafından takip edilir. Başvuru ve vize sürecinin deneyimli biri tarafından takibi, eksik evrak, hatalı bilgi paylaşımları ve okul ile sürdürülemeyen ilişki gibi bazı sorunların önüne geçmek için önemlidir.

Başvurular için Gerekli Belgeler

INTO hazırlık programlarına başvuru yapabilmek için ihtiyacınız olan belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport fotokopisi
 • Akademik transkript ve sertifikaların fotokopisi
 • İngiltere üniversitelerine başvurularda Secure English Language Test (SELT) sertifikası

Program Başlangıç Tarihleri ve Süreleri

Manchester Üniversitesi tarafından sunulan programların başlangıç tarihleri aşağıdaki tablolarda yer almaktadır.

Akademik Program Dönem Başlangıç Tarihleri

Başlangıç Ayı Dönem Tarihleri
Haziran (4 dönem) Haziran 2020 – Haziran 2021
Eylül (3 dönem) Eylül 2020 – Haz 2021
Eylül (4 dönem) Eylül 2020 – Ağustos 2021
Ocak (3 dönem) Oca 2020 – Ağustos 2021

İngilizce Eğitim Programları Başlangıç Tarihleri

Başlangıç Ayı Dönem Tarihleri
Ağustos Ağustos 2020 – Aralık 2020
Eylül Eylül 2020 – Aralık 2020
Ocak Ocak 2020 – Mart 2020
Mart Mart 2020 – Haziran 2020
Haziran Haziran 2020 – Eylül 2020

Hazırlık Programları Sonrasında Katılabileceğiniz Bölümler

Uluslararası Hazırlık ya da INTO Pathway programlarını başarı ile tamamlamanız durumunda, aşağıda yer alan Manchester Üniversitesi lisans programı bölümlerine devam edebilirsiniz.

Lisans programları dahilinde sunulan bölüm tercihleri, bitirdiğiniz INTO Manchester programı ile doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle, seçeceğiniz programı okumak istediğiniz bölüme göre yapmanız gerekmektedir.

 1. Biyoloji Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Biyoloji Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Manchester Uluslararası Biyoloji Hazırlık programını başarı ile tamamlamanız durumunda aşağıda yer alan Manchester Üniversitesi lisans programlarından birine devam edebilirsiniz.

  • Anatomik Bilim – BSc
  • Bilişsel Sinirbilim ve Psikoloji – BSc
  • Bitki Bilimleri – BSc
  • Biyokimya – BSc
  • Biyoloji – BSc
  • Biyomedikal Bilimler – BSc
  • Biyoteknoloji – BSc
  • Farmakoloji – BSc
  • Farmakoloji ve Fizyoloji – BSc
  • Gelişim Biyolojisi – BSc
  • Genetik – BSc
  • Hücre Biyolojisi – BSc
  • İmmünoloji – BSc
  • Mikrobiyoloji – BSc
  • Moleküler Biyoloji – BSc
  • Sinirbilim – BSc
  • Tıbbi Biyokimya – BSc
  • Tıbbi Fizyoloji – BSc
  • Tıbbi Fizyoloji – BSc
  • Yaşam Bilimleri – BSc
  • Zooloji – BSc

 2. Mühendislik ve Bilim Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Mühendislik ve Bilim Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Manchester Uluslararası Mühendislik ve Bilim Hazırlık programını başarı ile tamamlamanız durumunda aşağıda yer alan Manchester Üniversitesi lisans programlarından birine devam edebilirsiniz.

  • Aktüerya Bilimleri ve Matematik – BSc
  • Astrofizik ile Fizik – MPhys
  • Astrofizik ile Fizik – BSc
  • Bilgisayar Bilimi – BSc
  • Bilgisayar Bilimi – MEng
  • Bilgisayar Bilimi ve Matematik – BSc
  • Bilgisayar Bilimleri (İnsan Bilgisayar Etkileşimi) – BSc
  • Bilgisayar Bilimleri (İnsan Bilgisayar Etkileşimi) – MEng
  • Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği – MEng
  • Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği – MEng
  • Bilim ve Toplumla Biyoloji – BSc
  • Biyomalzeme ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – Men
  • Coğrafya – BA
  • Coğrafya – BSc
  • Çevre Bilimi – BSc
  • Elektrik Elektronik Mühendisliği – BEng
  • Elektrik Elektronik Mühendisliği – MEng
  • Elektronik Mühendisliği – BEng
  • Elektronik Mühendisliği – MEng
  • Endüstri Deneyimi ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği – BEng
  • Enerji ve Çevre ile Kimya Mühendisliği – MEng
  • Felsefeyle Fizik – BSc
  • Felsefeyle Fizik – MPhys
  • Finansal Matematik ile Matematik – MMath
  • Finans – BSc/Math
  • Fizik – BSc
  • Fizik – MPhiler
  • Hava-Uzay Mühendisliği – BEng
  • Hava-Uzay Mühendisliği – MEng
  • İnşaat Mühendisliği (İşletme) – MEng
  • İnşaat Mühendisliği – BEng
  • İnşaat Mühendisliği – Meng
  • İnşaat ve Yapı Mühendisliği – MEng
  • Kimya – BSc
  • Kimya – MChem
  • Kimya Mühendisliği – BEng
  • Kimya Mühendisliği – MEng
  • Korozyon Mühendisliği ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – Men
  • Makine Mühendisliği – BEng
  • Makine Mühendisliği – MEng
  • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – BSc
  • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – MEng
  • Matematik – BSc
  • Matematik – MMath
  • Matematik ve Fizik – BSc
  • Matematik ve Fizik – Mmath
  • Mekatronik Mühendisliği – BEng
  • Mekatronik Mühendisliği – MEng
  • Metalurji ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – MEng
  • Moda Alış ve Mağazacılık – BSc
  • Moda Pazarlama – BSc
  • Moda Yönetimi – BSc
  • Polimerlerle Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – Hong
  • Tekstil Teknolojisi ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği – MEng
  • Teorik Fizik ile Fizik – BSc
  • Teorik Fizik ile Fizik – MPhys
  • Tıbbi Kimya ile Kimya – BSc
  • Tıbbi Kimya ile Kimya – MChem
  • Yapay Zeka – BSc
  • Yapay Zeka – Ding
  • Yazılım Mühendisliği – BSc
  • Yazılım Mühendisliği – MEng
  • Yönetimi ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği – Hong
  • Yönetimi ile Makine Mühendisliği – BEng
  • Yönetim ile Makine Mühendisliği – Mng

 3. Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Manchester Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler Hazırlık programını başarı ile tamamlamanız durumunda aşağıda yer alan Manchester Üniversitesi lisans programlarından birine devam edebilirsiniz.

  • Amerikan İşletme Çalışmaları ile Uluslararası Yönetim – BSc
  • Coğrafya – BA
  • Coğrafya – BSc
  • Coğrafya Entegre Ustalar – MGEOG/GIM
  • Çevre Yönetimi – BA
  • Ekonomi – BAEcon
  • Ekonomi – BSc
  • Ekonomi ve Felsefe – BAEcon
  • Ekonomi ve Finans – BAEcon
  • Ekonomi ve Politika – BAEcon
  • Endüstri / Mesleki Deneyim Yönetimi – BSc
  • Endüstri Yönetimi (İnovasyon, Strateji ve Girişimcilik) – BSc
  • Eğitim Psikolojisi – BSc
  • Felsefe – BA
  • Felsefe ve Kriminoloji – BA/SocSci
  • Finans-BAEcon
  • Finansal Matematik ile Matematik-BSc
  • Finansal Matematik ile Matematik-MMath
  • Finans – BSc
  • Geliştirme Çalışmaları – BAEcon
  • Hukuk – LLB
  • İngiliz Dili ve Çince – BA
  • İşletme (Uluslararası İşletme Ekonomisi) – BSc
  • İşletme – BSc
  • İşletme – BSc Bilgi Teknolojileri Yönetimi
  • Kriminoloji – BA
  • Kriminoloji ile Hukuk ve Uluslararası Çalışma – LLB
  • Matematik – BSc
  • Matematik – MMath
  • Matematik ve İstatistik – BSc
  • Matematik ve İstatistik – MMath
  • Mimarlık – BA
  • Moda Alış ve Mağazacılık – BSc
  • Moda Pazarlama – BSc
  • Moda Yönetimi – BSc
  • Muhasebe – BSc
  • Muhasebe ve Finans – BAEcon
  • Planlama Ustası – MPlan
  • Planlama ve Emlak – BSc
  • Politika, Felsefe ve Ekonomi – BA
  • Politika ile Hukuk – LLB
  • Politika ve Kriminoloji – BA/SocSci
  • Real Estate ile Planlamada Bütünleşik Yüksek Lisans – MPRE
  • Sanat Tarihi – BA
  • Siyaset ve Sosyal Antropoloji – BA/SocSci
  • Siyaset ve Sosyoloji-BA (SocSci)
  • Siyaset ve Uluslararası İlişkiler-BSocSc
  • Sosyal Antropoloji-BSocSc
  • Sosyal Antropoloji ve Sosyoloji-BA (SocSci)
  • Sosyoloji-BSocSc
  • Sosyoloji ve Kriminoloji-BA (SocSci)
  • Uluslararası Yönetim-BSc
  • Uluslararası Çalışma ile Coğrafya-BA
  • Uluslararası Çalışma ile Coğrafya-BSc
  • Uluslararası Çalışma ile LLB Kanunu
  • Uluslararası İşletme, Finans ve Ekonomi-BSc
  • Yönetim (Muhasebe ve Finans) -BSc
  • Yönetim (Pazarlama) -BSc
  • Yönetim (Sürdürülebilir ve Etik İş) -BSc
  • Yönetim (İnsan Kaynakları) -BSc
  • Yönetim, Liderlik ve Dinlence-BA

 4. Eczacılık Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Eczacılık Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Manchester Uluslararası Eczacılık Hazırlık programını başarı ile tamamlamanız durumunda aşağıda yer alan 4 yıllık Manchester Üniversitesi lisans programlarına devam edebilirsiniz.

  • Eczacılık – Mpharm

 5. Psikoloji Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Psikoloji Hazırlık Programı ile Devam Edebileceğiniz Bölümler

  Manchester Uluslararası Psikoloji Hazırlık programını başarı ile tamamlamanız durumunda aşağıda yer alan 4 yıllık Manchester Üniversitesi lisans programlarına devam edebilirsiniz.

  • Psikoloji – BSc

INTO Manchester Bursları

Manchester üniversitesi ile ortak çalışan INTO Manchester’da akademik bir program için teklif sunan öğrenciler için sınırlı sayıda burs bulunmaktadır. Manchester üniversitesi için sağlanan bursların miktarı değişebilmektedir.

Burs, öğrenim ücretlerinin yalnızca bir kısmını karşılamaktadır. Kalan öğrenim ücretlerinizi ve konaklama, sigorta, vize ve diğer yaşam masraflarınızı eksiksiz olarak finanse etmeniz gerekecektir. Öğrencilerin alabileceği maksimum burs değeri ise £4,000’dır.

Burs Şartları

INTO Manchester burslarının her biri ayrı şartlara sahiptir. Başvurmaya uygun olup olmadığınızı bulmak için, her bir burs için gereklilikleri gözden geçirmeniz gerekir. Öğrencilerden şunlar beklenmektedir:

 • Öğrencilerin seçtikleri kursa giriş için kalan tüm koşulları başarıyla karşılamaları,
 • Öğrencilerin derslere mükemmel katılımın sağlanması ve kurs süresince tüm çalışmaları tamamlaması.

Burs Başvuru Süreci

INTO Manchester’a Anka Study ile başvuran öğrencilerimizin burs başvuruları da tarafımızdan yapılmaktadır.

Burs başvurunuz daha sonra bir burs paneli tarafından gözden geçirilecek ve başarılı öğrencilere başvuru formlarında verilen e-posta adresi aracılığıyla bildirilecektir.

Konaklama Seçenekleri

Manchester programlarından birine katıldıktan sonra, dilerseniz INTO evlerinde ya da aile yanında konaklayabilirsiniz. Aile yanı konaklamayı tercih ederek bir İngiliz aile ile birlikte kalabilir ve İngiliz kültürünü öğrenebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar için seçilen aileler, özenle devlet tarafından seçilmektedir.

INTO Manchester’ın öğrencilerine hizmet verdiği iki ayrı yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar arasında yapacağınız kişisel tercihler konaklama ücretlerini etkilemektedir.

 1. INTO Manchester Liberty Point

  INTO Manchester Liberty Point

  Liberty Point, INTO Merkezine sadece 15-20 dakika, Manchester Piccadilly tren istasyonuna 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde ve Manchester Üniversitesi ile Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne çok yakın bir konumdadır.

  Ayrıca birçok restorana, kafeye ve mağazaya; kısaca şehrin işlek yerlerine yakın bir konumdadır. Liberty Point evlerinde konaklamayı tercih ederek aşağıdaki olanaklardan yararlanabilirsiniz.

  • Düzenli temizlik
  • Bisiklet rafları
  • Çamaşırhane
  • Mikrodalga ile tam donanımlı paylaşımlı mutfak
  • Kanepeler
  • Oda içine monte edilmiş düz ekran TV

  Liberty Point Manchester’da öğrenciler, dairelerdeki odalar arasından iki tip oda seçebilirler. Bu seçenekler, suite tek kişilik oda ve Premium suite tek kişilik odadır. Her dairede, ortak bir mutfak ve yemek alanı içeren 4-6 oda bulunmaktadır. Her odanın kendine ait tuvaleti ve banyosu bulunmaktadır.

  Oda Tipi Oda Özellikleri Yıllık Fiyatlar
  Suite 120cm x 190cm yatak ve baza
  Giysi Dolabı
  Çalışma masası ve sandalye
  £7,600
  Premium Suite 120cm x 190cm yatak
  Giysi dolabı
  Eşya alanı
  Çalışma masası ve sandalye
  £ 8,400

 2. INTO Manchester Liberty Heights

  INTO Manchester Liberty Heights

  Liberty Heights, INTO Merkezine sadece 5-10 dakika, Manchester Oxford Road tren istasyonuna 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde ve Manchester Üniversitesi ile Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne çok yakın bir konumdadır. Merkezi konumu sayesinde birçok restorana, kafeye ve dükkana yakın olduğu için bölgede görülecek ve yapılacak çok şey vardır.

  Liberty Heights evlerinde konaklamayı tercih ederek aşağıdaki olanaklardan yararlanabilirsiniz.

  • Resepsiyon ve tesis içi ikamet ekibi
  • Ortak kullanım alanları
  • Jimnastik alanı
  • Çamaşırhane
  • Bisiklet deposu

  INTO Manchester Liberty Heights’da konaklamayı tercih eden öğrenciler için stüdyo odalar ve odaların içinde çift kişilik yataklar, suite banyolar ve hazır mutfaklar dahil olmak üzere tek veya çift kişilik konaklama olarak sunmaktadır.

  Oda Tipi Oda Özellikleri Yıllık Fiyatlar
  Stüdyo Oda Çift kişilik yatak ve baza
  Özel mutfak
  Giysi dolabı
  Çalışma masası ve sandalye
  £ 9,800

İletişim Bilgileri

Adres: Oxford Rd, Manchester M13 9PL, United Kingdom

Telefon: +44 (0) 161 275 2077

Fax:

Websitesi: https://www.manchester.ac.uk/

E-Mail: study@manchester.ac.uk

İletişim Formu