The University of Hertfordshire

The University of Hertfordshire

The University of Hertfordshire Hakkında Bilgiler

Hertfordshire Üniversitesi, İngiltere’nin güneyindeki Hertfordshire bölgesinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Popüler bölümleri işletme, iletişim, hukuk, mühendislik ve bilgisayar bilimleridir.

Hertfordshire International College (HIC) adıyla bilinen eğitim kurumu Navitas’ın bir parçası olup Hertfordshire Üniversite’sinin kampüsünde yer almaktadır ve öğrencilerine lisans ve yüksek lisans öncesi hazırlık programları sunmaktadır. Bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler ise Hertfordshire Üniversitesi’ne direk geçiş hakkını elde etmiş olurlar.

HIC bünyesindeki öğrenciler 20 kişilik sınıflarda bire bir ilginin yoğun olduğu programlarda eğitim alırlar. HIC programlarına devam eden öğrenciler üniversitenin digger öğrencileri gibi tüm eğitim, sosyal ve kültürel haklardan yararlanabilirler. Hetfield tarihi kentinde üniversitenin ödüllü spor tesislerinin yer aldığı bölgede bulunan HIC Londra’ya trenle 20 dk mesafede bulunmaktadır.

University of Hertfordshire Ranking

İngiltere’nin en iyi 50 üniversitesinden biri olan üniversite, dünyanın en iyi ilk 750 üniversitesinden birisidir. İşletme fakültesi ise İngiltere’nin en prestijli işletme ve ekonomi fakültelerinden bir tanesidir.

University of Herfordshire Kabul Koşulları

 • Lisans için %50 başarı ortalaması ile lise diploması
 • Yüksek Lisans için 2 GPA
 • University Foundation için 5.5 IELTS ve 1. yıl için lisans programlarında IELTS 6.0, Pre- Master için IELTS 5.5

University of Hertfordshire Nerede?

Üniversite 4 tane temel kampüse sahiptir. Bu kampüsler College Lane Campus, de Havilland Campus, The Bayfordbury Campus ve Meridian House’dur.

 • College Lane Campus:
  University of Hertfordshire
  Hatfield Hertfordshire
  AL10 9AB
  UK
 • De Havilland Campus
  University of Hertfordshire
  Hatfield Hertfordshire
  AL10 9EU
  UK
 • The Baydordbury Campus: Fizik, Astronomi, Matematik ve Bilim ve Teknoloji alanlarında eğitim bu kampüsde verilmektedir
 • Meridian House: 8 adet kilinik laboratuvarları ve hemşirelik programları bu kampüste yer almaktadır.
  Meridian House
  32-36 The Common Hatfield
  Herts AL10 0NZ
  tel: +44 (0)1707 285800
  fax: +44 (0)1707 285898

Offical Website

University of Hertfordshire Erasmus

Hertfordshire Üniversitesinin Afrika, Asya, Avusturalya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika kıtalarında partner olduğu okullar ile Erasmus anlaşmaları vardır. Türkiye’deki Bahçeşehir Üniversitesi, University of Hertfordshire’in Erasmus partnerlerinden birisidir.

Hertfordshire University Öğrenim Görmüş Tanınmış Kişiler

Üniversite, otomotiv, bankacılık ve finans, bioteknoloji, danışmanlık, yaratıcı endistrüler, öğretim ve eğitim, girişimcilik, lojistik, taşımacılık, sağlık, hukuk, IT, gazetecilik, reklamcılık, politika, pazarlama, araştırma, spor ve teknoloji gibi alanlarda pek çok tanınmış mezun vermiştir.

Ross Barrow, Steven Frith, Taner Akcesme, Alan Chu, Fareha Nagi, Carmen Pang, Magid El-Amin, Tomi Ojo, Checca Aird, James Pateman, Richard Elson, Aidan Gibbons, Maryam Al-Mandil, Maria Currant, Natasha Bandali, Wai Shan Cheng, Joseph Davis, Charlotte Baltruschat, Dr Ahmed Ameer, Sarah Blasebalk, Arvib Bhurtun, Calun Di Lieto, Abdulkadir Abkey, Kate Briden, Nick Buttenshaw, Josh Ward gibi isimler okulun başarılı mezunlarından sadece birkaçıdır.

University of Hertfordshire Fiyatları

University of Hertfordshire 2019 yılı uluslararası öğrenciler için eğitim ücretleri tablodaki gibidir.

 

University of Hertfordshire Öğrenim Ücretleri

Lisans Program Ücretleri

£11,950

Yüksek Lisans Program Ücretleri

£12,500

Hertfordshire Üniversitesi Burs İmkanları

Uluslararası öğrencilere 20’den fazla değişik çeşitlililikte burs sunan Üniversitede, genel olarak burslar Küresel Burslar, Afrika ve Ortadoğu Bursları, Güney ve Doğu Asya Bursları ve Avrupa ile Amerika Bursları olmak üzere gruplandırılmıştır.

 

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

İngiltere Üniversiteleri

The University of Hertfordshire Nerede?

Offical Website

Adres: De Havilland Campus, Mosquito Way, Hatfield AL10 9EU, İngiltere

Telefon: +44 1707 284000

İletişim Formu