Swansea University

Swansea University Hakkında Bilgiler

Swansea University bir devlet araştırma üniversitesi olup Swansea, Wales, Birleşik Krallık’ta yer alır. Yaklaşık 330 lisans ve 120 yüksek lisans programı sunan üniversite işletme, ekonomi, mühendislik ve matematik alanlarında popülerdir.

Üniversitenin Singleton Park kampüsü ve 2015 eylül ayında açılmış olan Bay kampüsü ile toplam iki kampüsü bulunmaktadır.International College Wales Swansea (ICWS), Navitas’ın bir parçası olup Swansea Üniversitesi ile işbirliği içerisinde hizmet vermektedir.

Akademik ve ingilizce hazırlık bölümlerini içeren programlar sunan ICWS, bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler için Swansea Üniversitesini garanti etmektedir. Dersler 35 kişiyi aşmayan akademik sınıflar ve 18 kişilik ingilizce hazırlık sınıflarında verilmektedir.

Birebir ilginin yoğun olduğu okul destekleyici ve teşvik edici bir eğitim anlayışına sahiptir. ICWS, ‘Göz Alıcı Doğal Güzellik Alanı’ -Area of Outstanding Natural Beauty (AONB) olarak kabul edilen Swansea Üniversitesi kampüsünde bulunmaktadır.

Swansea Üniversitesi Başvuru ve Kabul Koşulları

Lisans için başarılı bir lise diploması,
Yüksek Lisans için min %50 başarılı GPA
University Foundation için 5.5 IELTS ve 1. yıl için lisans programlarında IELTS 6.0
Pre- Master için IELTS 6.0

Swansea University Kayıt

Swansea Üniversitesi’nin Türkiye resmi temsilciliğini yapan AnkaStudy aracılığı ile kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Swansea University Ranking

Dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi sıralamasında yer alan Swansea University, QS 5 Yıldız Mükemmel Eğitim sertifikası ile ödüllendirilmiş okullardan biridir. Ayrıca Galler’in 1 numaralı üniversitesi olan okul, İngiltere’nin de en iyi 14. üniversitesidir.

Swansea Üniversitesi Burs İmkanları

Swansea Üniversitesi uluslararası öğrencilerine 4 farklı tipte burs dağıtmaktadır.

 • Mükemmellik Bursu: Notları AAA olan öğrencilere verilir.
 • Liyakat Bursu: Notları AAB üzeri olan öğrencilere verilir.
 • Spor Bursu: Spor başarısı olan öğrencilere verilir.
 • Müzik Bursu: Müzik başarısı olan öğrencilere verilir

Swansea University Lisans Programları

Swansea Üniversitesi bir devlet araştırma üniversitesi olup Swansea, Wales, Birleşik Krallık’ta yer alır. Yaklaşık 330 lisans ve 120 yüksek lisans programı sunan üniversite işletme, ekonomi, mühandislik ve matematik alanlarında popülerdir.

Üniversitenin Singleton Park kampüsü ve 2015 eylül ayında açılmış olan Bay kampüsü ile toplam iki kampüsü bulunmaktadır.International College Wales Swansea (ICWS), Navitas’ın bir parçası olup Swansea Üniversitesi ile işbirliği içerisinde hizmet vermektedir.

Akademik ve ingilizce hazırlık bölümlerini içeren programlar sunan ICWS, bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler için Swansea Üniversitesini garanti etmektedir.

Dersler 35 kişiyi aşmayan akademik sınıflar ve 18 kişilik ingilizce hazırlık sınıflarında verilmektedir. Birebir ilginin yoğun olduğu okul destekleyici ve teşvik edici bir eğitim anlayışına sahiptir. ICWS, ‘Göz Alıcı Doğal Güzellik Alanı’ -Area of Outstanding Natural Beauty (AONB) olarak kabul edilen Swansea Üniversitesi kampüsünde bulunmaktadır.

Swansea University Medical School

Swansea Üniversitesi Sağlık Okulu, Birleşik Krallık’ın en iyi 5 Tıp fakültesinden biri olmakla birlikte Birleşik Krallık’ın en iyi sağlık araştırma üniversitesidir. Ayrıca, Swansea Üniversitesi Sağlık Okulu £100m değerinde bir altyapı ve araştırma sistemini kullanmaktadır.

Swansea University Psychology

Birleşik Krallık’taki en iyi psikoloji eğitimini veren Swansea Üniversitesi’nde psikoloji bölümü eğitim ücretleri İngiliz ve AB öğrencileri £9,000; AB dışı öğrenciler için £14,000’dır.

Swansea Üniversitesi Konaklama Seçenekleri

Swansea University konaklama hizmetlerini 2’si kampüs içinde 2’si kampüs dışında olmak üzere toplam 4 yurt ile sağlamaktadır.

Her bir yurtta aşağıda yer alan hizmetler verilmektedir:

 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Ücretsiz Sigorta
 • Ücretsiz telefon ağı
 • TV odaları
 • Güvenlik çalışanları
 • Yemekli ve yemeksiz oda seçenekleri
 • Suit, standart ve paylaşımlı oda seçenekleri
 • Aile konaklama hizmeti

Swensea Üniversitesi Yurtları:

 • Bay Campus (Kampüs içi)
 • Hendrefoelan Student Village (Kampüs dışı)
 • Singleton Park Campus (Kampüs içi)
 • Beck House (Kampüs dışı)

Swansea University Nerede?

Singleton Park Kampüs Adresi:

Swansea University
Singleton Park, Swansea SA2 8PP
Wales, UK

Bay Kampüs Adresi:

Fabian Way
Crymlyn Burrows,Swansea SA1 8EN
Wales, UK

Offical Website

Telefon: +44 (0)1792

İngiltere Üniversiteleri

https://ankastudy.com/yurtdisinda-universite/

İletişim Formu