Simcoe County District School Board

Kanada’nın Ontario eyaletinin en büyük eğitim sistemlerinden biri olan Simcoe County District School Board (SCDSB), 1999 yılında kurulmuştur ve uluslararası eğitimde 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Kanada’nın Güney Ontario eyaletinin orta kesiminde ve Toronto’nun 1 saat kuzeyinde yer almaktadır. SCDSB; 85 ilkokul, 16 lise ve 7 öğrenim merkezinden oluşmaktadır ve bu liselerden 14’ü uluslararası öğrencilere açık devlet liseleridir. Toplamda 50.000’nin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan SCDSB’de öğrenciler 1 yıl, 1 dönem veya daha kısa dönemli programlara katılabilmektedir. Uluslararası öğrencilerin bazıları bir veya iki dönem boyunca bir SCDSB lisesinde eğitimine devam ederken, diğerleri Ontario Lise Diploması ile mezun olur ve eğitimlerine hem Kanada’daki hem de kendi ülkelerindeki üniversitelerde devam edebilirler.

Profesyonel eğitmen ve idari kadrosu, rehberlik danışmanları ve ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) eğitmenlerinden oluşan güçlü bir Uluslararası Öğrenci Programı geliştiren SCDSB, hem uluslararası öğrencilerin hem de yerel öğrencilerinin etkileşime girip gelişebilecekleri kapsayıcı bir ortamı desteklemeye kendini adamıştır.

SCDSB liselerinde eğitim alırken konaklamalar aile yanında olmaktadır ve eğitim süreniz boyunca futbol, basketbol, voleybol, hokey, beyzbol, tenis, badminton, kayak, curling, rugby, golf vb. gibi birçok etkinliğe katılabilir ve pek çok spor klübüne üye olabilirsiniz. ​​​

Simone District County Schoolboard

Neden Simcoe County District School Board’u Seçmelisiniz

  • SCDSB, tüm öğrencilerinin öğrenmelerine, başarıya ulaşmalarına, tam potansiyellerine ulaşmalarına ve hayat boyu öğrenme yolunda ilerlemelerine yardımcı olmaktır.
  • SCDSB’nin profesyonel eğitmen ve idari kadrosu, lise eğitiminiz boyunca ve sonrasında da istediğiniz, hedeflediğiniz üniversiteyi kazanarak hayatınıza yön vermenize kadar size her anlamda destek olurlar.
  • Uluslararası bir vizyonla kendi ayakları üzerinde durabilen ve kariyer planlamasını yapabilen bir birey haline gelmenize katkı sağlarlar.
  • Erken yaşlarda gelişen öğrenme becerisiyle Kanada liselerinde kapsamlı bir eğitim alan öğrenciler, uluslararası öğrencilerle kültürel bağ kurabilmekte ve tüm dünyadan arkadaşlar edinebilmektedir.
  • SCDSB öğrencileri birçok okul klübüne, etkinliğine ve toplum hizmeti organizasyonlarına katılma fırsatına sahiptir.

Simcoe County District School Board Eğitim Programları

Lise Eğitim Programı

SCDSB’ye bağlı devlet liselerinin lise eğitim programı 9 ila 12. sınıflardaki öğrencilere hizmet vermektedir. Kapsamlı eğitim müfredatı öğrencilere eleştirel düşünmeyi, bilgiyi analiz etmeyi, değerlendirmeyi ve yeni fikirleri anlamaya açık olmayı öğretmek için tasarlanmıştır.

Uluslararası ESL Programları

SCDSB liselerindeki temel ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) Programı, destekleyici bir öğrenme ortamı ve bir dilin bütün işlevlerini (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) uygulamak için geniş fırsatlar sunar.

Simcoe County District School Board Ücretleri

Eğitim Ücretleri
Lise Eğitim Ücreti CA$25,765

İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi

Adres: 1170 ON-26, Midhurst, ON L9X 1N6, Kanada

Telefon: +1 705-728-7570