SAY Subject ve Essay Bölümleri Kaldırıldı! Son Sınavlar 2021 Mayıs ve Haziranda!

SAT Essay ve Subject Bölümü Kaldırıldı

SAY Subject ve Essay Bölümleri Kaldırılıyor!

College Board Salı günü, üniversiteye gidecek ABD öğrencileri için SAT’ın isteğe bağlı makale bölümünü ve konu alanı sınavlarını kaldırdığını duyurdu.

Standartlaştırılmış kar amacı gütmeyen bir test kuruluşu olan College Board, üyelere yaptığı bir notta, koronavirüs salgınının “çalışmalarımızı basitleştirmek ve öğrencilerden gelen talepleri azaltmak” için “halihazırda devam etmekte olan bir süreci hızlandırdığını” söyledi.

College Board, Advanced Placement kurslarına daha geniş ve daha çeşitli erişimin, biyoloji, fizik ve dünya tarihi gibi konularda SAT sınavlarının “öğrencilerin bildiklerini göstermeleri için artık gerekli olmadığı” anlamına geldiğini söyledi. SAT konu testleri, öğrencilerin yeteneklerini göstermek için alabilecekleri isteğe bağlı, çoktan seçmeli sınavlardı veya İspanyolca, biyoloji ve fizik gibi konularda standartlaştırılmış akademik yeterlilikleri – hiçbiri genel SAT sınavının parçası değildir.

Konu testleri için kayıtlı olan ABD’li öğrenciler para iadesi alırken, Kolej Kurulu Mayıs ve Haziran aylarında uluslararası konumlar için iki son SAT konu testi uygulaması sağlayacaktır çünkü testler “uluslararası alanda daha geniş bir yelpazede amaçlarla kullanılmaktadır.”

SAT Subject ve Essay testlerinin kaldırılması AP ders ve sınavlarının önemini büyük ölçüde arttıracaktır. İngiltere, Hollanda gibi ülkelerin başvurularında eksik IB derslerini tamamlamak ve başvuruyu güçlendirmek için SAT Subject almak yerine AP derslerine yönlenecektir.  Bu neden ile öğrencilerimizin üniversite başvurularında daha başarılı olmaları için IB/AP ders seçimlerine ve sınavlarına özverili yaklaşmalarını tavsiye ediyoruz.

Detaylı bilgiler ve gelişmeler için College Board’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.