Kokomo High School

1872 yılında kurulan Kokomo High School, Amerika Birleşik Devletleri’nin Indiana eyaletine bağlı Kokomo şehrinde yer alan bir devlet lisesidir. Kokomo; komşuluk ilişkileri gelişmiş, misafirperver, insan ilişkileri sıcak bir yerleşim birimidir ve Indianapolis’e 1 saat 15 dakikalık bir mesafededir. 150 yıllık zengin tarihiyle hem yerli hem uluslararası öğrencilerine yüksek eğitimli öğretmen kadrosuyla ev sahipliği yapan lisenin, 2000’in üzerinde kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır.

Kokomo Lisesi öğrencileri, okul bünyesinde sunulan çeşitli akademik programlar aracılığıyla yoğun ve ilgi çekici bir müfredat çerçevesinde eğitim alırlar. Kokomo Lisesi, 4 yıllık lise hayatı boyunca öğrencilerine temel akademik derslerin yanı sıra 24 AP (Advanced Placement) dersi de  dahil olmak üzere 50’den fazla üniversite hazırlık kursuyla birlikte yaklaşık 250 akademik kurs sunmaktadır. Özellikle öğrencilerin robotik, adli tıp, müzik grubu ve koro alanlarında uluslararası düzeyde tanınan olağanüstü programlar aracılığıyla öğrenmelerine yardımcı olma misyonuyla eğitim veren okul, Prestijli Uluslararası Bakalorya (IB) ve ESL programlarını sunan bir mükemmellik ve başarı kültürü yaratıyor.

İki kapalı spor salonuna sahip geniş kampüs tesislerinde yüzme ve dalış havuzları, 10 tenis kortu, 4 futbol sahası, futbol / atletizm stadyumları, 2 softbol sahası ve 1 beyzbol sahası da bulunmaktadır. Okul aynı zamanda konaklama çeşidi olarak Amerika’nın tek yatılı seçeneğini sunan bir devlet lisesidir.

Kokomo High School

Neden Kokomo High School’u Seçmelisiniz

  • Kokomo High School’un sahip olduğu kapsamlı eğitim müfredatı sizi teorik eğitimin  ötesine taşır ve tüm bu programlar ve aktiviteler kişisel hedeflerinizi belirleme, sosyal ve kültürel ilişkilerinizi geliştirme fırsatı yakalamanızı sağlayarak geleceğinize katkı sağlar.
  • Kokomo High School’un profesyonel eğitmen kadrosu, lise eğitiminiz boyunca ve sonrasında da istediğiniz, hedeflediğiniz üniversiteyi kazanarak hayatınıza yön vermenize kadar size her anlamda destek olurlar.
  • Tıp planlayan öğrencileri için hazırlayıcı çeşitli sağlık dersleri ve hastanede staj imkanları var ve ayrıca Mühendislik eğitimi almayı planlayan öğrenciler için de çok güzel imkanlar sunan bir devlet lisesi.
  • Purdue Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa dual kredi dersleri veren, STEM ve Akademik Robotics  çalışmaları olan iddialı bir okul.
  • Kokomo High School öğrencileri birçok okul klübüne, etkinliğine ve toplum hizmeti organizasyonlarına katılma fırsatına sahiptir.

Kokomo High School Eğitim Programları

Lise Eğitim Programı

Kokomo High School lise eğitim programı 9 ila 12. sınıflardaki öğrencilere hizmet vermektedir. Kapsamlı eğitim müfredatı öğrencilere eleştirel düşünmeyi, bilgiyi analiz etmeyi, değerlendirmeyi ve yeni fikirleri anlamaya açık olmayı öğretmek için tasarlanmıştır.

Uluslararası Bakalorya (IB Diploma) Programı

International Baccalaureate (IB) ya da Uluslararası Bakalorya programı kapsamında öğrenciler birçok dersi görmektedirler. IB programının birçok şartı bulunmaktadır; diğer programlardan farklı olarak derslerin yanı sıra, Bilgi Teorisi (Theory of Knowledge – TOK), Uzun Deneme (Extended Essay-EE), Yaratıcılık, Hareket ve Hizmet (Creativity-Activity-Service – CAS) alanlarını başarıyla tamamlamanız gereken mükemmeliyeti hedefleyen bir programdır.

Uluslararası ESL Programları

Kokomo High School’daki temel ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) Programı, destekleyici bir öğrenme ortamı ve dört dil becerisini (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) uygulamak için geniş fırsatlar sunar.

Kokomo High School Ücretleri

Eğitim Ücretleri
Lise Eğitim Ücreti $30,000

İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi

Adres: 2501 S Berkley Rd, Kokomo, IN 46902, Amerika Birleşik Devletleri

Telefon: +1 765-455-8040

İletişim Formu