Kaplan International Edinburgh

Kaplan International Edinburgh Dil Okulu

Kaplan International Edinburgh Hakkında Bilgiler

Kaplan International Edinburgh, Birleşik Krallık’ta dil okulu eğitimi düşünen öğrencilere yaratıcı bir yaşam deneyimi sunmaktadır. Edinburgh, Birleşik Krallık’ın en kuzeyinde kalan bölgelerinden biridir. Kaplan International tarafından sunulan ihtiyaca yönelik programlar ile Edinburgh ve çevresini İngilizce eğitimi alırken deneyimleyebilirsiniz.

Anka Study, Kaplan International dil okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Ücretsiz danışmanlık sürecine, dil okulu başvurusu, vize süreci ve konaklama işlemleri dahildir.

Okul Bilgileri

Bina Sayısı: 2
Kat Sayısı: 5
Sınıf Sayısı: 17
Okul Tesisleri:
Isıtma, Wi-Fi (ücretsiz), satın almak için SIM kartlar, bilgisayar laboratuvarı, multimedya merkezi, kütüphane, kafeterya (sıcak yemekler mevcuttur), otomat, ibadet odası, öğrenci salonu
Engelli Erişimi: Evet
Ekstra Tesis Ücreti:
Diğer Servisler:
Havaalanı transferi, UPS (Üniversite Yerleştirme Servisi)
Ekstra Servis Ücreti:
Havaalanı transferi: £75-200
Bilgisayar Sayısı: 32
Eğitim Verilen Seviyeler:
Elementary, Lower Intermediate, Intermediate, Higher Intermediate, Advanced

Ders Saatleri Zaman Çizelgesi

Sabah Öğlen
Ders 08:30 – 10:00 Ders 14:15 – 15:45
Ders Arası 10:00 – 10:15 Ders Arası 15:45 – 16:00
Ders 10:15 – 11:45 Ders 16:00 – 17:30

Yetenek Sınıfı Zaman Çizelgesi

Öğlen(Pazartesi – Perşembe)
12:15 – 13:45

Okul Malzemeleri

Öğrencilere Sağlanan Malzemeler: Ders kitapları, öğrenim tabloları, K+ Online, interaktif beyaz tahtalar, chromebooklar, sınıf içerisinde televizyon, DVD’ler

Kaplan International Edinburgh Öğrenciler

Eğitim Öncesi Hazırlıklar

Kaplan International Edinburgh’a varışınızın mümkün olduğu kadar rahat olması için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hiçbir şeyi unutmadığınız ve önümüzdeki heyecan verici zamanlara hazır olduğunuzdan emin olmak için kontrol listesini okuyabilirsiniz.

Bu kılavuz seçtiğiniz kurstan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ve konaklamanız boyunca başvurabileceğiniz yararlı bilgiler sağlayacaktır.

 • Harçlık

Seyahat masraflarınız, haftalık 80 – 100 arası sterlinlik bir bütçe olmalıdır. Bu bütçe kişisel harcamalar, çamaşırhane ve Kaplan faaliyetlerini kapsamalıdır. Hafta sonu gezileri yapmak istiyorsanız ek paraya ihtiyacınız olabilir.

 • Banka Hesabı

Altı aydan daha uzun süre eğitim almayı düşünüyorsanız, bir banka hesabı açmanız gerekebilir. Bankalar arasında kurallar, düzenlemeler ve politikalar değiştiğinden dolayı varmadan önce hesabınızı oluşturmanız önerilir. Yanınızda kişisel belgelerinizi getirmeniz gerekebilir.

 • Kıyafet Seçimi

Öğrencilerin çoğu dersler için gündelik kıyafetler giyerler, fakat açık hava etkinlikleri için de aktif kıyafetler getirmelisiniz. Sıcaklık yaz mevsiminde 20°C, kış mevsiminde 0° ile 10 °C olmasına rağmen daha soğuk olabilir. Kış aylarında eğitim almayı düşünüyorsanız su geçirmez giysiler ve bir şemsiye almanız önerilir.

 • Cep Telefonu

Yerel bir SIM kartı satın almadan önce telefonunuzun kilidinin açık olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde vardığınızda geçici bir cep telefonu satın almanız gerekebilir.

Bunları Unutmayınız!
Pasaport
Kabul mektubu ve Kaplan belgeleri dahil kayıt anlaşması
Vize
Konaklama bilgileri
Nakit £100
Cep Telefonu, bilgisayar veya tablet
Mevsime göre kıyafet
Gerekli ödemeler
Priz adaptörü
Reçeteli ilaçlar
Acil durum bilgileri

Hava Alanından Okula Varış

Yabancı bir ülkede hava alanına varmak çok farklı hissetmenize neden olabilir. Ekstra ücret ödeyerek Kaplan International Edinburgh’a tek yönlü ulaşım servisinden faydalanabilirsiniz veya bağımsız olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hazırlamak ve okula nasıl ulaşacağınıza karar vermek için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

Tek Yönlü Ulaşım Ücretleri
Edinburgh Airport – Okul 65£
Bağımsız Ulaşım Biçimi
Edinburgh Airport-Edinburgh
Otobüs: 25 Dakika

Edinburgh Hakkında Genel Bilgiler

 • Bu Şehri Seçmek için 5 Neden:

Tarihsel önem, İskoç kültürünün bolluğu, Yaylalar ve kırsal bölgelere erişim, dünyaca ünlü miras ve festivaller, güvenli ortam.

 • Gezilmesi Gereken Yerler:

Edinburgh Castle, The Scott Monument, Water of Leith, Holyrood Palace, The Royal Mile, Arthur’s Seat, The Scottish Parliament, St Giles Cathedral. Kaplan International Edinburgh yakınlardaki yerlere ulaşım desteği sağlar.

 • Şehir Karakteristikleri:

Akademik, aktif gece hayatı, antik, mimari, sanatsal, kitapçılar, kültürel, eğlence başkenti, ünlü, galeriler, tarihi, ikonik yerler, müzeler, profesyonel, üniversite şehri

 • Bu Şehri Özel Kılan Neden:

Okul, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan B sınıfı bir binadır. Edinburgh New Town gibi turistik yerlerin çoğuna ulaşılabilir.

 • 10 Dakikalık Mesafede Toplu Taşıma:

Tren, Tramvay, Otobüs

 • 20 Dakikalık Mesafede Dünya Mutfakları:

Amerikan, İngiliz, Çin, Avrupa, Fransız, Yunan, Hint, İtalyan, Japon, Meksika, Orta Doğu, Deniz Ürünleri, İspanyol, Tai, Türk, Vejetaryen, Moğol.

 • Alternatif Yapılabilecekler:

Golf oynayabilirsiniz, İskoç dansını öğrenebilirsiniz, arkadaşlarınızla bir rugby oyununa katılabilirsiniz, kar sörfü ve buz pateni gibi birçok kış sporuna katılabilirsiniz, yelken açabilirsiniz.

 1. Genel Sosyal Aktiviteler

  Cellidh Dans Gecesi £7
  Uluslararası Yemek Gecesi Ücretsiz
  Stockbridge Market Ücretsiz
  Bowling £6
  Edinburgh Castle Gezisi £13
  Pub Gecesi Ücretsiz
  Oyun Gecesi Ücretsiz

 2. Yakınlarda Gezilebilecek Şehirler

  • Glasgow

  Seyahat Süresi: 60 Dakika, Geri Dönüş Bileti Ücreti: £20

  • St. Andrews

  Seyahat Süresi: 90 Dakika, Geri Dönüş Bileti Ücreti: £20

 3. 2 Haftalık Sosyal Program

  Günler Birinci Hafta İkinci Hafta
  Pazartesi Hoşgeldiniz partisi Hoşgeldiniz partisi
  Salı Cellidh Scottist dans gecesi Bowling
  Çarşamba Oyun gecesi Scotland National Museum
  Perşembe Sinema gecesi Pub gecesi
  Cuma Ghost gezisi Oyun gecesi
  Cumartesi Highland turu Rugby günü

 4. Yaşam Koşulları

  Ürün Fiyat
  Su £1
  Kahve £2
  Kutu Kola £1
  İki Kişilik Yemek £25
  Pizza £10
  Sandviç £3
  Otobüs Bileti £15/hafta
  Tren Bileti £15
  Bisiklet Kiralama
  Sinema Bileti £13

Kaplan International Edinburgh Sosyal Aktiviteler

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci Rezidansı

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler
Tuvalet eşyaları, özel eşyalar, ilaçlar ve havlular
Servisler
Eşyalar, mikrodalga fırın, buzdolabı, derin dondurucu, çarşaflar
Ekstra Servis Ücretleri
Çamaşırhanenin £5 tutarında bir ucreti vardır.
Öğünlük Yemekler
Bütün dairelerde mutfak vardır, yemekler öğrenciler tarafından hazırlanır.
Telefon Kullanımı
Gelen ve giden aramalar için bir telefona erişebilirsiniz. Telefonu kullanmak için bir SIM kartı satın almalısınız. Lütfen aramalarınızı 20 dakika ile sınırlandırın
Çamaşırhane
Bodrum katında çamaşırhane, ütü ve ütü masası mevcuttur
Güvenlik
Kendi odalarını güvende tutmaktan öğrenciler sorumludur. Yurtta kaybolan eşyalardan Kaplan International Languages sorumlu tutulamaz.

Bağımsız Konaklama

Sadece 18 yaş ve üstü öğrenciler bağımsız konaklama yapabilir. Eğer 16 ya da 17 yaşındaysanız, aile yanı konaklama yapıyorsanız her gece saat 11:00’da evde olmalısınız.

Eğer 18 yaşından büyükseniz, kendi dairenizde konaklamak ve dairenizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, bazı öneriler:

 • Kaplan International Edinburgh, yerel izin veren kurumların bir listesini sağlayabilir.
 • Konaklayacağınız konaklama biriminin güvenli bir bölgede olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Herhangi bir konaklama için gittiğinizde yanınıza bir arkadaş alabilirsiniz.
 • Bir daire veya evi paylaşıyorsanız, kimlerin erişebildiğini öğrenmelisiniz.
 • Konaklama biriminin bir güvenlik belgesine sahip olduğundan emin olun, tüm ocaklar elektrik güvenlidir ve duman alarmları test edilmiştir.
 • Odanızın güvenli olduğundan ve dizüstü bilgisayar, kamera, TV, DVD, müzik çalar ve diğer değerli eşyalarınız için sigortanız olduğundan emin olun.
 • Kendi evinizi kiralarsanız vergi ödemeniz beklenir. Öğrenciyseniz,%10 indirim alabilirsiniz, ancak tutarın yılda 1.200£’e ulaşabileceğini unutmayın.
Kaplan International Edinburgh Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler: Banyo malzemeleri, evlerinde gibi hissetmeleri için kendilerine özel eşyalar, reçeteli ilaçlar

Servisler: Yatak çarşafları, havlular, haftada bir çamaşır, acil durumlar için telefon

Ekstra Servis Maliyeti: Yok

Öğünlük Yemekler: Var

Kahvaltı: Kahvaltı genellikle tahıl, meyve, kızarmış ekmek, meyve suyu veya kahve içeren hafif bir öğündür. Ev sahipleri sizden kendi kahvaltınızı hazırlamanızı ister.
Öğle Yemeği: Kendi öğle yemeğinizi okulda, yerel bir restorandan veya yerel dükkanlardan satın almakla kendiniz sorumlusunuz.
Akşam Yemeği: Genellikle ev sahibinizle akşam yemeği yersiniz ya da bazen ev sahibi tarafından verilen yiyeceklerle kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Okula Ulaşım: Ev sahibiniz, ilk gününüzde okula gidip gelmeniz için size yardımcı olacak ve toplu taşıma araçlarını nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Ev Sahibi Aileler Nerelerde Olur?: Edinburgh’un hemen hemen her bölgesinde.

Ekstra Bilgi: Ailelerin evleri genelde okula 25-35 dakika uzaklıktadır.

Aileler öğrencileri hava alanında karşılamamaktadır. Öğrenciler aile evlerine kendileri ulaşmalıdır.

Sağlık ve Hukuk Bilgileri

Sağlık Sigortası:

Tüm öğrenciler, Birleşik Krallık’ta kaldıkları süre boyunca sağlık sigortasına sahip olmalıdır. Öğrencilerin seyahat etmeden önce kendi sağlık sigortalarını düzenlemeleri gerekir. Kaplan, Birleşik Krallık’ta seyahat ve sağlık sigortası yaptırmaz, ancak öğrenciler seyahat ve sağlık sigortasını doğrudan bir sigorta sağlayıcısından almak için Kaplan International Languages web sitesindeki bağlantıyı kullanabilir veya kendi sigortalarını seçebilirler.

Hasta Olursanız Yapmanız Gerekenler:

İngiltere’de bulunurken hastalanırsanız bir doktora gitmelisiniz. Sağlık memuruna veya konakladığınız aileye en yakın doktorun nerede olduğunu sorabilirsiniz. Küçük bir hastalığınız varsa, stajyerden yerel bir ilaç isteyebilirsiniz. İlgili tüm sigorta veya tıbbi belgeleri yanınıza almayı unutmayınız. Yerel bir doktora kayıt yaptırmanız gerekebilir.

Sahip Olduklarınızı Korumak:

Kişisel eşyalarınız, özellikle kameralar, müzik çalarlar, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için sigorta yaptırmanız önerilir. Kişisel eşyalar Kaplan rezidansı ikamet sigortası kapsamında bulunmuyor.

18 Yaş Altı Bildirgesi:

Kaplan, İngiltere yasal çerçevesi ve akreditasyon organlarının kriterleri çerçevesinde, 18 yaşın altındaki öğrencilerin refahını koruma sorumluluğunu kabul eder. Tüm öğrenciler için güvenli, olumlu ve keyifli bir çalışma ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Yasal olarak reşit olmayan öğrencilerimiz, diğer öğrencilere göre daha yakından izlenir.

 • İngiltere’de 18 yaşın altındaki hiç kimse tütün veya alkol alamaz veya tüketemez. 18 yaşın altında olduğunu bildiğiniz biri için tütün veya alkol almak yasalara aykırıdır.
 • Alkolün etkisi altında araç kullanmak çok ciddi bir suçtur ve polis düzenli olarak kontroller yapar.
 • Barlara, gece klüplerine veya publara girmek için uluslararası kimlik veya pasaporta ihtiyacınız olacabilir.

Kaplan International Languages Kuralları

 • Kaplan International Languages kursundan ayrılırsanız, hükümet öğrenci vizenizi iptal edebilir ve ülkenize dönmenizi isteyebilir.
 • Tüm derslere katılmalısınız. Derslere katılamazsanız, temsilcinize bilgi verilir. Bir öğrencinin 18 yaşın altında olması durumunda velilere bilgi verilir. Programa hiç katılmazsanız ülkenize gönderilirsiniz.
 • Tüm dersleriniz için derse zamanında ulaşmalısınız.
 • Herhangi bir sebepten dolayı okula gitmeyecekseniz, Kaplan International Languages’e haber vermelisiniz.
 • Suç işlediğiniz takdirde ülkenize gönderilirsiniz ve para iadesi yapılmaz, ayrıca göçmenlik bürosuna bilgi gönderilir.

Adres ve Konum Bilgileri

Adres: 9 Albyn Place, Edinburgh EH2 4NG

Telefon:+44 (0)13 1220 4278

Acil Durum Telefon:+44 (0)75 5726 2732

Rezervasyon Müdürü:Rachele Walker

Okul Müdürü: Rachele Walker

İletişim Formu