Kaplan International Brisbane

Kaplan International Brisbane Dil Okulu

Kaplan International Brisbane Hakkında Bilgiler

Kaplan International Brisbane, Avustralya’da dil okulu eğitimi düşünen öğrencilere interaktif bir yaşam deneyimi sunmaktadır. Brisbane, Avustralya’nın en gözde şehirlerinden biridir. Kaplan International tarafından sunulan ihtiyaca yönelik programlar ile Brisbane ve çevresini İngilizce eğitimi alırken deneyimleyebilirsiniz.

Anka Study, Kaplan International dil okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Ücretsiz danışmanlık sürecine, dil okulu başvurusu, vize süreci ve konaklama işlemleri dahildir.

Okul Bilgileri

Bina Sayısı: 1
Kat Sayısı: 3
Sınıf Sayısı: 10
Okul Tesisleri:
Asansör, Wi-Fi (ücretsiz), bilgisayar laboratuvarı, multimedya merkezi, kütüphane, çalışma merkezi, kafeterya, balkon, öğrenci salonu
Engelli Erişimi: Evet
Ekstra Tesis Ücreti:
Diğer Servisler:
Havaalanı transferi, UPS (Üniversite Yerleştirme Servisi)
Ekstra Servis Ücreti:
Havaalanı transferi: $160, UPS $500(16 hafta eğitim ve üstü ücretsiz)
Bilgisayar Sayısı: 34
Eğitim Verilen Seviyeler:
Elementary, Lower Intermediate, Intermediate, Higher Intermediate, Advanced

Ders Saatleri Zaman Çizelgesi

Sabah Öğlen
Ders 08:15 – 10:30 Ders 12:45 – 15:00
Ders Arası 10:30 – 10:45 Ders Arası 15:00 – 15:15
Ders 10:45 – 12:45 Ders 15:15 – 17:15

Yetenek Sınıfı Zaman Çizelgesi

Sabah(Pazartesi – Cuma) Öğlen(Pazartesi – Cuma)
10:45 – 12:45 15:15 – 17:15

Okul Malzemeleri

Öğrencilere Sağlanan Malzemeler: Ders kitapları, öğrenim tabloları, K+ Online, interaktif beyaz tahtalar, chromebooklar.

Kaplan International Brisbane Ogrencileri

Eğitim Öncesi Hazırlıklar

Kaplan International Brisbane’a varışınızın mümkün olduğu kadar rahat olması için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hiçbir şeyi unutmadığınız ve önümüzdeki heyecan verici zamanlara hazır olduğunuzdan emin olmak için kontrol listesini okuyabilirsiniz.

Bu kılavuz seçtiğiniz kurstan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ve konaklamanız boyunca başvurabileceğiniz yararlı bilgiler sağlayacaktır.

 • Harçlık

Seyahat masraflarınız, haftalık AUD 150-200 arası bir bütçe olmalıdır. Bu bütçe kişisel harcamalar, çamaşırhane ve Kaplan faaliyetlerini kapsamalıdır. Hafta sonu gezileri yapmak istiyorsanız ek paraya ihtiyacınız olabilir.

 • Banka Hesabı

Altı aydan daha uzun süre eğitim almayı düşünüyorsanız, bir banka hesabı açmanız gerekebilir. Bankalar arasında kurallar, düzenlemeler ve politikalar değişebildiğinden dolayı varmadan önce hesabınızı oluşturmanız önerilir. Yanınızda kişisel belgelerinizi getirmeniz gerekebilir.

 • Kıyafet Seçimi

Öğrencilerin çoğu dersler için gündelik kıyafetler giyerler, fakat açık hava etkinlikleri için aktif kıyafetler getirmelisiniz. Avustralya’da iklim çok sıcak ve nemlidir, yaz aylarında sıcaklık 25°C ile 33°C arasındadır ve bazı günler 40°C olabiliyor. Kışın, sıcaklık 14°C’ye kadar düşebilir.

 • Cep Telefonu

Yerel bir SIM kartı satın almadan önce telefonunuzun kilidinin açık olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde vardığınızda geçici bir cep telefonu satın almanız gerekebilir.

Bunları Unutmayınız!
Pasaport
Kabul mektubu ve Kaplan belgeleri dahil kayıt anlaşması
Vize
Konaklama bilgileri
AUD 200
Cep Telefonu, bilgisayar veya tablet
Mevsime göre kıyafet
Gerekli ödemeler
Priz adaptörü
Reçeteli ilaçlar
Acil durum bilgileri

Okula Varış

Yabancı bir ülkede hava alanına varmak çok farklı hissetmenize neden olabilir. Ekstra ücret ödeyerek Kaplan International Brisbane’a tek yönlü ulaşım servisinden faydalanabilirsiniz veya bağımsız olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hazırlamak ve okula nasıl ulaşacağınıza karar vermek için aşağıdaki yazıları inceleyebilirsiniz.

Kaplan Aracılığıyla Ulaşım

Bir Kaplan temsilcisi araba kiralama danışma masasının yanında bulunur ve üzerinde Kaplan International logosu olan isim kartınıza işaret eder. Çantalarınızı topladığınız ve gümrükten geçtiğiniz alanın dışında ya da bagajınızı toplama yolunda yürüyen merdivenlerin altında karşılanırsınız. Herhangi bir sorun olması durumunda acil durum telefon numarasından Kaplan International’ı aramalısınız.

Uçuş programınızı, eğitim programınızın başlama tarihine göre ayarlamanız önerilir. Program başlama tarihinizden iki gün önce Avustralya’da olmalısınız. Acentanıza veya Kaplan International Brisbane’a varış tarihi ve saati ile ilgili bilgileri varıştan iki hafta önce vermelisiniz. Transfer ücretini önceden hazırladığınızdan emin olmalısınız.

Bağımsız Ulaşım

 • Tren

Terminallerin hemen dışında bulunan iç ve dış hatlar yönünde tren istasyonları bulunmaktadır. Trenler şehir merkezine her 15 dakikada bir hareket eder ve Brisbane şehir merkezine ulaşmak sadece 20 dakika sürer.

 • Taksi

Hava alanından çıktığınız andan itibaren bir taksi çağırabilirsiniz. Ortalama fiyat şehir merkezine AUD 35 tutarındadır.

Brisbane Hakkında Genel Bilgiler

 • Bu Şehri Seçmek için 5 Neden:

Muhteşem restoranlar ve gece hayatı yönüyle tanınan ve fazla sayıda genç yerlisi olan bir şehirdir. Heyecan verici bir yaşam tarzı ve birçok müzesi olan bir şehirdir. Ayrıca birçok parka sahiptir.

 • Gezilmesi Gereken Yerler:

The Tivoli, Chinatown, Royal Queensland Show, Brisbane River

 • Şehir Karakteristikleri:

Aktif, bisiklet dostu, büyüleyici, kültürel, hareketli sahne, galeriler, yeşil, rahat, modern, müzeler, doğal peyzaj, tropikal iklim, canlı

 • Bu Şehri Özel Kılan Neden:

Yılın her ayında subtropikal iklim yaşanır.

 • 10 Dakikalık Mesafede Toplu Taşıtlar:

Tren

 • 20 Dakikalık Yürüme Mesafesindeki Dünya Mutfakları:

İngiliz, Çin, Fransız, Hint, İtalyan, Japon, Tai

 • Alternatif Yapılabilecekler:

Şehrin muhteşem manzarasını görmek için Mount Coot-tha’na çıkın, Cuma ve Cumartesi gecesi West End’i ziyaret edin, Southbank duvarında kaya tırmanışı yapın.

Kaplan International Brisbane Sosyal Aktiviteler
 1. Genel Sosyal Aktiviteler

  Masa Oyunları Ücretsiz
  Tırmanma Aktivitesi $18
  Bowling $18
  Futbol Maçı Ücretsiz
  Parkta Barbekü $5
  Byron Bay’da Sörf Aktivitesi $239
  Movie World Gezisi $49

 2. Ziyaret Edilebilecek Yakın Şehirler

  • Byron Bay

  Seyahat Süresi: 120 Dakika, Geri Dönüş Bileti Ücreti: $58

  • Gold Coast

  Seyahat Süresi: 90 Dakika, Geri Dönüş Bileti Ücreti: $24

 3. 2 Haftalık Sosyal Program

  Günler Birinci Hafta İkinci Hafta
  Pazartesi Şehirde vapur turu Kangaroo Point’de tırmanma
  Salı Saat kulesi gezisi Lone Pine Koala gezisi
  Çarşamba Sinema gecesi Brisbane Square gezisi
  Perşembe Cirque Adrenaline turu Çalışma planı
  Cuma Gold Coast gezisi Byron Bay gezisi
  Cumartesi Brisbane Wheel Sihir gösterileri

 4. Yaşam Koşulları

  Ürün Fiyat
  Su $2
  Kahve $3-5
  Kutu Kola $2
  İki Kişilik Yemek $30-60
  Pizza $15
  Sandviç $5
  Otobüs Bileti $3
  Tren Bileti $3
  Bisiklet Kiralama
  Sinema Bileti $7

Konaklama Seçenekleri

Yeni evinizde mutlu olmanız için bilinçli bir karar vermeniz önerilir. Yardıma ihtiyacınız varsa veya konaklama seçenekleri hakkında bir sorunuz varsa Kaplan temsilcinize danışabilirsiniz.

Kendi konaklama yerinizi bulmayı seçerseniz, seçeneklerinizi tam olarak araştırdığınızdan emin olmalısınız. Haklarınızın farkında olmadan herhangi bir anlaşma imzalamayınız veya herhangi bir ödeme göndermeyiniz. Kontratlarla ilgili herhangi bir yardıma veya kontratın konaklama düzenlemelerine uyup uymadığını kontrol etmek için Kaplan temsilcinize danışabilirsiniz.

Öğrenci Rezidansı

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler
Tuvalet eşyaları, özel eşyalar, ilaçlar ve havlular
Servisler
Eşyalar, mikrodalga fırın, buzdolabı, derin dondurucu, çarşaflar
Ekstra Servis Ücretleri
Çamaşırhanenin $5 tutarında bir ucreti vardır.
Öğünlük Yemekler
Bütün dairelerde mutfak vardır, yemekler öğrenciler tarafından hazırlanır.
Telefon Kullanımı
Gelen ve giden aramalar için bir telefona erişebilirsiniz. Telefonu kullanmak için bir SIM kartı satın almalısınız. Lütfen aramalarınızı 20 dakika ile sınırlandırın
Çamaşırhane
Bodrum katında çamaşırhane, ütü ve ütü masası mevcuttur
Güvenlik
Kendi odalarını güvende tutmaktan öğrenciler sorumludur. Yurtta kaybolan eşyalardan Kaplan International Languages sorumlu tutulamaz.

Bağımsız Konaklama

Sadece 18 yaş ve üstü öğrenciler bağımsız konaklama yapabilir. Eğer 16 ya da 17 yaşındaysanız, aile yanı konaklama yapıyorsanız her gece saat 11:00’da evde olmalısınız.

Eğer 18 yaşından büyükseniz, kendi dairenizde konaklamak ve dairenizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, bazı öneriler:

 • Okulun Konaklama Memuru, yerel izin veren kurumların bir listesini sağlayabilir.
 • Konaklayacağınız konaklama biriminin güvenli bir bölgede olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Herhangi bir konaklama için gittiğinizde yanınıza bir arkadaş alabilirsiniz.
 • Bir daire veya evi paylaşıyorsanız, kimlerin erişebildiğini öğrenmelisiniz.
 • Konaklama biriminin bir güvenlik belgesine sahip olduğundan emin olun, tüm ocaklar elektrik güvenlidir ve duman alarmları test edilmiştir.
 • Odanızın güvenli olduğundan ve dizüstü bilgisayar, kamera, TV, DVD, müzik çalar ve diğer değerli eşyalarınız için sigortanız olduğundan emin olun.
Kaplan International Brisbane Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler: Banyo malzemeleri, evlerinde gibi hissetmeleri için kendilerine özel eşyalar, reçeteli ilaçlar

Servisler: Yatak çarşafları, havlular, haftada bir çamaşır, acil durumlar için telefon

Ekstra Servis Maliyeti: Yok

Öğünlük Yemekler: Var

Kahvaltı: Kahvaltı genellikle tahıl, meyve, kızarmış ekmek, meyve suyu veya kahve içeren hafif bir öğündür. Ev sahipleri sizden kendi kahvaltınızı hazırlamanızı ister.
Öğle Yemeği: Kendi öğle yemeğinizi okulda, yerel bir restorandan veya yerel dükkanlardan satın almakla kendiniz sorumlusunuz.
Akşam Yemeği: Genellikle ev sahibinizle akşam yemeği yersiniz ya da bazen ev sahibi tarafından verilen yiyeceklerle kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Okula Ulaşım: Ev sahibiniz, ilk gününüzde okula gidip gelmeniz için size yardımcı olacak ve toplu taşıma araçlarını nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Ev Sahibi Aileler Nerelerde Olur?: Gilles Plains, Clapham, Cheltenham, Glynde, Fulham

Ekstra Bilgi: Ailelerin evleri genelde okula 30-40 dakika uzaklıktadır.

Aileler öğrencileri hava alanında karşılamamaktadır. Öğrenciler aile evlerine kendileri ulaşmalıdır.

Avantajlar

 1. 1
  Aile Yanı Konaklama

  İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel.
  Neredeyse tüm yemek öğünleri sağlanır.
  Kaplan, konaklamanızı düzenleyebilir.
  Aileler her koşulda öğrencilerin güvenliklerini sağlar.
  Kaplan International herhangi bir sorun olduğunda size destek olur.
  Aileler Kaplan tarafından seçilir.

 2. 2
  Student Residence

   

  Aile yanı konaklama biçiminden daha bağımsızdır.
  Dünyanın her bir yanından insanlarla sosyalleşme olanakları.
  İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel.
  Kaplan, konaklamanızı düzenleyebilir.
  Tek kişilik veya çift kişilik odalar mevcuttur.
  Hostel görevlisi her koşulda öğrencilerin güvenliğini sağlar.
  Kaplan International herhangi bir sorun olduğunda size destek olur.

 3. 3
  Bağımsız Konaklama

  Tam anlamıyla bağımsız olursunuz.
  Konaklama yeri ve konaklayacağınız kişileri seçebilirsiniz.
  Daha fazla özel yaşam.
  İstediğinizi istediğiniz zaman pişirip yiyebilirsiniz.

Dezavantajlar

 1. 1
  Aile Yanı Konaklama

  Bazı aileler okula uzak olabilir.
  Daha az esneklik.
  Öğrenciler ailelere alışma konusunda güçlük çekebilir.
  Ev sahipleri bazı konularda katı olabilmektedir.
  Konakladığınız ailenin evinde modem bulunmayabilir.

 2. 2
  Student Residence

  Minimum konaklama şartı olabilir.
  Bazı tesisleri günün her saatinde kullanamayabilirsiniz.
  Yiyeceklerinizi kendiniz hazırlamak zorunda kalabilirsiniz.
  Bazı yerlerde lavabolar unisex olabilir.
  Bazı genel kısıtlamalar olabilir.
  Bazı servislerden faydalanmak için ekstra ücret ödenmesi gerekebilir.

 3. 3
  Bağımsız Konaklama

  Avustralya’ya vardığınız anda kalacağınız yeri bulmalısınız.
  Bazı bölgelerde kalacağınız yeri bulmakta güçlük çekebilirsiniz.
  6 veya 12 aylık konaklama kontratı imzalamak durumunda kalabilirsiniz.
  Bazı eşyalar için ekstra ücret ödemek gerekebilir.
  Kaplan International bağımsız konaklama seçeneğinde size her zaman destek olmayabilir.

Sağlık ve Hukuk Bilgileri

Sağlık ve Seyahat Sigortası:

Avustralya hükümeti, öğrenci vizesi ile ilgili tüm öğrencilerin Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası Programına (OSHC) katılmalarını istemektedir. Hastane ziyaretleri, ambulans hizmetleri, reçeteli ilaçların bazılarına yönelik destek, çeşitli sağlık destek danışma servislerine erişim sağlanır. Dişçi hizmetleri, ameliyat, doğurganlık tedavisi, üyeliğinizin ilk 12 ayında Avustralya’ya gelmeden önce mevcut olan herhangi bir tıbbi durum için tıbbi masraflar, tazminat ve tazminat veya kaza hükümleri ile kapsanan tedavi desteği sağlanmaz.

Hasta Olursanız Yapmanız Gerekenler:

Avustralya’da hastalanırsanız bir doktora gitmelisiniz. Okul resepsiyonuna veya ev sahibi ailenize, en yakın doktorun nerede olduğunu sorabilirsiniz. İlgili tüm sigorta veya tıbbi belgeleri yanınıza almayı unutmayın. Kaplan, dilinizi konuşan bir doktora görünmeniz konusunda yardımcı olabilir. Hastalık nedeniyle dersten mezunsanız, sınıfa döndüğünüzde eğitmene kanıt göstermeniz gerekebilir.

Sahip Olduklarınızı Korumak:

Kaplan sağlık ve seyahat sigortasını kullanmıyorsanız, kişisel kameralarınız, özellikle kameralar, müzik çalarlar, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için sigorta yaptırmanızı kesinlikle öneririz. Kişisel eşyalar Kaplan aile yanı konaklama veya ikamet sigortası kapsamında olamaz.

 • Avustralya’da 18 yaşın altındaki hiç kimse tütün veya alkol alamaz veya tüketemez. 18 yaşın altında olduğunu bildiğiniz biri için tütün veya alkol almak yasalara aykırıdır.
 • Alkolün etkisi altında araç kullanmak çok ciddi bir suçtur ve polis düzenli kontroller yapar.
 • Barlara, clublara veya publara girmek için pasaport gibi bir uluslararası kimliğe ihtiyacınız olabilir.

Eğitiminizi Askıya Almak veya İptal Etmek

 • Eğitiminizi Askıya Almak:

Bu işlem eğitiminizin geçici veya kalıcı olarak durdurulmasıdır. Öğrenci tarafından talep edilebilir veya öğrencilerin uygunsuz davranışları sebebiyle Kaplan International Languages tarafından başlatılabilir.

 • Eğitiminizi İptal Etmek:

Kaplan International Languages, herhangi bir uygunsuz davranış durumunda kaydınızı iptal etme hakkına sahiptir; bu durumda, bir iç ya da dış temyiz sonucunu bekledikten hemen sonra, PRISMS aracılığıyla DHA’ya bildirilirsiniz.

Kaplan International Languages Kuralları

 • Kaplan International Languages kursundan ayrılırsanız, hükümet öğrenci vizenizi iptal edebilir ve ülkenize dönmenizi isteyebilir.
 • Tüm derslere katılmalısınız. Derslere katılamazsanız, temsilcinize bilgi verilir. Bir öğrencinin 18 yaşın altında olması durumunda velilere bilgi verilir. Programa hiç katılmazsanız ülkenize gönderilirsiniz.
 • Tüm dersleriniz için derse zamanında ulaşmalısınız.
 • Herhangi bir sebepten dolayı okula gitmeyecekseniz, Kaplan International Languages’e haber vermelisiniz.
 • Suç işlediğiniz takdirde ülkenize gönderilirsiniz ve para iadesi yapılmaz, ayrıca göçmenlik bürosuna bilgi gönderilir.

İletişim Bilgileri

Adres: 369 Ann Street, Brisbane QLD 4000, Australia

Telefon: +61 (0)7 3872 3888

Acil Durum Telefon: +61 (0)4 0832 2079

Rezervasyon Müdürü:

Okul Müdürü: Lee Waddingham

İletişim Formu