Kaplan International Bath

Kaplan International Bath Dil Okulu

Kaplan International Bath Hakkında Bilgiler

Kaplan International Bath, İngiltere’de İngilizce eğitimi almayı düşünen öğrencilere etkileşimli bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Bath İngiltere’nin en gözde bölgelerinden biridir. Kaplan International tarafından sunulan ihtiyaca yönelik programlar ile Bath ve çevresini İngilizce eğitimi alırken deneyimleyebilirsiniz.

Anka Study, Kaplan International dil okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Ücretsiz danışmanlık sürecine dil okulu başvurusu, vize süreci ve konaklama işlemleri dahildir.

Bu kılavuz seçtiğiniz kurstan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmayı ve eğitim sırasında karşılaşabileceğiniz bazı durumlar hakkında yararlı bilgiler sağlayacaktır.

Okul Bilgileri

Bina Sayısı 2
Kat Sayısı 4
Sınıf Sayısı 13
Okul Tesisleri
Isıtma, Wi-Fi (ücretsiz), SIM kartlar, bilgisayar laboratuvarı, multimedya merkezi, kütüphane, çalışma odası, bahçe, ibadet odası, öğrenci salonu
Engelli Erişimi Hayır
Diğer Servisler
Vize desteği, seyahat desteği, havaalanı transferi, UPS (Üniversite Yerleştirme Servisi)
Bilgisayar Sayısı 35
Eğitim Verilen Seviyeler
Beginner, Elementary, Lower Intermediate, Intermediate, Higher Intermediate, Advanced, Proficiency

Ders Saatleri Zaman Çizelgesi

Sabah Programı
Ders 9:00 – 10:30
Ara 10:30 – 11:00
Ders 11:00 – 12:30

Yetenek Sınıfı Zaman Çizelgesi

Öğlen (Pazartesi – Perşembe)
13:15 – 14:45

Okul Malzemeleri

Öğrencilere Sağlanan Malzemeler: Ders kitapları, öğrenim tabloları, K+ Online, interaktif beyaz tahtalar, chromebook, sınıf içerisinde televizyon, Konu anlatım DVD’leri

Kaplan International Bath Ders

Eğitim Öncesi Hazırlıklar

Kaplan International Bath’a varışınızın mümkün olduğu kadar rahat olması için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hiçbir şeyi unutmadığınız ve önümüzdeki heyecan verici zamanlara hazır olduğunuzdan emin olmak için kontrol listesini okuyabilirsiniz.

 • Harçlık

Harçlık için haftalık 80-100 sterlinlik bir bütçe ayırmanız faydalı olacaktır. Bu bütçe kişisel harcamalar, çamaşırhane ve Kaplan faaliyetlerini kapsamaktadır. Hafta sonu gezileri yapmak istiyorsanız ek bütçe ayırmanız gerekebilir.

 • Banka Hesabı

Altı aydan daha uzun süre eğitim almayı düşünüyorsanız, bir banka hesabı açmanız gerekebilir. Bankalar arasında kurallar, düzenlemeler ve politikalar değiştiğinden dolayı varmadan önce hesabınızı oluşturmanız önerilir. Banka hesabı başvurularında kişisel belgelerinizi getirmeniz istenebilir.

 • Kıyafet Seçimi

Öğrenciler dersler için gündelik kıyafetler giyerler, fakat açık hava etkinlikleri için de kıyafetler getirmeniz önerilir. Sıcaklık yaz mevsiminde ortalama 20°C, kış mevsiminde 0° ile 10 °C arasında olabilir. Kış aylarında eğitim almayı düşünüyorsanız su geçirmez giysiler ve şemsiye almanız önerilir.

 • Telefon Kullanımı

Yerel bir SIM kartı satın almadan önce telefonunuzun yurtdışında çalışmasına mani olacak bir durum olmadığından emin olmalısınız, aksi takdirde vardığınızda geçici bir cep telefonu satın almanız gerekebilir.

Yanınızda Götürmeniz Gerekenler
Pasaport
Kabul mektubu ve Kaplan belgeleri dahil kayıt anlaşması
Vize
Konaklama bilgileri
Nakit £100
Cep Telefonu, bilgisayar veya tablet
Mevsime göre kıyafet
Gerekli Ödemeler için Nakit Para
Priz adaptörü
Reçeteli ilaçlar
Acil durum bilgileri

Havaalanından Okula Varış

Yabancı bir ülkede havaalanına varmak çok farklı hissetmenize neden olabilir. Ekstra ücret ödeyerek Kaplan International Bath’a tek yönlü ulaşım servisinden faydalanabilirsiniz veya bağımsız olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hazırlamak ve okula nasıl ulaşacağınıza karar vermek için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

Tek Yönlü Ulaşım Ücretleri
Bristol Airport – Okul 60£
Heathrow Airport – Okul 160£
Gatwick Airport – Okul 195£
Stansted – Okul 220£
Bağımsız Ulaşım Biçimi
Bristol Airport – Bath
Otobüs / Tren: 1 Saat
London Heathrow – Bath
Express Coach: 3 Saat
London Gatwick – Bath
Express Coach: 5 Saat
Stansted – Bath
Express Coach: 5 Saat

Oryantasyon

Oryantasyon her Pazartesi 09:00’da başlar. Yerleştirme testi, öğrenci hizmetleri, sosyal program, bir öğrenme atölyesi aktivitesi ve şehir yürüyüş turu içerir. İlk gün öğrencilerden pasaportlarını, kalemlerini ve kağıtlarını getirmeleri beklenir.

Bath Hakkında Genel Bilgiler

Kaplan International Bath, Roma Hamamları Müzesi ve Thermae Bath Spa’nın çok yakınındadır. Şehir, çarpıcı Gürcü mimarisi, zengin kültürel ve edebi mirası ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

 • Gezilmesi Gereken Yerler

Bath Abbey, Roman Baths, Royal Crescent, Pulteney Bridge, the Circus, Queen Square

 • Bu Şehri Özel Kılan Nedenler

Bath şehrinden, Stonehenge ve Salisbury Cathedral/Magna Carta’ya kısa mesafede ulaşılabilmektedir. Londra, Oxford, Galler, Cornwall ve Güney sahiline erişim için şehir mükemmel bir konumda yer alır.

 • 10 Dakikalık Yürüme Mesafesindeki Toplu Taşıtlar

Tren

 • 20 Dakikalık Yürüme Mesafesindeki Dünya Mutfakları

Amerikan, İngiliz, Çin, Avrupa, Fransız, Yunan, Hint, İtalyan, Japon, Meksika, Orta Doğu, Deniz Yemekleri, İspanyol, Tai, Türk, Vejeteryan

 • Alternatif Yapılabilecekler

Paraşütle atlama heyecanını yaşayabilir, sıcak hava balonundan muhteşem manzaralar yakalayabilir ve Birleşik Krallık’taki doğal sıcak termal havuzları deneyimleyebilirsiniz.

 1. Genel Sosyal Aktiviteler

  Kaplan Sosyal Klubü
  İçeceklerin fiyatı ödenir
  Roma Hamamı Müzesi 10£
  Termal Havuz Aktivitesi 25£
  London’a Gezi 15-40£
  Uluslararası Yemek Partisi Ücretsiz
  Parti Gecesi
  Müze Gezileri

 2. Ziyaret Edilebilecek Yakın Şehirler

  • Bristol

  Seyahat Süresi: 15 Dakika, Gidiş Dönüş Bileti Ücreti: 8£

  • Oxford

  Seyahat Süresi: 60 Dakika, Gidiş Dönüş Bileti Ücreti: 19£

 3. 2 Haftalık Sosyal Program

  Günler Birinci Hafta İkinci Hafta
  Pazartesi Boş vakit Boş vakit
  Salı Kaplan sosyal klubü Kaplan sosyal klubü
  Çarşamba Roma hamamı müzesi gezisi Murder mystery
  Perşembe Spor aktivitesi Bristol’de club gecesi
  Cuma Skyline gezisi Stonehenge gezisi
  Cumartesi Tam gün gezi Tam gün gezi

 4. Yaşam Koşulları

  Ürün Fiyat
  Su £1
  Kahve £1
  Kutu Kola £1
  İki Kişilik Yemek £25
  Pizza £6
  Sandviç £3
  Otobüs Bileti £13/hafta
  Tren Bileti £6
  Bisiklet Kiralama
  Sinema Bileti £8

Kaplan International Bath Öğrenciler

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci Rezidansı

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler
Tuvalet eşyaları, özel eşyalar, ilaçlar ve havlular
Servisler
Eşyalar, mikrodalga fırın, buzdolabı, derin dondurucu, çarşaflar
Ekstra Servis Ücretleri
Çamaşırhanenin £5 tutarında bir ücreti vardır.
Yemekler
Bütün dairelerde mutfak vardır, yemekler öğrenciler tarafından hazırlanır.
Telefon Kullanımı
Gelen ve giden aramalar için bir telefona erişim bulunmaktadır.
Çamaşırhane
Bodrum katında çamaşırhane, ütü ve ütü masası mevcuttur.
Güvenlik
Kendi odalarını güvende tutmaktan öğrenciler sorumludur. Yurtta kaybolan eşyalardan Kaplan International Languages sorumlu tutulamaz.

Bağımsız Konaklama

Sadece 18 yaş ve üstü öğrenciler bağımsız konaklama yapabilir. Eğer 16 ya da 17 yaşındaysanız, aile yanı konaklama yapıyorsanız her gece saat 11:00’da evde olmalısınız.

Eğer 18 yaşından büyükseniz, kendi dairenizde konaklamak ve dairenizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, size sunabileceğimiz bazı öneriler aşağıdaki gibidir.

 • Kaplan International Bath konaklama memuru, yerel izin veren kurumların bir listesini sağlayabilir.
 • Konaklayacağınız konaklama biriminin güvenli bir bölgede olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Herhangi bir konaklama için gittiğinizde yanınıza bir arkadaş alabilirsiniz.
 • Bir daire veya evi paylaşıyorsanız, kimlerin erişebildiğini öğrenmelisiniz.
 • Konaklama biriminin bir güvenlik belgesine sahip olduğundan emin olun, tüm ocaklar elektrik güvenlidir ve duman alarmları test edilmiştir.
 • Odanızın güvenli olduğundan ve dizüstü bilgisayar, kamera, TV, DVD, müzik çalar ve diğer değerli eşyalarınız için sigortanız olduğundan emin olun.
 • Kendi evinizi kiralarsanız vergi ödemeniz beklenir. Öğrenciyseniz,%10 indirim alabilirsiniz, ancak tutarın yılda ortalama bir evde 1.200£’e ulaşabileceğini unutmayın.
kaplan-international-bath-konaklama-02

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Getirmesi Gerekenler: Banyo malzemeleri, evlerinde gibi hissetmeleri için kendilerine özel eşyalar, reçeteli ilaçlar

Servisler: Yatak çarşafları, havlular, haftada bir çamaşır, acil durumlar için telefon

Ekstra Servis Maliyeti: Yok

Öğünlük Yemekler: Var

Kahvaltı: Kahvaltı genellikle tahıl, meyve, kızarmış ekmek, meyve suyu veya kahve içeren hafif bir öğündür. Ev sahipleri sizden kendi kahvaltınızı hazırlamanızı ister.
Öğle Yemeği: Kendi öğle yemeğinizi okulda, yerel bir restorandan veya yerel dükkanlardan satın almakla kendiniz sorumlusunuz.
Akşam Yemeği: Genellikle ev sahibinizle akşam yemeği yersiniz ya da bazen ev sahibi tarafından verilen yiyeceklerle kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Okula Ulaşım: Ev sahibiniz, ilk gününüzde okula gidip gelmeniz için size yardımcı olacak ve toplu taşıma araçlarını nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Aile Yanı Konaklama Konumları: Hemen hemen Manchester’in her bölgesinde aileler öğrencileri havaalanında karşılamamaktadır. Öğrenciler aile evlerine kendileri ulaşmalıdır.

Sağlık ve Hukuk Bilgileri

Sağlık Sigortası:

Tüm öğrenciler, Birleşik Krallık’ta kaldıkları süre boyunca sağlık sigortasına sahip olmalıdır. Öğrencilerin seyahat etmeden önce kendi sağlık sigortalarını düzenlemeleri gerekir. Kaplan, Birleşik Krallık’ta seyahat ve sağlık sigortası yaptırmaz, ancak öğrenciler seyahat ve sağlık sigortasını doğrudan bir sigorta sağlayıcısından almak için Kaplan International Languages web sitesindeki bağlantıyı kullanabilir veya kendi sigortalarını seçebilirler.

Hasta Olursanız Yapmanız Gerekenler:

İngiltere’de bulunurken hastalanırsanız bir doktora gitmelisiniz. Sağlık memuruna veya konakladığınız aileye en yakın doktorun nerede olduğunu sorabilirsiniz. Küçük bir hastalığınız varsa, stajyerden yerel bir ilaç isteyebilirsiniz. İlgili tüm sigorta veya tıbbi belgeleri yanınıza almayı unutmayınız. Yerel bir doktora kayıt yaptırmanız gerekebilir.

Sahip Olduklarınızı Korumak:

Kişisel eşyalarınız, özellikle kameralar, müzik çalarlar, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için sigorta yaptırmanız önerilir. Kişisel eşyalar Kaplan rezidansı ikamet sigortası kapsamında bulunmamaktadır.

18 Yaş Altı Bildirgesi:

Kaplan, İngiltere yasal çerçevesi ve akreditasyon üyeliklerinin kriterleri çerçevesinde, 18 yaşın altındaki öğrencilerin refahını koruma sorumluluğunu kabul eder. Tüm öğrenciler için güvenli, olumlu ve keyifli bir çalışma ortamı sağlamaya özen gösterilir. Yasal olarak reşit olmayan öğrenciler, diğer öğrencilere göre daha yakından takip edilir.

Kaplan International Languages Kuralları

 • Kaplan International Languages kursundan ayrılırsanız, hükümet öğrenci vizenizi iptal edebilir ve ülkenize dönmenizi isteyebilir.
 • Tüm derslere katılmalısınız. Derslere katılamazsanız, temsilcinize bilgi verilir. Bir öğrencinin 18 yaşın altında olması durumunda velilere bilgi verilir. Programa hiç katılmazsanız ülkenize gönderilirsiniz.
 • Tüm dersleriniz için derse zamanında ulaşmalısınız.
 • Herhangi bir sebepten dolayı okula gitmeyecekseniz, Kaplan International Languages’e haber vermelisiniz.
 • Suç işlediğiniz takdirde ülkenize gönderilirsiniz ve para iadesi yapılmaz, ayrıca göçmenlik bürosuna bilgi gönderilir.

İletişim Bilgileri

Adres: 5 Trim Street, Bath, BA1 1HB

Telefon: +44 (0)12 2544 8840

Acil Durum Telefon: +44 (0)77 8891 8943

Rezervasyon Müdürü: Lara van Rooyen

Okul Müdürü: Mark Lloyd

İletişim Formu