İngiltere’de Dil Eğitimi, Uçuş ve Yolculuk

İngiltere’de Dil Eğitimi, Uçuş ve Yolculuk Hakkında Bilgiler

Vize çıktıktan sonra öğrencinin İngiltere’ye gidiş dönüş bileti alması olabilecek sıkıntıları engellemek için en doğru yoldur. Ulaşımda herhangi bir aksama veya sıkıntının oluşmasını engeller. Uçak bileti alımı için takvimin net olarak belli olması gerekmektedir. Aynı zamanda ekonomi biletler çift yönlü satın alınır. Tek yönlü bilet almayı planlayan öğrenciler Delta ve THY’yi tercih edebilirler. Dönüş biletleri açık tarihli olamaz ve geçerlilikleri en fazla bir yıldır.

Öğrencilerin öğrenci bileti alma şansları vardır ve öğrenci belgelerinin fotokopisini bulundurmaları gerekebilir bu kampanyadan yararlanmak için. Esnek bilet olması tercihen mantıklıdır. Eğitim programının tarihindeki herhangi bir değişimde sıkıntı yaşanmasını engeller. Az aktarmalı ve direkt uçuşları tercih edin. Çünkü her aktarma, uçağın rötar yapması halinde diğer uçuşunuzu kaçırmanıza neden olabilir.

Bagaj Kuralları

THY, Avrupa uçuşlarında 23 kilo ve 8 kilo el bagajı imkanı sunmaktadır. Kabin bagajı etiketi mutlaka takılmalıdır. Öğrenci bilet alırken bagaj içinde bulunması yada bulunmaması gereken maddeler ve eşyalar ile ilgili bilgi edinmelidir.

Kabin Bagajınız Hangi Durumda Kabul Edilmez

El bagajınızda bulunun tüm likit ürünler en fazla 50 ml olmak zorundadır. Aksi takdirde, ürünler bagajdan çıkartılır. Duty-free den alınan tüm ürünler yetkililer tarafından kilitli şeffaf poşetlere konmalıdır.

Online Check-in Nedir ?

Öğrenci hangi havayolundan biletini aldıysa, hava alnına gelmeden önce internetten check-in yapabilmelerini sağlayan bir sistemdir. Çoğunlukla tüm havayolu şirketleri online check-in işlemi uçuştan 23/24 saat önce başlar ve uçuşa 90 dk kalana dek devam eden hizmet sunmaktadır.

Online Check-In Nasıl Yapılır?

E-bilet bilgisi ve rezervasyon numarası ile uçuşa 24 saat kala havayolu şirketinin sitesinden online check-in linkinden isim ve soy isminizi girmeniz yeterli olmaktadır. Ardından da koltuk seçimini yapabilirsiniz.

Online Check-in Hakkında Uyarılar

Havaalanında online check-in tabelası olan yerden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Uçuşa en fazla 30 dk kala biniş kartları temin edilmelidir.

Yurt dışı uçuşlarında uçuştan en az 2 saat önce havaalanında bulunmaları gerekmektedir. Bilet ve bagaj işlemlerinin uçuştan 1 saat öncesine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Eğer bagajınız kaybolursa; seyahat belgesi, bagaj etiketi ve kimlik Kayıp bagaj raporu tutturmalıdır.

İstanbul- İngiltere arası 4 saat 15 dk sürmektedir.

Uçak rötar yaparsa havaalanı transferinin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

İngiltere’de Havaalanı Karşılaması

Vize çıktıktan sonra öğrencinin İngiltere’ye gidiş dönüş bileti alması olabilecek sıkıntıları engellemek için en doğru yoldur. Ulaşımda herhangi bir aksama veya sıkıntının oluşmasını engeller. Uçak bileti alımı için takvimin net olarak belli olması gerekmektedir. Aynı zamanda ekonomi biletler çift yönlü satın alınır. Tek yönlü bilet almayı planlayan öğrenciler Delta ve THY’yi tercih edebilirler. Okumaya devam et

İletişim Formu