Fryeburg Academy

Boston’a iki saat, Portland’a bir saat uzaklıkta bulunan Fryeburg’de bulunan Fryeburg Academy 1792’de kurulmuş köklü ve kaliteli bir yatılı okuldur.

Karma ve laik eğitim verilen lise hem akademik hem de sosyal anlamda öğrencilerini en iyi üniversiteler için hazırlanmaya devam etmektedir.

20 farklı spor takımıyla, MGM Stüdyoları’nda çalışmış bir yönetmen tarafından yürütülen film yapım programıyla, son teknolojiyle donatılmış sahne sanatları merkeziyle, şampiyonluklara sahip Matematik Takımıyla ve Eyalet Şampiyonluğu’na da sahip kayak programıyla Fryeburg bir Amerikan lisesinden beklediğiniz her şeyi fazlasıyla sunmaktadır.

Fryeburg Academy

Neden Fryeburg Academy’i Seçmelisiniz?

  • Tarihi dokusu, tecrübesi ve modern imkanları bir araya getirir.
  • Öğrencilerini hem akademik hem de sosyal alanlarda geliştirirken özellikle Amerika’nın en iyi üniversitelerine hazırlar.
  • Yatılı okul özelliğinden dolayı harika bir kampüse ve tertemiz yurtlara sahiptir.
  • Türkiye’den direkt uçuş bulunan Boston’a 2 saat uzaklıktadır.
  • Başarılı öğrenciler için her yıl devam eden burs imkanları sunmaktadır.
  • Doğa içinde, kalabalık şehirlerden bir adım uzak ama gerektiğinde pek de yakın lokasyonu ile güvenli ve kaliteli eğitim sunar.

Fryeburg Academy School Ücretleri 

Fryeburg Academy’nin yurt konaklama, 3 öğün yemek ve okul ücretleri dahil yıllık ücreti 50.000 USD iken akademik ve sosyal anlamda başarılı Türk öğrenciler %70 burs alma hakkına sahiptir.

Lise Eğitim Programı

Fryeburg Academy lise eğitim programı 9 ila 12. sınıflardaki öğrencilere hizmet vermektedir. Ders müfredatı öğrencilere eleştirel düşünmeyi, bilgiyi analiz etmeyi, değerlendirmeyi ve yeni fikirleri anlamaya açık olmayı öğretmek için tasarlanmıştır.

Sanat, spor ve doğa hem derslerin hem de okulun ayrılmaz bir parçasıdır.

Uluslararası ESL Programları

Fryeburg Academy, uluslararası öğrencileri için normal derslerine ek ESL desteği sunmaktadır.

Sanat Programları

Sanat, spor ve doğa hem derslerin hem de okulun ayrılmaz bir parçasıdır. Film yapım programı, sahne sanatları dersleri ve tiyatro, müzik klüpleri ile Fryeburg Akademi öğrencilerine öğrenim hayatları boyunca unutulmaz anlar yaşatmayı hedefliyor.

İletişim Formu