Dil Okulu | Yurt Dışı Dil Eğitimi | AnkaStudy Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

DİL OKULU

Yurtdışında dil okulu öğrenciye yabancı dilini akıcı şekilde geliştirme, bulunduğu ülkenin kültürel ve yaşamsal

farklılıklarını öğrenme ve öğrendiği yabancı dili hayatın her alanında kullanma fırsatı sağlamaktadır.

Dil okulu programları, yurtdışında öğrencilerin yabancı dil öğrenmek veya dil seviyelerini geliştirmek amacıyla katılabilecekleri, süresi minimum 1 haftadan başlayıp 52 haftaya kadar sürdürebilecekleri programlardır. Dil okullarında, genel dil eğitimi, akademik dil eğitimi, çeşitli sınav hazırlık programları, birebir özel dersler, mesleki yabancı dil eğitimi gibi pek çok çeşitli programlar sunulur.

Dil gelişimi 4 kısım olarak gelişmektedir; Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma. Yurtiçinde dil eğitimi alan öğrencilerimizin konuşma becerilerini yeterince geliştiremediği, duyduklarını tam olarak anlayamadıkları gözlenmektedir.

Yurtdışında dil eğitim programlarında ise öğrenciler konuşma ve dinleme becerilerini çabuk ve kalıcı bir şekilde öğrenmekte ve Yurtiçi eğitime göre çok kısa bir sürede yabancı dillerini geliştirmektedirler.

Anka Study olarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun eğitim çözümleri sunabilmek için;

 • Amerika Dil Okulu
 • Almanya Dil Okulu
 • Avustralya Dil Okulu
 • Kanada Dil Okulu
 • İngiltere Dil Okulu
 • İrlanda Dil Okulu
 • İtalya Dil Okulu
 • İspanya Dil Okulu
 • Malta Dil Okulu
 • Fransa Dil Okulu
 • Rusya Dil Okulu
 • Yeni Zelanda Dil Okulu

ülkelerinde prestijli yüzlerce okulun resmi temsilciliğini yapmaktayız. Temsilcisi olduğumuz tüm okullar için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Dil Okulu Seçimi

Anka Study danışmanlarının ilk önceliği gideceğiniz sürede icerisinde yabancı dilinizi maksimum seviyede geliştirmenizi sağlamaktır. Bu nedenle danışmanlarımız aday öğrencilere öncelikle seviye tespit sınavı uygulamaktadır. Daha sonrasında öğrencinin dil seviyesi, süre limiti, hedefleri, bütçesi, eğitim almak istediği şehir/iklim özellikleri, ve daha sonraki eğitim ya da profesyonel hedeflerine göre seçenekler sunulur. Ardından seçenekler  ve nedenleri detaylı bir şekilde öğrenciye ve velilere anlatılır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise öğrencinin mevcut durumunun eğitim almak istediği ülkenin vize koşullarına uygun olması.

Akademik eğitimlerine yurtdışında devam edecek öğrencilerin ise program seçimlerinde bir sonraki programına uygunluğu, direk geçiş imkanları ya da mesafe olarak yakınlığına dikkat edilmelidir.

Hangi Programı Seçmeliyim?

Çalıştığımız kurumlar öğrencilerimizin kariyer hedeflerine uygun programlar sunmaktadır. Kurs programı seçerken öğrencinin eğitim amacının iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Sınav hazırlık programları, Akademik dönemler, genel ve yoğun kurslar, yaz okulları, anne çocuk programları, dil artı mesleki dil kursları, mesleki dil eğitimi gibi eğitim amacınıza uygun pek çok seçenek bulunmaktadır.

Örneğin öğrenci dil eğitimi aldığı sürede çalışmak isterse, öğrencilere çalışma hakkı tanıyan Avustralya, İrlanda gibi ülkeler tercih edilmektedir. Böylelikle dil okulunda öğrendiğiniz yabancı dili profesyonel alanlarda uygulama şansı yakalarken hem uluslararası dil tecrübenizi geliştirebilir hem de para kazanabilirsiniz.

Dil eğitiminden sonra sertifika, diploma, lisans, yüksek lisans gibi programlara devam edecek öğrencilerimizin seviyelerine göre daha yoğun, akademik programlara katılması tavsiye edilmektedir. Dil eğitimini profesyonel kariyer hedefleri doğrultusunda alacak öğrencilerimize ise dil artı mesleki dil kursları ya da dil artı sertifika kursları önerilmektedir.

18 yaş altı öğrencilerimiz için kısa süreli yaz okulu programları önerilmektedir. Bu kurslarda öğrencilerimiz dil seviyelerini geliştirirken aynı zamanda diğer ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte uluslararası kültürleri öğrenme ve hayat boyu arkadaşlıklar geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

Süre kısıtlaması olmayan öğrenciler için ise Genel İngilizce programları sunulmaktadır. Bu programlarda öğrenci dil yeteneğini geliştirirken aynı zamanda bulunduğu şehirde daha fazla zaman geçirmekte ve sosyalleşebilmektedir. Ayrıca genel programa katılan öğrenciler çalışabilecekleri bir ülkede eğitim görüyorlar ise çalışmak için daha çok zaman bulabilirler.

 Yurtdışı Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Öğrenciler dil eğitimi aldıkları ülkeye ve eğitim aldıkları dil kursu süresine göre çalışma iznine sahip olabilirler. Dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni veren ülkelerin listesi aşağı yer almaktadır.

 1. 1
  Almanya Çalışma İzni

  Almanya’da dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

 2. 2
  Amerika Çalışma İzni

  Amerika dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni tanınamamaktadır.

 3. 3
  Avustralya Çalışma İzni

  Avustralya 12 hafta ve özeri dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni tanımaktadır. Tatillerde full-time çalışabilen öğrenciler, eğitim gördükleri sürede haftada 20 saati geçmeden part-time çalışabilirler.

 4. 4
  Fransa Çalışma İzni

  Fransa’da uzun dönem bir dil okulu programına kayıt olan öğrenciler çalışma izni tanınmaktadır. Ancak öğrencilerin çalışabilmesi için iyi düzeyde Fransızca bilmeleri gerekmektedir.

 5. 5
  İngiltere Çalışma İzni

  İngiltere dil okuluna kayıt olan öğrencilere çalışma izni tanımamaktadır.

 6. 6
  İrlanda Çalışma İzni

  İrlanda en az 25 haftalık bir programa kayıt olan öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni tanımaktadır.

 7. 7
  İspanya Çalışma İzni

  İspanya’da dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

 8. 8
  İtalya Çalışma İzni

  İtalya’ya yabancı dil eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni alabilmeleri için, İtalya’ya gitmek çalışacakları işi ayarlamaları gerekmektedir.

 9. 9
  Kanada Çalışma İzni

  Kanada 6 aydan uzun süreli dil eğitimi programlarına katılan öğrencilere çalışma izni tanımaktadır.

 10. 10
  Malta Çalışma izni

  Malta’da şu anda dil okuluna kayıt olan sadece AB vatandaşlarına çalışma izni tanınmaktadır. Ancak tüm uluslararası öğrencilere de yakında çalışma izni tanınacaktır.

 11. 11
  Yeni Zellanda Çalışma İzni

  Yeni Zelanda en az 14 haftalık bir dil okuluna kayıt olan öğrencilere çalışma izni tanımaktadır. Öğrenciler eğitim gördükleri süre boyunca haftada 20 saati geçmeyecek şekilde part-time, tatillerde ise full-time çalışabilmektedir.

calisma izni

Çalışma izinleri hakkında ülke ülke detaylı bilgiler yan taraftaki tablomuzda bulunmaktadır.

Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları 2018

Dil okulu fiyatlandırmaları yapılırken hesaplamalar haftalık bazda yapılır. Öğrencinin gideceği hafta sayısı ile o hafta sayısına karşılık gelen fiyat çarpılır. Okulların fiyatlandırma politikalarına göre kayıt ücreti, materyal ücreti, havaalanı karşılaması, ve konaklama yerleştirme ücreti gibi ücretler fiyata eklenir. Konaklama fiyatları öğrencinin seçimine göre belirlenir. Aile yanı konaklama, öğrenci evleri, öğrenci yurtları, özel daire gibi opsiyonlar vardır. Okulların uyguladıkları indirimler sadece kurs ücretine yansıtılır, konaklama ücreti veya sigortaya indirim uygulanmaz. Güncel indirim ve promosyonlar için mutlaka danışmanlarımıza ücretsiz danışınız.

Dil Okulu Fiyatları

 • MALTA DİL OKULU
 • 100€
 • Yaş Gruplarına Özel Programlar
 • 2-48 Haftalık Programlar
 • 100€’dan Başlayan Fiyatlar
 • Cazip Promosyonlar
 • KANADA DİL OKULU
 • 150C$
 • Yaş Gruplarına Özel Programlar
 • 4-48 Haftalık Programlar
 • 150C$’dan Başlayan Fiyatlar
 • Cazip Promosyonlar
 • İNGİLTERE DİL OKULU
 • £120
 • Yaş Gruplarına Özel Programlar
 • 4-48 Haftalık Programlar
 • 120£’dan başlayan fiyatlar
 • Cazip Promosyonlar

En İyi Yurtdışı Dil Okullar Tavsiye ve Özellikleri

Yurtdışı dil okulları tavsiyelerinden bulunmak gerekirse; en iyi dil okullarının bir takım ortak özellikleri vardır. Bu özelliklerin en önemlilerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Okul Akreditasyonu: En iyi dil okullarının tümü yetkili bir denetleme kurumu tarafından öğretmen yeterliliği, materyal yeterliliği, konaklama yeterliliği, ve altyapı yeterliliği gibi konularda denetlenmektedir.
 • Ülkeler Göre Öğrenci Popülasyon Oranı: En iyi dil okullarında, öğrenci kaydı alınırken her dilden öğrenci için belli bir kontenjan sayısı vardır. Bu kontenjan sayısı aşıldığında o milletten öğrenci kabul edilmez. Böylelikle öğrencilerin ana dillerini değil, eğitim gördükleri dili konuşmak zorunda kalırlar.
 • Sadece Yabancı Dil Politikası: En iyi yurtdışı dil okullarında öğretmenler sadece eğitim görülen dilden konuşmak zorundadır ve dil eğitime gelen öğrenciler de eğitim gördükleri dili konuşmaktadır.
 • Müfredat ve Materyaller: Bazı dil okulları kitap üzerinden, bazıları yazılı kaynak olmadan, bazıları ise dengeli bir eğitim metodu uygulamaktadır. Yurtdışındaki en iyi dil okulları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek gerekli materyalleri sağlamaktadır ve bu materyaller genellikle CEFR ve ESOL gibi kurumlarca onaylıdır.
 • Sınıf Yoğunluğu: En iyi dil okullarında eğitim sınıfları genellikle en fazla 15 öğrenci için tasarlanmıştır. Fakat yine de dil eğitimi için ideal sınıf yoğunluğu 8-10 öğrencidir.
 1. 1

  Güncel dil okulu fiyatları ve promosyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

  Albert Schweitzer
  “Napoleon Bonaparte ve Lincoln, doğdukları günden itibaren /engin, şımarık aile çocukları gibi büyüyüp onlar gibi terbiye alsalardı bugün anladığımız ve tanıdığımız insanlar olamazlardı ve dünya onları tanımazdı.”

  Malta dil okulu ile detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

  Yurtdışı dil okulu ekşi sözlük tavsiyelerine göz atmayı unutmayın.

  Stephen Hawking, ‘Hayat varsa, umut da vardır.’

  Yurtdışında dil eğitimi ve çalışma izni hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Yurtdışında dil okululları size özel promosyonlar için bize ulaşabilirsiniz.

 1. 1

  Kanada dil okulları sizi başarıya davet ediyor.

  Albert Einstein
  “Her insanın iki eğitimi vardır: Biri başkalarından aldığı, öteki ve daha önemlisi ise kendi kendine verdiğidir.”

  Yurtdışı dil eğitimi fiyatları 2018 listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  amsterdam dil okulu fiyatları geç kayıt promosyonları

  Alexis Carrel
  Eğitimin kökleri acı, meyveleri tatlıdır.

  Malta dil okulu fiyatları için geç kayıt promosyonları

  malta dil okulu fiyatlari hakkında detaylı bilgi

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu Seçiniz (gerekli)

İletiniz

Yurtdışında dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi için bize ücretsiz danışabilirsiniz;

Ankara Merkez

Ankuva Avm No: 21 Bilkent Ankara 06800Üniversiteler Mah. 1597 Cd. Ankuva AVM Bilkent

+90 312 433 1 500
+90 530 158 0035
+90 530 175 0677
Kayseri Şube
İpeksaray Avm No: 182/2   1. Kat Melikgazi Kayseri
0 352 38 00 444