Dil Okulu Konaklama

Dil Okullarında Konaklama

Dil Okullarında Konaklama Hakkında Bilgiler

Yurtdışında gitmek istediğiniz dil okulunun seçimini yaparken, o dil okulunun sağladığı konaklama imkanlarıyla birlikte değerlendirmeniz gerekmektedir. Her dil okulu kendi bünyesinde öğrencilere çeşitli konaklama olanakları sunmaktadır. Konaklamadaki en önemli konular; dil okulu ile konaklama yerinin mesafesinin ne kadar olduğu, konforlu bir konaklamanın sağlanması için nelerin gerektiği ve istenen konaklamanın ücretlendirilmesidir. Konaklamalar sezonlara göre değişmekte olup, yaz aylarında yoğun sezon ücretleri konaklama fiyatlarına eklenmektedir.

Konaklama seçeneklerine alternatif olarak ;

Aile Yanı Konaklama, Öğrenci Evlerinde Konaklama, Yurtlarda Konaklama, Apartman Dairelerinde Konaklama, Otel veya Pansiyonda Konaklama seçeneklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Öğrenciler yurtdışı dil okulları seçeneklerine yurtdışı eğitim danışmanları ile birlikte karar verirken mutlaka konaklama ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalılardır.

En Çok Tercih Edilen Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Yurt dışına eğitim amaçlı gidenler için o ülkenin kültürünü yakından tanımak adına ve o kültürdeki insanlarla aynı ortamda bulunmak isteyenler için çok iyi bir seçenek olabilmektedir. Bu şekilde öğrenci aynı zamanda dil pratiği yapabileceği insanlarla aynı ortamda bulunmuş olur.

Öğrenciler aile yanı konaklama şeklinde yarım pansiyon veya tam pansiyon seçenekleri ile kalabilirler. Okuluna göre değişmekle birlikte aile yanı konaklama tek kişilik veya çift kişilik seçenekleri ile birlikte sunulabilmektedir. Ücretleri yurt konaklamasından daha uygun olduğundan çok tercih edilir.

Genel olarak aile yanlarında internet erişi olmakla birlikte internet kullanımı için özel ücret talep edebilirler. Ailelerin belirlenmesi dil okulunun aldığı bilgilere dayalı olarak belirlenmektedir.

Öğrenci Yurdu

Yurt dışındaki dil okulunun ayarlayacağı öğrenci yurtlarında tek kişilik veya çift kişilik olarak konaklanabilir. Odalarda özel mutfak olabileceği gibi yurtlarda paylaşımlı mutfak seçenekleri de bulunmaktadır. Yurt konaklamaları aile yanı konaklamalarına nazaran daha konforlu olmakla birlikte, yurt fiyatları aile yanı konaklamaya göre daha pahalıdır. Öğrenci yurtlarının bir diğer özelliği yurtta kalan öğrenciler ile kaynaşma imkanı sağlamasıdır. Öğrenci yurtlarında internet erişimi mevcuttur.

Özel Ev Kiralama

Başka bir seçenek olarak uzun vadeli yurt dışı eğitim programlarına katılan öğrenciler için ev kiralama seçeneği de mevcuttur. Öğrenciler isterlerse ilk gittikleri zaman kısa bir süre için aile yanında veya yurt konaklaması ayarladıktan sonra ev de kiralayabilirler.

İletişim Formu