Brighton’da Ulaşım

Brighton'da Ulaşım

Brighton’da Ulaşım Hakkında Bilgiler

Otobüs ve taksi ile şehiriçi ulaşımı sağlayabilirsiniz. Otobüsler gece saatlerinde de çalışmaktadır. Güzergah ve durakların mesafesine göre ücretler değişmektedir. Taksiler 2.80 sterlinden başlar ve kmde 1.20 sterlin yazar. Yolcu sayısı 5i geçerse ücret 1.5 katına çıkmaktadır. 24 saat hizmet vermektedir. Bir diğer seçeneğimiz trenlerdir. Şehrin çevresini dolanan trenler şehir içine girmemektedir. Londra Brighton arası da trenle ulaşım sağlanabilir. Hemen her saatte tren vardır.

HAVAALANLARINDAN ULAŞIM

Küçük ve özel uçaklara hizmet veren küçük bir havaalanına sahip olan şehire Londra üzerinden uçuşlar gerçekleşmektedir. Londra Gatwick Havalimanı şehre çok yakındır. Sadece 30 km uzaklık vardır. Taksi seçeneğini seçerseniz sadece 39 sterlin vermelisiniz. Ama Heatrow Havaalanından gelecekseniz otobüs yada demiryoluyla şehre ulaşabilirsiniz.

Brighton’da Yaşam Masrafları

Brighton Gezilecek Yerler

Brighton Şehir Rehberi

Brighton Hove idaresine bağlı olan Brighton Manş denizinin kıyısındadır. İlk zamanlarda Brighthelmstone olarak bilinmektedir. Richard Russel adlı bir doktorun başlattı deniz suyu tedavisi kuryası sonucunda bu şehre göç başlamıştır. Okumaya devam et

İletişim Formu