Brighton

Brighton Hakkında Genel Bilgiler

Brighton Hakkında Bilgiler

Brighton Hove idaresine bağlı olan Brighton Manş denizinin kıyısındadır. İlk zamanlarda Brighthelmstone olarak bilinmektedir. Richard Russel adlı bir doktorun başlattı deniz suyu tedavisi kuryası sonucunda bu şehre göç başlamıştır. 19 yüzyılda demiryollarının da inşasıyla iyice büyüyen şehir, Londra’dan kaçanların adeta sığınağı olmuştur.

Şehrin nüfusu 250bindir. Londra’nın denizi ünvanına sahiptir. Lgbtli gruplara ev sahipliği yaptığı için eşcinsel özgürlük şehri olarak da bilinmektedir. Eğitimde de iddaalı olan şehirde iki tane üniversite bulunmaktadır. Sussex ve Brighton üniversiteleri bu şehirde yer almaktadır. Brigton Hove Albion futbol takımı da şehrin ününe ün katmaktadır.

1.KONAKLAMADAN KAR ETMEK

Oldukça pahalı olan Brighton şehrinde ilk hedefimiz konaklamadan kar etmek olmalıdır. Hostel ya da paylaşımlı oda seçmenizde fayda vardır. Dil okulu için gidiyorsanız mutlaka aile yanında kalın ki orada kalmak daha karlıdır.

2.WINTER IS COMING

Ingiltere’de genel olarak hava şartları yağışlıdır. Bu yüzden şemsiyemizi yanımızdan ayırmamalıyız. Kış Brighton’da çok sert geçer. Deniz suyu oldukça soğuktur.

3.ALIŞVERİŞTEN KAÇININ

Brighton alışveriş için elverişli değildir. Tüm paranızı alışverişe harcamayın ki ziyaretlerinize ve leziz mutfağına paranız kalsın. Fish and Chipsin tadına mutlaka bakın.

4.PARKLARI ZİYARET ETMEYİ UNUTMAYIN

Brighton’da parklar oldukça fazladır ve temiz havasıyla sizleri beklemektedir. Kahvenizi ve kitabınızı alıp bu parkları mutlaka ziyaret edin. Devil’s Dyke yada Seven Sisters Country Parkı ziyaret edin ve uzun yürüyüşlerin keyfini çıkarın.

ve 5. YAKIN KASABA ZİYARETLERİ

Ne olursa olsun yakın kasabalarını da ziyaret edin. Yel değirmenlerine, nehir kenarlarında ayaklarınızı uzatmaya kadar birçok aktivite vardır.Lewes ve Rottingdean bu kasabalardan bazılarıdır.

Ufak bir not: Acil durumlarda 999 numarasına ulaşın ve operatör yardımıyla her türlü servise ulaşın.

Brighton’da Ulaşım

Brighton’da gezilecek yerlerden belkide en önemlileri Museum ve Art Gallery merkeze çok yakındır, North Laine bölgesindedir. Tarihi 19 yüzyıla dayanır. 20. yüzyıldan birçok parça bulunmaktadır. 10-17 arasında ziyarete açıktır. Royal Pavilion Gardens doğu Essex’de bulunur. Museum of Penny Slot Machines yani kuruşla çalışan makineler müzesi bir diğer seçenektir. Okumaya devam et

İletişim Formu