Brighton Gezilecek Yerler

Brighton Gezilecek Yerler

Brighton Gezilecek Yerler Hakkında Bilgiler

Brighton’da gezilecek yerlerden belkide en önemlileri Museum ve Art Gallery merkeze çok yakındır, North Laine bölgesindedir. Tarihi 19 yüzyıla dayanır. 20. yüzyıldan birçok parça bulunmaktadır. 10-17 arasında ziyarete açıktır. Royal Pavilion Gardens doğu Essex’de bulunur. Museum of Penny Slot Machines yani kuruşla çalışan makineler müzesi bir diğer seçenektir. Günümüzde de bu maineler kuruş ile çalışmaktadır. Hafta içi 12-18 saatleri arasında açıktır. Girişte ücret alınmamaktadır.

Brighton’da Gezilecek Noktalar

Toy and Model Museum mani Brighton oyuncak ve model müzesi de bir diğer fevkalade müzedir. Ünlü oyuncak yapımcılarının oyuncakları da vardır. Bulunması zor parçalar vardır. Giriş ücreti saece 3.5 sterlindir ve haftaiçi 11-17 arası açıktır. Şehrin kuzeyinde yer alan Preston Park çiçek bahçeleri, patika yolları ve mükemmel bahçeleriyle stres atabilirsiniz.

South Downs Park ise kuzeyde yer alır ve haftanın her günü her saatte açıktır. Bu park turistler arasında popülerdir. St. Anns Well Gardens bir diğer popüler parktır. Parkta kafe, tenis kortu ve binlerce çiçeği barındıran bahçeler bulunur. 7 24 açık olan park Hove bölgesinde bulunur. Royal Pavilion ise kraliyet ailesinin konakladığı konuttur. Bazı dönemler ziyarete açıktır. Giriş ücreti 8.5 pounddur. Brighton iskelesi de görülmeye değerdir.

Devil’s Dyke çimlerinde güneşlenebilir ve uzun çimlerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Huzurlu bir ortamdır. Brighton festivaline katılabilir çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. Churchill Square Shopping Center’da alışverişinizi yapabilir, yemek yiyebilir ve kahve molası verebilirsiniz. Brighton sahilinden bahsetmeye bile gerek yoktur. Meşhur dondurmasını kesinlikle öneririz.

Brighton’da Ulaşım

Brighton’da Yaşam Masrafları

Brighton Şehir Rehberi

Brighton Hove idaresine bağlı olan Brighton Manş denizinin kıyısındadır. İlk zamanlarda Brighthelmstone olarak bilinmektedir. Richard Russel adlı bir doktorun başlattı deniz suyu tedavisi kuryası sonucunda bu şehre göç başlamıştır. Okumaya devam et

İletişim Formu