Bournemouth

Bournemouth Hakkında Bilgiler

Bournemouth Hakkında Bilgiler

Güney İngiltere’de yer alan Bournemouth şehrinin nüfusu 184bindir. Öğrenciler bu nüfusun yüzde 10unu oluşturur. 46 kilometrekare büyüklüğünde olan şehir muhteşem plajları ve huzur dolu bahçeleriyle sizleri beklemektedir. İngiltere’nin en güzel iskelelerinden birine sahiptir. Londra’nın 90 mil uzağında yer alır.

Londra’ya tren ile 1.5, otobüs ile 2.5 saat uzaklıkta olan şehirden diğer şehirlere de ulaşım çok kolaydır. Victoria döneminin izlerini günümüze kadar sürdürmüştür. Şehir öğrencilerin bir araya geldiği uluslararası öğrenci şehirlerindendir. Her yıl 20bin öğrenci Bournemouth Universitesine gelir. Hemen hemen 80 ülkeden öğrenci bu şehirde yaşamaktadır.

Bournemouth’da yaklaşık 18 dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları da her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. 7 mil uzunluğunda harika bir kumsalı vardır. Şehirin yüzde 40ı yeşillik alandır. Bu özellikleri ile turist şehridir. Her sene binlerce turist bu şehri seçer. Birçok butik ve uluslararası otel vardır.

Şehirde birçok ülkenin mutfağını bulmak mümkündür. Şehirde sosyal yaşam yaz kış devam eder. Öğrencilerin bir araya geldiği şehir oldukça hareketlidir. Sabah 6ya kadar açık mekanlar ile gece hayatı da canlıdır. Bournemouth Air Festival izleyenleri büyüler. 2016 senesinde yaklaşık 200 bin kişi festivali izlemiştir. Bournemouth futbol takımı da ligde başarılı bir takımdır ve taraftarları maç zamanları barları doldurur.

Bournemouth’da Bilmeniz Gereken 4 Şey

Genelde güneşli, ılıman ve açık olan havasına bayılacaksınız. 7 mil uzunluğundaki sahilinde uzun yürüyüşlerle bu muhteşem havanın keyfini çıkarabilirsiniz. 7 günün 8 saati bu plajlar güneş alır. Bu güneşten faydalanabilir kitabınızı okuyabilirsiniz.

1.DONDURMA

Günde 2 bin dondurma tüketilir. Burada dondurmalar doğal meyvelerden yapılır ve çok sağlıklıdır. Bu dondurmaları korkmadan tüketebilirsiniz. Uygun fiyatıyla bir ikincisini de düşünebilirsiniz.

2.İSKELELER

Bomcombe iskelesi gibi çok ünlü iskelelere sahip şehirde, bu iskelelerde gün batımını yaşayabilirsiniz. İngiltere’nin en güzel iskeleleri bu şehirdedir. Burdan balık tutabilir yada sandalyenizi koyup günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

3.HOBBİTLER ŞEHRİ

Hobbit adlı eserin yazarı bu şehirde yaşamıştır. Hotel Miramar adlı otelde b.u eserini kaleme almıştır. Yani özet olarak Hobbitler bu şehirde doğmuştur.

4.DİNAZORLAR

Jurastik Kıyısı Jurassic Parka benzer ve UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Tarihin kokusunu burada soluyabilir dinazorların eski evlerini ziyaret edebilirsiniz.

BOURNEMOUTH GEZİLİP GÖRÜLMESİ GEREKİLEN YERLER

Yaz akşamlarının rahatlığında güzel bir yemek yemek isterseniz Riverside Sopley Mill sizleri beklemektedir. Mükemmel bir teras ve bahçesi vardır. Konferans salonu, düğün salonu da vardır. 1970 yılında kurulan Bournemouth International Centre’da yıl boyunca devam eden aktiviteler yapılmaktadır. Kafetaryadan bara, buz pateni pistinden balo salonuna birçok yer bulunmaktadır. Merkeze sadece 10 … Okumaya devam et

BOURNEMOUTH’TA ULAŞIM

Ülkemizden Bornemouth’a gitmek için 4 saatlik yolculuğa hazır olun. Bu yolculuk ortalama 300 sterlindir. Londra’ya ulaşınca burdan bir trenle Bournemouth’a ulaşabilirsiniz. Hızlı trenle 2 saat süren yolculuk sonrası kendinize otelinizdeki yatağınıza atabilirsiniz. Şehiriçi ulaşımda en çok otobüsler kullanılmaktadır. Gidilecek yer ve mesafeye göre otobüs ücretleri değişmektedir. En az 2 en çok 12 haftalık … Okumaya devam et

BOURNEMOUTH YAŞAM MASRAFLARI

Bournemouth’da pahalı olmayan bir restoranda yemek yemek isterseniz 13 sterlin vermelisiniz. 2kişilik orta durumdaki bir restorana giderseniz 50 sterlin verirsiniz. McDonalds menüsü ise 5.50 sterlindir. Yerli biranızı 3.55, ithal biranızı 3.60 sterline yudumlayabilirsiniz. Cappuccino içmek isterseniz 2.57 sterlin, kola içmek isterseniz 1.40 sterlin vermelisiniz. 0.33 litrelik su ise sadece 0.94 … Okumaya devam et

 

İletişim Formu