Bournemouth Ulaşım

Bournemouth Ulaşım

Bournemouth Ulaşım Hakkında Bilgiler

Ülkemizden Bornemouth’a gitmek için 4 saatlik yolculuğa hazır olun. Bu yolculuk gidiş dönüş ortalama 300 sterlindir. Türk Hava Yolları, Pegasus, British Airways, ve Atlas Jet gün içerisinde İstanbul’dan Londra’ya direk uçuşlar gerçekleştirmektedir. Biletinizi erken almanız maliyet konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Londra’da 3 adet hava alanı bulunmaktadır. Bunların hepsine İstanbul’dan direk uçuşlar mevcuttur. Şehir merkezine en yakın ve ulaşımı en kolay olan Heatrow Havaalanı ve Gatwick Havaalanıdır. Havaalanından Londra merkez istasyonuna ulaşmanız trenle yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Taksi ve özel servisler ile ulaşım trafik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Londra’ya ulaşınca burdan bir trenle Bournemouth’a ulaşabilirsiniz. Tren biletlerinde de son güne kamamanızı tavsiye ederiz. Aksi halde ucuz bilet bulma şansınız azalır. Hızlı trenle 2 saat süren yolculuk sonrası kendinize otelinizdeki yatağınıza atabilirsiniz.

Londra Bournemouth arası 175 Km’dir.

Şehiriçi ulaşımda en çok otobüsler kullanılmaktadır. Gidilecek yer ve mesafeye göre otobüs ücretleri değişmektedir. En az 2 en çok 12 haftalık pasolar almak yararınızadır. Bu kartı almak için vesikalık resminizi yanınızda bulundurun.

Taksiler gezinizin her durağında olduğu gibi burada da alternatiftir. Black ve normal olmak üzere iki taksi çeşidi vardır. Blacklerin avantajı daha fazla kişi alıyor olmasıdır. Gece tarifesi ayrı ve pahalıdır. Bisiklet de bu harika şehri gezmek için güzel bir alternatiftir. Bournemouth’da bisiklet kullanımı çok yaygındır. Bisikletler için park alanları hemen hemen her yerde bulunmaktadır.

 

Ayrıca UBER sistemi ile yolculuk da çok kullanılan bir alternatiftir. UBER uygulamasını cep telefonunuza indirip kredi kartı ile sisteme kayıt olabilir ve size en yakın aracı çağırabilirsiniz. Bu sayede gideceğiniz yere ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini henüz aracınıza binmeden öğrenebilirsiniz.

Bournemouth’dan çevre şehirlere gitmek için en çok tren tercih edilmektedir. Öğrencilerimiz eğitimleri boyunca İngilterenin çeşitli şehirlerini dolaşmakta ve ülkenin rahat tren ulaşımı sayesinde bir çok şehri tanıma fırsatına sahiptir.

Ayrıca Avrupa ülkeleri için vize sahibi olan öğrencilerimiz Bournemouth havaalanından bir çok ülkeye direk uçuş gerçekleştirebilir. İskoçya ve Galler için ayrıca bir vizeye gerek yoktur.

 

Bournemouth’da Yaşam Masrafları

Bournemouth’da Gezilecek Yerler

Bournemouth Şehir Rehberi

İletişim Formu