Bournemouth Gezilecek Yerler

Bournemouth Gezilecek Yerler

Bournemouth’da Gezilecek Yerler Hakkında Bilgiler

Yaz akşamlarının rahatlığında güzel bir yemek yemek isterseniz Riverside Sopley Mill sizleri beklemektedir. Mükemmel bir teras ve bahçesi vardır. Konferans salonu, düğün salonu da vardır. 1970 yılında kurulan Bournemouth International Centre’da yıl boyunca devam eden aktiviteler yapılmaktadır.

Kafeteryadan bara, buz pateni pistinden balo salonuna birçok yer bulunmaktadır. Merkeze sadece 10 dakika uzaklıktadır. İklim olarak İngilterenin genelinden, özellikle kuzey bölgelerinden çok daha sıcaktır. Aynı zamanda Londra’ya göre çok daha az yağış almaktadır. Bu nedenle yaz turizmi bu bölgede çok gelişmiştir.

Bournemouth’u çok seveceksiniz!

Ortaçağ izlerini taşıyan St. Peter’s Church, ziyaret edilebilecek tarihi mekanlardan biridir. Wimborne Road’da bulunur. Friends of Poole Park da ise yat gezisinden bot gezisine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Tenis meraklısıysanız buradaki kortlar tam size göredir. Kafelerinde oturabilir ve kahve molası verebilirsiniz.

Stour nehrinin kıyısında bulunan Tuckson Tea Gardens, çay keyfi yapmanız için sizi beklemektedir. Yemyeşil bahçeleri ruhunuzu açacaktır. Sadece ocak ayında kapalıdır. Bu şehirde yapacağınız uzun yürüyüşler de ruhunuza iyi gelecektir. Bournemouth Central Beach, Alum Chine Beach, Durley Chine Beach, Boscombe Beach, Fishermans Walk Beach,Southbourne Beach ve Hengistbury Head Beach şehirde bulunan bazı plajlardır.

Şehrin plajları İngilizler için vazgeçilmez tatil mekanıdır. Özellikle haftasonları İngiltere’nin dört bir yanından tatilciler dinlenmek ve yazın keyfini çıkartmak için Bournemouth’a gelirler. Hafta sonu şehrin nüfusu normal zamanların neredeyse iki katına ulaşmaktadır. Plajların çevrelerinde bulunan restoranlarda taze Fish and Chips bulmanız mümkündür.

Şehri havadan da keşfedebilirsiniz. Yapacağınız balon deneyimleri sizlere unutamayacağınız birer hatıra bırakacaktır. Air Festival ağustos ayı başında, Bourne Free temmuz ayında yapılır. Bu festivallere katılmanızı öneririz. Castlepoint Shopping Center ise her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz büyük bir alışveriş merkezidir ve şehir içinden otobüslerle ulaşılabilir.

Hebrew Congregation şehirde bulunan bir sinagogdur ve şehrin dine gösterdiği hoşgörüye örnektir. Ocenarium ise sizlere deniz altında maceralar sunar. Russel Cotes Sanat Galeri ve Müzesi de ücretsizdir. Her yıl 300 binden fazla ziyaretçi burayı ziyaret eder. Poole limanı, Brownsea Adası ve Hengistbury görmeniz gereken diğer yerlerdir.

Şehir Bilgisi

Şehirde Ulaşım

Şehirde Yaşam Masrafları

İletişim Formu