Avustralya’da Eğitim Almanın Avantajları

27 Mart 2021

Avustralya’da Eğitim Almanın Avantajları

Avustralya’da eğitim almak ve avantajlarından faydalanmak  yaşayabileceğiniz en güzel hayat tecrübelerinden biri olabilir. Dünya standartlarında eğitim diploması almak sizlere sayısız kariyer fırsatı yaratarak yüksek ve kaliteli olarak yaşam sürmek için oldukça tercih edilen bir seçenektir. Mezuniyetinizden sonra iş başvurusu yaparken diğer kişilere kıyasla daha prestijli bir okuldan mezun olmanız size büyük katkı sağlamaktadır.  Aynı zamanda dünyanın birçok bölgesinden farklı insanlar tanıyarak vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Avustralya'da Üniversite Okumanın Avantajları

Avustralya’da Eğitim Almak için 10 Neden

  • Avustralya’daki toplam 39 üniversitenin çoğunluğu devlet, iki tanesi ise özel üniversitedir. Pek çok üniversite dünya sıralamasında ilk 200’de, diğerleri ise ilk 500’de yer almaktadır.
  • Eğitim kalitesi dünya sıralamasında ilk 10’da yer alırken, halkın neredeyse tamamı okur-yazardır. Özellikle mühendislik, işletme ve sosyal bilimler alanlarında en kaliteli eğitimi alabileceğiniz programları sunmaktadır.
  • Yüksek yaşam standartları konusunda Norveç’ten hemen sonra gelen Avustralya, sürekli gelişim gösteren ekonomisi, işsizlik ve suç oranlarının düşüklüğü, sağlık hizmetlerindeki gelişmiş altyapısı ve sunduğu çalışma olanakları ile öğrenciler için verimli bir tercih sebebidir.
  • Bunların yanı sıra, yüksek oranda burs imkanları, çeşitli alanlarda sunduğu çalışma vizeleri ve mezun olduktan sonra sürekli oturum iznine sahip olma olasılığı ile Avustralya’da eğitime teşvik eden avantajlar sunmaktadır.
  • Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi alırken, eğitim zamanında haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise haftada 40 saat çalışma izni bulunmaktadır. Saatlik çalışma ücreti ise minimum 16 AUD’dan başlamaktadır.
  • Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra 24 ay full-time çalışma izni bulunmaktadır ve bu süreçte alanınıza yönelik iş deneyimi kazandıktan sonra göçmenlik başvuru da yapabilirsiniz.
  • Şartları sağlayan mezun öğrenciler, 18 ay veya 5 yıl oturum izninin ardından Avustralya vatandaşlığına başvurabilirler.
  • Avustralya’nın 5 büyük şehri (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide), her yıl dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesine girmektedir.
  • Samimi, oldukları gibi ve tasasız olarak nitelendirebileceğimiz Avustralyalılar, size samimi bir sosyal yaşantının sunabilir. Ayrıca, gece kulüpleri, festivalleri ve sakin sahilleri ve kumsalları ile herkese hitap edecek sosyal aktivite seçenekleri bulunmaktadır.
  • Sahip olduğu doğal güzellileri ile eşsiz manzaralar sunan Avustralya, doğal yaşam aktiviteleri sevenler için de pek çok fırsat sunmaktadır.
İletişim Formu