Yurtdışında-Üniversite-Puanları

Yurtdışı Üniversite Puanları

Yurtdışında üniversite puanları ile ilgili olarak YÖK’ün ilgili denklik duyurusu aşağıda yer almaktadır.

“Yurtdışında Üniversite Eğitimi Görmek İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (25.08.2016)

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği’nin kalite ve çıktı odaklı bir incelemeyi esas almasının bir gereği olarak Yükseköğretim Genel Kurulunun 28.07.2016 tarihli toplantısında yurtdışında yükseköğrenime başlama koşullarını düzenleyen kararların (12.05.2015 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulunun 2015.02.48 no.lu kararı, 27.05.2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 2015.22.2937 no.lu kararı, 24.12.2015 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulunun 2015.15.526 no.lu kararlarının) geri alınmasına karar verilmiştir.”

YGS – LYS – YKS – TYT  YOK!!! 

Yurtdışında Üniversite Puanları

Yurtdışı Üniversite Puanları

Yukarıda yer alan duyurudan anlaşılacağı gibi yurtdışında üniversite puanları gibi bir konu bulunmamaktadır, YKS – TYT; YGS – LYS sınav şartı aranmamaktadır. Yurtdışında üniversite eğitimine, başvurmak için lise mezunu olmak yeterlidir.

Yurtdışı üniversite , meslek lisesi veya lise diploması derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Yurtdışında eğitim alacak öğrenciler yeterli derecede yabancı dil bilgisine sahip değillerse, yurtdışı üniversite dil hazırlık okuluna devam ederler. Başarılı olduklarında istedikleri bölümde devam etme şansına sahip olurlar.

Yurtdışı Üniversite Bursları Nasıl Kazanılır?

Yurtdışında üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilerimiz, dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alabilmektedirler. Yurtdışı üniversite puanları ile ilgili bir yönetmelik olmaması, öğrencilerimizin kendileri için en uygun okula ve  en uygun programa burs olanakları ile başvurabilir, sadece güz döneminde değil, ara dönemlerde de üniversite eğitimine başlayabilirler. Anka Study olarak çalıştığımız bütün okulların YÖK denkliği bulunmaktadır. Ayrıca başvuracağınız yurtdışı üniversite lerinin denkliğini sorgulamak için dilekçe ile YÖK’e doğrudan müraacat edebilmeniz de mümkündür.

Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite eğitimi kabul koşulları, program süreleri, eğitim alınan ülkeye ve bölüme göre değişkenlik gösterir. Her öğrenci profiline ve beklentilere göre hemen hemen her ülkede uygun okul ve bölüm bulunmaktadır.

Yurtdışında Üniversite Nasıl Kazanılır?

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Estonya, Almanya ülkelerindeki birçok üniversite, kolej, yüksekokul ve kurum ile Anka Study iş birliği içindedir. Tamamen öğrencinin akademik geçmişine, bütçesine, hedeflerine ve beklentilerine dayalı uzman akademik kadromuz tarafından uygun bulunan seçenekler sunulur.

Yurtdışında Üniversite Hakkında Merak Edilenler 

Yurtdışı üniversite danışmanlık servisimizde:

  • Öğrenciye özel tamamen hedefe uygun ülke, okul ve bölüm araştırmaları
  • Akademik danışmanlık desteği; programların seçimi ve başvuru kitlerini hazırlama
  • Başvuruların doğrudan eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlanması
  • Başvuruların takip işlemleri
  • Kabul sonrası kayıt işlemleri
  • Vize başvuru işlemleri
  • Konaklama işlemleri
  • Uçak bileti, sigorta servisleri sunulmaktadır

yök-ün-tanıdığı-yabancı-üniversiteler-listesi

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı