Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite okumak için sanılanın aksine servet ödemenize gerek yok. Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak mümkün olmasa da yurtdışında düşük ücretlerle üniversite eğitimi alınabilir. Almanya, İtalya, Fransa, Malezya, Polonya ve Macaristan gibi ülkelerde eğitim ücretleri diğer ülkelere göre bir hayli düşüktür ve öğrencilere bir çok burs imkanı sunulmaktadır.

Geçmişte elde ettiğiniz spor, sanat, teknoloji gibi alanlarda elde ettiğiniz başarılar ve akademik başarılarınız ile yurtdışında bir çok burs alabilirsiniz. Sanat, tasarım, moda gibi alanlarda bir çok şirket tarafından her yıl düzenlenen burs yarışmalarına katılabilir ve dünyanın en iyi akademilerinde ve üniversitelerinde düşük ücretlerle hatta ücretsiz okuyabilirsiniz.

AnkaStudy eğitim danışmanlarımız, yurtdışında burslu üniversite okumak isteyen öğrencilere köklü akademik yapısı ve anlaşmalı olduğu eğitim kurumlarının sunduğu imkanlarla öğrencilere ayrıntılı burs bilgisi vermektedir.

Yurtdışında Üniversite Nasıl Okunur merak ediyorsanız ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtdışında Üniversite Okumak hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite Burs Başvuru Şartları

Yurtdışı Üniversite Burs Başvuru Şartları

Yurtdışında burslu üniversite okumak  isteyen öğrenciler için başvuru sırasında istenen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Yine de temel başvuru evraklarını sıralamak gerekirse:

  • Başvuru formu
  • Not döküm belgesi
  • Diploma
  • En az iki referans mektubu
  • Referans mektuplarının yeminli tercüman tarafından yapılmış çevirisi
  • Yabancı dil seviyesini gösteren sınav sonuçları

Başvuru sürecinde belgelerinin eksiksiz tamamlanması, son başvuru tarihinden önce gönderilmesi ve iyi yazılmış niyet mektubu başvuru sürecinde en çok dikkat edilmesi gerekenlerdir.

 

Yurtdışı Üniversite Fiyatları Düşük Olan Ülkeler

Yurtdışında Ücretsiz Üniversite

Düşük Ücretli Eğitim Veren Ülkeler

Almanya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak ya da düşük ücretli eğitim almak isteyen öğrenciler için Avrupa’da en uygun ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya üniversitelerinde devlet üniversitesi ise öğrenim ücreti dönemlik 200-300 euro arasındadır ve bu ücretin içinde ulaşım ve diğer genel masraflar vardır. Almanyada üniversite okumak kültürel ve ekonomik olarak öğrenciler için diğer Avrupa ülkelerine göre daha rahattır.

Almanya üniversiteleri eğitim açısından dünyada ilk sıralardadır. Yüksek yaşam standartları, kişi başına düşen milli gelir, kaliteli ve köklü eğitim kurumları, büyülü şehirleri, mezuniyetten sonra ülkede kariyer yapabileceğiniz tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri gibi meslek grupları ile Almanya, Amerika ve İngiltere’den sonra uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim destinasyonlardandır. Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz Almanya devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim alabilirler.

Almanya üniversiteleri bünyesinde eğitim almak için yüzlerce neden var ve bize göre Almanya’da üniversite okumak için 10 neden…

Malezya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için Malezya’da üniversite okumak çok iyi bir seçenektir.

Malezya, uluslararası öğrenciler için az parayla lüks hayat sunan Asya’nın en heyecan verici ülkelerindendir. Yurtdışı üniversite eğitimini düşük fiyat imkanlarıyla sağlayan ülkelerin başında gelen Malezya, Amerika ve İngiltere’ye göre bu ünvanını gıda, seyahat ve konaklamanın da içinde olduğu ortalama yaşam maliyetlerinin düşüklüğüne borçludur. Malezya devlet üniversitelerinde öğrenim ücretleri ortalama 1500€, ve aylık yaşam masrafları ortalama 200€’dur.

İtalya'da Ücretsiz Üniversite

İtalya’da Burslu Üniversite

İtalya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için İtalya üniversiteleri, arasında 1088 tarihinde kurulmuş dünyanın en eski eğitim kurumu olan Bologna Üniversitesi ile yüksek standartlarda eğitim sunan özellikle sanat, tasarım ve tarih alanında lisans ve lisansüstü programları ile göz doldurur.

İtalya’da Siena, Bologna, Pisa, Padua gibi şehirlerde konaklama ve yaşam masrafları uluslararası öğrenciler için daha uygunken, Roma ve Milano gibi şehirlerde yüksektir. Yıllık eğitim masrafları ortalama olarak 800 ile 1000 euro arasında değişkenlik göstermektedir. Aylık ortalama yaşam masrafları 800 euro civarındadır.

İtalyada Üniversite okumak için bir çok sebep bulabilirsiniz bunlardan 10 tanesini sizler için derledik.

Fransa Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Fransa; zengin kültür çeşitliliği, başta Paris olmak üzere dünyanın en romantik şehirleri, moda, sinema, edebiyat ve müzik alanlarındaki başarıları, %100’e varan okuma yazma oranı ve 300 binin üzerindeki uluslararası öğrencisi ile geçmişten günümüze en popüler eğitim destinasyonlarından biridir. Fransa devlet üniversitelerinde eğitim ücretleri ortalama 300€’dur. Aylık yaşam masrafları ortalama olarak 1000€’dur.

Ayrıca yurtdışında ücretsiz üniversite nasıl okunur merakınızı takip eden diğer bir konu olan vize işlemleri hakkında bize danışabilirsiniz.

Yurtıdışı Üniversitelerine Yatay ve Dikey Geçiş de yapabilirsiniz. Yatay Dikey geçişler hakkında ihtiyacınız olan bilgileri ilgili linkten öğrenebilirsiniz.

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Katılmak İstediğiniz Program

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

Amerika Liseleri

Amerika Liseleri Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık olarak 26,407 devlet lisesi ve 10,693 özel lise bulunmaktadır. Amerika liseleri Türkiye liseleri gibi 4 yıl sürmektedir. Eğitiminiz için seçtiğiniz ülke Amerika olacaksa, devlet liseleri ve özel liseler olmak üzere iki farklı lise türü içinden hedeflerinize, isteklerinize ve bütçenize uygun olarak seçebileceğiniz birçok farklı lise bulunmaktadır. ABD’nin sahip olduğu [...]

Oregon State University

Oregon State University Oregon State University, 1868 yılında Oregon eyaletinin Corvallis sehrinde Oregon'un devlet-destekli tarım okulu olarak tasarlanmıştı. Oregon State Üniversitesi’nin misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile, başta Oregon State Üniversitesi’ne olmak üzere, ABD’nin en iyi üniversitelerinin lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlamaktır. Oregon State Üniversitesi, QS Top Universitys sıralamasında 450. ve Times Higher Universitys [...]

Suffolk University

Suffolk University 1906 yılında kurulan ve Boston da bulunan Suffolk University'nde yaklaşık 60 lisans programı ve yaklaşık 30 yüksek lisans programı bulunmaktadır. Amerika Üniversiteleri arasında en iyilerden olan Suffolk Üniversitesi, Princeton Review tarafından en iyi 371 üniversite arasında değerlendirilerek 2009 yılında US News World Report’un raporuna göre Ulusal Üniversiteler arasında en iyi 177. Üniversite olarak [...]

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı