Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Okumak

Yurtdışında Üniversite okumak için sanılanın aksine servet ödemenize gerek yok. Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak mümkün. Hatta, burslu üniversite bile okuyabilirsiniz. Anka Study yurtdışında burslu üniversite okumak isteyen öğrencilere köklü akademik yapısı ve anlaşmaları ile burs imkanları sunmaktadır.

Yurtdışında ücretsiz üniversite nasıl okunur merak ediyorsanız Anka Study yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak sizleri yönlendirerek yurtdışında ücretsiz üniversite fırsatını yakalayabilirsiniz. Yurtdışında Üniversite Nasıl Okunur merak ediyorsanız ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumak hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite Burs Başvuru Şartları

Yurtdışında burslu üniversite okumak  isteyen öğrenciler için başvuru sırasında istenen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Yine de temel başvuru evraklarını sıralamak gerekirse:

  • Başvuru formu
  • Not döküm belgesi
  • Diploma
  • En az iki referans mektubu
  • Referans mektuplarının yeminli tercüman tarafından yapılmış çevirisi
  • Yabancı dil seviyesini gösteren sınav sonuçları

Başvuru sürecinde belgelerinin eksiksiz tamamlanması, son başvuru tarihinden önce gönderilmesi ve iyi yazılmış niyet mektubu başvuru sürecinde en çok dikkat edilmesi gerekenlerdir.

 

Yurtdışı Üniversite Fiyatları Düşük Olan Ülkeler

 

Almanya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak ya da düşük ücretli eğitim almak isteyen öğrenciler için Avrupa’da en uygun ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya Üniversiteleri’nde devlet üniversitesi ise öğrenim ücreti dönemlik 200-300 euro arasındadır ve bu ücretin içinde ulaşım ve diğer genel masraflar vardır. Almanyada üniversite okumak kültürel ve ekonomik olarak öğrenciler için diğer Avrupa ülkelerine göre daha rahattır.

Almanya üniversiteleri eğitim açısından dünyada ilk sıralardadır. Yüksek yaşam standartları, kişi başına düşen milli gelir, kaliteli ve köklü eğitim kurumları, büyülü şehirleri, mezuniyetten sonra ülkede kariyer yapabileceğiniz tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri gibi meslek grupları ile Almanya, Amerika ve İngiltere’den sonra uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim destinasyonlardandır. Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz Almanya devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim alabilirler.

Almanya Üniversiteleri kapsamında eğitim almak için yüzlerce neden var ve bize göre Almanyada üniversite okumak için 10 neden…

Malezya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için Malezya üniversiteleri iyi bir seçenektir.

Malezya, uluslararası öğrenciler için az parayla lüks hayat sunan Asya’nın en heyecan verici ülkelerindendir. Yurtdışı üniversite eğitimini düşük fiyat imkanlarıyla sağlayan ülkelerin başında gelen Malezya, Amerika ve İngiltere’ye göre bu ünvanını gıda, seyahat ve konaklamanın da içinde olduğu ortalama yaşam maliyetlerinin düşüklüğüne borçludur. Devlet üniversitelerinde öğrenim ücretleri ortalama 1500 euro, ve aylık yaşam masrafları ortalama 200 euro’dur.

İtalya Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için İtalya üniversiteleri, arasında 1088 tarihinde kurulmuş dünyanın en eski eğitim kurumu olan Bologna Üniversitesi ile yüksek standartlarda eğitim sunan özellikle sanat, tasarım ve tarih alanında lisans ve lisansüstü programları ile göz doldurur.

İtalya’da Siena, Bologna, Pisa, Padua gibi şehirlerde konaklama ve yaşam masrafları uluslararası öğrenciler için daha uygunken, Roma ve Milano gibi şehirlerde yüksektir. Yıllık eğitim masrafları ortalama olarak 800 ile 1000 euro arasında değişkenlik göstermektedir. Aylık ortalama yaşam masrafları 800 euro civarındadır.

İtalyada Üniversite okumak için bir çok sebep bulabilirsiniz bunlardan 10 tanesini sizler için derledik.

Fransa Üniversiteleri

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Fransa; zengin kültür çeşitliliği, başta Paris olmak üzere dünyanın en romantik şehirleri, moda, sinema, edebiyat ve müzik alanlarındaki başarıları, %100’e varan okuma-yazma oranı ve 300 binin üzerindeki uluslararası öğrencisi ile geçmişten günümüze en popüler eğitim destinasyonlarından biridir. Fransa devlet üniversitelerinde eğitim ücretleri ortalama 300 euro’dur. Aylık yaşam masrafları ortalama olarak 1000 Euro’dur.

Ayrıca yurtdışında ücretsiz üniversite nasıl okunur merakınızı takip eden diğer bir konu olan vize işlemleri hakkında bize danışabilirsiniz.

Yurtıdışı Üniversitelerine Yatay ve Dikey Geçiş de yapabilirsiniz. Yatay Dikey geçişler hakkında ihtiyacınız olan bilgileri ilgili linkten öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında burslu üniversite okumak, yurtdışı burslu üniversite imkanları, burs başvuru tarihleri ve belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ücretsiz danışabilirsiniz.

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Yurtdışı Eğitime Ayırabileceğiniz Ortalama Aylık Bütçe ($/£/€)*

Katılmak İstediğiniz Program*

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

Oregon State University

Oregon State University Oregon State University, 1868 yılında Oregon eyaletinin Corvallis sehrinde Oregon'un devlet-destekli tarım okulu olarak tasarlanmıştı. Oregon State Üniversitesi’nin misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile, başta Oregon State Üniversitesi’ne olmak üzere, ABD’nin en iyi üniversitelerinin lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlamaktır. Oregon State Üniversitesi, QS Top Universitys sıralamasında 450. ve Times Higher Universitys [...]

Suffolk University

Suffolk University 1906 yılında kurulan ve Boston da bulunan Suffolk University'nde yaklaşık 60 lisans programı ve yaklaşık 30 yüksek lisans programı bulunmaktadır. Amerika Üniversiteleri arasında en iyilerden olan Suffolk Üniversitesi, Princeton Review tarafından en iyi 371 üniversite arasında değerlendirilerek 2009 yılında US News World Report’un raporuna göre Ulusal Üniversiteler arasında en iyi 177. Üniversite olarak [...]

University of South Florida

University of South Florida University of South Florida, lisans, yüksek lisans, uzman ve doktora düzeyinde derece sunan 4 yıllık bir kamu üniversitesidir. 50.000’den fazla öğrenciye hizmet veren South Florida Üniversitesi yıllık bütçesi ve araştırmalarıyla dikkat çeken Amerikan üniversiteleri arasındadır. University of South Florida, 2010-2017 yıllarında Florida'da 1. sırada, ABD içi devlet üniversiteleri arasında ilk 10’da [...]

About Murat İdris Yılmaz