Nisan 26, 2018

Yurtdışında Lise Okumak ve Avantajları

 

Yurtdışında Lise Okumak ve Avantakları ile ilgili berlirtmek isterim ki; yurtdışında lise eğitimi almak kadar genç öğrencilerin karakterini ve zihnini geliştirecek başka bir deneyim yoktur. Yurtdışında lise okumak, öğrenciye yaşamı boyunca fırsatlar getirmeye devam edecektir. Öğrenciler, eğitim süreleri boyunca kazandıkları yaratıcı düşünce, problem çözme, kültürel adaptasyon, öz güven gibi yetenek ve becerileri akademik ve profesyonel hayatları boyunca kullanmaktadırlar. Daha da önemlisi yaşıtları gelecek kaygısı taşırken, yurtdışında lise okuyan öğrenciler kendi amaçlarını ve yeteneklerini keşfederek; gelecekte neleri başarmak istediklerini ve gelecekte nerede olmak istediklerini bilerek eve dönmektedir.

Yurtdışında Lise Eğitiminin Faydaları

Öğrencilerin lise yıllarında hem kendilerini keşfetmeye hem de hayatlarının geri kalanı boyunca taşıyacakları karakterlerini inşa etmeye başlarlar. İşte bu dönemde, yurtdışında lise eğitimini tercih edenler aynı zamanda yeni bir kültürü tanımayı, farklılıkları anlamayı, yeni bir dili öğrenmeyi, daha kaliteli eğitimi, dünyayı keşfetme fırsatını ve daha öz güvenli, daha başarılı bir geleceği de tercih etmiş olurlar.

Öğrenciler dilerse mezun olduklarını ülkede üniversite eğitimlerine devam edebilir ya da Türkiye’deki üniversitelere sınavsız yerleşme şansından faydanlanabilirler ve ana dil seviyesinde yabancı dile hakim olabilirler.

Yurtdışında Lise Okumak Farklı Bakış Açıları Kazandırır

Dünya vatandaşı olmak için diğer ülkelerden gelen insanların kültürlerini öğrenmek ve o insanların bizi nasıl gördüğünü bilmekten daha verimli bir yöntem olabilir mi? Yurtdışında lise eğitimini tamamlayan öğrenciler dünya gündemini ve politikayı daha hızlı kavrayan eğitimli dünya vatandaşlarına dönüşebilirler. Dünyanın her bir köşesi bir diğerinden farklılık göstermektedir. Ancak tecrübe edilemeden bu farklılıkların farkına varmak imkansızdır.

İki Dil İki İnsan

Yeni bir dil öğrenmek, öğrencinin kavrama yeteneklerini geliştirerek, öğretim hayatı boyunca başarılı olmasını sağlayacaktır. Lise dönemi öğrencinin yurtdışında öğretim görmesi ve o ülkenin dilini kavraması açısından en ideal dönemdir. Yurtdışında lise öğrenciye daha iyi üniversitelere ve iş ilanlarına başvurularda rekabetçi üstünlük sağlamaktadır.

Üniversite Başvurularında Ön Planda Olun!

Günümüz dünyasında gençlerimiz için her ne kadar sınırsız fırsatlar bulunsa da bütün bu fırsatlar mücadele gerektiren bir ortam oluşturmaktadır. Özellikle üniversite eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler için, yurtdışında lise okumak onları başvurularında ön plana çıkaran en büyük etmendir. Dünyanın en prestijli üniversiteleri, yurtdışında lise okuyan öğrencileri olgun, eğitimli ve disiplinli olarak değerlendirmektedir.

Kendini Tanı, Farkındalığını Artır, Bilgiye Meydan Oku, Sınırlarını Zorla

Lise yılları yurtdışında okumak için en iyi ve en avantajlı dönem. Yurtdışında alınan lise eğitimi aile yanında konaklarken, yeni arkadaşlar edinirken, yeni bir şehri keşfederek ve yeni bir dilde konuşurken öğrencinin özgürlük duygusunu, kritik düşünebilme yeteneğini, tolerans düzeyini ve kendini kabul etme ve ifade edebilme sürecini besler. Ek olarak bu dönemde geleceklerini şekillendirecek kararlar almasını beklediğimiz öğrencilere, yurtdışında eğitim lokal fırsatların yanında global fırsatlar da sunacaktır.

Dünyanın Her Yerinden Arkadaş Edinin

Yeni arkadaşlıkların kurmanın en kolay olduğu yerdir okul. Çünkü okullarda öğrenciler bir takım halinde düşünmeye ve hareket etmeye teşvik edilir. Bu sayede liseyi yurtdışında okuyan öğrenciler farklı milletler arkadaş edinir ve ilerleyen yaşamlarında o arkadaşlarını ve onların ülkelerini ziyaret ederler.

 

Yurtdışında Lise Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Yurtdışında lise eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi için bize ücretsiz danışabilirsiniz;

Ankara Merkez

Ankuva Avm No: 21 Bilkent Ankara 06800Üniversiteler Mah. 1597 Cd. Ankuva AVM Bilkent

+90 312 433 1 500
+90 530 158 0035
+90 530 175 0677
Kayseri Şube
İpeksaray Avm No: 182/2   1. Kat Melikgazi Kayseri
0 352 38 00 444

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Yurtdışı Eğitime Ayırabileceğiniz Ortalama Aylık Bütçe ($/£/€)*

Katılmak İstediğiniz Program*

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

Lise
About Anka Study